Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Debata kandydatów na prezydenta Wodzisławia Śląskiego [ZDJĘCIA] [LIVE + TRANSKRYPCJA] 

21 kwietnia mieszkańcy w II turze wyborów zdecydują o tym, kto zostanie prezydentem Wodzisławia Śląskiego. Nowiny Wodzisławskie organizują debatę kandydatów. Na pytania odpowiadają Mieczysław Kieca i Dezyderiusz Szwagrzak.

Dla jednych szok, dla innych duma. Marcin Piwoński poparł Mieczysława Kiecę  

Takiego kroku nie spodziewali się ani popierający, ani przeciwnicy urzędującego prezydenta. Wyciągnął on bowiem rękę do swojego konkurenta z pierwszej tury - Marcina Piwońskiego, proponując stanowisko wiceprezydenta, jeśli Mieczysław Kieca...

Debata prezydencka w Rybniku. Pytania wzajemne kandydatów wzbudziły duże emocje [ZDJĘCIA] 

W środę (20.03.) w Rybniku odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta na kolejną kadencję. Po pytaniach zadawanych przez prowadzących wydarzenie dziennikarzy, kandydaci mogli przepytać swoich konkurentów. Emocji nie brakowało.

Debata prezydencka w Rybniku. Zobaczcie, co kandydaci mieli do powiedzenia [RELACJA NA ŻYWO] 

Kandydaci na prezydenta Rybnika stanęli do merytorycznego pojedynku na argumenty. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia i przekona do siebie wyborców?

Mieczysław Kieca zapowiedział start w wyborach na prezydenta Wodzisławia 

Podjąłem decyzję, że będę kandydował na prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego - zapowiada Mieczysław Kieca w social mediach.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha: Muszę się usunąć, by nie dawać powodów do konfliktów [WYWIAD] 

Urzędujący od dwóch kadencji burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha, przed drugą turą wyborów wydał zaskakujące oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie ubiegał się o fotel burmistrza. W rozmowie z naszą redakcją ujawnił, że zdecydował się na ten krok, by nie dawać powodów do konfliktów w radzie miasta, w której...

Wiesław Janiszewski wygrał wybory na burmistrza Czerwionki-Leszczyn. Zdobył zaledwie 28 więcej głosów od Aliny Kucharzewskiej 

Wiesław Janiszewski to zwycięzca drugiej tury wyborów na Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Podajemy oficjalne wyniki z PKW.

AKTUALIZACJA

Sylwia Gabryelska-Ritzka wygrała wybory na wójta Lysek [OFICJALNE WYNIKI PKW] 

Sylwia Gabryelska-Ritzka wygrała wybory na wójta Lysek różnicą 177 głosów.

AKTUALIZACJA

W Jastrzębiu-Zdroju frekwencja na godz. 17.00 podobnie jak w pierwszej turze 

Frekwencja wyborcza w Jastrzębiu-Zdroju na godz. 17.00 kształtowała się na poziomie 32,33 proc. 

Kandydaci na prezydenta Wodzisławia oddali swoje głosy z rodzinami. Jaka frekwencja? 

Obaj kandydaci, którzy walczą o urząd prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego oddali swoje głosy z rodzinami. W Wodzisławiu Śląskim na godzinę 12.00 frekwencja wyborcza wyniosła 11,9 proc. 

Frekwencja wyborcza nie powala. W Jastrzębiu 12,86 proc. Był też incydent w ciszy wyborczej 

Frekwencja wyborcza w drugiej turze wyborów prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój na godzinę 12.00 wyniosła 12,86 proc. 

Cisza wyborcza od północy – wyłączamy komentarze 

Ze względu na ciszę wyborczą, która rozpoczyna się w sobotę i trwa do końca głosowania w niedzielę wieczorem, ograniczamy możliwość komentowania informacji zamieszczonych w portalach: agronowiny.pl, ezory.pl, jastrzębieonline.pl oraz nowiny.pl.

Jacek Wojciechowicz spotkał się z niepełnosprawnymi i ich opiekunami 

W obecności władz Powiatu oraz radnych miejskich kandydat na prezydenta rozmawiał z przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych w Raciborzu. Słuchał o potrzebach takich mieszkańców, obiecał pomoc, jeśli wygra wybory.

Ostatni dzień kampanii prezydenckiej w Wodzisławiu: rozmowa Kiecy i Biernackiego, znikające banery i poparcie wojewody 

Ostatnie dzień kampanii wyborczej przed II turą wyborów prezydenta miasta Wodzisław Śląski przebiegł dla kandydatów dość intensywnie. Po debacie wyborczej Nowin nie zwolnili tempa. 

Anna Hetman wygrała proces w trybie wyborczym, ale będzie apelacja 

19 kwietnia Sąd Okręgowy w Rybniku rozpatrzył sprawę z wniosku pełnomocnika wyborczego KWW Koalicja Anny Hetman - Romana Foksowicza. Poszło o informacje o "brudnej" kampanii wyborczej.

Nieoczekiwany gość na konferencji prezydenta Polowego. Przedsiębiorca Grzegorz Kampka skrytykował włodarza 

Dariusz Polowy zaprosił media na podsumowanie swojej kampanii prezydenckiej przed drugą turą. Przyszedł na raciborski Rynek, jednak zmienił temat konferencji i odniósł się do krytycznej opinii Grzegorza Wawocznego z NaszegoRaciborza. Wypowiedź prezydenta przerwał Grzegorz Kampka raciborski przedsiębiorca branży budowlanej.

Mariola Bolisęga przekonywała, że chce być radną powiatu. Po wyborach nie przyjęła mandatu i została zastępcą burmistrza Rydułtów 

Mariola Bolisęga była jedynką na liście Wspólnoty Samorządowej. Uzyskała 626 głosów i otrzymała mandat, który odrzuciła. Co na to mieszkańcy?

Oni powalczą w drugiej turze wyborów o Kornowac, Nędzę i Kuźnię Raciborską 

Druga tura wyborów przyniesie odpowiedź, kto przez najbliższe lata będzie rządził Kornowacem, Nędzą i Kuźnią Raciborską – gminami wiejskimi i miejsko-wiejskimi powiatu raciborskiego, w których nie doszło jeszcze do rozstrzygnięcia. Jaką frekwencję zanotowano tam w pierwszej turze?

Poseł Jabłoński uważa, że raciborzanie powinni wiedzieć, dlaczego Jacka Wojciechowicza zwolniono z urzędu w Warszawie 

Polityk PiS zorganizował w czwartek 18 kwietnia konferencję prasową pod swoim biurem. Towarzyszyli mu sympatycy prawicy, wśród nich przyszła radna Katarzyna Dutkiewicz i wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny. Paweł Jabłoński zestawił wypowiedzi byłej prezydent Warszawy - polecającą kandydaturę Wojciechowicza na prezydenta Raciborza...

Michał Urgoł z deklaracją o budowie boiska treningowego [ZDJĘCIA]  

Na osiedlu Przyjaźń, gdzie dzieciństwo spędził Kamil Glik, konferencję prasową na temat budowy infrastruktury sportowej przeprowadził kandydat na prezydenta miasta Michał Urgoł. W konferencji udział wzięli także przedstawiciele grupy rodziców dzieci trenujących sport. 

Polowy i Wojciechowicz w TVP3. Prezydent spytał rywala, czy ten zamierza wyciąć las Obora, pod sprzedaż działek budowlanych. Kandydat pytał o niespełnione obietnice, brak zabudowy placu Długosza 

W katowickim oddziale telewizji publicznej kandydaci na urząd włodarza Raciborza prezentowali się pół godziny. Do debaty doszło w czwartek 18 kwietnia. Na koniec zadali sobie po pytaniu. Dariusz Polowy podarował Jackowi Wojciechowiczowi formularz meldunkowy. Rywal głowy miasta dziwił się, że ten po 5. latach rządzenia chwali się głównie...

Zobacz więcej