Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Dzień Dobry TVN w Łężczoku: tutaj zasady dyktują ptaki 

Rezerwatem Przyrody Łężczok, położonym pomiędzy Raciborzem, Nędzą, Zawadą Książęcą i Babicami, zainteresował się program Dzień Dobry TVN, skąd przedstawiona została prognoza pogoda. Na miejscu dziennikarka stacji spotkała się z...

Dzień Dobry TVN w Łężczoku: tutaj zasady dyktują ptaki 

Rezerwatem Przyrody Łężczok, położonym pomiędzy Raciborzem, Nędzą, Zawadą Książęcą i Babicami, zainteresował się program Dzień Dobry TVN, skąd przedstawiona została prognoza pogoda. Na miejscu dziennikarka stacji spotkała się z ornitologiem Tomaszem Sczansnym, który opowiedział o tajnikach fotografowania ptaków.

Fundusz pomógł ustawić bariery w Łężczoku 

Nie tylko na drodze, ale również w rezerwacie ustawiane są znaki kierujące ruchem. Opatrzone znakami bariery stanęły w dwóch rezerwatach przyrody, na południu i północy regionu.

Przyroda zwala z nóg. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki [WIDEO] 

Dziedzictwo przyrodnicze – to kolejny odcinek, jaki pokazano w ramach projektu Holka Polka w podróży. Działanie realizują Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach i Sdružení obci Hlučinska.

Łężczok: platforma widokowa odnowiona 

Zakończył się remont platformy widokowej w Rezerwacie Łężczok (gm. Nędza) na stawie Salm Duży.

Łężczok - zamiast rezerwatu będzie uroczysko. Czy zamiast Nędzy będzie Racibórz? 

- To byłaby aneksja sąsiedniej gminy – tak prezydent Lenk ocenił pomysł radnego Mandrysza. Ten chciałby powiększenia Raciborza o fragment gminy Nędza, na terenie Łężczoka.

Tańczą od 20 lat! Zespół Łężczok z Nędzy świętuje jubileusz  

Blisko setka tancerzy w trzech grupach wiekowych. Barwne stroje, fantastyczne układy, wielki profesjonalizm. Zespół taneczny Łężczok działający przy Gminnym Centrum Kultury w Nędzy obchodzi piękny jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji zaprosił na wyjątkowy koncert.

Byk wdarł się do Łężczoka. Policyjny pościg za dużym zwierzem 

Patrol z raciborskiej komendy zajmował się rankiem poszukiwaniem zaginionego byka, który zniknął z gospodarstwa w Babicach (gmina Nędza).

Przez "Łężczok" przejdziesz suchą nogą? Pomysł nadleśnictwa 

Nadleśnictwo Rudy Raciborskie chce utwardzić ścieżki w Rezerwacie Przyrody "Łężczok". Dzięki temu byłby dostępny dla spacerowiczów bez względu na pogodę i porę roku. To kontynuacja działań sprzed paru lat, kiedy zrealizowano kompleksowy remont tamtejszych stawów.

W Nędzy trwa remont jazu na Suminie. W razie powodzi będzie bezpieczniej  

W Nędzy trwa remont jazu na Suminie. Inwestycja pozwoli utrzymać stałą dostawę wody do stawów w rezerwacie "Łężczok". - Bez tego flora i fauna nie mogłaby się należycie rozwijać - tłumaczy Zygmunt Kubica, specjalista ds. produkcji ryb. Jaz pełni też rolę przeciwpowodziową.

Czaple z Łężczoka najlepsze 

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny zatytułowany „Dojrzałe spojrzenie na ekologię” adresowany do mieszkańców województwa śląskiego mających ponad 60 lat.

Zaproszenie do rezerwatu Łężczok 

Dlaczego warto odwiedzać nasz rezerwat pisze Tomasz Sczansny z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Nowe, skromniejsze szlaki w Łężczoku - mapa 

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach, Bernard Błaszczyk wyznaczył nowe szlaki ruchu pieszego i rowerowego na terenie rezerwatu Łężczok. Zwiedzający mogli do niedawna poruszać się ścieżkami okalającymi w pełni dwa stawy. Teraz przejście jest dozwolone tylko jedną stroną.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Ścieki z Katowic lądują przy Łężczoku? 

Radny Skwierczyński o zwożeniu ścieków z Katowic.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Remont w Łężczoku ruszył ponownie 

Nowa firma rozpoczęła prace przy remoncie stawów w rezerwacie Łężczok. Poprzedni wykonawca popadł w problemy finansowe i w kwietniu porzucił plac budowy.

Zwiedzili gminę na rowerze  

W sobotę 21 maja odbył się III Rajd rowerowy "Szlakami gminy Lyski". Rowerzyści zwiedzili najpiękniejsze okolice, przez które przebiegają ścieżki rowerowe.

Tańce tradycyjne przy nich nie zaginą 

Młodzi artyści z grupy Łężczok odnoszą coraz to nowe sukcesy.