Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ks. dr Andrzej Pyttlik: "Idźmy z uśmiechem w codzienność". Boże Ciało w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA] 

30 maja, w dniu Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej ulicami Kozielską, Ogrodową, Drzymały i Kwiatową w Kuźni Raciborskiej, księża, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne oraz wierni przeszli w czwartkowe przedpołudnie w procesji do...

Polska to najpiękniejsza kobieta na świecie. W Kuźni Raciborskiej odprawiono mszę w intencji Ojczyzny 

Udziałem w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz sprawujących władzę, a także strażaków i ich rodzin władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy w kościele pw. św Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej uczcili przypadającą...

Z modlitwą o dobry urodzaj. W Zawadzie Książęcej odbyła się 40. Wielkanocna Procesja Konna 

W siodle, bryczkach, traktorami i na rowerach - tak kilkadziesiąt osób udało się w poniedziałek, 1 kwietnia polnymi drogami z Zawady Książęcej przez Ciechowice i Łęg, by prosić o urodzaj i szczęśliwy przebieg żniw.

III Nocna Droga Krzyżowa w Rybniku. Na szlaku rozważania z księgi Koheleta [ZDJĘCIA] 

W ciszy i skupieniu rozważając stacje Drogi Krzyżowej wierni wyruszyli na Grzybówkę w Golejowie. Po mszy świętej, w piątek 15 marca o godz. 20.00 spod rybnickiej bazyliki ruszyła III Nocna Droga Krzyżowa. Pątnicy mieli do przejścia około...

Ks. Cisło: Wolność zawdzięczamy przodkom. W Kuźni Raciborskiej odprawiono mszę w intencji Ojczyzny 

Samorządowcy, przedstawiciele 6. batalionu powietrzno-desantowego z Gliwic oraz Fundacji Na Rzecz Rehabilitacji Zawodowej Dla Służb Mundurowych i Ich Rodzin "Salut", poczty sztandarowe, a także reprezentacje organizacji pozarządowych i mieszkańcy...

Diecezjalne podziękowanie za plony w Rudach. Ks. infułat Konrad Kołodziej pobłogosławił rolników i poświęcił korony dożynkowe 

W niedzielne południe, 17 września w Rudach odbyły się dożynki diecezjalno-parafialne. Centralną częścią uroczystości była Msza św. odprawiona w Bazylice Mniejszej. Eucharystię poprzedziło poświęcenie koron dożynkowych przez ks. infułata...

Siostra Dolores: Straty, które czynią nas wielkimi 

Siostra Dolores z klasztoru Annuntiata przedstawia

Nauka i wiara. Czy da się je połączyć? 

Z ks. Danielem Zającem z diecezji legnickiej, teologiem fundamentalnym, doktorantem w Instytucie Nauk Teologicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na temat relacji nauka – wiara koresponduje ks. Łukasz Libowski.

Dyspensa, obowiązkowe maseczki, mniej wiernych w kościołach - nowy dekret biskupa opolskiego 

Dekret biskupa opolskiego Andrzeja Czai jest odpowiedzią na nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Kościół wobec zagrożenia koronawirusem. Sprawdziliśmy, jakie zalecenia obowiązują w diecezjach gliwickiej, katowickiej i opolskiej 

Kościół katolicki w Polsce wobec zagrożenia epidemicznego. Niektórzy hierarchowie odwołują msze i nabożeństwa, inni zobowiązują proboszczów do liczenia wiernych. Sprawdziliśmy, jak jest w naszym regionie.

Parafiada w Rogowie już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 

W przyszłą niedzielę, 16 czerwca odbędzie się tradycyjna parafiada w rogowskim Parku Dąbki. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 15:00.

Uroczystości odpustowe w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie [ZDJĘCIA]  

W niedzielę (9.06) parafia pod wezwaniem Najświętrzego Serca Pana Jezusa obchodzi odpust parafialny. Uroczysta suma była sprawowana o godzinie 11.00. 

Zmarł ks. Grzegorz Glenc. Spocznie na cmentarzu w Rydułtowach 

W sobotę (8.06.) zmarł ks. Grzegorz Glenc, który pochodził z Rydułtów i tu zostanie pochowany.

Zmiany personalne w archidiecezji katowickiej. Zobacz, gdzie zmieniają się proboszczowie i wikariusze 

Katowicka kuria metropolitarna opublikowała informację dotyczącą zmian personalnych. Zobacz, jakie decyzje podjął arcybiskup Adrian Galbas.

Zmiany w parafii w Rudach. Będzie nowy wikary 

Diecezja Gliwicka ogłosiła zmiany personalne w kościołach podległych jej jurysdykcji. Jedną z tych zmian jest nominacja nowego wikariusza dla parafii w powiecie raciborskim.

Procesja Bożego Ciała w Syryni [ZDJĘCIA]  

W tym roku procesja Bożego Ciała, tak jak w roku ubiegłym, przeszła ulicami: Powstańców, Słoneczną, ks. Kelera, Nową. 

Procesja Bożego Ciała przeszła przez centrum Żor [ZDJĘCIA]  

Wierni w całej Polsce licznie uczestniczą dziś w uroczystości liturgicznej ku czci Najświętszego Sakramentu. Sfotografowaliśmy jedną z procesji w Żorach, która odbyła się w samym sercu miasta.

Ks. dr Andrzej Pyttlik: "Idźmy z uśmiechem w codzienność". Boże Ciało w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]  

30 maja, w dniu Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej ulicami Kozielską, Ogrodową, Drzymały i Kwiatową w Kuźni Raciborskiej, księża, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne oraz wierni przeszli w czwartkowe przedpołudnie w procesji do czterech ołtarzy polowych.

Kwiatowe dywany na Boże Ciało. Zobaczcie, jakie ułożono w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, a w wielu miejscowościach Polski, w tym w Krzanowicach, przybiera ono wyjątkową oprawę dzięki przepięknym kwiatowym dywanom. Każdy z tych dywanów to prawdziwe dzieło sztuki, wymagające starannego przemyślenia i planowania.

Parafianie z Orłowca przeszli w procesji Bożego Ciała [ZDJĘCIA]  

Po mszy polowej, która odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Raciborskiej, wierni z parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przeszli w procesji Bożego Ciała. 

Uroczystość Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

30 maja katolicy na całym świecie obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszym regionie centralną część obchodów stanowiła procesja, podczas której wierni modlili się, przepraszali za grzechy, prosili o łaski oraz dziękowali za Eucharystię.

Proboszczowie z Jedłownika, Bełku i Lysek przechodzą na emeryturę. Arcybiskup Galbas wręczył dekrety 

Jak informuje katowicka Kuria Metropolitarna, 29 maja w Katowicach abp Adrian Galbas wręczył dekrety księżom, którzy osiągnęli wiek emerytalny. Dziewięciu z nich pełniło urząd proboszcza, dwóch pracowało jako pomoc duszpasterska.

Boże Ciało w Wodzisławiu Śląskim - Jedłowniku [ZDJĘCIA]  

Procesja w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku rozpoczęła się po Mszy Świętej porannej. 

Boże Ciało w Rybniku. Wierni zanieśli Chrystusa do domów i zakładów pracy [ZDJĘCIA]  

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystus, potocznie zwana Bożym Ciałem, została ustanowiona dla uczczenia obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Procesja ulicami Kokoszyc [ZDJĘCIA]  

Procesja Bożego Ciała wyruszyła z ulicy Strażackiej, gdzie sprawowana była Msza Święta. 

Boże Ciało w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Procesja Bożego Ciała, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przeszła jastrzębskimi ulicami. W ten sposób wierni Kościoła katolickiego dają publiczny wyraz swojemu przywiązaniu do wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystości Bożego Ciała i Krwi w Zawadzie [ZDJĘCIA]  

Procesja Bożego Ciała rozpoczęła się po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 8.00. 

Zobacz więcej