Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Piłkarski narybek pokazał pazur w Skrzyszowie. Turniej im. Łucjana Wnuka za nami [FOTO] 

W turnieju, który został rozegrany w sobotę 22 czerwca na boisku Gwiazdy, rywalizowało osiem drużyn piłkarskich rocznika 2017. Zaangażowania od młodych piłkarzy i piłkarek mogliby się uczyć zawodnicy wiadomo jakiej drużyny.

Kim jest twórca rzeźby na rondzie w Godowie i co chciał wyrazić? 

Od kilku miesięcy rondo przy ulicy 1 Maja w Godowie zdobi rzeźba, której autorem jest Dawid Klon, lokalny artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej...

Debiutantka z rekordowym poparciem. Gmina Godów przedstawia ciekawostki wyborcze 

Jak informuje urząd gminy, w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, frekwencja wyborcza na terenie gminy Godów wyniosła 50,51%. Wójtem Gminy Godów na kolejną kadencję został Mariusz Adamczyk, który uzyskał 3 253 głosy,...

Święta w cieniu historii. Ewangelickie tradycje wielkanocne rodziny Róży Wnuk 

Róża Wnuk z dziada pradziada była ewangeliczką. Była znaną i poważaną w miejscowym środowisku osobą – powiedziała mi o niej jedna z mieszkanek Skrzyszowa. Ale nie zawsze tak było. Wspomnienia były bolesne. Tak przed świyntami zawsze...

Najwyższa palma miała ponad 17 metrów! Niedziela Palmowa w Skrbeńsku [ZDJĘCIA] 

Jak informuje urząd gminy, po raz drugi w Skrbeńsku zorganizowane zostały wyjątkowe obchody Niedzieli Palmowej, których mieszkańcy byli nie tylko biernymi uczestnikami, ale też aktywnie włączyli się w ich organizację poprzez udział w konkursach...

Kto chce zostać radnym w Godowie? Zobacz kandydatów 

Gmina Godów podzielona jest na 15 okręgów wyborczych. Sprawdźmy kto i z jakich komietów chce zdobyć mandat.

Dagmar Szuścik chce być wójtem Godowa. "Do współpracy zaprosiłem ludzi nietuzinkowych." [WYWIAD] 

Z Dagmarem Szuścikiem kandydatem na urząd wójta Godowa, przedsiębiorcą, zawodowo menedżerem w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, z doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach związanych z transportem i logistyką rozmawiamy...

Filip z Olzy prosi o pomoc. Potrzebna operacja w USA 

Filipek ma 11 miesięcy i  jest po pierwszej chemii ogólnej, która tylko w około 5% dociera do guza. Nie ma w Polsce skutecznego leczenia siatkówczaków. Rodzice zgłosili się do kliniki w USA i są w trakcie konsultacji, wiedząc już teraz,...

Wodzisław: Aleksandra Leśniewicz zaśpiewała w finale Szansy na Sukces - Opole 2024 

Jedną z 11 uczestniczek finału jesiennej edycji Szansy na Sukces była Aleksandra Leśniewicz, na co dzień nauczycielka Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej w Wodzisławiu Śląskim. 

Aleksandra Leśniewicz wystąpi w finale Szansy na Sukces. Wodzisław trzyma kciuki [WIDEO] 

Na co dzień będąca nauczycielką historii sztuki w Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej w Wodzisławiu Śląskim Aleksandra Leśniewicz, po wygraniu odcinka Szansy na Sukces Opole 2024 z Krzesimirem Dębskim, wystąpi w finale tej edycji....

Zbigniew Wodecki został patronem Gminnego Festiwalu Piosenki w Godowie 

W ramach Gminnego Festiwalu Piosenki, który odbył się w skrzyszowskim Ośrodku Kultury, uczestnicy mogli podziwiać najlepszych młodych: wokalistki i wokalistów w naszej gminie.

Piłkarski narybek pokazał pazur w Skrzyszowie. Turniej im. Łucjana Wnuka za nami [FOTO]  

W turnieju, który został rozegrany w sobotę 22 czerwca na boisku Gwiazdy, rywalizowało osiem drużyn piłkarskich rocznika 2017. Zaangażowania od młodych piłkarzy i piłkarek mogliby się uczyć zawodnicy wiadomo jakiej drużyny.

Roman Marcol sołtysem Skrzyszowa 

W poniedziałek 17 czerwca w Skrzyszowie odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję.

Kim jest twórca rzeźby na rondzie w Godowie i co chciał wyrazić? 

Od kilku miesięcy rondo przy ulicy 1 Maja w Godowie zdobi rzeźba, której autorem jest Dawid Klon, lokalny artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zedrzyj szczewiki dla Bereniki [ZAPOWIEDŹ] 

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję imprezy charytatywnej, która odbędzie się w najbliższy weekend w Krostoszowicach.

Derby wyrównane tylko do przerwy. Później Gwiazda odjechała Olzie [FOTO]  

Sobotnie derby Gminy Godów pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów a Olzą Godów miały swoją wagę. Obie drużyny dzielił dystans raptem 2 pkt. Przy czym Gwiazda znajdowała się na miejscu 10. rybnickiej B klasy, Olza na 11. Tymczasem jak wieść niesie, w związku z reorganizacją niższych lig w Podokręgu Rybnik Śląskiego ZPN, do klasy A może awansować...

Dwa dni świetnej zabawy. Rowerzyści z pogranicza tłumnie odwiedzili Godów  

Tłumy rowerzystów odwiedziły Gminę Godów podczas dwudniowego Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, który 18 i 19 maja odbył się w Godowie, a także w Jastrzębiu-Zdroju, Zebrzydowicach, Karwinie i Piotrowicach koło Karwiny.

Kajakiem po Szotkówce. Wyłowiono z niej 150 kg śmieci 

11 maja, podobnie jak przed rokiem, wspólnie z mieszkańcami gminy sprzątano godowski odcinek Szotkówki.

I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji 

6 maja odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy w Godowie. W czasie obrad radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego rady. Został nim radny Jacek Kołek.

Wypadek i kolizja w Skrzyszowie. Kierowcy osobówek nie ustąpili pierwszeństwa motocyklistom 

Wodzisławska policja informuje o dwóch zdarzeniach drogowych z udziałem jednośladów, do których doszło w miniony weekend w Skrzyszowie. Zarówno w przypadku wypadku, jak i kolizji przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu motocyklowi.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach, zadba o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Godów 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach, znalazło się w gronie laureatów VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. W ramach programu pozyskano kwotę 24 000,00 zł na realizację projektu „Zakup dwóch defibrylatorów AED na potrzeby realizacji akcji edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy”.

Debiutantka z rekordowym poparciem. Gmina Godów przedstawia ciekawostki wyborcze 

Jak informuje urząd gminy, w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, frekwencja wyborcza na terenie gminy Godów wyniosła 50,51%. Wójtem Gminy Godów na kolejną kadencję został Mariusz Adamczyk, który uzyskał 3 253 głosy, co przełożyło się na 60,42% poparcia. Tym samym został wybrany już w pierwszej turze, pokonując...

Święta w cieniu historii. Ewangelickie tradycje wielkanocne rodziny Róży Wnuk 

Róża Wnuk z dziada pradziada była ewangeliczką. Była znaną i poważaną w miejscowym środowisku osobą – powiedziała mi o niej jedna z mieszkanek Skrzyszowa. Ale nie zawsze tak było. Wspomnienia były bolesne. Tak przed świyntami zawsze mnie nachodzą, płaczki same sie cisną do oczu – mówiła.

Autor rzeźby rowerzysty z godowskiego ronda gościł w gminie Godów [ZDJĘCIA]  

Dawid Klon jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W twórczości artystycznej najchętniej posługuje się materiałami ciężkimi, o silnie zdefiniowanym charakterze i wymowie, takimi jak różnorakie...

Najwyższa palma miała ponad 17 metrów! Niedziela Palmowa w Skrbeńsku [ZDJĘCIA]  

Jak informuje urząd gminy, po raz drugi w Skrbeńsku zorganizowane zostały wyjątkowe obchody Niedzieli Palmowej, których mieszkańcy byli nie tylko biernymi uczestnikami, ale też aktywnie włączyli się w ich organizację poprzez udział w konkursach wielkanocnych. Efektem tego zaangażowania było kilka imponujących rozmiarów palm wielkanocnych,...

Kto chce zostać radnym w Godowie? Zobacz kandydatów 

Gmina Godów podzielona jest na 15 okręgów wyborczych. Sprawdźmy kto i z jakich komietów chce zdobyć mandat.

Zobacz więcej