Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Gmina Lyski bawiła się na eko pikniku ze służbami mundurowymi [ZDJĘCIA] 

Pokazy sprzętu służb mundurowych, warsztaty dla dzieci i kącik eko-smakosza - to tylko część atrakcji, które czekały na gości.

Pożegnanie Lata w Nowej Wsi pod Rybnikiem [ZDJĘCIA] 

8 września na terenie gminy Lyski zorganizowano piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.

Koszmarny wypadek w Nowej Wsi. Cysterna staranowała busa [ZDJĘCIA], [FILM] 

Dziś około godziny 15.30 w Nowej Wsi doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Czołowo zderzyły się tutaj bus oraz cysterna.

Chłopiec zastrzelił koleżankę 

Zamach na „antychrysta”, tragiczne skutki zabawy z bronią w Raciborzu, kara dla górników – świętokradców z powiatu rybnickiego oraz napad na konwój z pieniędzmi jak z filmów gangsterskich – to tylko część tematów, które redakcja...

Pomagają ofiarom przestępstw 

Przez lata sprawcy przestępstw mieli większy dostęp do pomocy prawnej i psychologicznej niż ich ofiary. Ten stan rzeczy postanowili zmienić założyciele Fundacji Centrum Pomocy Pokrzywdzonym i wygrali konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na...

Zaraza w rybnickiem. Dzieci umierają na szkarlatynę i dyfteryę [115 lat temu w Nowinach] 

Piękne życzenia świąteczne, pewny sposób na walkę z germanizacją Górnego Śląska, fragment "Ogniem i mieczem", niepokojące wieści z Lysek oraz wyrok na brutalną wdowę z Płoni - przekonaj się, co można było przeczytać w "Nowinach Raciborskich"...

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

Szatan z Nowej Wsi skazany na dożywocie za zabójstwo sąsiadów 

– Okładał sąsiadkę maszynką do mięsa pozbawiając ją twarzy. Jest niebezpieczny i trzeba go izolować. Wyrok jest surowy, ale jedyny jaki mógł zapaść – uzasadniał dzisiejszy wyrok sędzia.

Innowacyjne zmiany w świetlicy w Nowej Wsi 

Już nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłe osoby niepełnosprawne, a w przyszłości być może także seniorzy, będą korzystać ze wsparcia, jakie oferuje Świetlica Środowiskowa w Nowej Wsi. Droga do takiego rozwiązania była długa,...

AKTUALIZACJA Sylwia Gabryelska-Ritzka łączy siły z Szymonem Musiołem przed II turą wyborów na wójta Lysek. Co na to Agata Kostka? 

Jeśli Sylwia Gabryelska-Ritzka wygra wybory na wójta, to Szymon Musioł będzie jej zastępcą. - Nasze wizje odnośnie gminy i jej funkcjonowania są bardzo spójne - wyjaśnia Szymon Musioł.

Wybory samorządowe 2024 w Gminie Lyski. Lista kandydatów na wójta i radnych 

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 7 kwietnia 2024 r. wybory będą przełomowe dla Gminy Lyski. Po wielu latach o stanowisko wójta nie ubiega się Grzegorz Gryt. Kto zajmie jego miejsce? Jak będzie wyglądać nowa rada gminy?

Gmina Lyski bawiła się na eko pikniku ze służbami mundurowymi [ZDJĘCIA]  

Pokazy sprzętu służb mundurowych, warsztaty dla dzieci i kącik eko-smakosza - to tylko część atrakcji, które czekały na gości.

Lyski zapraszają na Eko-Piknik ze służbami mundurowymi. Będzie coś dla dzieci i dorosłych [ZAPOWIEDŹ] 

W programie między innymi pokazy sprzętu służb mundurowych, warsztaty dla dzieci i kącik eko-smakosza.

Pożegnanie Lata w Nowej Wsi pod Rybnikiem [ZDJĘCIA]  

8 września na terenie gminy Lyski zorganizowano piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.

Gmina Godów zdobyła najwięcej pieniędzy z "Inicjatywy sołeckiej 2023". Gdzie jeszcze trafią pieniądze?  

Przedstawiciele gmin z subregionu centralnego i zachodniego odebrali symboliczne czeki w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". W wydarzeniu uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik.

Zacięte spotkanie Studziennej z Nową Wsią [ZDJĘCIA]  

W sobotnim spotkaniu raciborskiej A klasy LKS Studzienna Racibórz zmierzył się z LKS Czarni Nowa Wieś. Obie drużyny prowadziły dynamiczną oraz wyrównaną grę, która zaowocowała wieloma strzelonymi bramkami. Podczas tak emocjonującej gry nie jednemu na murawie puściły nerwy co przyczyniło się do pokazania przez sędziego kilku żółtych...

Droga wojewódzka w Nowej Wsi zostanie wyremontowana. Czekają nas utrudnienia w ruchu  

- DW 923 w Nowej Wsi (gm. Lyski – przyp. red.) będzie wyremontowana na odcinku o długości 1200 m. - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Co będzie się działo na Eko-Pikniku w Nowej Wsi? [ZAPOWIEDŹ] 

Ekopiknik odbędzie się 8 października o godzinie 14:00 na Placu przy Ośrodku Wspierania Rodziny w Nowej Wsi.

Czarni Nowa Wieś przegrali ze Startem Pietrowice Wielkie [WIDEO]  

W meczu 15. kolejki piłkarskiej A klasy raciborskiej, Start Pietrowice Wielkie wygrał z Czarnymi Nowa Wieś 3:1. 

Pewna wygrana Naprzodu Czyżowice [WIDEO]  

W meczu 13. kolejki raciborskiej A klasy, Naprzód Czyżowice wygrał 5:0 z drużyną Czarni Nowa Wieś. 

Dwucyfrówka rezerw Czernicy [ZDJĘCIA]   

Festiwal strzelecki urządziły sobie w niedzielę 10 października rezerwy Zameczku Czernica w meczu z Czarnymi II Nowa Wieś.

Czarni Nowa Wieś wskoczyli na miejsce lidera A klasy [ZDJĘCIA]  

Niedzielne spotkanie 7 kolejki raciborskiej A klasy w Nowej Wsi nie należało do spokojnych. LKS Czarni Nowa Wieś zajmujący trzecie miejsce zmierzył się z LKS Studzienna, który był na drugim miejscu. Gospodarze strzelili pierwszą bramkę na początku drugiej części spotkania. Po zdobyciu przewagi uspokoili grę i czekali na szansę, aby...

Oszust podawał się za kuzyna ministra. Nabrał wszystkich i... uniknął więzienia [HISTORIA] 

Fałszywy hrabia, który nabrał samego ministra, tragiczny wypadek na kopalni w Chwałowicach oraz kara więzienia dla Juliusza Fiedlera za namowę do krzywoprzysięstwa przeciwko fabrykantowi maszyn z Raciborza – to tylko część spraw opisanych przez Nowiny w połowie czerwca 1911 roku.

Żółto-czerwony remis Nowej Wsi z Czyżowicami [ZDJĘCIA]  

Sobotnie spotkanie 26 kolejki na czele raciborskiej A klasy w Nowej Wsi nie należało do spokojnych. W połowie gospodarze stracili bramkarza, który w obronie bramki faulował atakującego zawodnika Czyżowic. W 63 minucie osłabiona Nowa Wieś zdobyła gola ale to nie był koniec ich zmartwień. Agresywna gra doprowadziła do wielu żółtych...

Napad z nożem na sklep w Nowej Wsi 

Wczoraj wieczorem w Nowej Wsi doszło do napadu na sklep spożywczy. Sprawca uciekł z gotówką.

Był taki mecz: LKS Czarni Nowa Wieś - LKS Tworków [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie LKS Czarni Nowa Wieś - LKS Tworków.

Zobacz więcej