Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Siostra Dolores: Straty, które czynią nas wielkimi 

Siostra Dolores z klasztoru Annuntiata przedstawia

Nauka i wiara. Czy da się je połączyć? 

Z ks. Danielem Zającem z diecezji legnickiej, teologiem fundamentalnym, doktorantem w Instytucie Nauk Teologicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na temat relacji nauka – wiara koresponduje ks. Łukasz Libowski.

Dyspensa, obowiązkowe maseczki, mniej wiernych w kościołach - nowy dekret biskupa opolskiego 

Dekret biskupa opolskiego Andrzeja Czai jest odpowiedzią na nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Kościół wobec zagrożenia koronawirusem. Sprawdziliśmy, jakie zalecenia obowiązują w diecezjach gliwickiej, katowickiej i opolskiej 

Kościół katolicki w Polsce wobec zagrożenia epidemicznego. Niektórzy hierarchowie odwołują msze i nabożeństwa, inni zobowiązują proboszczów do liczenia wiernych. Sprawdziliśmy, jak jest w naszym regionie.

Bazylika w Pszowie: Duchowni apelują o pozostanie w domach! 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie zamieściła w mediach społecznościowych wytyczne dla parafian. Wynika z nich, że choć msze w niedzielę będą się odbywały, duchowni apelują do wiernych o pozostanie w domach. 

Koronawirus. Co z mszami świętymi w kościołach? 

W dniu dzisiejszym rząd poinformował o zamknięciu szkół, przedszkoli, żłobków, kin, teatrów. Wszystko ze względu na koronawirusa. Zaszło pytanie, co z mszami świętymi w kościołach?

Jak przyciągnąć młodych do Kościoła? 

Wywiad z ks. Joachimem Augustyniokiem, proboszczem parafii św. Jerzego w Sławikowie, dekanalnym duszpasterzem młodzieży, nagrodzonym za całokształt działalności Mieszkiem 2015. Rozmawia Marcin Wojnarowski.

Parafia w Rogowie zaprasza na uroczystości fatimskie [ZAPOWIEDŹ] 

W sobotę 13 sierpnia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie odbędą się uroczystości fatimskie. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 19.30.

Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza kobiety na pielgrzymkę do Piekar Śląskich 

Wczoraj w kościołach archidiecezji katowickiej księża czytali komunikat metropolity dotyczący pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, która odbędzie się 21 sierpnia.

Niesłyszący pielgrzymowali na Górę św. Anny [ZDJĘCIA]  

Jeśli nie widzieliście nigdy, jak wygląda msza w języku migowym, teraz macie okazję to zobaczyć. W galerii publikujemy zdjęcia autorstwa naszego niesłyszącego współpracownika Roberta Struzika.

Lubię pogodać z parafianami. Wywiad z ks. Mirosławem Sikorą - proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Rybniku  

Skąd wzięli się ewangelicy w Rybniku? Jak miejsce do naprawiania sieci rybackich zmieniło się w świątynię? Czego z kościołów katolickich na pewno nie spotkamy w kościele ewangelickim? Odpowiedzi na te oraz wiele innych znajdziecie w wywiadzie z ks. Mirosławem Sikorą.

Piesza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę już w drodze. Do Częstochowy zmierza prawie 1000 osób [ZDJĘCIA]  

Na Jasną Górę kierują się mieszkańcy Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia i najbliższych okolic. Podzieleni na 9 grup wyruszyli spod bazyliki w czterodniowy marsz.

Powstanie film o ks. Franciszku Blachnickim, urodzonym w Rybniku twórcy Ruchu Światło-Życie 

Historia życia urodzonego w 1921 roku w Rybniku ks. Franciszka Blachnickiego stała się inspiracją do stworzenia scenariusza filmowego. Wyłoniono już reżysera, który zrealizuje projekt. Ks. Blachnicki jest twórcą Ruchu Światło-Życie, który jest obecny w Polsce i wielu innych krajach na całym świecie.

Zamyślenie o poczuciu krzywdy 

Ks. Łukasz Libowski pisze o krzywdzie - w domu, w pracy, w Kościele...

W sierpniu rusza XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore [ZAPOWIEDŹ] 

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Maria in musica" i z Żor rozszerza swoją ofertę na inne miejscowości, takie m.in. jak: Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Radlin, Gorzyce czy Pszów.

Magdalenka rozebrana. Trwa remont ponad 200-letniej kaplicy [ZDJĘCIA]  

W tym roku prace mają obejmować drewnianą wiatę krytą gontem, zaś w przyszłym ma zostać odnowiona murowana kapliczka wewnątrz wiaty.

Czy na wojnie można zabijać? Wywiad z kapelanem wojskowym 

Z ks. porucznikiem Mariuszem Gawłowskim, kapłanem diecezji opolskiej oddelegowanym do pracy w ordynariacie polowym, o jego posłudze duszpasterskiej – a przy okazji nieco o tzw. wojnie sprawiedliwej – koresponduje ks. Łukasz Libowski

Odpust w opactwie. Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP ponownie odbędą się w Rudach [zapowiedź] 

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach ponownie zaprasza wiernych na uroczystości odpustowe. W tym roku powodów do świętowania będzie więcej, przypada bowiem 30. rocznica ustanowienia diecezji gliwickiej.

Uroczystości fatimskie w Rogowie [ZDJĘCIA]  

Uroczysta modlitwa rozpoczęła się o godzinie 19.30 Mszą Świętą, później odbyło się nabożeństwo i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

Parafia w Turzy Śląskiej zaprasza na odpust maryjny [ZAPOWIEDŹ] 

W najbliższą niedzielę 17 lipca parafia w Turzy Śląskiej będzie obchodzić III odpust fatimski.

W środę zapraszają na uroczystości fatimskie do Rogowa [ZAPOWIEDŹ] 

W środę 13 lipca parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie zaprasza na uroczystości związane z objawieniami fatimskimi.

Pątnicy z Cyprzanowa po raz 10. pojechali rowerem na Jasną Górę [ZDJĘCIA]  

W dniach 8-9 lipca br. odbyła się coroczna,10. już pielgrzymka rowerowa z Cyprzanowa (gm. Pietrowice Wielkie) na Jasną Górę. Organizatorem wyjazdu jak co roku byli Małgorzata i Adrian Niklowie reprezentujący Stowarzyszenie Rowerowy Cyprzanów. Prawie 80 pielgrzymów, tradycyjnie zebrało się wczesnym rankiem przed kościołem Trójcy Świętej...

Odnaleźć inspirację do wewnętrznej odnowy 

Z o. Mateuszem Ignacikiem, jezuitą, o Roku Ignacjańskim i skarbie Ćwiczeń Duchowych, jaki pozostawił po sobie św. Ignacy z Loyoli, mejluje ks. Łukasz Libowski.

Ochotnicy z Zawady świętowali z kapelanem harcerzy 

Uroczysta msza święta odbyła się w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie gdzie posługę pełni ks. dr Piotr Larysz.

Zobacz więcej