Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA] 

W sobotę, 23 września 2023r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do zawodów zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz najlepsze...

Podano daty pogrzebów ofiar katastrofy w kopalni Pniówek. Czterech górników spocznie w Żorach 

Po ponad roku od katastrofy w kopalni Pniówek pomiędzy 25 września, a 2 października odbędą się pogrzeby pięciu tragicznie zmarłych górników.

Kalendarz dożynkowy w powiecie wodzisławskim. W Mszanie Sarsa, w Skrzyszowie Frele 

Trwają żniwa, a w ślad za nimi pójdą tradycyjne uroczystości dożynkowe. Sprawdziliśmy, które gminy powiatu wodzisławskiego organizują w tym roku dożynki, a także jakie koncerty zaplanowano z tej okazji.

Spójnia Zebrzydowice wygrała Turniej im. Łucjana Wnuka w Skrzyszowie [ZDJĘCIA] 

Dziewięć drużyn piłkarskich z rocznika 2015 przystąpiło do II edycji Turnieju im. Łucjana Wnuka, który został rozegrany 25 czerwca na boisku w Skrzyszowie. Bezkonkurencyjna okazała się Spójnia Zebrzydowice, która w całym turnieju nie...

Zawody sportowo-pożarnicze gminy Godów. Jednostki OSP rywalizowały w Skrzyszowie [ZDJĘCIA] 

Jednostki OSP z gminy Godów rywalizowały między sobą o miano tej najlepszej. Kto zdobył puchar tegorocznych zawodów sportowo-pożarniczych?

Po zmarłym radnym szykują się wybory uzupełniające w Godowie 

Gmina Godów przygotowuje się do wyborów uzupełniających do rady gminy. Na 18 czerwca zaplanowano głosowanie na kandydatów w jednym okręgu.

Mieszkańcy Skrzyszowa zapowiadają protest. Chodzi o prowadzone na hałdzie prace 

Ul. 1 Maja w Skrzyszowie od miesięcy niemal dzień w dzień jest brudzona przez ciężarówki, wyjeżdżające z terenu rozbieranej hałdy. Fatalne wrażenia estetyczne to jedno. Uciążliwości, z jakimi mierzą się okoliczni mieszkańcy to drugie....

Nie żyje radny z Godowa Stanisław Tatarczyk 

Informację o śmierci Stanisława Tatarczyka przekazał Urząd Gminy w Godowie. "Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Stanisława Tatarczyka" - brzmi fragment komunikatu.

Czy jedna kura to zakład drobiu? Tak mówią nowe przepisy. Nie zarejestrujesz, to dostaniesz karę 

Ustawa z 4 listopada 2022 o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, która weszła w życie 6 stycznia 2023 roku wprowadza nowe przepisy dotyczące rejestracji - między innymi drobiu, jeleniowatych, koniowatych itd. Okazuje się, że osoba,...

OSP Skrzyszów pożegnała prezesa honorowego [ZDJĘCIA] 

Druhowie, delegacje, władze związku OSP i gminy oraz mieszkańcy uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w intencji prezesa honorowego OSP Skrzyszów druha Leona Wiesława Dobrowolskiego. 

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

W sobotę, 23 września 2023r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do zawodów zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych.

Podano daty pogrzebów ofiar katastrofy w kopalni Pniówek. Czterech górników spocznie w Żorach 

Po ponad roku od katastrofy w kopalni Pniówek pomiędzy 25 września, a 2 października odbędą się pogrzeby pięciu tragicznie zmarłych górników.

Pszczółki prezesa i gorąca balia. Tak Skrzyszów bawił się na tegorocznych dożynkach [ZDJĘCIA]  

Po trzech latach przerwy Gmina Godów wróciła do organizacji dożynek gminnych z tradycyjnym korowodem dożynkowym. W tym roku święto plonów odbyło się w Skrzyszowie. 

Gwiazda Skrzyszów i Inter Krostoszowice zmierzyły się w pierwszym takim meczu [ZDJĘCIA]  

W trzeciej kolejce rybnickiej klasy B doszło do nadzwyczaj ciekawego spotkania. Gwiazda Skrzyszów podejmowała Poltent Inter Krostoszowice. Był to pierwszy ligowy mecz, w którym zmierzyły się sąsiadujące przez miedzę ekipy. 3:1 wygrali bardziej doświadczeni na poziomie klasy B goście.

Sukces Szkoły Tradycji ze Skrbeńska w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego" 

Urząd Gminy w Godowie informuje o sukcesie w konkursie marszałkowskim "Piękna wieś województwa śląskiego" w roku 2023, w jednej z konkursowych kategorii zwyciężył, realizowany wspólnie przez Ośrodek Kultury w Skrbeńsku oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich "Skrbeńszczanie", projekt "Szkoła tradycji".

Kalendarz dożynkowy w powiecie wodzisławskim. W Mszanie Sarsa, w Skrzyszowie Frele 

Trwają żniwa, a w ślad za nimi pójdą tradycyjne uroczystości dożynkowe. Sprawdziliśmy, które gminy powiatu wodzisławskiego organizują w tym roku dożynki, a także jakie koncerty zaplanowano z tej okazji.

W Skrzyszowie zebrano niecałe 6 litrów krwi 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach zorganizowało kolejną akcję oddawania krwi. Tym razem w Skrzyszowie, gdzie zebrano 5 850 ml.

Gwiazda Skrzyszów wycofała się z okręgówki. Co dalej? 

Zaskakujące i smutne wieści płyną ze Skrzyszowa. Gwiazda Skrzyszów, bodaj jeden z bardziej zasłużonych dla lokalnej piłki klubów, wycofał się z raciborsko-rybnickiej grupy klasy okręgowej. Powodem są kłopoty kadrowe klubu.

Hodowcy zaprezentowali konie w Krostoszowicach [ZDJĘCIA]  

Kucyk Karolinka Julii Kuźnik otrzymał nagrodę publiczności dla najpiękniejszego konia XIV Pokazu Koni Wszystkich Ras, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang w Krostoszowicach.

Oddaj krew w powiecie wodzisławskim 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na akcje honorowego oddawania krwi, które odbędą się w powiecie wodzisławskim. Pierwsza będzie miała miejsce 23 lipca przy remizie OSP Syrynia.

Skrzyszów: Lexusem wjechał w drzewo, auto stanęło w płomieniach. 200 tys. złotych strat i wysoki mandat 

Fatalny finał zbyt szybkiej jazdy. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył drzewo, miał szczęście, że nic mu się nie stało i zdążył opuścić lexusa, nim ten stanął w płomieniach.

Nowa radna w gminie Godów. Magdalena Spandel złożyła ślubowanie 

Podczas ostatniej sesji w Godowie, która odbyła się 29 czerwca zaświadczenie o wyborze na radnego otrzymała Magdalena Spandel, która następnie złożyła ślubowanie.

Gmina Godów zdobyła najwięcej pieniędzy z "Inicjatywy sołeckiej 2023". Gdzie jeszcze trafią pieniądze?  

Przedstawiciele gmin z subregionu centralnego i zachodniego odebrali symboliczne czeki w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". W wydarzeniu uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik.

Spójnia Zebrzydowice wygrała Turniej im. Łucjana Wnuka w Skrzyszowie [ZDJĘCIA]  

Dziewięć drużyn piłkarskich z rocznika 2015 przystąpiło do II edycji Turnieju im. Łucjana Wnuka, który został rozegrany 25 czerwca na boisku w Skrzyszowie. Bezkonkurencyjna okazała się Spójnia Zebrzydowice, która w całym turnieju nie straciła ani jednej bramki! Drugie miejsce zajęła Odra Centrum Wodzisław, a trzecie Jedność Jejkowice.

Zawody sportowo-pożarnicze gminy Godów. Jednostki OSP rywalizowały w Skrzyszowie [ZDJĘCIA]  

Jednostki OSP z gminy Godów rywalizowały między sobą o miano tej najlepszej. Kto zdobył puchar tegorocznych zawodów sportowo-pożarniczych?

Górnik Radlin wygrał z Gwiazdą Skrzyszów [ZDJĘCIA]  

W meczu 26. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej, Górnik Radlin wygrał 4:1 z Gwiazdą Skrzyszów.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać pieniądze 

Koła gospodyń wiejskich mogą się ubiegać o przyznanie środków finansowych na działalność statutową. Dotychczas zarejestrowano ponad 8,1 tys. wniosków o takie wsparcie na kwotę 69,12 mln zł. Do 12 maja ok. 14 mln zł trafiło na konta bankowe blisko 1,9 tys. KGW.

Zobacz więcej