Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wzbudzana sygnalizacja i chodniki. Ważne zmiany na drodze Roszków-Tworków 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany na DK45, na odc. Roszków-Tworków. W efekcie ma być bezpieczniej.

Trzy pożary traw w trzy godziny. Ugasili je strażacy z Raciborza, Nędzy i Rud 

Przypuszczalną przyczyną każdego z pożarów było podpalenie. Do zaprószenia ognia doszło dwa razy w Rudach i raz w Nędzy.

Najmłodsi strażacy zjechali do Zakrzowa. Roszków w pierwszej trójce. Które miejsce zajęły Samborowice i Krzyżanowice? [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI] 

Mali druhowie z Polski oraz Czech pokazywali w Zakrzowie na co ich stać. Odbywały się tam III Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych o puchar przechodni marszałka województwa opolskiego. To spotkanie mające wymiar międzynarodowy. W...

Tragedia w Roszkowie. Samochód stoczył się do stawu. Nie żyje kobieta 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w Roszkowie (gm. Krzyżanowice). Utopiła się 34-letnia kobieta.

Maria Wierczek – żyła, aby czynić dobro 

W poniedziałek 2 listopada w wieku 73 lat zmarła Maria Wierczek. Ceniona lekarka z gminy Krzyżanowice prawie pół wieku przepracowała w ośrodku zdrowia w Chałupkach. Przez mieszkańców zostanie zapamiętana jako osoba, która zawsze służyła...

Złote Gody w Krzyżanowicach. Małżeństwa z medalami od prezydenta Polski [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Pary zamieszkałe w Gminie Krzyżanowice świętujące w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego przyszły w piątkowe południe 25 października do urzędu gminy, aby oficjalnie uczcić swoje święto. Podczas uroczystości medale nadane...

Krzanowice, Roszków i Samborowice najlepszymi OSP w powiecie raciborskim [ZDJĘCIA] 

Drużyna męska z Krzanowic wygrała rywalizację w swojej kategorii. Wśród kobiet najlepsze były druhny z Roszkowa. Samborowice mogą poszczycić się najlepszymi drużynami dziewcząt i chłopców.

Roszków świętuje zakończenie żniw [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W zeszłym roku to krzyżanowickie sołectwo było organizatorem gminnego święta plonów. W tym roku impreza ma mniejszy wymiar, bo to dożynki wiejsko-parafialne, jednak są równie kolorowe i radosne.

Płonące samochody, dramatyczne grillowanie i tlenek węgla [RAPORT STRAŻAKÓW] 

Podczas minionego weekendu 17-19 maja strażacy nie mogli narzekać na brak zajęć. Interweniowali w Chałupkach, Kuźni Raciborskiej, Łańcach Łubowicach, Raciborzu, Roszkowie oraz Rzuchowie.

Wzbudzana sygnalizacja i chodniki. Ważne zmiany na drodze Roszków-Tworków 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany na DK45, na odc. Roszków-Tworków. W efekcie ma być bezpieczniej.

Piknik Logopedyczny w Roszkowie, czyli zabawa przy ognisku dla całej rodziny [ZDJĘCIA]  

Rodzinna impreza obfitująca w zorganizowane zabawy dla dzieci pod opieką pedagogów, grillowe jedzenie i słodkości, przyciągnęła w małej roszkowskiej (gm. Krzyżanowice) społeczności blisko 60 osób.

Trzy pożary traw w trzy godziny. Ugasili je strażacy z Raciborza, Nędzy i Rud 

Przypuszczalną przyczyną każdego z pożarów było podpalenie. Do zaprószenia ognia doszło dwa razy w Rudach i raz w Nędzy.

Najmłodsi strażacy zjechali do Zakrzowa. Roszków w pierwszej trójce. Które miejsce zajęły Samborowice i Krzyżanowice? [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI]  

Mali druhowie z Polski oraz Czech pokazywali w Zakrzowie na co ich stać. Odbywały się tam III Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych o puchar przechodni marszałka województwa opolskiego. To spotkanie mające wymiar międzynarodowy. W wydarzeniu uczestniczyły również trzy drużyny z powiatu raciborskiego.

Ponad 400 tysięcy złotych na sołectwa Krzyżanowic. Na co zostaną wydane te pieniądze?  

O ponad 57 tysięcy złotych więcej w 2022 roku w porównaniu do roku wcześniejszego miejscowy samorząd przeznaczył na fundusz sołecki. Na co zostaną wydatkowane środki w poszczególnych wioskach?

OSP Roszków z ważnym wsparciem. Prezes Kramarczyk: To zwiększy naszą wydajność [ZDJĘCIA]  

Dobrze rozpoczął się 2022 rok dla jednostek ochotniczych straż pożarnych z terenu gminy Krzyżanowice. Kolejna otrzymała wsparcie, które zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców regionu. - Niech służy - życzył strażakom Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości i poseł z naszego regionu.

Cztery akcje krwiodawstwa. Kiedy i gdzie się odbędą?  

Akcje organizują członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Odbędą się pod hasłem "Podaruj najcenniejszy dar na święta". - Dołącz do drużyny superkrwinki - zachęcają organizatorzy.

Zmarł Berthold Kołek - legenda straży pożarnej z Roszkowa 

Druh z Roszkowa miał 88 lat. - Spoczywaj w pokoju, a pamięć o Tobie na zawsze pozostanie w naszych sercach. Cześć jego pamięci - piszą strażacy z Roszkowa na Facebooku.

Zdesperowany mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wjechał samochodem do wody. Uratowali go policjanci z Krzyżanowic 

33-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego poinformował w mediach społecznościowych, że zamierza odebrać sobie życie. Znajomi zaalarmowali policjantów, którzy ruszyli do akcji. Zdążyli w ostatnim momencie.

Moravia, Bolesław i Rudyszwałd organizują w najbliższy weekend dożynki. Co będzie się działo? [PROGRAMY]  

Choć większość samorządów powiatu raciborskiego (oprócz gminy Kornowac) zrezygnowało z dożynek gminnych, to za plony będą dziękowały sołectwa, organizując mniejsze imprezy, ale nie mniej bogate w programy. W najbliższy weekend (tj. 21 i 22 sierpnia) takie spotkania odbędą się w dwóch gminach Raciborszczyzny: Krzyżanowicach oraz...

Harówka tysięcy kobiet w kopalniach Górnego Śląska. Za marne pieniądze [HISTORIA] 

Praca kobiet ponad siły, trzy tragiczne wypadki z udziałem młodzieży w powiecie raciborskim i upały, które nie dają żyć mieszkańcom Raciborszczyzny – między innymi o tym pisano w dawnych Nowinach. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie do Raciborza i okolic na przełomie lipca i sierpnia 1911 roku.

Jest nadzieja na ścieżkę rowerową pomiędzy Zabełkowem i Roszkowem 

Są środki na opracowanie dokumentacji technicznej transgranicznej trasy rowerowej Zabełków – Roszków. Wsparcie pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tragedia w Roszkowie. Samochód stoczył się do stawu. Nie żyje kobieta  

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w Roszkowie (gm. Krzyżanowice). Utopiła się 34-letnia kobieta.

Co zmieni się na ulicy Pomnikowej w Roszkowie? 

To droga, która przejdzie modernizację w ramach środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych).

Prezydent Duda uhonorował Krzyżanowice 

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył tablice "Tobie Polsko" upamiętniające miejsca pamięci Powstań Śląskich. Jedna z nich trafiła do gminy Krzyżanowice, odebrał ją wójt Grzegorz Utracki.

Raciborszczyzna po nawałnicy. Ponad 40 interwencji strażaków, trwa szacowanie strat  

Zalane drogi, piwnice i posesje - to skutki nawałnicy, która 12 maja przeszła nad powiatem raciborskim. Najbardziej dotknięte są gminy Krzanowice i Krzyżanowice. Szereg interwencji odnotowano również w gminie Rudnik.

Strażacy z Samborowic i Roszkowa zdobyli Śnieżnik. To siódmy szczyt ochotników [ZDJĘCIA]  

– Mocniejsi razem – podkreślają strażacy ochotnicy z Samborowic (gm. Pietrowice Wielkie), relacjonując w mediach społecznościowych przebieg kolejnej wyprawy w ramach akcji „Zostań dawcą szpiku tak jak my - walczymy nie tylko z pożarami ale i z nowotworami”, którą odbyli w niedzielę 9 maja. 

Zobacz więcej