Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Niesamowite! Drzewiec sztandarowy OSP Krzanowice powraca po latach na swoje miejsce [ZDJĘCIA] 

Zaginiony w trakcie wojennej zawieruchy drzewiec sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzanowicach powrócił na swoje miejsce. Przekazała go Brygida Abrahamczyk, była radna powiatowa, a obecnie przewodnicząca miejscowego DFK, podczas uroczystości...

"Żelazny jak Strażak", czyli zawody strażackie z okazji 135-lecia OSP Krzanowice [FOTO] 

Huczne obchody jubileuszu 135-lecia OSP Krzanowice rozpoczęły się w piątek (5 lipca 2024) i potrwają do niedzieli (7 lipca 2024). W sobotę (6 lipca 2024) odbyły się indywidualne zawody "Żelazny jak Strażak". Wzięło w nich udział ponad...

Po 80 latach spełniła swoje marzenie. Cecylia Gawlica z Wojnowic pokazała swoje prace w Borucinie [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Marzenia są po to, aby je spełniać. Przykładem tego jest Cecylia Gawlica, mieszkanka Wojnowic, która po 80 latach postanowiła zrealizować swoje marzenie i po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace malarskie. Wernisaż odbył się w Domu Kultury...

Strażacy z Krzanowic wygrali zawody Gminy Krzanowice. Które jednostki zwyciężyły w pozostałych kategoriach? [ZDJĘCIA] 

16 czerwca w Bojanowie rozegrano zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice. O zwycięstwo rywalizowali mężczyźni, kobiety, dzieci i młodzież. Poniżej wyniki zawodów oraz obszerna fotorelacja z wydarzenia.

Pojazdy z duszą na krzanowickim rynku. Przez powiat raciborski przejechał międzynarodowy rajd [ZDJĘCIA] 

Przez Krzanowice przejechał międzynarodowy rajd sportowo-orientacyjny pojazdów zabytkowych, a jednym z punktów kontrolnych był miejscowy rynek.

Najgorętsza impreza w gminie Krzanowice, czyli festyn sportowy w Borucinie 

"Klub Sportowy Naprzód Borucin umie w imprezy" - takie komentarze można było przeczytać pod postem zapowiadającym 3-dniowy festyn sportowy w Borucinie, który odbywa się w dniach 30.05-01.06. I trudno się nie zgodzić. Ten festyn, to od kilku...

Radni z Krzanowic ustalili wysokość swoich diet. Ile będą wynosić? 

Przewodniczący rady twierdzi, że budżet gminy nie zostanie nadwyrężony zmianą po uchwale w sprawie diet radnych. Inny radny dostrzega, że podwyżka została wprowadzona. Jak jest faktycznie? Analizujemy, ile mieszkańcy łożą rocznie na swoich radnych.

Leszek i Monika Filec gwiazdami koncertu z okazji Dnia Matki i Ojca w Borucinie 

Dzień Matki oraz Dzień Ojca to przepiękne, rodzinne święta. Z ich okazji Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne zorganizowało w Borucinie koncert, którego główną gwiazdą było małżeństwo Leszek i Monika Filec.

Laura Pieczarek z Wojnowic została Miss Nastolatek Województwa Śląskiego 

- Był ogrom pozytywnych emocji i wrażeń, nie spodziewałam się, że odniosę taki duży sukces. Szczęście i radość towarzyszyły mi przez cały wieczór aż do teraz - komentuje dla Nowin Laura Pieczarek z Wojnowic (gm. Krzanowice), która...

Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla będzie miał zastępcę? 

Po odejściu wiceburmistrza Jarosława Gałkowskiego, Urząd Miejski w Krzanowicach pozostaje bez zastępcy. Czy burmistrz Andrzej Strzedulla będzie miał nowego zastępcę?

Dofinansowanie zakupu buhajów. Korzystne zmiany dla zainteresowanych, opublikowano zaktualizowany wniosek 

Jak informuje ARiMR, hodowcy bydła mięsnego mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu czystorasowych buhajów. W zasadach nastąpiła zmiana, która powoduje, że rolnicy mogą otrzymać większą pomoc.

Płatność dla małych gospodarstw. Wnioski można składać do końca sierpnia 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 31 sierpnia 2024 r. można się ubiegać o płatność dla małych gospodarstw. By móc otrzymać to wsparcie, trzeba spełnić określone warunki. Wnioski są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.

Co ze żłobkiem w Pietraszynie? 

Realizacja żłobka w części przedszkola w Pietraszynie staje przed wyzwaniem dla urzędników z Krzanowic. Nowe nadzieje pojawiają się po zwiększeniu dostępnych środków.

Niesamowite! Drzewiec sztandarowy OSP Krzanowice powraca po latach na swoje miejsce [ZDJĘCIA]  

Zaginiony w trakcie wojennej zawieruchy drzewiec sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzanowicach powrócił na swoje miejsce. Przekazała go Brygida Abrahamczyk, była radna powiatowa, a obecnie przewodnicząca miejscowego DFK, podczas uroczystości 135-lecia jednostki. Był to prezent od niej i jej męża Manfreda, byłego burmistrza tej gminy.

"Żelazny jak Strażak", czyli zawody strażackie z okazji 135-lecia OSP Krzanowice [FOTO]  

Huczne obchody jubileuszu 135-lecia OSP Krzanowice rozpoczęły się w piątek (5 lipca 2024) i potrwają do niedzieli (7 lipca 2024). W sobotę (6 lipca 2024) odbyły się indywidualne zawody "Żelazny jak Strażak". Wzięło w nich udział ponad 40 osób i to nie tylko mężczyźni, ale i kobiety.

ARiMR: Nawet 100 tys. zł na inwestycje zapobiegające ASF 

Jak informuje ARiMR, do 2 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o wsparcie na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń.

Radny Wasiczek proponuje utworzenie speckomisji ds. depopulacji Krzanowic 

- Jest to bardzo poważny problem w naszej gminie - mówił Marian Wasiczek o depopulacji Krzanowic. W ciągu kilku lat liczba mieszkańców tej gminy zmniejszyła się o ponad 200 osób.

Wsparcie na bioasekurację. Wnioski można składać do 26 lipca 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dd 3 do 26 lipca 2024 r. hodowcy świń mogą ubiegać się o środki na sfinansowanie podjętych w bieżącym roku działań bioasekuracyjnych.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024. Jak poradzili sobie uczniowie z powiatu raciborskiego? 

Znane są wyniki egzaminu ósmoklasistów. Analizujemy, które gminy powiatu raciborskiego odniosły najlepsze i najgorsze rezultaty na podstawie średnich wyników podanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie.

Zawody w Kapslomanii oraz wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród w Krzanowicach [FOTO]  

Dzisiejszego popołudnia (tj. 30 czerwca) w sali w Domu Kultury w Krzanowicach odbyły się zawody w gry w kapsle. Dzieci mogły spróbować gier z dzieciństwa ich rodziców i dziadków, a starsze pokolenia mogły sobie przypomnieć ich beztroskie lata młodości i popularną wtedy zabawę. W trakcie zawodów rozstrzygnięto również konkurs na...

Kto przejmie funkcję dyrektora szkoły w Wojnowicach po Ewie Gotzmann? 

Zmiany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach. Wiadomo, kto objął funkcję dyrektora po przejściu dotychczasowej dyrektor na emeryturę.

Po 80 latach spełniła swoje marzenie. Cecylia Gawlica z Wojnowic pokazała swoje prace w Borucinie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Marzenia są po to, aby je spełniać. Przykładem tego jest Cecylia Gawlica, mieszkanka Wojnowic, która po 80 latach postanowiła zrealizować swoje marzenie i po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace malarskie. Wernisaż odbył się w Domu Kultury w Borucinie, a towarzyszył mu wieczór autorski Zbigniewa Woźniaka. W wydarzeniu uczestniczył...

Sudzicka i Cegielniana w Krzanowicach doczekają się chodników? 

Nie ma pewności co do tego, ale istnieje nadzieja. Tak wynika z odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Krzanowicach.

Strażacy z Krzanowic wygrali zawody Gminy Krzanowice. Które jednostki zwyciężyły w pozostałych kategoriach? [ZDJĘCIA]  

16 czerwca w Bojanowie rozegrano zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice. O zwycięstwo rywalizowali mężczyźni, kobiety, dzieci i młodzież. Poniżej wyniki zawodów oraz obszerna fotorelacja z wydarzenia.

ARiMR: Można składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dotychczas wnioski złożyło 14 tys. rolników.

Nagrody za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie. Ministerstwo Rolnictwa przypomina o terminie składania wniosków 

30 czerwca upływa termin składania wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i na rynkach rolnych oraz rybołówstwie. Wnioski należy składać w formie elektronicznej, oddzielnie dla każdego osiągnięcia.

Inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Od kiedy można składać wnioski? 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Na ten cel przeznaczono 230 mln zł. 

Zobacz więcej