Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
PG Energy chce kupić akcje Rafako od PBG. Pod jakimi warunkami? 

Potencjalny inwestor uzależnia realizację transakcji od ścisłej współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju.

Jak wybrać kreator stron internetowych? 

Czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu swojej własnej strony internetowej, ale zniechęcały Cię skomplikowane kody i programowanie? Dobra wiadomość - teraz możesz stworzyć swoją stronę bez problemów, dzięki kreatorom stron internetowych....

Zwolnienia w Rafako są nieuniknione. Jaka będzie ich skala? W grę wchodzą dwa scenariusze 

Rafako nie obejdzie się bez zwolnień grupowych. Na jaką skalę? Prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki mówi Nowinom o scenariuszu "pozytywnym" i "negatywnym".

Rafako. Spór wokół projektu Wilno wciąż trwa, ale ugoda z Tauronem i tak może wejść w życie 

Tauron i Rafako podpisały aneks do ugody w sprawie rozliczenia projektu Jaworzno. Zmiana polega na usunięciu jednego z warunków zawieszających wejście w życie ugody.

Nie ma mody na naukę "brudnych" zawodów, ale tam są pieniądze 

O wpływie uchodźców na raciborskim rynek pracy, milionach złotych przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych oraz tzw. zawodach deficytowych i nadwyżkowych rozmawiamy z Mirosławem Ruszkiewiczem - dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

Koniec romansu z miliarderem. Michał Sołowow na razie nie kupi RAFAKO 

1 grudnia 2022 roku zarząd RAFAKO S.A. poinformował, że do 30 listopada 2022 r. nie udało się spełnić warunków zawieszających wejście w życie umowy inwestorskiej oraz nie wyznaczono nowego terminu. Oznacza to skomplikowanie procesu pozyskania...

Blok za 6 miliardów złotych w Jaworznie znowu stoi. Rafako nie komentuje, a Tauron odpowiada wybiórczo 

Jednostka o mocy 910 MW nie produkuje prądu z powodu remontu awaryjnego związanego z odżużlaniem i odpopielaniem, a także naprawą urządzenia do odżużlania. Wstrzymanie pracy bloku nastąpiło w środę 12 października.

Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Zalety domów z wbudowanym garażem 

Wiele osób marzy o własnym domu. Jest to miejsce, w którym mamy zapewnione komfort, prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Jednym z elementów zdecydowanie podnoszących standard życia w domu jest wbudowany garaż. Domy tego typu cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule omówimy zalety takiego rozwiązania.

Materiał zewnętrzny

Bezproblemowa dostawa międzynarodowa: praktyczny przewodnik po wysyłce paczek za granicę 

Rozumienie działania międzynarodowej wysyłki paczek może być niezwykle korzystne, zwłaszcza że sytuacje, w których te usługi są potrzebne, mogą pojawić się niespodziewanie. Bez względu na to, czy pracujesz za granicą, a twoja rodzina przebywa w twoim kraju pochodzenia, czy chcesz wysłać paczkę do przyjaciela w innym kraju, dobrze...

Materiał zewnętrzny

W jakiej branży dobrze sprawdzą się latarki, miarki i narzędzia wielofunkcyjne? 

Latarki, miarki i narzędzia wielofunkcyjne są doceniane w branżach związanych z budownictwem lub motoryzacją. Dodatkowo chętnie korzystają z nich domowi majsterkowicze. Kiedy powinno się sięgać po tego typu gadżety reklamowe? Sprawdź, dlaczego latarka LED to świetny pomysł na produkt promocyjny.

Materiał zewnętrzny

„Młodzi przy tablicy”. Otwarto punkt doradztwa dla młodzieży  

Każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia, kto jeszcze nie był zatrudniony na umowę o pracę, może liczyć na profesjonalne wsparcie. W grę wchodzą nie tylko szkolenia, ale również pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia i czasowe sfinansowanie wynagrodzenia.

Sprzedaj nieruchomość z pomocą prawnika 

Sprzedając dom, mieszkanie czy działkę, musimy poruszać się w w obrębie obowiązującego prawa. Dlatego też wiele osób korzysta z pomocy prawnika, specjalizującego się w nieruchomościach. Jego usługi nie są zarezerwowane jedynie dla deweloperów. Pomoc prawnika zapewnia sprawny przebieg procedury sprzedaży i kupna nieruchomości.

Materiał zewnętrzny

Izabela Kloc: Zielony Ład stał się zielonym chaosem  

W Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się jubileuszowa, 10. Konferencja Śląski Ład, której pomysłodawczynią jest Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego ze Śląska. Debacie towarzyszyło pytanie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?” W Konferencji wzięli udział, m.in. Jacek Sasin...

Tekst sponsorowany

Dyrektor został prezesem. Zmiany w PWiK oraz Rybnickich Służbach Komunalnych 

Przemysław Grycman to nowy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Łukasz Karbowiński będzie dyrektorem Rybnickich Służb Komunalnych przez kolejne trzy miesiące.

Konferencja prasowa Gabrieli Lenartowicz z udziałem Katarzyny Lubnauer, Izabeli Leszczyny i Moniki Rosy [LIVE]  

Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu we wtorek przed 11:00 odbyła się konferencja prasowa Gabrieli Lenartowicz. Obecne były również Izabela Leszczyna, Katarzyna Lubnauer i Monika Rosa, które przekonywały o sile kobiet, które startują w wyborach.

Ład czy chaos? 

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?

Tekst sponsorowany

Rafako wnioskuje o 15 mln zł pożyczki 

Pieniądze mają pozwolić na terminową spłatę zobowiązań spółki z Raciborza, w szczególności tych objętych układem z wierzycielami Rafako.

Obrabiarki na minusie, odlewnia na plusie. Najnowsze wyniki finansowe Rafametu 

Rynek obrabiarek ciężkich jest w trudnej sytuacji, co przekłada się na wyniki producenta tego typu maszyn z Kuźni Raciborskiej. Cieszy natomiast zysk Odlewni Rafamet.

Rynek pierwotny na Górnym Śląsku: gdzie inwestować?  

Inwestowanie w nieruchomości zyskuje na popularności w całej Polsce. Dzięki stabilnierozwijającej się gospodarce, nawet w czasach kryzysu rynek pierwotny, czyli rynek nowychmieszkań, staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Górny Śląsk, jako jeden znajintensywniej rozwijających się regionów Polski, oferuje wiele interesujących...

Materiał zewnętrzny

Rafako zapłaci miliony euro odszkodowania za elektrociepłownię w Wilnie 

11 września 2023 r. Rafako oraz UAB Vilniaus Kogeneracinė Jėgainė (dalej: VKJ) zawarły ugodę dotyczącą budowy elektrociepłowni w Wilnie. Strony porozumiały się, że VKJ należy się odszkodowanie od Rafako w wysokości 29,965 mln eur.

Ubezpieczenie szkolne – niezbędna polisa dla Twojego dziecka 

Dzieciństwo to czas beztroskiej radości, odkrywania świata i kształtowania marzeń. Każdego ranka Twoje dziecko wyrusza w świat pełne energii i gotowe na nowe przygody. Jako rodzic, z pewnością lepiej niż ktokolwiek inny, zdajesz sobie sprawę, że pociechy bywają nieprzewidywalne, a na swojej drodze napotykają mnóstwo niespodzianek....

Materiał zewnętrzny

Ciekawe pomysły na mieszkanie feng shui dla pozytywnych wibracji 

Feng Shui to dawna chińska sztuka aranżacji przestrzeni, która ma na celu harmonizację energii w otoczeniu i przyciągnięcie pozytywnych wibracji do życia.

Materiał zewnętrzny

1 na 100 pracowników w Jastrzębiu jest cudzoziemcem. To jeden z najniższych wyników w kraju. A jak jest w pozostałych miastach naszego regionu? 

Ponad milion cudzoziemców pracowało w Polsce na koniec 2022 roku, co stanowiło 6,5% ogółu osób wykonujących pracę. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w naszym regionie.

Najgorętsza bitwa tego lata: ROGUE STYLE 3 - ALL STYLE BATTLE już w tą sobotę 

Najgorętsza bitwa tego lata czyli bitwa na style taneczne już w najbliższą sobotę 26 sierpnia na Bulwarach Nadodrzańskich: ROGUE STYLE 3 - ALL STYLE BATTLE. Zapraszają: Raciborskie Centrum Kultury i KS Breaking Racibórz. Start: godzina 17:00

Zobacz więcej