Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Noc Świętojańska w Olzie za nami [ZDJĘCIA] 

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Gorzycach i Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

Niezrozumiała redukcja kursów do Rudnika 

Wraca temat obcięcia kursów raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Przypomnijmy, że miejski przewoźnik zrezygnował z wysyłania autobusów linii nr 2 do Rudnika.

Kopuły budownictwem przyszłości 

W Rybniku i okolicach spotkać możemy niecodzienne domy – w kształcie kopuł. Nie jest ich dużo: jeden w Rybniku-Zamysłowie, jeden w Dzimierzu, jeden w Bełku. Mają jednak wspólny mianownik, którym jest ich konkstruktor – Jan Pręgowski...

Zobacz, jak było na dożynkach w Dzimierzu [ZDJĘCIA]  

W niedzielę 21 sierpnia odbyły się dożynki w Dzimierzu. Pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała, ale mieszkańcy i tak bawili się dobrze.

Noc Świętojańska w Olzie za nami [ZDJĘCIA]  

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Gorzycach i Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

W deszczu i chłodzie. Ekstremalna Droga Krzyżowa przeszła przez trzy powiaty   

Marsz w nocy, w ciszy i skupieniu na dystansie 40 km. Po raz kolejny z parafii pw. św. Mikołaja w Pstrążnej wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonywali odcinki na terenie trzech powiatów: rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego. 

Lider z Dzimierza ograny w Czernicy [ZDJĘCIA]   

Pewnym i wysokim zwycięstwem 6:1 zakończył się mecz Zameczku II Czernica z LKS-em Dzimierz. Goście mimo porażki utrzymali fotel lidera C klasy. Gospodarze awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Libra z Kornowaca wiceczempionką klaczy. Jakie jeszcze sukcesy odnieśli hodowcy?  

- Lato to czas, kiedy odbywają się wystawy i czempionaty koni. Mimo ostatnich zawirowań, w tym roku udało się je zorganizować - mówi Sylwia Kitel, prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Raciborzu.

Kolejna bomba ekologiczna w gminie Lyski  

Po nielegalnym składowisku przy ulicy Kamionki, w gminie Lyski odkryto kolejne miejsce, gdzie mogą być składowane niebezpieczne odpady. Swoją kontrolę prowadzą inspektorzy ochrony środowiska, powiadomiona ma zostać również prokuratura.

Pijany kierowca ciężarówki pędził przez Dzimierz. Wyczuł go policjant po służbie 

Pijany kierowca pojazdu nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. We właściwym miejscu i czasie przejeżdżał policjant z rybnickiej drogówki.

10 lat więzienia za świętokradztwo 

Kara wieloletniego więzienia za kradzież w kościele w Krzyżanowicach, śmiertelny wypadek kolejowy między Nędzą a Rybnikiem, napad na lekarza w Czernicy, trojaczki w Dzimierzu i śmierć wskutek poparzenia pięcioletniej dziewczynki z Czerwionki – m.in. o tym pisano w „Nowinach Raciborskich” w marcu 1911 r.

Był taki mecz: Stal Kuźnia Raciborska - LKS Dzimierz [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie Stal Kuźnia Raciborska - LKS Dzimierz.

Był taki mecz: LKS Dzimierz - Sparta Babice [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie LKS Dzimierz - Sparta Babice.

Był taki mecz: LKS Dzimierz - LKS Zabełków [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie LKS Dzimierz - LKS Zabełków.

Był taki mecz: Sparta Babice - LKS Dzimierz [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie Sparta Babice - LKS Dzimierz.

Dawid Zalas z Dzimierza złapał lisa na Huzarskiej   

Hubertusa w Raciborzu wygrał dzimierzanin. - Tegoroczna gonitwa odbyła się w szybkim tempie - ocenił organizator Ludwik Gorczyca. Puchar dla najlepszego jeźdźca wręczył przewodniczący Rady Miasta Racibórz Leon Fiołka. - Było to ciężka gonitwa - ocenił zwycięzca. 

LKS Dzimierz pokonał sąsiadów z Pstrążnej [ZDJĘCIA]  

W sobotę w X kolejce C Klasy zawodnicy LKS Dzimierz pokonali na swoim boisku przy sportowej sąsiadów z Pstrążnej.

Woda w Kobyli i Łańcach znowu niezdatna do spożycia? 

Mieszkańcy malowniczo położonych sołectw w gminie Kornowac od kilku lat mają problemy z dostępem do wody. 10 stycznia na stronie gminy Kornowac pojawił się kolejny komunikat w tej sprawie. Sprawdziliśmy, w czym tkwi problem.

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

AKTUALIZACJA

Niezrozumiała redukcja kursów do Rudnika 

Wraca temat obcięcia kursów raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Przypomnijmy, że miejski przewoźnik zrezygnował z wysyłania autobusów linii nr 2 do Rudnika.

Zobacz więcej