Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Polowy i Wojciechowicz w TVP3. Prezydent spytał rywala, czy ten zamierza wyciąć las Obora, pod sprzedaż działek budowlanych. Kandydat pytał o niespełnione obietnice, brak zabudowy placu Długosza 

W katowickim oddziale telewizji publicznej kandydaci na urząd włodarza Raciborza prezentowali się pół godziny. Do debaty doszło w czwartek 18 kwietnia. Na koniec zadali sobie po pytaniu. Dariusz Polowy podarował Jackowi Wojciechowiczowi formularz meldunkowy. Rywal głowy miasta dziwił się, że ten po 5. latach rządzenia chwali się głównie...

Wynik wyborów na burmistrza Kuźni Raciborskiej jest przesądzony? Niekoniecznie 

Sytuacja wyborcza w Kuźni Raciborskiej zmienia się jak w kalejdoskopie. Do gry może wrócić kandydat, który odpadł po pierwszej turze. Co się stanie, jeśli Wojciech Gdesz nie uzyska co najmniej 50 proc. poparcia?

Siatkarskie święto przed nami. Już w sobotę finały ZOO-MAR JP Telebim RLPS! 

Już w ten weekend zapraszamy na 27 finały Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zapraszamy wszystkich do kibicowania swoim ulubieńcom.

Chłód nie odpuszcza. Nadal będzie dużo chmur, możliwe też deszcze i burze 

Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia przeżywamy bolesne ochłodzenie. Jaka pogoda czeka nas w nadchodzących dniach?

Dzięki segregacji odpadów czujemy się lepszymi ludźmi. Tak pokazują wyniki badań 

Jak pokazały badania, dużo narzekamy na segregację, popełniamy wiele błędów, ale jednocześnie ponad 70% osób segregujących odpady dzięki temu działaniu czuje się lepszymi ludźmi.

Alan Wolny obawia się kolejnych pięciu lat sporów 

Nowy radny Raciborza rozesłał list otwarty do prezydenta miasta. Odniósł się opinii Dariusza Polowego, że można skutecznie zarządzać Raciborzem niezależnie od posiadania większości w radzie miasta. Zdaniem Wolnego samorządowców powinien łączyć szacunek. - Od prezydenta powinny wychodzić gratulacje za osobiste rezultaty w wyborach...

Festiwal piosenki zabrzmiał w Krzanowicach. Kto zaśpiewał najlepiej? [ZDJĘCIA]  

17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Krzanowicach odbyły się przesłuchania konkursowe uczniów szkół podstawowych IV edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej, Harcerskiej i Patriotycznej. W wydarzeniu wzięło udział 54 uczestników.

Michał Fita nie poprze nikogo w II turze. Nie podoba mu się hejt i ośmieszanie urzędu. Jednego kandydata nazywa nieobecnym, drugiego - aroganckim 

W poprzednich wyborach, w 2018 roku, to jego poparcie zaważyło na wyniku starcia Lenk-Polowy. Teraz kandydat KWW Michała Fity Dla Raciborza zajął stanowisko: wyborcy potrafią samodzielnie zdecydować, nie zamierzam niczego narzucać. Przyznał, że wywierano nań naciski, co do poparcia kogoś z pary Wojciechowicz-Polowy.

Polacy wciąż oszukują. W 2023 r. ZUS wstrzymał zasiłki chorobowe na ponad 29 mln złotych 

– Głównym powodem oszukiwania ZUS na zwolnieniach lekarskich jest potrzeba odpoczynku, który może też oznaczać czas na hobby lub nawet remont mieszkania. Ponadto, duży wpływ mają nasze relacje z szefem - mówi ekspert z platformy ePsycholodzy.pl.

Dodatki spożywcze i chemia gospodarcza obecnie najbardziej napędzają drożyznę w sklepach 

Ceny w sklepach nadal hamują, niemniej wiele kategorii wciąż notuje wzrosty w okolicach 10%. Ostatnio najmocniej podrożały dodatki spożywcze – o ponad 15%.

Byli prezydenci Raciborza chcą Wojciechowicza na Batorego. Wystosowali apel 

Z szacunkiem dla wspólnych dokonań i w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta, apelujemy o dobry wybór i zaufanie panu Jackowi Wojciechowiczowi - apelują przed drugą turą wyborów prezydenckich Jan Kuliga, Andrzej Markowiak, Adam Hajduk i Mirosław Lenk.

Wesele Śląskie raciborskiego Źródła. Spektakl taneczny w RCK przy pełnej widowni   

To już standard, że na wydarzenia Źródła do Raciborskiego Centrum Kultury przychodzą tłumy. Tak było w sobotnie, późne popołudnie 13 kwietnia, gdy wystawiono tu Wesele Śląskie. Spektakl taneczny przygotowała Aldona Krupa-Gawron. Ona wystąpiła przed rozpoczęciem i przywitała zebranych. Na scenie dołączyli do niej goście specjalni...

Ratownik wodny poszukiwany 

Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza nabór na ratownika wodnego w sezonie letnim od czerwca na basen Obora. Wymagane ukończone 18 lat oraz posiadanie aktualnych uprawnień ratownika wodnego. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 32 415 37 17.

Jacek Wojciechowicz nie planuje czystki w kadrach samorządu. Wpierw audyt i ocena kierowniczych funkcji 

Kandydat na prezydenta Raciborza wyjaśnił na konferencji w hotelu Racibor, że w przypadku wygranej wyborczej, przy współpracy z urzędnikami będzie kierował się „tylko i włącznie ich kompetencjami”. Zapowiedział też, że pod jego prezydenturą, każda spółka miejska będzie zarządzana profesjonalnie.

Obwodnica widmo czy obwodnica ad acta? Lenartowicz i Jabłoński mówią co innego o obietnicy Morawieckiego 

Trwa spór między politykami PO i PiS w Raciborzu - posłanka Lenartowicz przekonuje, że o obwodnicy, którą firmuje PiS i poseł Jabłoński, na szczeblu rządowym nigdy nie było mowy. - Jabłoński kłamie w trzech wymiarach - uważa polityczka Koalicji Obywatelskiej. W sprawę włączony został kandydat na prezydenta miasta Jacek Wojciechowicz,...

Znamy szczegóły niedzielnego głosowania na burmistrza Kuźni Raciborskiej. Zarządzono ponowny druk kart 

Po rezygnacji z udziału w drugiej turze wyborów urzędującego burmistrza Kuźni Raciborskiej, Pawła Machy, który pierwotnie zamierzał ubiegać się o reelekcję, pojawiło się pytanie, w jaki sposób będzie przebiegało niedzielne głosowanie w tej gminie. Znamy już szczegóły.

Leczymy tych, którzy naprawdę tego chcą 

O tym, jak farmakologia pomaga w odtruciu alkoholowym i narkotykowym oraz na czym polega detoksykacja szpitalna i kto może z niej korzystać, z Cezarym Lepiarczykiem – specjalistą psychiatrii, kierownikiem oddziału detoksykacji w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Odwykowego w Gorzycach rozmawia Katarzyna Gruchot.

Zobacz więcej