Senator Ewa Gawęda komentuje marsz 4 czerwca: Nie o Polskę i Polaków im chodzi
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Region
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Polityka
Senator Ewa Gawęda komentuje marsz 4 czerwca: Nie o Polskę i Polaków im chodzi 
Posłanka Teresa Glenc o marszu 4 czerwca: Wątpię, że pozwolił opozycji przekonać do siebie choćby jednego nowego wyborcę
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Powiat raciborski
Powiat rybnicki
Powiat wodzisławski
Wiadomości
Polityka
Posłanka Teresa Glenc o marszu 4 czerwca: Wątpię, że pozwolił opozycji przekonać do siebie choćby jednego nowego wyborcę 
Najnowsze komentarze
Już 17 czerwca 2023 r. zapraszamy na INDUSTRIADĘ! 

Po kilku latach święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego ponownie wraca do swojej tradycyjnej formuły dwudniowego świętowania. Poprzedzi je happening, który odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Oficjalne rozpoczęcie święta odbędzie się natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia"...

Materiał zewnętrzny

Śląski patrol: Pijana kierująca bmw wjechała w budynek, cofając wpadła do rowu i uderzyła w słup [ZDJĘCIA]  

Tragedia na przejściu dla pieszych, nie żyje kobieta. Od tej wiadomości zaczynamy kolejne wydanie śląskiego patrolu. Dziś również o 79-latce, która chciała zainwestować... w gazociąg, a została z długiem. Czytaj więcej także o kierującej, która spowodowała kolizję mając 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Bez tego nie wylecisz na wakacje. Straż Graniczna przypomina! 

W ciągu minionych 5 dni funkcjonariusze z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach nie zezwolili na odlot z kraju 2 obywatelom Polski. Przyczyną niewyrażenia zgody na wylot z Polski było stwierdzenie nieważności dowodów osobistych.

W urzędzie świętowali rodzice starościny, dziadkowie mistrza Polski. Ich zięciem jest Lewandowski   

Mówią, że miłość i zgoda są gwarantami długiego, bo już sześćdziesięcioletniego pożycia. Mają dwie, jak podkreślają, super-córki i najlepszego zięcia na świecie. - W Raciborzu mieszkamy od 1963 roku i żyje nam się tu bardzo dobrze, choć na początku trafiliśmy do wyjątkowo ciasnego mieszkanka - wspominała dziś pani Zdzisława.

Festiwal „Dziesiątka i Przyjaciele”. Zobaczcie, co działo się na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

„Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster”! - to hasło drugiej edycji Festiwalu „Dziesiątka i Przyjaciele”, który odbył się w poniedziałek 5 czerwca 2023 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Pożar w zakładzie przy Staszica w Kuźni Raciborskiej. 40 tysięcy złotych strat   

Do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń socjalnych, dzięki szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Straty oszacowano wstępnie na 40 tysięcy złotych.

Dzień Dziecka z Biblioteką za nami [ZDJĘCIA]  

Pod takim właśnie hasłem odbył się w sobotę 3 czerwca na terenie biblioteki oraz sąsiadującym Orliku rodzinny piknik.

Znamy laureatów Konkursu Piosenki w ramach XIII PFTA  

W dniach 31 maja oraz 1 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się Konkurs Piosenki w ramach XIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej pod honorowym patronatem Starosty RaciborskiegoGrzegorza Swobody.

Śląscy policjanci i ratownicy górniczy podpisali porozumienie o współpracy [ZDJĘCIA]  

W poniedziałek (5.06.) podpisane zostało porozumienie pomiędzy Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego a Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Dotyczyło one szkolenia i wspólnych ćwiczeń grup wysokościowych. Na spotkanie stawili się szefowie obu tych instytucji.

Odra Wodzisław - Klęska w 3. lidze, klub spada do 4. ligi  

Odra Wodzisław, kiedyś na salonach lokalnego futbolu, została dotknięta klęską, spadając do 4. ligi po słabym sezonie w 3. lidze. Ten dramatyczny upadek wywołuje oburzenie i wątpliwości wśród fanów.

Biblioteka w Rudach zaprasza na rajd rowerowy 

Chcesz pojeździć na rowerze w doborowym towarzystwie, a przy okazji poznać nieznane tajemnice rudzkich lasów ? Zapisz się już dziś na Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Dużych i Małych organizowany przez Bibliotekę w Rudach.

Nowiny Raciborskie piszą o rynku marzeń. Kiedy taki będzie? 

Urząd Miasta zapłacił architektom z Wrocławia 50 tys. zł za koncepcję przebudowy raciborskiego rynku. W centrum placu ma być zdrój wodny, wokół drzewa i krzewy. Taka inwestycja będzie kosztować po- datników kilkanaście milionów złotych. Jedną z autorek projektu jest twórczyni koncepcji przebudowy placu Długosza, jeszcze z czasów...

Witajcie na świecie. Zdjęcia dzieci urodzonych w szpitalach w Raciborzu i Wodzisławiu  

Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdego rodzica. Tradycyjnie, choć w nowej formie prezentujemy nowo narodzone dzieci w dwóch powiatowych szpitalach: w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Poniżej publikujemy zdjęcia noworodków, które na świat przyszły kilka dni temu.

Casting do grup reprezentacyjnych SKAZY 

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 21 czerwca (środa) na casting do grup REPREZENTACYJNYCH Zespołu Tanecznego SKAZA: SKAZA Pro oraz SKAZA Pro Future.

Jubileuszowe Zielone Czeki rozdane. Gmina Kornowac i OSP Samborowice wśród wyróżnionych! 

Poznajcie laureatów tegorocznych jubileuszowych „Zielonych Czekców”, dorocznych nagród przyznawanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi. Zostali nimi: Gmina Opatów, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, Śląski Ogród Botaniczny oraz Bogusław Biernat i Zbigniew Binko. Wśród...

Senator Ewa Gawęda komentuje marsz 4 czerwca: Nie o Polskę i Polaków im chodzi 

Senator Ewa Gawęda zapytana o komentarz do wydarzenia w stolicy, które odbyło się 4 czerwca mówi, że marsz nie wniósł nic nowego w przekazie PO. 

Ruszyła pomoc na budowę lub wyposażenie silosów. Kto może starać się o środki? 

Jak informuje ARiMR do 60 tys. zł można otrzymać na budowę lub wyposażenie silosów. Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. Agencja przyjmuje wnioski o takie wsparcie. Pomoc finansowana jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Zobacz więcej