Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Stawka za śmieci w Kuźni Raciborskiej bez zmian 

- To, co płaciliśmy, będziemy płacili dalej - podał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Paweł Macha. Włodarz powiedział tak o stawce za śmieci, czyli mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska nie dotknie podwyżka. Przynajmniej na razie.

Dyrektor Anna Kijek: kąpielisko "Wodnik" może być perełką ziemi raciborskiej [WYWIAD] 

Z Anną Kijek, szefową Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej rozmawiamy o 40-leciu domu kultury, jej dyrektorowaniu oraz o miejscowym kąpielisku. - Jeżeli nam się tylko uda, to "Wodnik" będzie perełką ziemi raciborskiej....

Drogi jak patchwork doczekają się remontu? Burmistrz Macha: zjadamy własny ogon 

2 034 887 zł – tyle Kuźnia Raciborska otrzymała w ramach rozdania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odtworzenie dróg po budowie kanalizacji.

50 lat temu złożyli przysięgę, słowa dotrzymali. 11 małżeństw z Kuźni Raciborskiej otrzymało medale od prezydenta Dudy [ZDJĘCIA] 

- Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie. Gdy się kocha jawnie, nie skrycie, jest się kochanym przez całe życie - mówiła do jubilatów świętujących 50 lat po ślubie Katarzyna Emrich, kierownik Urzędu Stanu...

Co dalej ze Zbiornikiem Kotlarnia? Wkrótce ma zostać podpisane ważne porozumienie 

Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej mówił na ostatniej sesji o liście intencyjnym, który ma zostać podpisany w sprawie budowy Zbiornika Kotlarnia. – To porozumienie jest na samym finiszu – informował burmistrz radnych miejskich.

Burmistrz Paweł Macha o budowie przedszkola i żłobka w Rudach: inwestycja jest możliwa, ale potrzebne jest finansowanie zewnętrzne 

Z burmistrzem Kuźni Raciborskiej Paweł Machą o budowie przedszkola i żłobka w Rudach, czyli inwestycji oczekiwanej przez grupę inicjatywną dążącą do realizacji tego zadania rozmawia Dawid Machecki.

W Rudach mówi się o potrzebie wybudowania przedszkola i żłobka. Jaki plan mają w sołectwie? [WIZUALIZACJE] 

Grupa mieszkańców Rud (gm. Kuźnia Raciborska) dąży to wybudowania w sołectwie przedszkola i żłobka. Chcą, aby gmina podjęła się realizacji tego zadania w ciągu kilku lat. W ramach swoich działań wykonali m.in. koncepcję obiektu oraz...

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki...

Budziska i Turze najlepszymi OSP w gminie Kuźnia Raciborska [ZDJĘCIA] 

W zmaganiach strażaków nie zabrakło dramaturgii. Drużyna z Budzisk pokonała rywali z Rudy o niecałą sekundę. Świetnie zaprezentowała się również OSP Turze, która zwyciężyła w kategoriach młodzieżowych oraz kobiecej.

Remonty dróg, organizacja imprez, doposażenie OSP. Na co w gminie Kuźnia Raciborska rozdzielono fundusz sołecki? 

315290,47 zł – tyle w gminie Kuźnia Raciborska przeznaczono na działania w sołectwach. Na co konkretnie? Sprawdź poniżej.

Stawka za śmieci w Kuźni Raciborskiej bez zmian 

- To, co płaciliśmy, będziemy płacili dalej - podał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Paweł Macha. Włodarz powiedział tak o stawce za śmieci, czyli mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska nie dotknie podwyżka. Przynajmniej na razie.

Liczba mieszkańców Kuźni Raciborskiej ciągle się zmniejsza 

W Kuźni Raciborskiej, tak jak w wielu innych gminach, więcej ludzi umiera, niż przychodzi na świat.

Dyrektor Anna Kijek: kąpielisko "Wodnik" może być perełką ziemi raciborskiej [WYWIAD] 

Z Anną Kijek, szefową Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej rozmawiamy o 40-leciu domu kultury, jej dyrektorowaniu oraz o miejscowym kąpielisku. - Jeżeli nam się tylko uda, to "Wodnik" będzie perełką ziemi raciborskiej. To miejsce z ogromnym potencjałem - zapowiada dyrektor rewitalizację, na którą poszukiwane...

Drogi jak patchwork doczekają się remontu? Burmistrz Macha: zjadamy własny ogon 

2 034 887 zł – tyle Kuźnia Raciborska otrzymała w ramach rozdania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odtworzenie dróg po budowie kanalizacji.

50 lat temu złożyli przysięgę, słowa dotrzymali. 11 małżeństw z Kuźni Raciborskiej otrzymało medale od prezydenta Dudy [ZDJĘCIA]  

- Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie. Gdy się kocha jawnie, nie skrycie, jest się kochanym przez całe życie - mówiła do jubilatów świętujących 50 lat po ślubie Katarzyna Emrich, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej. Jubileusz tradycyjnie zorganizowano w restauracji „Nad Rudą”,...

Palma wielkanocna stanęła w Jankowicach. Powróciła tam po dwóch latach [ZDJĘCIA]  

Tradycyjna palma wielkanocna po dwóch latach nieobecności znowu zdobi skwer przed kaplicą w Jankowicach (gm. Kuźnia Raciborska). Wykonaniem zajęły się panie z niedawno utworzonego tam koła gospodyń wiejskich, a zamontowaniem strażacy z miejscowej jednostki. Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa,...

W Kuźni Raciborskiej są pierwsi uchodźcy z Ukrainy 

Kuźnia Raciborska przygotowała ok. 100 miejsc noclegowych dla uciekających przed wojną. Działania koordynowane są przez kryzysowe służby wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Remonty, rozbudowy i wydarzenia kulturalne. Co sołectwa Kuźni Raciborskiej zrealizują w 2022 roku? 

318 690,31 zł – to budżet dla jednostek pomocniczych gminy Kuźnia Raciborska na 2022 rok. Co zmieni się w poszczególnych sołectwach?

Wichura nie wyrządziła szkód w powiecie raciborskim. Jedyna interwencja na Ostrogu 

Podczas minionej doby (16 lutego) strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy, w tym tylko raz do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Dlaczego droga wojewódzka w Jankowicach jest nadal nieprzejezdna? 

Kolejny termin ukończenia remontu drogi wojewódzkiej w Jankowicach (gm. Kuźnia Raciborska) został przesunięty. Zarządca drogi – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach nie podaje już kolejnego terminu, ale pojawia się nadzieja, że niebawem trakt będzie przejezdny. To jednak nie będzie koniec prac, bo w tle pojawia się zapowiedź jego...

Do kiedy potrwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Jankowicach? 

To pewne, że remont drogi wojewódzkiej nr 919 (ul. Raciborska) w Jankowicach nie zostanie ukończony na czas. Jaki jest więc aktualny termin?

Strażakom z Kuźni Raciborskiej podziękowano za poświęcenie i oddanie. Wybrano też nowy zarząd miejsko-gminny OSP [ZDJĘCIA]  

Po gminie Kornowac, przyszedł czas na Kuźnię Raciborską. 16 października w świetlicy w Jankowicach odbył się XII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kuźni Raciborskiej, podsumowujący kadencję 2016-2020 r. Wybrano też nowe władze. Kto wszedł w skład zarządu?

Najważniejsza jest bliskość. 18 małżeństw z terenu gminy Kuźnia Raciborska otrzymało wyjątkowy medal [ZDJĘCIA]  

- Jesteście w tych trudnych czasach rozbicia wzorem do naśladowania. Jesteście osobami, na które spogląda wasze potomstwo oraz młodzi ludzie i biorą z was przykład. Tyle lat razem to jest wielka lekcja cierpliwości - mówił Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej, do jubilatów świętujących 50 lat po ślubie.

Droga w Jankowicach może być nieprzejezdna o wiele dłużej niż pierwotnie zakładano  

To fatalne informacje dla kierowców i mieszkańców. Istnieje zagrożenie, że ważny trakt komunikacyjny biegnący przez gminę Kuźnia Raciborska będzie nieprzejezdny o wiele dłużej, aniżeli początkowo przewidywano. Ma to związek z dodatkowymi pracami.

Zobacz więcej