Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Diamenty Forbesa od Rybnika i Raciborza, przez Jastrzębie, Wodzisław po Żory. Gdzie jest ich najwięcej? 

Sprawdziliśmy, które firmy z naszego regionu zostały dostrzeżone przez redakcję "Forbesa". Co ciekawe, działają one nie tylko w dużych miastach, ale również miasteczka, a nawet wsiach.

Dachowanie w Zwonowicach. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA] 

W piątek 5 kwietnia kilka minut po godzinie 22.00 na ulicy Wyzwolenia w Zwonowicach doszło do wypadku drogowego.

Wójt gminy Lyski Grzegorz Gryt oskarżony 

Ponad trzysta tysięcy złotych miała stracić niewielka gmina Lyski, po tym jak wójt Grzegorz Gryt zbyt lekką ręką umarzał zaległości podatkowe firmom i zakładom. Prokuratura zarzuca mu działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej...

Wypadek, kolizje, pożary i szerszenie [RAPORT] 

Weekendowy raport strażaków rozszerzony o ustalenia policjantów. Interweniowano w miejscowościach Kobyla, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Łańce, Pawłów, Pogrzebień, Racibórz, Ruda, Wojnowice.

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

Tym razem to był jadowity wąż 

Dziś (26.07.) przed południem na jednej z posesji w Zwonowicach w powiecie rybnickim pojawił się wąż - na miejsce pojechali strażacy z OSP.

Diamenty Forbesa od Rybnika i Raciborza, przez Jastrzębie, Wodzisław po Żory. Gdzie jest ich najwięcej? 

Sprawdziliśmy, które firmy z naszego regionu zostały dostrzeżone przez redakcję "Forbesa". Co ciekawe, działają one nie tylko w dużych miastach, ale również miasteczka, a nawet wsiach.

LKS Zwonowice ma nowego trenera 

Wraz z przygotowaniami do nowej rundy doszło do zmiany na stanowisku trenera w LKS-ie Zwonowice. 

Wielki pożar w Zwonowicach! Paliło się na terenie Classenu [ZDJĘCIA,WIDEO]  

W środę, 22 grudnia w godzinach porannych strażacy gasili pożar na terenie firmy Classen w Zwonowicach (pow. rybnicki). Jak udało nam się dowiedzieć, doszło do zapalenia się filtru instalacji odpylania, który zlokalizowany był poza halą.

LKS 07 Markowice wygrał w Zwonowicach [WIDEO]   

W meczu 11. kolejki piłkarskiej B klasy raciborskiej, LKS 07 Markowice wygrał z LKS-em Zwonowice 3:1. 

Barażu nie będzie. Cyprzanów i Zwonowice zagrają w B klasie 

Zaplanowany na sobotę 14 sierpnia baraż o grę w B klasie pomiędzy LKS-em Cyprzanów i LKS-em Zwonowice nie odbędzie się. 

LKS Cyprzanów i LKS Zwonowice rozegrają baraż o awans do B klasy 

Strzelec Rzuchów nie skorzystał z możliwości gry w B klasie podczas sezonu 2021/2022. O wolne miejsce zostanie rozegrany mecz barażowy. 

Triumf LKS Ocice w raciborskiej C klasie [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku przy szkole w Ocicach zmierzyła się ze sobą czołówka raciborskiej C klasy. Lider LKS Ocice podejmował LKS Zwonowice, który zajmuje drugie miejsce w tabeli. Pomimo wielu starań zawodników drużyny gości to gospodarze wygrali swoje kolejne spotkanie. Trzy bramki, trzy punkty i przewaga, która na trzy kolejki przed zakończeniem...

Zwonowice z opóźnionym zapłonem pokazały Płoni gdzie jej miejsce [ZDJĘCIA]  

Spotkanie LKS Wicher Płonia z LKS Zwonowice ruszyło z kopyta od bramki dla drużyny gości w czwartej minucie. Jednak później ciśnienie odpadło. Akcja wróciła w drugiej połowie, w której Płonia dostała prezent w postaci rzutu karnego. To zmobilizowało drużynę Łukasza Rakowskiego do dalszych działań. Dwie bramki Daniela Newe w odstępie...

Trwa zbiórka po pożarze w Zwonowicach 

30 listopada w Zwonowicach doszło do pożaru warsztatu motocyklowego. Straty są ogromne, bo w ogniu spłonęło kilkanaście motocykli. - Pożar puścił w 30 minut z dymem miejsce pracy i dorobek ostatnich lat naszego życia - piszą poszkodowani.

Spłonął warsztat motocyklowy w Zwonowicach. Gigantyczne straty 

Na blisko 400 tysięcy złotych oszacowano straty po pożarze warsztatu motocyklowego, do którego doszło dziś, około godziny 9.00 w Zwonowicach.

W Raciborzu przybywa chorych na ospę. Władze apelują o szczepienia 

Zagrożenie epidemią ospy w Raciborzu, kara dla zabójcy gospodyni z Wojnowic, utonięcie raciborskiego muzyka w Odrze, tajemniczy pożar w miejscowym więzieniu i odkrycie pozostałości pogańskiego cmentarzyska przy ulicy Cegielnianej – to tylko część spraw opisanych na łamach Nowin równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która jest...

25 drużyn w raciborskiej C klasie. Jest sporo roszad 

Po raz kolejny będzie to jedna z liczniejszych C klas o ile nie najliczniejsza w całej Polsce. 25 drużyn podzielonych na dwie grupy przystąpi do rywalizacji w sezonie 2020/21.

Ochotnicy z Rybnika, Czerwionki, Zwonowic, Turzy, Rud, Połomi, Mszany, Gorzyc i Biertułtów otrzymają nowe wozy 

Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego województwa trafią 43 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości 30 760 000 zł. Zakup ten sfinansują po części samorządy, ale ważne jest tutaj również wsparcie finansowe o łącznej wartości 15 550 000 zł, udzielone ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,...

Dachowanie w Zwonowicach. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]  

W piątek 5 kwietnia kilka minut po godzinie 22.00 na ulicy Wyzwolenia w Zwonowicach doszło do wypadku drogowego.

Zobacz więcej