Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Piłkarskie sparingi – wyniki z 01/03.03.2024 

Większość drużyn naszego regionu kończy powoli zimowy okres przygotowawczy. Ostatnie mecze sparingowe przyniosły dużo ciekawych rozstrzygnięć. Czasu na korekty zostało już niewiele, bo za tydzień do gry o ligowe punkty wracają kolejne zespoły. Sprawdź rezultaty 56 spotkań.

SENIORZY – wyniki, tabele i zapowiedzi 

Kolejne zespoły wybiegły na boiska, by wznowić wiosenne rozgrywki. GKS Jastrzębie wygrał bardzo ważny mecz z Sandecją Nowy Sącz, natomiast Unia Turza Śląska musiała uznać wyższość Gwarka Tarnowskie Góry. Zapraszamy do lektury.

Tłumy na jarmarku staroci w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

3 marca na wodzisławskim rynku odbył się  jarmark staroci. Impreza odbywa się tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu. 

Plenerowe Fitness Party już w kwietniu w Wodzisławiu. To będzie wystrzałowa impreza charytatywna  

Już 28 kwietnia w Wodzisławiu Śląskim zaplanowano wydarzenie, które zdecydowanie przyciągnie wielu amatorów aktywności, ale nie tylko. Wszystko po to,  aby pomóc Karolinie Musioł.

Dziś Światowy Dzień Kwasów Omega-3: morskie ryby za rzadko goszczą na polskich stołach 

Nawet 80 proc. ludzi nie przyjmuje odpowiednich porcji kwasów omega-3 - alarmują eksperci z okazji Światowego Dnia Kwasów Omega-3, przypadającego właśnie dziś (3.03). Składniki te są kluczowe dla naszego zdrowia, dlatego powinniśmy dostarczać je wraz z pożywieniem lub w formie suplementacji.

Piękne, młode i pełne pasji - kobiety. Swoje zbliżające się święto uczciły w Czyżowicach [ZDJĘCIA]  

2 marca w Ośrodku Kultury w Czyżowicach świętowano zbliżający się Dzień Kobiet.

Wypadek w Mszanie. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]  

W nocy, 3 marca doszło do poważnego wypadku w Mszanie. Jedna osoba została poszkodowana.

Piach, błoto, lodowata woda... Pobiegli w Mors Masakratorze [ZDJĘCIA]  

2 marca na terenie wodzisławskiego Balatonu odbył się niezwykle wymagający bieg z przeszkodami - Mors Masakrator. 

Gmina Krzanowice – konsekwentnie zmieniamy się dla naszych mieszkańców – 48 mln zł na inwestycje w 5 lat 

Nadszedł dobry moment na podsumowanie inwestycji i zadań, które udało się zrealizować w naszej Gminie. Pomimo tego, iż w ostatnich latach przyszło nam się zmierzyć z nieprzewidzianymi trudnościami: pandemia Covid-19, konflikt zbrojny na terytorium Ukrainy, możemy uznać okres minionych lat za bardzo udany – czas intensywnego wysiłku,...

Tekst sponsorowany

Od marca wyższe limity dorabiania do emerytury i renty 

Górny bezpieczny próg, po którego przekroczeniu ZUS może zawiesić wypłacanie emerytury, wzrósł o prawie 450 zł i przez kolejne miesiące wyniesie 9802,50 zł.

Marcin Oślizlok wrócił do Odry Wodzisław 

Nowym zawodnikiem wodzisławskiej Odry został Marcin Oślizlok, który podpisał z klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. 

Racibórz #dla_Ciebie 

Działania Miasta Racibórz są skupione na tym, aby uczynić je miejscem przyjaznym do życia, pracy i aktywności. Kierując się komfortem i bezpieczeństwem mieszkańców, podejmujemy liczne działania inwestycyjne, mające przełożenie na polepszenie jakości ich życia.

Tekst sponsorowany

W Katowicach rozpoczęło działalność Ministerstwo Przemysłu 

W piątek, 1 marca odbyło się oficjalne rozpoczęcie działalności Ministerstwa Przemysłu, które swoją siedzibę ma w Katowicach.

Rowerzyści z STR „Koło” z Pszowa podsumowali miniony rok i XX-lecie [ZDJĘCIA]  

Uroczystym spotkaniem w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa pasjonaci wycieczek na dwóch kółkach z Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa uświetnili rok jubileuszu 20-lecia działalności i sezon 2023 roku.

Odpowiedzą za zbrodnię vatowską. Przestępczą działalność prowadzili m.in. w Wodzisławiu Śląskim 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli postępowanie w sprawie "karuzeli vatowskiej". Na ławie oskarżonych zasiądzie 8 podejrzanych, którzy wykazali w fakturach fikcyjny obrót towarami przekraczającymi kwotę 63 milionów złotych.

Rok 2023 na śląskich drogach. Takiego wyniku nie było od wielu lat [ZDJĘCIA]  

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się narada służbowa kierownictwa wydziałów ruchu drogowego. Głównym celem spotkania było podsumowanie 2023 roku na śląskich drogach.

Zobacz więcej