Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Modernizacje, renowacje i remonty. Zabytki w naszym regionie odzyskają dawny blask [LISTA] 

Są pieniądze dla na renowacje zabytków w naszym regionie. Rządowe pieniądze otrzymają m.in.: Rybnik, Wodzisław Śl., Racibórz i Żory. Mamy listę inwestycji. 

Wodociągi z Krzanowic z nowym prezesem. Kostka zastąpił Błajdę. Jaki jest powód zmian? 

Krzanowice znów sięgnęły po specjalistę związanego z Kuźnią Raciborską, bo podobnie jak nowy, tak i były już prezes dawniej pracowali na rzecz mieszkańców samorządu położonego po drugiej stronie Odry. Zresztą w urzędzie przez kilka...

Huczne obchody Dożynek Gminnych w Bojanowie [ZDJĘCIA] 

Dziękczynna msza święta, wielobarwny korowów, pyszne jedzenie, atrakcje i animacje dla dzieci, zbiórka charytatywna, występy artystów oraz świetna zabawa taneczna - tak obchodzono Dożynki Gminy Krzanowice. Gospodarzem wydarzenia było sołectwo...

Borucin zwycięzcą tegorocznego Turnieju Sołectw w Bojanowie 

Podczas pierwszego dnia Dożynek Gminnych w Bojanowie, pięć sołectw, wchodzących w skład Gminy Krzanowice, stanęło do rywalizacji sportowej o Puchar Burmistrza.

Czy Racibórz będzie miał kolejnego posła? Znany komandos Naval na liście Szymona Hołowni 

Legendarny komandos GROM-u, pochodzący z Raciborza Paweł Mateńczuk ps. Naval wystartuje z listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu. 

Dożynki w powiecie raciborskim. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? [ZAPOWIEDZI] 

Kolejne wioski Raciborszczyzny w najbliższy weekend będą świętować zakończenie żniw. Największe, bo gminne dożynki odbędą się w Pietrowicach Wielkich. Nie zabraknie także mniejszych uroczystości w kilku wioskach powiatu raciborskiego....

Wyścigi traktorów w Krowiarkach, koncert Video w Krzyżanowicach. Zbliżają się kolejne dożynki [ZAPOWIEDZI] 

Dożynki – barwny i radosny czas, w którym wspólnota wiejska zbiera się, by celebrować zakończenie żniw i podziękować za urodzaj ziemi. W nadchodzący weekend pięć miejscowości  Raciborszczyzny uczci to wydarzenie.

Do trzech lat w Pietraszynie mają stanąć cztery wiatraki 

Mówił o tym przedstawiciel inwestora – niemieckiego koncernu energetycznego RWE w krzanowickim urzędzie. - To nasz plan, zobaczymy, jak się uda nam go zrealizować - odpowiedział na pytanie portalu Nowiny.pl. Temat wiatraków poruszono, bo w...

Zmiany w parafiach. Nowi księża w Krzanowicach, Modzurowie i Raciborzu 

W sierpniu wchodzi w życie większość tegorocznych dekretów Biskupa Opolskiego mianujących kapłanów na nowe urzędy i stanowiska w diecezji, bądź odwołujących ich z pełnionych dotychczas funkcji. Część z nich dotyczy parafii w powiecie...

Upalny dzień, jeszcze gorętsza rywalizacja. Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bojanowie [ZDJĘCIA] 

W drugim dniu Zawodów Odważny Mały Strażak w Bojanowie, pomimo upałów, rywalizowało ze sobą aż 11 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zobaczcie, jak było.

Mieszkańcy gminy Krzanowice za śmieci zapłacą ponad 1,6 mln zł 

Dane podał burmistrz Andrzej Strzedulla na ostatniej sesji rady miejskiej przy omówieniu stanu gospodarki odpadami komunalnymi. Co jeszcze powiedział krzanowicki włodarz?

Podaruj cząstkę siebie - podsumowanie akcji honorowego dawstwa krwi w Krzanowicach  

W niedzielę 24.09 Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzanowicach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu wspólnie zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi. Łącznie zebrano 8,1 litra pełnej krwi!

Zobaczcie, jak zmienił się skwer w Pietraszynie przy ul. Trulleya  

- Dzięki zrealizowanej inwestycji Pietraszyn zyskał atrakcyjną przestrzeń publiczną w centrum sołectwa - mówią w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach.

Wodociągi z Krzanowic z nowym prezesem. Kostka zastąpił Błajdę. Jaki jest powód zmian? 

Krzanowice znów sięgnęły po specjalistę związanego z Kuźnią Raciborską, bo podobnie jak nowy, tak i były już prezes dawniej pracowali na rzecz mieszkańców samorządu położonego po drugiej stronie Odry. Zresztą w urzędzie przez kilka lat pracowała także Rita Serafin w roli sekretarza, która wcześniej była burmistrzem Kuźni Raciborskiej.

W niedzielę w Krzanowicach oddasz krew 

- Podaruj cząstkę siebie - tak Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne anonsuje akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 września, w Krzanowicach, przy ul. Zawadzkiego 3.

Huczne obchody Dożynek Gminnych w Bojanowie [ZDJĘCIA]  

Dziękczynna msza święta, wielobarwny korowów, pyszne jedzenie, atrakcje i animacje dla dzieci, zbiórka charytatywna, występy artystów oraz świetna zabawa taneczna - tak obchodzono Dożynki Gminy Krzanowice. Gospodarzem wydarzenia było sołectwo w Bojanów.

Borucin zwycięzcą tegorocznego Turnieju Sołectw w Bojanowie  

Podczas pierwszego dnia Dożynek Gminnych w Bojanowie, pięć sołectw, wchodzących w skład Gminy Krzanowice, stanęło do rywalizacji sportowej o Puchar Burmistrza.

Przed nami ostatnie dożynki na Raciborszczyźnie. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? 

Maraton dożynkowy w powiecie raciborskim dobiega końca. W najbliższy weekend odbędą się w: Raciborzu Markowicach, Bojanowie, Brzeźnicy, Pawłowie. Poniżej publikujemy szczegółowe programy. 

Premie dla młodych rolników. Nabór trwa do 29 września 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie premii dla młodych rolników w wysokości 200 tys. zł można się ubiegać jeszcze do 29 września 2023 r. To wsparcie pochodzi z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Wsparcie dla producentów świń. Czas na dostarczenie wniosków mija 15 września 

Jak informuje ARiMR, hodowcy trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z aktualnymi ograniczeniami na rynku rolnym, mogą się ubiegać o pomoc finansową jeszcze tylko do 15 września 2023 r. Dotychczas do placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 21 tys. wniosków o to wsparcie.

W Bojanowie szykuje się dwudniowa zabawa dożynkowa. Zaśpiewają Kobiety na walizkach [PROGRAM] 

Dwudniowe świętowanie zaplanowano w Bojanowie z okazji dożynek Gminy Krzanowice. W programie obok mszy świętej i korowodu zaplanowano turniej sołectw i liczne atrakcje artystyczne.

Kino plenerowe na zakończenie lata w gminie Krzanowice  

W sobotni wieczór w Krzanowicach odbyło się kino plenerowe. W ten sposób mieszkańcy gminy mogli wspólnie pożegnać kończące się lato.

W sobotę kino plenerowe w Krzanowicach. Wyświetlone zostaną trzy filmy 

Krzanowice na zakończenie lata organizują kino plenerowe. Filmy zostaną pokazane w sobotę 9 września.

Z Krzanowic do Gliwic na koncert muzyki filmowej. Zabrzmią największe hity 

Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzanowicach organizuje wycieczkę na koncert. W trakcie wydarzenia, które odbędzie się 21 października w Arenie Gliwice, wybrzmią największe utwory filmowe stworzone przez wybitne postaci: Hansa Zimmera, Ennio Morricone i Johna Williamsa. Będzie można usłyszeć muzykę z takich filmów jak: "Król...

Czy Racibórz będzie miał kolejnego posła? Znany komandos Naval na liście Szymona Hołowni 

Legendarny komandos GROM-u, pochodzący z Raciborza Paweł Mateńczuk ps. Naval wystartuje z listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu. 

Dożynki w powiecie raciborskim. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? [ZAPOWIEDZI] 

Kolejne wioski Raciborszczyzny w najbliższy weekend będą świętować zakończenie żniw. Największe, bo gminne dożynki odbędą się w Pietrowicach Wielkich. Nie zabraknie także mniejszych uroczystości w kilku wioskach powiatu raciborskiego. Szczegóły na poniższych plakatach.

Zobacz więcej