Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Czy drogi w małych sołectwach będą oświetlone? Wójt odpowiada: nie ma pieniędzy 

Sołtys Osin Henryk Tomala co jakiś czas dopytuje włodarzy gminy o możliwość budowy oświetlenia na ul. Kolejowej. Chodzi o odcinek od ul. Raciborskiej w kierunku cmentarza parafialnego i dalej w kierunku centrum sołectwa.

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

W poniedziałek zamknięcie ulicy Wiejskiej w Uchylsku 

12 września (poniedziałek) na ulicy Wiejskiej w Uchylsku (gm. Gorzyce) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym wyłączeniu z ruchu odcinka drogi pomiędzy posesjami 44 i 38. Powyższe utrudnienia związane będą z rozpoczynającą się przebudową ulicy Wiejskiej.

Strażacy walczyli z pożarem warsztatu 

W piątek, 21 stycznia strażacy zostali zadysponowani do Uchylska na ul. Wiejską, gdzie doszło do pożaru w warsztacie.

Wiejska w Uchylsku otwarta dla ruchu 

Zamknięty od 13 listopada z powodu remontu odcinek ul. Wiejskiej w Uchylsku został już otwarty dla ruchu.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wiejskiej w Uchylsku 

Jak poinformował wykonawca, firma Drogród Szymon Tetla, 13 listopada wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Wiejskiej w Uchylsku. Droga została zamknięta na odcinku ok. 300 metrów.

Fragment ul. Wiejskiej przejdzie remont 

Do końca listopada wykonany zostanie remont fragmentu drogi powiatowej na ul. Wiejskiej w Uchylsku.

Konkurs na inicjatywy lokalne rozstrzygnięty 

"Od przedszkola do seniora - zabawa z rękodziełem", "Szyciowo - recyklingowy zawrót głowy", "Odkrywamy swoje pasje - Odrzańskie Show", "Witajcie w naszej bajce..." - to nazwy czterech inicjatyw, które otrzymały dofinansowanie na realizację w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019. 

80-lecie OSP w Uchylsku  

6 lipca strażacy z Uchylska obchodzili jubileusz 80-lecia działalności tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Czy drogi w małych sołectwach będą oświetlone? Wójt odpowiada: nie ma pieniędzy 

Sołtys Osin Henryk Tomala co jakiś czas dopytuje włodarzy gminy o możliwość budowy oświetlenia na ul. Kolejowej. Chodzi o odcinek od ul. Raciborskiej w kierunku cmentarza parafialnego i dalej w kierunku centrum sołectwa.

Wędrówka, która odmienia życie. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]  

Noc, chłód, śnieg, błoto, samotność, milczenie i 40 kilometrów do przejścia. Spod kościoła M.B. Fatimskiej w Turzy Śląskiej wyruszyła wczoraj (16.03) Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Trzęsienie ziemi miało centrum w Polsce, a nie w Czechach 

Wstrząs był silnie odczuwalny w czeskiej Ostrawie. Tamtejsze media jako pierwsze podały informację o trzęsieniu ziemi. Po porównaniu danych ze stacji sejsmologicznych ustalono, że centrum trzęsienia ziemi znajdowało się w Polsce. 

AKTUALIZACJA

Narkotykami czyszczę buty 

Policjanci z gorzyckiego komisariatu zatrzymali 33-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Twierdził, że to środek do czyszczenia butów. 

Dilerzy z Uchylska zatrzymani 

Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach w przeciągu dwóch dni przejęli kilkadziesiąt działek dilerskich metaamfetaminy i blisko 200 gram ecstasy. 

Zielona w Gorzyczkach zrobiona „na szaro” 

  Dwa lata temu po interwencjach zaniepokojonych rodziców włodarze Gorzyc zapowiadali modernizację drogi na ulicy Zielonej, którą do szkoły w Gorzyczkach podążają dzieci z Uchylska. Od tamtego czasu prawie niczego nie zrobiono a urzędnicy ze swoich obietnic się wycofują.  

Przybliżą sylwetkę dzielnego kapłana z Uchylska 

Postać ks. Rudolfa Adamczyka znajdzie się w centrum kolejnego spotkania z cyklu „Przy kawie o pograniczu”, które odbędzie się dziś o godz. 18.00 w świetlicy w Uchylsku. Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Daniel Jakubczyk, zaś sylwetkę postać ks. Rudolfa Adamczyka przybliży ks. dr Henryk Olszar.  

Uchylsko pokazało na co je stać  

Po 11 latach dożynki gminne ponownie zorganizowało najmniejsze sołectwo w Gorzycach czyli Uchylsko. I stanęło na wysokości zadania.

Już w niedzielę dożynki w gminie Gorzyce 

W tym roku gminne dożynki organizuje najmniejsze sołectwo czyli Uchylsko. Przygotowania trwają od kilku tygodni. Goście będą mogli skosztować tradycyjnego śląskiego kołocza.

Niebezpieczna droga do szkoły  

  Rodzice uczniów z Uchylska nie rozumieją działań gminy. Od lat nie mogą doprosić się poszerzenia jedynej drogi dojazdowej do szkoły w Gorzyczkach. Bo nie ma podobno pieniędzy. Te znalazły się za to na wybudowanie nieopodal nowej drogi asfaltowej, po której... nie można jeździć.

Zobacz więcej