Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zmienia się charakter pomocy społecznej. Praca socjalna wypiera dawanie pieniędzy [WYWIAD] 

Na nasze pytania dotyczące pomocy społecznej, zmian i nowych kierunków odpowiada Irena Koczwara, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubomi.

Zabawa karnawałowa rodziców przedszkola w Nieboczowach [ZDJĘCIA] 

W Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez radę rodziców przedszkola. 

Gala rozdania nagród, wyróżnień i stypendiów w gminie Lubomia [ZDJĘCIA] 

W Nieboczowach wręczono nagrody, wyróżnienia i stypendia oraz nagrody wójta dla nauczycieli.

Koncert chórów w Syryni. "100 lat minęło" [ZDJĘCIA] 

W Wiejskim Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego wystąpiły chóry Echo i Lutnia oraz zespół Syryniczki i MIX Orchestra Gminy Lubomia wraz z solistami: Nadią Bober i Michałem Borkowskim. Spotkanie było częścią projektu muzycznego...

Samorządowcy z Lubomi podziękowali Ewie i Adamowi Gawędom "za robotę"  

Podczas sesji rady gminy, która odbyła się w czwartek 5 października, wójt Czesław Burek złożył podziękowania parlamentarzystom. 

Lubomia pożegnała radnego Wacława Błaszczoka [ZDJĘCIA] 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele św. Józefa Robotnika w Nieboczowach. Wacław Błaszczok był radnym gminy Lubomia oraz działaczem OSP Nieboczowy.

Gmina Lubomia w tym roku bez dożynek 

Jak nas poinformowały władze Lubomi, w tym roku nie będą organizowane tradycyjne dożynki. Dużą imprezę zastąpią małe wydarzenia kulturalne w każdym sołectwie.

Biogazownia w Lubomi. Czy dojdzie do kompromisu? 

Wracamy do tematu biogazowni, która ma powstać w Lubomi. Inwestycja wywołuje wiele emocji. W ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań oraz wizyta w biogazowni w Poznaniu. Czy dojdzie do kompromisu pomiędzy władzami gminy i mieszkańcami?

300 złotych miesięcznie dla sołtysa. Na czym polega ta funkcja i dlaczego jest taka ważna? 

Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 lipca 2023 r. można składać wnioski o świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, które mogą uzyskać osoby, pełniące funkcję sołtysa, nie mniej niż osiem lat po osiągnięciu wieku emerytalnego....

Wiosenne śpiewanie w Syryni [ZDJĘCIA]  

W sobotę (29.04) w Wiejskim Domu Kultury odbyła się biesiada wiosenna z udziałem zespołów śpiewaczych. Organizatorem imprezy był Zespół Syryniczki i GOKSiR w Lubomi.

Zmienia się charakter pomocy społecznej. Praca socjalna wypiera dawanie pieniędzy [WYWIAD] 

Na nasze pytania dotyczące pomocy społecznej, zmian i nowych kierunków odpowiada Irena Koczwara, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubomi.

Zabawa karnawałowa rodziców przedszkola w Nieboczowach [ZDJĘCIA]  

W Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez radę rodziców przedszkola. 

Ośrodek pomocy społecznej w Lubomi zorganizował spotkanie opłatkowe [ZDJĘCIA]  

w Lubomi odbyło się spotkanie dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej i zaproszonych gości. 

Świąteczny turniej piłki nożnej w Syryni [ZDJĘCIA]  

17 grudnia 2023 na Hali Sportowej w Syryni odbył się turniej świąteczny piłki nożnej halowej o puchar dyrektora szkoły podstawowej w Syryni.

Mikołaj w Grabówce [ZDJĘCIA]  

Tradycyjnie święty Mikołaj przyjechał do Grabówki. Podczas wizyty nie mogło zabraknąć prezentów. 

Barbórka w lubomskim przedszkolu to już tradycja [ZDJĘCIA]  

Tradycyjnie w Przedszkolu im. Elżbiety Sojki hucznie obchodzono Barbórkę. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały uroczystą akademię na cześć górników. 

Jesień na Wsi. Tradycyjny koncert w Grabówce [ZDJĘCIA]  

W Wiejskim Domu Kultury w Grabówce odbył się koncert zespołów śpiewaczych z naszego regionu. Motywem była jesień na wsi. Nie brakowało humoru i dobrej zabawy.

Październik miesiącem nocy bibliotek. W Lubomi nie brakowało atrakcji 

Wieczór piżamy, spotkanie autorskie i wiele innych ciekawych wydarzeń odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubomi w październiku.

Gala rozdania nagród, wyróżnień i stypendiów w gminie Lubomia [ZDJĘCIA]  

W Nieboczowach wręczono nagrody, wyróżnienia i stypendia oraz nagrody wójta dla nauczycieli.

Koncert chórów w Syryni. "100 lat minęło" [ZDJĘCIA]  

W Wiejskim Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego wystąpiły chóry Echo i Lutnia oraz zespół Syryniczki i MIX Orchestra Gminy Lubomia wraz z solistami: Nadią Bober i Michałem Borkowskim. Spotkanie było częścią projektu muzycznego realizowanego przez gminę Lubomia.

Gospodynie z Grabówki zrobiły wieńce na groby, o których nikt nie pamięta [ZDJĘCIA]  

Niecodzienną inicjatywę podjęły panie koła gospodyń wiejskich działające w Grabówce. W tym roku postanowiły wykonać wieńce na groby, o których nikt nie pamięta.

Lubomia ma nie tylko wspaniałe widoki, ale również zdolne dzieci. Relacja z wernisażu wystawy [ZDJĘCIA]  

10 października w Wiejskim Domu Kultury Bukowie odbył się wernisaż wystawy, na której zaprezentowano kilkadziesiąt obrazów malowanych przez dzieci z Bukowa, Lubomi i Grabówki. Są one barwną opowieścią o pięknie i niezwykłości tutejszej natury. Szczególnie częstym motywem są widoki Wielikątu.

Samorządowcy z Lubomi podziękowali Ewie i Adamowi Gawędom "za robotę"   

Podczas sesji rady gminy, która odbyła się w czwartek 5 października, wójt Czesław Burek złożył podziękowania parlamentarzystom. 

Grabówka zamieniona w kolorową Narnię [ZDJĘCIA]  

W Wiejskim Domu Kultury w Grabówce odbyło się oficjalne otwarcie wystawy poplenerowej, na której zaprezentowane są prace dzieci i dorosłych będących uwieńczeniem warsztatów fotograficzno-plastycznych.

Warsztaty fotograficzno-plastyczne w Bukowie i Grabówce [ZDJĘCIA]  

W Bukowie odbyły się niecodzienne warsztaty fotograficzno-plastyczne, które były okazją do poznania ciekawych miejsc.

Gminna Biblioteka w Lubomi zaprasza dzieci i dorosłych na jesienne odwiedziny 

W okresie wakacyjnym w lubomskiej bibliotece wiele się działo. Jesień również będzie ciekawa.

Dzieci z Lubomi odwiedziły ZOO [ZDJĘCIA]  

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi zorganizował wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Wizyta była dla dzieci wielką atrakcją.

Zobacz więcej