Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy rząd Donalda Tuska zaprzysiężony

Rząd Donalda Tuska w dzisiejszy poranek (13.12) został uroczyście zaprzysiężony w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda powołał Tuska na premiera, a także ministrów jego gabinetu. - Wierność postanowieniom konstytucji to będzie znak firmowy tej ekipy, nowego rządu - zapewnił Tusk.

Nowy rząd Donalda Tuska zaprzysiężony
Rząd Donalda Tuska w dzisiejszy poranek (13.12) został uroczyście zaprzysiężony w Pałacu Prezydenckim.

Gabinet premiera Donalda Tuska utworzy 25 ministrów. Wicepremierami zostaną Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL, Trzecia Droga) i Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica). Wczoraj wieczorem (12.12) Donald Tusk zdobył wotum zaufania nowej sejmowej większości, kilka godzin po tym, gdy z powodu nieuzyskania wotum zaufania upadł rząd Mateusza Morawieckiego powołany na dwa tygodnie.

- Wierzę, że państwo, tak jak i ja, będziemy czynili wszystko, aby Polacy decydowali o swoich sprawach i o sprawach swojej ojczyzny, by Polska trwała w Europie jako państwo suwerenne i niepodległe - powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości zaprzysiężenia rządu.

- Nie możemy ani przez chwilę zapomnieć, do czego powołali nas Polacy. Ślubowaliście przed Polakami i przed nimi będziecie odpowiadać przez najbliższe lata - powiedział Donald Tusk po zaprzysiężeniu jego gabinetu. Jeszcze przed udaniem się do Pałacu Prezydenckiego Donald Tusk był pytany o współpracę premiera z prezydentem Andrzejem Dudą. - Trzeba być optymistą. Mam nadzieję, że mamy wspólny cel, nawet jeżeli mamy różne drogi i różne doświadczenia, czasami bardzo różne - mówił.

Skład rządu Donalda Tuska:

 • Donald Tusk (KO) - premier
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - wicepremier, minister obrony narodowej
 • Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica) - wicepremier, minister cyfryzacji
 • Maciej Berek (bezpartyjny), urząd ministra – członek Rady Ministrów
 • Adam Bodnar (bezpartyjny) - minister sprawiedliwości
 • Agnieszka Buczyńska (Polska 2050) - minister-członek Rady Ministrów, minister do spraw społeczeństwa obywatelskiego
 • Borys Budka (KO) - minister aktywów państwowych
 • Marzena Czarnecka (bezpartyjna) - minister przemysłu
 • Andrzej Domański (KO) - minister finansów
 • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Nowa Lewica) - minister rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Jan Grabiec (KO), minister-członek Rady Ministrów
 • Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050) - minister klimatu i środowiska
 • Krzysztof Hetman (PSL) - minister rozwoju i technologii
 • Marcin Kierwiński (KO) - minister spraw wewnętrznych i administracji
 • Dariusz Klimczak (PSL) - minister infrastruktury
 • Katarzyna Kotula (Nowa Lewica) - minister do spraw równości
 • Izabela Leszczyna (KO) - minister zdrowia
 • Sławomir Nitras (KO) - minister sportu i turystyki
 • Barbara Nowacka (KO) - minister edukacji
 • Marzena Okła-Drewnowicz (KO) - minister do spraw polityki senioralnej
 • Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (Polska 2050) - minister funduszy i polityki regionalnej
 • Czesław Siekierski (PSL) - minister rolnictwa i rozwoju wsi
 • Tomasz Siemoniak (KO) - minister, członek Rady Ministrów
 • Bartłomiej Sienkiewicz (KO) - minister kultury i dziedzictwa narodowego
 • Radosław Sikorski (KO) - minister spraw zagranicznych
 • Adam Szłapka (KO) - minister do spraw Unii Europejskiej
 • Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) - minister nauki

To jednak nie koniec nominacji. Po powołaniu i zaprzysiężeniu przyjdzie teraz czas na wiceministrów i pełnomocników w poszczególnych resortach oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

600 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 5 godzin temu
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

,,uwolnienie cen energii w lipcujest lepsze niz w grudniu bo zanim polacy sie zorientuja minie pol roku'' mowi Zukowska z Lewicy postkomunistycznej Bedziemy zalatwieni na cacy,ale to nic ,byle nie rzadzi PiS

~bobo1 (5.173. * .147) 02.03.2024 18:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

alexachililover 02.03.2024 12:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@bobo1 znowu bełkot i brak konkretów. Gdzieś dzwonią, ale nie wiesz w jakim kościele.

~bobo1 (5.173. * .147) 02.03.2024 12:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A jak tam lewaku płacą zate komentarze twoi lewaki czy już splajtowało i nie płacą 300000 zł poczytaj swoje lewackie strony to się wszystkiego dowiesz kto rządzi w spółkach i jakie są powiązania tych osob

alexachililover 02.03.2024 09:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@bobo1 twoja wiarygodność jest żadna, bełkot, klepanie bez dowodów. Proszę jeszcze raz, potrafisz napisać zdanie wielokrotnie złożone, czy tylko bez podmiotowe? Źródełka hejtu wysychają czy jak? Z zatroskaniem patrzę na twoją bezradność...

~bobo1 (5.173. * .147) 02.03.2024 08:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Juz sam fir dojczland przyznal że zaczął się program rodzina na swoim lub jak kto woli teraz k...a my

alexachililover 01.03.2024 22:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@bobo1 Napisz nam wszystkim, nie trzymaj w niepewności.

~Objektywny_ (151.11. * .171) 01.03.2024 19:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bobo1 (5.173. * .161) 01.03.2024 18:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poczytaj kto go wybral i kto tam rzadzi i z jakiej listy startowal

alexachililover 01.03.2024 17:23

@bobo1 Artur Dziambor został zatrudniony w Porcie Gdańsk - ustaliło Radio Zet. Były poseł Konfederacji został dyrektorem departamentu marketingu i komunikacji w państwowej spółce. Jak bardzo on jest na swoim?

~bobo1 (5.173. * .161) 01.03.2024 16:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

S co mnie obchodzi kto ile wplacil po prostu lewaki robia to samo co poprzednicy rodzina na swoim musi być lub jak wolisz teraz k...a my

alexachililover 01.03.2024 15:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@bobo1 Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy - Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, a potem - Zarządu Morskiego Portu Gdynia zmieniły składy rad nadzorczych tych spółek... i co mnie do tego, co zrobili akcjonariusze, de facto właściciele? :-)
Wywalili Prawo i Sprawiedliwość? Malinowski był wśród tych menedżerów, którzy hojnie wspierali tę partię darowiznami, po tym jak z jej nadania znaleźli się w spółkach. Wpłacił na kampanię PiS raz 19,5 tys. zł, a potem w 2019 r. 21,5 tys. złotych. Albo Kamil Tarczewski, to z kolei działacz PiS, były radny tej partii z Inowrocławia. Zupełnie nie żal, naprawdę.

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 01.03.2024 15:27

I znowu Nowy rząd Donalda Tuska ma aferkę do wyjaśnienia:
"Obajtek zaangażował Orlen w pomoc w walce z panującą wówczas pandemią. Jednak jego zaangażowanie motywowane było głównie budowaniem własnego wizerunku jako niezłomnego prezesa Orlenu, jak mówił o nim kiedyś prezes PiS Jarosław Kaczyński — Daniela "wszystko mogę" Obajtka.
To właśnie w tym celu, kiedy na przełomie kwietnia i maja w całej Polsce brakowało wszelkich środków ochrony przed wirusem, Orlen wysłał do Watykanu dwa załadowane po sufit tiry z maseczkami, kombinezonami i płynem do dezynfekcji."

~bobo1 (5.173. * .161) 01.03.2024 14:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka rzeczywiście odsuneluscie pisiory od kasy bo sami to przejęliście w programie rodzina na swoim port gdansk już opanowaliscie w tym programie

alexachililover 01.03.2024 13:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@takaprawda, wręcz przeciwnie, to wy wyszliście na idiotów, jedynym celem jest odsunięcie PiS od władzy, osądzenie i osadzenie pisowskich złodziei. Może się uda w 100 dni.

~bobo1 (5.173. * .222) 01.03.2024 10:45
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 01.03.2024 10:40

I znowu trzeba rozliczyć aferkę:
"Dziemianowicz-Bąk przyznała, że "zaskakująco duże środki były wydawane w roku wyborczym, w roku 2023, na organizację rozmaitych eventów, pikników, wydarzeń z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej". Wskazała, że pikniki te miały promować programy ministerstwa, a tak naprawdę promowały partię rządzącą za publiczne pieniądze. - W roku 2023 to było ponad 11 milionów, a dla porównania w roku 2021 to był nieco ponad milion"

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 01.03.2024 08:11

Tusk podczas Marszu Miliona Serc: zwyciężymy (to już się stało), rozliczymy zło (to już się dzieje), naprawimy krzywdy (to też już zaczynamy) i najważniejsze – pojednamy.
Panowie spokojnie nie nerwowo, na razie rozliczają zło wyrządzone przez pis.
A że tego zła było bardzo dużo chwilę to potrwa

~takaprawda (188.137. * .26) 01.03.2024 06:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W czasie wywiadu w Polsacie Szejfeld zapytany o "100 konkretów na 100 dni" zasugerował że tylko idiota mógł uwierzyć że te sprawy bedą załatwione przez 100 dni. Może przez kadencję albo dwie. Tak więc dowiedzieliście się lemingi że jesteście idiotami.

~NigdyWiecejPis (188.164. * .16) 28.02.2024 21:51
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Gdyby pis rządził jeszcze przez 4 lata naprawdę nie byłoby co zbierać z naszego kraju!
Te ich wszystkie chamstwa, przekręty, złodziejstwa i oszustwa które teraz wychodzą na jaw że aż się skóra jeży na głowie
a te 20% dalej wierzy w ich niewinność, biedny ten nasz kraj skoro tak bardzo można ogłupić ludzi za ich pieniądze w tvpis jak to robili

alexachililover 28.02.2024 20:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@bobo1 znowu nie sprawdziłeś "Ministerstwo ujawniło też wysokość najwyższej i najniższej nagrody za dodatkowe zadania pracowników. Ta pierwsza wyniosła 10 tys. zł brutto, a ta druga - 500 zł brutto."
Natomiast co do tego samego ministerstwa za PIS cyt. "Ponad 56 mln zł nagród wypłacił w 2023 r. resort finansów pod wodzą Magdaleny Rzeczkowskiej. Ponad połowa tej kwoty przypada na czwarty kwartał, gdy bonusy dostało prawie 3 tys. pracowników. Średnio na osobę w ostatnich trzech miesiącach roku wypłacono więc ponad 10 tys. zł ", więc
" Ministerstwo Finansów wypłaciło w 2023 r. ponad 56 mln zł w formie nagród. Do tego dochodzą premie w kwocie blisko 5,5 mln zł" Nie wiem ile dostała sprzątaczka, pewnie tyle co w innych branżach, bo posadzki w urzędach takie same. I tak dostały więcej niż nauczyciel.

~Proszek_Sienkiewicza (188.146. * .80) 28.02.2024 18:34
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bobo1 (5.173. * .223) 28.02.2024 14:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Do poniżej ten lewak przyna swojemu lewaki prawie 38000 premi a sprzątaczka po 128zl to jest właśnie rodzina na swoim tak jak to co się stało a SP nastąpiła tylkowymiana na swoich z todzin

alexachililover 28.02.2024 11:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@bobo1 cyt. "średnia kwota przyznanej nagrody wynosiła 2926,61 zł" BRUTTO. naprawdę to twoją główką wstrząsnęło? Nie wstrząsnęło twoim kłębkiem, że PIS cyt. " w kwietniu, lipcu i październiku i oznaczało według dziennika, "że do dnia wyborów nagrody w 2023 roku pochłonęły 42 mln zł" w pisowskim ministerstwie finansów? 3mln 800tys. vs 42 mln. za PIS? Nie irytuje twojej główki, że na protestach jest pisowski vmin. Janusz Kowalski który w spółkach państwowych zarobił 2mln. A organizator protestów to Wojciech Wójcik, właściciel ferm norek, gdzie trzyma 0,5mln norek, zarabia miliony na cierpieniu zwierząt i który zatrudnia głównie Ukraińców. Ten gość i inni "biedni" rolnicy protestują dziś w Warszawie, razem z biednymi górnikami i jeszcze biedniejszymi myśliwymi (ich wyposażenie myśliwskie kosztuje nawet 300tys.)?

alexachililover 28.02.2024 09:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do pisiorów Zielony Ład został wymyślony w Polsce i przez PIS, mnie się co do idei podoba, ale żeby było jasne, o czym pisze portal Polska Rola (dla rolników) "Czy obecna czerwona kartka dla Wojciechowskiego to przypadkiem nie wynik partyjnych krajowych rozgrywek?(w PIS)
Warto więc przypomnieć, że Wojciechowski nie działał sam. Zielony Ład wprowadzano w Polsce za czasów ministra Ardanowskiego. To wówczas opracowano zasady realizacji tego programu w naszym kraju - przy pełnej aprobacie MRIRW."

~Gregorij (85.202. * .230) 27.02.2024 19:06
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jak się cieszę że ponownie w 2024 roku Tusk został zaprzysiężony po raz setny.
Rolnicy mu dziękują dziś w Warszawie.

~bobo1 (5.173. * .63) 27.02.2024 17:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka a wiesz ile oni tam zarabiają po 7-8k a premie dał tylko swoim nie po to place horrendalne pdatki żeby lewaki się bawili za nie i nie jestem roszczeniowy tylko chc mieć normalność jak w cywilizowanym świecie nijaki ten od białych proszków dał koledze 700mln na fundację lgbt

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 27.02.2024 12:48
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

~bobo1 (5.173. * .134) i nie trolluj !
w MF pracuje 2700 osób nie tylko urzędnicy
i to że zmienił się minister to nie wylali 2700 osób na bruk !
te osoby pracują tam bez względu na to kim jest minister finansów
to są osoby co sprzątają biura kibelki myją okna hydraulicy elektrycy itd itp
i ty pisowcu bronisz im premii ??
ty jak koń z klapkami na oczach !
w moim portfelu nie mam więcej kasy !
roboty się chwyć !

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 27.02.2024 11:13
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

typowy pisowski roszczeniowy obywatel wychowany na MI DAJ !
cytat:
" bo nie zauważyłem nic wmoim portfelu żeby było więcej kasy"

~bobo1 (5.173. * .134) 27.02.2024 09:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewakow mnister finanow w ciagu tygodnia od objecia funkcji rozdał w programie na swoim 4mln premi z moich i twoich podatkow

~bobo1 (5.173. * .134) 27.02.2024 09:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka poniżej powiedz mi co ten rząd zrobił dla normalnego Polaka oprócz dania zarobić swoim w programie rodzina na swoim bo nie zauważyłem nic wmoim portfelu żeby było więcej kasy czy szybszy dostęp do lekarza torę to obiecanki były najwazniejsze

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 27.02.2024 07:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nowy rząd Donalda Tuska zaprzysiężony i działa bardzo sprawnie

"Do końca marca będzie wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego. - Co do tego nie mamy już wątpliwości Janusz Cichoń, poseł Platformy Obywatelskiej, który został wyznaczony przez partię do przygotowania wstępnego wniosku o pociągnięcie Glapińskiego do odpowiedzialności. Rządząca koalicja chce zarzucić Glapińskiemu brak dbałości o wartość złotego, zabronione przez konstytucję wspomaganie przez NBP budżetu państwa oraz polityczne zaangażowanie na rzecz rządów Zjednoczonej Prawicy.

I to jeszcze nie koniec

~PtamSie (188.164. * .16) 26.02.2024 20:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

objektywny ty dalej za pis???
Masz coś na usprawiedliwienie ?
bo tak cicho siedzisz

~Eleonorra (185.232. * .18) 26.02.2024 20:46
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Blisko 21 mld zł - taką stratę miał zanotować Narodowy Bank Polski w 2023 r. - wynika z informacji money.pl. Wokół tej liczby ogniskują się główne zarzuty rządu Donalda Tuska wobec prof. Adama Glapińskiego. W sprawie na jaw wychodzą nowe fakty.
Chyba nie ma w tym kraju rzeczy,której pis nie spindolił

"śpieszcie się glosować na pis bo tak szybko idą siedzieć"

alexachililover 26.02.2024 20:35
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Edward Kobos pogrążył PiS, na YT. Będzie się działo;-)

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 26.02.2024 15:02
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Nowy rząd Donalda Tuska zaprzysiężony i działa bardzo sprawnie

"Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu europosła Ryszarda Czarneckiego "w związku z podejrzeniem zawyżenia kosztów podróży służbowych o kwotę ponad 200 tysięcy euro" - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. "

~takaprawda (188.137. * .26) 26.02.2024 13:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Na szczęście nowy rząd dla dobra naszych rolników z pewnością wycofa się z ustaleń "Zielonego Ładu" (który według rolników w całej unii jest zabójczy dla rolnictwa).

~do_nizej (188.137. * .125) 25.02.2024 20:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Prawdopodobnie nie zauważyłeś że to pytanie było do ciebie: "Jest jakiś unijny kraj który tego zielonego kretynizmu nie musiał wprowadzić?"

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 25.02.2024 17:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jeden z uczestników spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Leżajsku zapytał prezesa PiS o to, "gdzie jest wrak ze Smoleńska" i zarzucił, że "przez osiem lat oszukiwał" ludzi. Prowadząca spotkanie posłanka Ewa Leniart wyrwała mu mikrofon. - To jest klasyczny przykład tego, że nawet na tej sali są ludzie Putina. Bo to jest wielka obrona Putina - oskarżył Kaczyński.

~bobo1 (5.173. * .241) 25.02.2024 17:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do ponizej to nie Sasin tylko lewaki z koperta a czele zmarnowali te 70baniek