Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Debata prezydencka w Rybniku. Pytania wzajemne kandydatów wzbudziły duże emocje [ZDJĘCIA] 

W środę (20.03.) w Rybniku odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta na kolejną kadencję. Po pytaniach zadawanych przez prowadzących wydarzenie dziennikarzy, kandydaci mogli przepytać swoich konkurentów. Emocji nie brakowało.

Debata prezydencka w Rybniku. Zobaczcie, co kandydaci mieli do powiedzenia [RELACJA NA ŻYWO] 

Kandydaci na prezydenta Rybnika stanęli do merytorycznego pojedynku na argumenty. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia i przekona do siebie wyborców?

Mieczysław Kieca zapowiedział start w wyborach na prezydenta Wodzisławia 

Podjąłem decyzję, że będę kandydował na prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego - zapowiada Mieczysław Kieca w social mediach.

Cisza wyborcza od północy – wyłączamy komentarze 

Ze względu na ciszę wyborczą, która rozpoczyna się w sobotę i trwa do końca głosowania w niedzielę wieczorem, ograniczamy możliwość komentowania informacji zamieszczonych w portalach: agronowiny.pl, ezory.pl, jastrzębieonline.pl oraz nowiny.pl.

Cisza wyborcza od północy – wyłączamy komentarze 

Ze względu na ciszę wyborczą, która rozpoczyna się w sobotę i trwa do końca głosowania w niedzielę wieczorem, ograniczamy możliwość komentowania informacji zamieszczonych w portalach: agronowiny.pl, ezory.pl, jastrzębieonline.pl oraz nowiny.pl.

Anna Iskała: trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Ja ze sceny wójtowania Nędzą właśnie schodzę [WYWIAD] 

Mąż powiedział jej "Dasz radę". Następnie popłynęły gratulacje, chociaż wygraną przyjęła z przerażeniem. Wiele zawdzięcza byłemu wójtowi Pietrowic Wielkich – Antoniemu Wawrzinkowi, który obiecał, że będzie jej pomagał "dopóki zobaczy, że dziołcha da sobie radę sama". Anna Iskała, po prawie dwóch dekadach kończy swoją...

Pomysł na kadencję. Macha, Dzieżok i Gdesz o swoich planach dla Kuźni Raciborskiej  

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, przez trzy dni na łamach portalu www.nowiny.pl prezentowaliśmy odpowiedzi kandydatów...

Adwokat Tomasza Pruszczyńskiego: To jest sytuacja niedopuszczalna 

W środę (3.04.) Sąd Okręgowy w Rybniku wydał wyrok w trybie wyborczym. Sprawę przeciwko Tomaszowi Pruszczyńskiemu skierował Piotr Kuczera. Sąd orzekł na korzyść prezydenta Rybnika. T. Pruszczyński, który twiedzi, że nie miał możliwości obrony, bo o rozprawie dowiedział się już po jej rozpoczęciu, w czwartek (4.04.) rano zorganizował konferencję.

Kozielski: Praca w samorządzie uczy sumienności [WYWIAD] 

Z kandydatem z ostatniego miejsca listy Trzeciej Drogi do sejmiku woj. śląskiego – Mateuszem Kozielskim rozmawiamy o wpływie dialogu na linii sejmik-samorządy gminne, Drodze Głównej Południowej, pracy w wodzisławskim magistracie i doradzaniu wojewodzie.

Czego dla Rudnika chcą Jan Badurczyk i Piotr Rybka, kandydaci na urząd wójta?  

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, kontynuujemy cykl publikacji, tym razem prezentując odpowiedzi kandydatów na...

Wybory w Rybniku. Kuczera wygrał w trybie wyborczym, Pruszczyński zapowiada odwołanie 

Sprawa jest odpryskiem tzw. afery mobbingowej w Urzędzie Miasta Rybnika. Sąd Okręgowy w Rybniku zakazał Tomaszowi Pruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Piotra Kuczery, insynuujących, jakoby poświadczał on nieprawdę w związku z tzw. aferą mobbingową. Ponadto sąd nakazał T. Pruszczyńskiemu opublikowanie...

"W ten sposób nie zbuduje Pan niczego". Wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk polemizuje z sołtysem Józefem Sosneckim 

Wójt Gorzyc wszedł w polemikę z sołtysem Olzy Józefem Sosneckim w związku z wywiadem, który ukazał się na łamach "Nowin Wodzisławskich" oraz portalu Nowiny.pl: Radny Józef Sosnecki: Nie raz dawałem wyraz swojego niezadowolenia.

Druga arena Rafako, boisko ze sztuczną murawą, kryte korty oraz gala sportu - tego oczekują raciborscy sportowcy od nowego prezydenta  

Działacze m.in. Victorii, MKZ Unia, RKK, RTW oraz piłkarskiej Unii spotkali się na Zamku Piastowskim z kandydującym na prezydenta Raciborza Jackiem Wojciechowiczem. Pytali go o plan na miejski sport w nowej kadencji. Długoletni prezes klubu pływaków i lekkoatletów Sławomir Szwed przyznał, że skuteczny system „produkujący” olimpijczyków...

Sabina Chroboczek-Wierzchowska chce stać na straży budowanego mostu pomiędzy Nędzą a Rudnikiem  

- Nie pozwólmy decydować innym, zdecydujmy o nas sami - powiedziała Sabina Chroboczek-Wierzchowska na briefingu prasowym zwołanym na 3 kwietnia. Była przewodnicząca Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej, a dzisiaj kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego spotkała się z mediami przy przeprawie promowej Ciechowice-Grzegorzowice. Mówiła...

Żłobek, kanalizacja i dialog – Siedlaczek, Niestrój i Zimermann o pomysłach na kadencję dla Kornowaca 

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, kontynuujemy cykl publikacji, tym razem prezentując odpowiedzi kandydatów na...

Kto chce być wójtem i burmistrzem w samorządach powiatu wodzisławskiego? Sprawdź kandydatów 

W niektórych gminach i miastach powiatu wodzisławskiego obserwować można już ostrą walkę wyborczą, w niektórych zaś kandydaci na włodarzy ograniczają się do banerów i działalności w social mediach. Prezentujemy wszystkich kandydatów na wójtów i burmistrzów w gminach i miastach. 

Wodzisław 2.0 polemizuje z Mieczysławem Kiecą. Poszło o słowa o prywatnej opinii radnego Chrząszcza 

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 odniosło się do słów Mieczysława Kiecy, z wywiadu opublikowanego 2 kwietnia na łamach portalu Nowiny.pl, w którym prezydent Wodzisławia powiedział, że w sprawie przeciwko radnemu Łukaszowi Chrząszczowi "stwierdzono, iż była to prywatna opinia."

Dariusz Szymczak o planach dla miasta i kandydatach Głosu Pokoleń na konferencji prasowej [WIDEO, ZDJĘCIA]  

Podczas konferencji prasowej w jednym z lokali przy wodzisławskim rynku kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego Dariusz Szymczak opowiedział o swoim programie wyborczym oraz przedstawił kandydatów na radnych. 

Kto chce zasiąść w żorskiej radzie miasta? Mamy pełną listę 

Wybory samorządowe już wkrótce odbędą się w Polsce. Sprawdź, kto kandyduje do rady miasta Żory z okręgów numer 1, 2, 3 i 4. Kto znalazł się na listach wyborczych? Poniżej publikujemy pełną listę nazwisk.

Pomysł na kadencję. Czego dla Nędzy chcą Marcol, Przybyła i Pietrasz? 

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, kontynuujemy cykl publikacji, tym razem prezentując odpowiedzi kandydatów na...

Zobacz więcej