Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Stowarzyszenie "Turzanki" najlepszą drużyną IV Festiwalu Bani w Rudzie Kozielskiej 

Sałatki, różne rodzaje ciast, dżemy i konfitury, zupy, placki, a nawet smoothie, kompoty i shoty - to potrawy i napoje, jakie na bazie dyni można było spróbować podczas czwartej edycji Festiwalu Bani, który w sobotnie popołudnie, 23 września...

Wrześniowe nowości w kinach Helios 

Wyczekiwane premiery wkraczają na wielkie ekrany! W nadchodzącym tygodniu widzowie kin Helios będą mogli obejrzeć nowości z różnorodnych gatunków: przejmujący dramat Agnieszki Holland „Zielona granica”, film akcji „Niezniszczalni 4”...

Dożynki ekspresowe jak herbata. Markowice zrobiły je w trybie last minute, a jakie udane! [ZDJĘCIA, WIDEO, LIVE] 

Małe rondo pod markowickim kościołem pełne było widzów, chcących podziwiać dożynkowy korowód. Miejskie święto plonów odbyło się w niedzielę 17 września. Po mszy dożynkowej spod świątyni ruszył długi korowód prowadzony przez strażaków...

Z Brzeźnicy na mszę dożynkową do Łubowic. Korowodu parafialnych dożynek nie powstydziłaby się impreza gminna 

Sołtys brzeźnicki jest harcerzem, miejscowe panie wskrzesiły Koło Gospodyń Wiejskich, a dożynki odwiedził wiceminister spraw zagranicznych - parafialne święto plonów ma na tej ziemi odpowiednią rangę. Jedyne co mąci wesoły nastrój to...

Festiwal Produktów Lokalnych i zanikających zawodów w Gorzycach [ZDJĘCIA] 

W dniach 16-17 września na terenach rekreacyjnych za basenem Nautica w Gorzycach odbywa się Festiwal Produktów Lokalnych i zanikających zawodów.

„Teściowie 2” – kontynuacja przebojowej komedii w kinach Helios 

Sieć kin Helios zaprasza na film „Teściowie 2” – to druga część jednej z najlepiej ocenianych polskich komedii ostatnich lat. Akcja tym razem przenosi się z sali weselnej do… nadmorskiego kurortu. Premiera już 15 września!

Wrześniowe premiery w kinach Helios 

Filmowy koniec wakacji był w tym roku wyjątkowo gorący. Nadchodzący tydzień przyniesie kinomanom kolejne nowości: finał romantycznej sagi „After 5. Na zawsze”, polską komedię „Teściowie 2” oraz film na kanwie słynnego kryminału...

Modelarze zjechali się do Raciborza na jeden z największych pikników w Polsce [ZDJĘCIA] 

Tradycyjnie w drugi weekend września Stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz zorganizował jeden z największych pikników w Polsce. Do Raciborza zjechało się blisko dwustu modelarzy z całej Polski, Czech oraz Niemiec.

Jarmark staroci w Wodzisławiu Śląskim już jutro [ZAPOWIEDŹ] 

W najbliższą niedzielę, 1 października, na wodzisławskim rynku odbędzie się jarmark staroci. Impreza odbywa się tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu. 

Wspominali Franciszka Pieczkę w domu kultury w Godowie [ZDJĘCIA]  

Koncertem Jacka Wójcickiego z Piwnicy pod Baranami rozpoczął się wieczór wspomnień o Franciszku Pieczce, zorganizowany tuż po pierwszej rocznicy śmierci aktora. 

Szaleństwo na pierwszym meczu finałowym ROW Rybnik kontra Enea Falubaz Zielona Góra. Zobaczcie, co działo się na stadionie przy Gliwickiej [ZDJĘCIA]  

Choć Rekiny zaczęły sezon w fatalnym stylu, przegrywając pięć meczów z rzędu, to później było już tylko lepiej. Ostatecznie żużlowcy z Rybnika mierzą się w finale z Falubazem. Pierwszy mecz finałowy zakończył się wynikiem 40:50 dla gości. 

Dawid Kwiatkowski zaśpiewał na Placu Długosza w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]   

Zdrowy tryb życia, aktywne formy spędzania czasu i wolność od uzależnień to recepta na czerpanie z życia pełnymi garściami. W promocję takiego lifestyle’u włączyło się miasto i Unia Racibórz uruchamiając program „Bądź Pro-Zdro”. Inauguracja odbyła się na Rynku i Placu Długosza. Wydarzenie zwieńczył koncert Dawida Kwiatkowskiego.

Inauguracja sezonu artystycznego 2023/2024 już w najbliższą niedzielę. Na koncert zaprasza osobiście Jacek Wójcicki 

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Inaugurację Sezonu Artystycznego 2023/2024 w najbliższą niedzielę 2 października o godzinie 17:00 koncertem: TYCH LAT NIE ODDA NIKT z udziałem gwiazdy wieczoru Jacka Wójcickiego. W załączniku przesyłam osobiste zaproszenie artysty na to wydarzenie.

Pomóż posprzątać OWN już w sobotę 30 września 

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się akcja sprzątania Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu. Organizatorzy zapraszają do pomocy wolontariuszy.

Nadanie imienia Franciszka Pieczki szkole w Godowie [ZDJĘCIA]  

29 września odbyła się uroczystość nadania imienia Franciszka Pieczki szkole podstawowej w Godowie.

Czy wypożyczenie samochodu na lotnisku jest droższe? Obalamy mity z Kaizen Rent 

Lotnisko to miejsce, gdzie zaczyna się wiele podróży. Niektórzy podróżni zastanawiają się, czy wynajem samochodu na lotnisku jest droższy niż w innym miejscu. Przedstawiamy fakty i obalamy mity z pomocą Kaizen Rent!

Materiał zewnętrzny

Zalety domów z wbudowanym garażem 

Wiele osób marzy o własnym domu. Jest to miejsce, w którym mamy zapewnione komfort, prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Jednym z elementów zdecydowanie podnoszących standard życia w domu jest wbudowany garaż. Domy tego typu cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule omówimy zalety takiego rozwiązania.

Materiał zewnętrzny

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z oferowanych przez nie możliwości. Zaś szukając wytchnienia znajdziemy je wśród bogatych zielonych...

Dawid Kwiatkowski zaśpiewa na Placu Długosza w Raciborzu 

Zdrowy tryb życia, aktywne formy spędzania czasu i wolność od uzależnień to recepta na czerpanie z życia pełnymi garściami. W promocję takiego lifestyle’u włącza się miasto i Unia Racibórz uruchamiając program „Bądź Pro-Zdro”.

73. Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych 

Przed nami 73. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekać będzie około 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy Wodzisławskiego Centrum Kultury z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Para buch, Ignacy w ruch 

Czy Smoggg w Rybniku może cieszyć? Czy stuletnia maszyna parowa może być instrumentem muzycznym? Czy gierki z Atari i C64 sprawdzą się w zabytkowej kopalni?

Wernisaż fotografii "Jestem kobietą" Marioli Jordan w piątek w RCK Feniks  

Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks" zaprasza na wernisaż fotografii Marioli Jordan "Jestem kobietą". 

Ból pleców przez siedzenie? Zobacz przegląd krzeseł ortopedycznych i foteli ergonomicznych – Twoje plecy Ci podziękują! 

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, zarówno w tradycyjnym biurze, jak i w ramach pracy zdalnej, może prowadzić do dyskomfortu oraz poważnych komplikacji zdrowotnych. Nieergonomiczne krzesło może negatywnie wpływać na postawę ciała, co z kolei może skutkować bólem kręgosłupa. Wybór krzesła ergonomicznego może znacząco...

Tekst sponsorowany

Pierwsze koncerty umuzykalniające w tym roku szkolnym: akordeon  

We wtorek 26 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE. To już 41 rok koncertów prowadzonych przez Franciszka Borysowicza. Na sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury zgromadzili się uczniowie z raciborskich szkół podstawowych klas 1-3. Pierwszoklasiści dopiero rozpoczęli tym koncertem swoją przygodę...

Bezproblemowa dostawa międzynarodowa: praktyczny przewodnik po wysyłce paczek za granicę 

Rozumienie działania międzynarodowej wysyłki paczek może być niezwykle korzystne, zwłaszcza że sytuacje, w których te usługi są potrzebne, mogą pojawić się niespodziewanie. Bez względu na to, czy pracujesz za granicą, a twoja rodzina przebywa w twoim kraju pochodzenia, czy chcesz wysłać paczkę do przyjaciela w innym kraju, dobrze...

Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej