Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
OWN z kawiarenką, ale bez przystani kajakowej  

Latem mieszkańcy mają doczekać się zmodernizowanej kawiarenki w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Stara konstrukcja, rodem z lat 70. zostanie przebudowana. Czy, znajdujący się nieopodal staw, również może liczyć na odnowienie?

Gminy mogą zarabiać na sprzedaży węgla. 54 pytania i odpowiedzi nt. dystrybucji opału przez samorządy 

Parlament przyjął ustawę o preferencyjnym zakupie węgla, dzięki której gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. W tym temacie...

Jesteś z Żor i chcesz kupić węgiel po dwa tysiące złotych? Zgłoś się do urzędu 

Osoby zainteresowane zakupem węgla są proszone o zgłoszenie do wtorku 25 października (godz. 15.30).

Po 750-leciu Żor zostaną namacalne ślady: kapsuła czasu i unikatowe wydanie Nowin Żorskich! 

Żory będą miały swoją kapsułę czasu. Pojemnik zawierający informacje o tym, jak wyglądało i jak nadal toczy się życie w mieście, zostanie zamknięty i umieszczony pod ziemią w centrum miasta przy ul. Klimka z Żorach. Wydarzeniem, które...

Szpital w Raciborzu musi zamknąć dwa oddziały. Co z pacjentami z udarem? 

Braki kadrowe, których nie udało się uzupełnić, nie zostawiają dyrekcji wyboru - neurologia i druga interna muszą być na Gamowskiej zlikwidowane. Szef lecznicy wskazuje na sytuację epidemiologiczną i byłą jednoimienność szpitala rejonowego...

Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje 

Już w najbliższy wtorek szkolne korytarze zapełnią się uczniami i zadzwonią pierwsze dzwonki. To znak, że rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak będzie on wyglądał w szkołach i przedszkolach na terenie Wodzisławia Śl.?

Prezydent pisze do wojewody w sprawie finansowania wymazobusów 

"Miasto nie będzie miało możliwości w dalszym ciągu w całości opłacać usługi pobierania materiału biologicznego od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem" pisze prezydent Kieca do wojewody Wieczorka, prosząc o pomoc rzeczową oraz...

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych 

Lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki dostał od prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy pismo z wezwaniem "do zaniechania naruszenia dóbr osobistych". Poszło treść ulotki informacyjnej stowarzyszenia Wodzisław 2.0,...

Wodzisławski apel zaskoczył wójta Godowa 

Apel Rady Miejskiej w Wodzisławiu w sprawie odtworzenia połączenia kolejowego Wodzisławia z Jastrzębiem-Zdrojem został zauważony w Godowie. I nie spotkał się z entuzjazmem wójta tej gminy.

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP 

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych. Mieczysław Kieca chce, aby w rozkładzie jazdy na 2017 przewidziano wydłużenie relacji pociągu Kraków-Rybnik-Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek.

Klub Niezależnych odpowiada Polowemu na jego hasło „Czas na inwestycje”: Czas się kończy! 

Radni z klubu Michała Fity zajęli się kolejką oczekujących na mieszkania komunalne. Liczy już około 400 osób. - To tylko ci wpisani na listę, wiele rodzin nie ma jeszcze na niej - twierdzą Niezależni. Wytykają Dariuszowi Polowemu, że od początku kadencji nie wybudował ani jednego mieszkania.

Jastrzębie-Zdrój chce być Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku [WIDEO] 

Prezydent Anna Hetman zaprosiła dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której poinformowała o planach wzięcia udziału w konkursie Europejska Stolica Kultury 2029. Jak przekonywano podczas spotkania plan jest zuchwały, ale jak najbardziej wykonalny. 

Niech marszałek pokaże fakturę, czyli priorytety radnych 

Bożydar Nosacz o najdłuższej Sesji Rady powiatu Raciborskiego w tej kadencji, w trakcie której sprawom naprawdę ważnym poświęcono niewiele czasu, ale za to przez ponad trzy godziny "debatowano" o wypowiedzi jednego z radnych dla TVP.

Jastrzębie dostanie 10 tysięcy złotych na zbadanie kulturalnych potrzeb mieszkańców 

Miasto zgłosiło Łaźnię Moszczenica do programu Dom Kultury+. Wniosek uzyskał ponad 80 punktów, zajmując piąte miejsce spośród ponad setki innych. W związku z tym otrzyma 10 tysięcy złotych na sprawdzenie, jakich inicjatyw kulturalnych oczekują mieszkańcy, a następnie przyznane zostaną środki na realizację wybranych wydarzeń.

Utrudnienia dla kierowcóww Żorach. Ulica Ogrodowa zostanie wyremontowana 

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej w Żorach. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, powstanie nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy, uporządkowana zostanie również zieleń w pasie drogowym.

Masz pomysł na projekt społeczny? Czeka nawet 5000 złotych 

Ruszyła kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie, skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 2 marca.

Wodzisław przyznał pieniądze dla klubów sportowych. SWD i Kokoszyce bez grosza. Co z Odrą? 

Wodzisławski magistrat opublikował wyniki otwartego konkursu ofert na działalność sportową. Do konkursu, jak co roku, stanęły kluby sportowe i stowarzyszenia, działające w mieście, a oceną wniosków zajęła się komisja konkursowa. Po publikacji pojawiło się kilka niespodzianek. 

Rybnik kupi autobusy wodorowe od Zygmunta Solorza 

20 autobusów wodorowych będzie kosztować 66,149 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie do realizacji tego przedsięwzięcia.

Zmiana na stanowisku pełnomocnika dla osób z niepełnosprawnością w Jastrzębiu 

1 lutego funkcję objęła Grażyna Staszków. Jastrzębski Urząd Miasta przekazuje również iż zwiększono zakres kompetencji pełnomocnika dla osób z niepełnosprawnością.

Kolejny krok w kierunku Zbiornika Kotlarnia. Padła zapowiedź, że powstanie do 2029 roku [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

- Na ten dzień długo czekaliśmy - mówiono w Kuźni Raciborskiej, gdzie chwilę później podpisano wielostronne porozumienie. Wydarzenie nazywano epokowym, bo o tej inwestycji mówi się od lat. Po Polderze Buków i Zbiorniku Racibórz w strategię przeciwpowodziową wpisuje się także Zbiornik Kotlarnia. Zasilana wodami rzeki Bierawka inwestycja...

Co się dzieje z absolwentami szkół powiatowych? W starostwie zebrali dane 

Urzędnicy powiatowi zajęli się wcześniej losami absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Raciborski. Dzięki temu będzie im łatwiej przystąpić do pilotażowego programu, jaki zamierza wdrożyć ministerstwo edukacji.

Wyremontowano kapliczkę w Szerokiej. To zabytek z początku XX wieku [ZDJĘCIA]  

Zabytek przy ul. Powstańców Śląskich został poddany renowacji. Kapliczkę z krzyżem w sołectwie Szeroka, zbudowano na początku XX wieku.

Hossa zrobiła biznes na kamienicy, którą dostała od Miasta Rybnika. Co stało się z pieniędzmi ze sprzedaży nieruchomości?  

Kamienica komunalna najpierw została przekazana miejskiej spółce Hossa. Hossa miała ją wyremontować i urządzić w niej apartamenty na wynajem. Jednak do niczego takiego nie doszło, bo pół roku później Hossa sprzedała kamienicę. Spółka zarobiła na tym niemałe pieniądze. Sprawdziliśmy, co się z nimi stało.

Godów: Wprowadzają specjalną kartę PSZOK 

W gminie Godów wprowadzają aplikację, która wspiera gospodarowanie odpadami w codziennym życiu, a także kartę PSZOK, która ma z kolei usprawnić i uszczelnić system odbioru odpadów.

Na co wójt Rudnika rozdał 148 tys. zł? 

Wójt gminy Rudnik Piotr Rybka podpisał zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminy o charakterze pożytku publicznego w 2023 roku. Na co przeznaczone zostaną gminne środki?

Radni Niezależni o niepokojących wiadomościach ze schroniska. „Zakazano wstępu wolontariuszom” 

Troje radnych - Anna i Michał Szukalscy oraz Justyna Poznakowska napisali do prezydenta Polowego interpelację w sprawie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. - Wolontariusze nie będą już mogli odwiedzać zwierząt - alarmują w magistracie.

Zobacz więcej