Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WIĘCEJ Wypadek w KWK Chwałowice: Cztery osoby z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci 29-latka [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Kryminalni z Zespołu do spraw Katastrof KWP w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch "Chwałowice". Zatrzymań dokonano w związku z wypadkiem z 19 listopada 2021 roku,...

Cios w gang pseudokibiców. Policja ujawnia szczegóły kolejnej akcji w Jastrzębiu-Zdroju [WIDEO] 

By zmusić kobietę do handlu narkotykami, groził jej połamaniem nóg. Świadka zastraszał maczetą i kijem bejsbolowym, próbując wymusić na nim fałszywe zeznania. Członkowie gangu z Jastrzębia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP...

Kara więzienia dla kierowcy z Rybnika za śmiertelne potrącenie 24-latki w Żorach  

Tragiczna w skutkach decyzja kierowcy. Wjechał w piesze przechodzące na drugą stronę jezdni, po tym jak wyminął ciężarówkę, która zatrzymała się przed przejściem. 24-latka zginęła na miejscu. W sprawie wypadku z ostatniego czerwca 2022...

AKTUALIZACJA 10 osób trafiło do szpitali po wypadku busa z osobówką w Kornowacu [ZDJĘCIA] 

Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia, trafili do szpitali w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim. Po godzinie 5:00 na DW935 w powiecie raciborskim samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z busem. Rannych zostało...

Piesek uratowany spod gruzów zawalonego budynku. Ratownicy pomogli zwierzakowi [ZDJĘCIA] 

Tragiczny piątkowy poranek w Katowicach. W budynku mieszkalnym doszło do wybuchu, a po nim do zawalenia znacznej części obiektu. Zaraz po zdarzeniu, z miejsca ewakuowało się siedmioro osób, w tym dzieci. Po kilku godzinach intensywnej pracy...

AKTUALIZACJA Dwie kobiety zginęły w wybuchu. W akcji ratownicy i psy z Jastrzębia [ZDJĘCIA] 

Dwie osoby zginęły w wybuchu, siedem zostało poszkodowanych, w tym troje dzieci. Po wybuchu gazu w budynku przy Bednorza w Katowicach, do którego doszło w piątek (27.01.) około 8:30, obiekt częściowo się zawalił. Na miejscu pracują liczne...

Pościg na A1 za kradzionym audi, zakończył się kolizją z porsche. W akcji policjanci z Rybnika [ZDJĘCIA] 

Policjanci z grupy Speed komisariatu autostradowego, prowadzili kontrole prędkości na gliwickim odcinku A1. Zatrzymali kierującego osobowym audi na estońskich tablicach, który jechał za szybko. Jednak kiedy funkcjonariusze sprawdzili numer VIN...

Fatalne statystyki. Policja publikuje nagranie z potrącenia pieszego apelując o uwagę [WIDEO] 

Od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których rannych zostało 39 osób. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

"Rażące zaniedbanie i niechlujstwo". 44-latka z Godowa zatrzymana ws. znęcania nad psem [ZDJĘCIA] 

Skrajnie wychudzony pies zwrócił uwagę kryminalnych. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce weterynarza, pies trafił pod opiekę. Właścicielka zwierzęcia, 44-latka z Godowa, odpowie przed sądem za znęcanie się.

Dramatyczne sceny w Żorach. Zbieg wskoczył kobiecie do auta, oblał ją benzyną i grożąc podpaleniem, zażądał samochodu 

Oblał kobietę paliwem i groził podpaleniem. Dzień wcześniej uciekł w czasie policyjnego pościgu, po którym zatrzymano jego brata. Obaj mężczyżni odpowiedzą za szereg przestępstw, to nie pierwszy raz, kiedy weszli w konflikt z prawem.

Trzy osoby ranne w zderzeniu na skrzyżowaniu w Rybniku-Niewiadomiu [ZDJĘCIA]  

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala.

Dzielne Wilczki z Żor tropem ratownika [ZDJĘCIA]  

W żorskiej komendzie policji zawitała 9. Gromada Zuchowa ZHP w Żorach, działająca w Szczepie Harcerskim Pora na Przygodę. Spotkanie poprowadził naczelnik prewencji z udziałem dzielnicowego. Odwiedziny te, to jeden z etapów zdobywania odznaki zuchowej ratownika/ratowniczki.

Za szybka jazda skończyła się dachowaniem. Za kierownicą 24-latka bez prawa jazdy [ZDJĘCIA] 

Do dachowania pojazdu doszło na ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. 24-letnia kierująca seatem najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem z uwagi na nadmierną prędkość, w wyniku czego zjechała z jezdni, uderzyła w betonowy przepust, a następnie dachowała.

Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia 

45-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez samochód. Piesza trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w inioną niedzielę tuż przed 17.00 w Jastrzębiu-Zdroju.

Firmowy wrak usunięty z osiedlowego parkingu w Jastrzębiu 

Strażnicy z Jastrzębia interweniowali w sprawie nieużywanego pojazdu pozostawionego na osiedlu Chrobrego. W efekcie właściciel pojazdu usunął go na własny koszt.

Śląski patrol: Przyszedł pijany do pracy. Później przyłożył pracodawcy nóż do gardła 

Nietrzeźwy kierowca wiózł 60 pasażerów. Większość z nich stanowiły dzieci i młodzież. W dzisiejszym śląskim patrolu również o złodzieju likieru i czujnym pracowniku ochrony. Piszemy również o pracowniku, który zaatakował pracodawcę, grożąc mu nożem.

Podrzucił opony do śmietnika i odjechał. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu 

Straż miejska z Jastrzębia interweniowała w sprawie podrzuconych opon. Funkcjonariusze, wykorzystując nagranie z osiedlowego monitoringu, ustalili sprawcę wykroczenia.

Po trzy stówki za promil. Pijany kierowca miał propozycję dla raciborskiej drogówki 

Miał dwa powody, by nie prowadzić - nie posiada prawa jazdy i był kompletnie pijany. Kiedy został zatrzymany przez drogówkę raciborskiej komendy, po argumenty na swoją korzyść sięgnął do portfela. W efekcie, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Najpopularniejsze sposoby działania cyberoszustów! Cenne wskazówki w Dniu Bezpiecznego Internetu  

7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. 

Ponad 30 osób ukaranych w czasie policyjnej akcji w Żorach 

Żorska drogówka podsumowuje przeprowadzone w piątek działania "Bezpieczny Pieszy". Funkcjonariusze kontrolowali zarówno kierowców, jak i niezmotoryzowanych użytkowników ruchu. Posypały się mandaty za wykroczenia.

Miała być w więzieniu za jazdę po pijaku. Rybniczanka zatrzymana w Żorach na kradzieży... tuszu do rzęs 

Policjanci zatrzymali kobietę, która dokonała kradzieży kosmetyków w jednej z żorskich drogerii. Podczas interwencji okazało się, iż była poszukiwana przez sąd do odbycia zasądzonej kary. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Śląski patrol: 18-latek chciał zabić dwóch kolegów, 35-latek odpowie za próbę uduszenia kobiety i pobicie drugiej 

Dwóch mężczyzn odpowie za próbę zabójstwa. Starszy z nich dodatkowo za pobicie oraz próbę skorumpowania policji - najpierw usiłował udusić kobietę, później wierzył, że ujdzie mu to płazem. W dzisiejszym śląskim patrolu piszemy również o śmiertelnym potrąceniu 22-latki przez pijanego kierowcę i zawaleniu budynku po tym, jak...

OSP Bluszczów podsumowała rok działalności [ZDJĘCIA]  

Strażacy z OSP Bluszczów podsumowali rok działalności na zebraniu sprawozdawczym. Przedstawili także ciekawe plany na kolejny rok.

Słuchacze Szkoły Policji ponownie zawitają do Żor na praktyczne zajęcia 

13 oraz 15 lutego 2023 r. Szkoła Policji w Katowicach - Zakład Prewencji i Ruchu Drogowego będzie realizowała w Żorach zajęcia z zakresu ręcznego kierowania ruchem.

WIĘCEJ Wypadek w KWK Chwałowice: Cztery osoby z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci 29-latka [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Kryminalni z Zespołu do spraw Katastrof KWP w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch "Chwałowice". Zatrzymań dokonano w związku z wypadkiem z 19 listopada 2021 roku, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch odniosło obrażenia.

Zmarł druh Leon Dobrowolski - wieloletni prezes OSP Skrzyszów 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie informują o śmierci wieloletniego prezesa Leona Dobrowolskiego.

Cios w gang pseudokibiców. Policja ujawnia szczegóły kolejnej akcji w Jastrzębiu-Zdroju [WIDEO] 

By zmusić kobietę do handlu narkotykami, groził jej połamaniem nóg. Świadka zastraszał maczetą i kijem bejsbolowym, próbując wymusić na nim fałszywe zeznania. Członkowie gangu z Jastrzębia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP i kryminalnych miejscowej komendy. To kolejny cios wymierzony w przestępców.

Zobacz więcej