Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kiermasz Bożonarodzeniowy przy ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] 

W niedzielę, 3 grudnia, Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach zorganizował Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w wozowni przy ruinach zamku w Tworkowie.

Biskup Andrzej Czaja wyznał, że jego stan zdrowia ciągle jest niepokojący. Przeszedł dwie operacje ratujące życie 

- Nadal bardzo waszej modlitwy potrzebuję. Dlatego, dziękując za nią, ciągle o nią proszę - powiedział biskup opolski Andrzej Czaja. Ordynariusz mówił o trzech operacjach, jakim musiał poddać się po przeszczepie wątroby, w tym dwóch...

Nowa minister rolnictwa. Ujawniono firmy importujące zboże z Ukrainy 

Anna Gembicka została powołana na funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Dziś podjęto pierwszą ważną decyzję, o którą zabiegało wiele środowisk rolniczych. 

W Krzyżanowicach kreślą wizję obwodnicy. Nowa droga ma odciążyć krajówkę 

Mieszkańcy gminy Krzyżanowice zwracają uwagę na konieczność budowy nowej trasy drogowej, mającej na celu złagodzenie natężenia ruchu na DK nr 45. Zaproponowano plan obejmujący utworzenie obwodnicy biegnącej od Sudołu do Chałupek, choć...

Obchody Dnia Świętego Marcina w Bieńkowicach 

Podczas obchodów Dnia Świętego Marcina w Bieńkowicach na odwiedzających czekało wiele atrakcji - między innymi pokaz walk rycerskich.

Zespół "Łzy" z singlem "Długa Jesień". Teledysk nagrano w Tworkowie 

Ruiny Zamku w Tworkowie posłużyły za tło do najnowszego teledysku zespołu "Łzy", z którym przez lata związana była piosenkarka pochodząca z tej wioski. Grupa w mediach społecznościowych miejsce, w którym zrealizowali klip, określa jako...

Wspominamy tych, których pożegnaliśmy od ostatniego święta zmarłych [POWIAT RACIBORSKI] 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opuścili nas liczni ludzie, których wyjątkowe osiągnięcia, niezwykły talent i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz, w...

Rotacja urzędników w Krzyżanowicach. Radny pyta o powody, wicewójt mówi, że tak dzieje się wszędzie 

- Co było przyczyną tych odejść? - pytał radny Oliwer Huptaś o rotację urzędników na ostatniej sesji rady gminy. Wskazał na kluczowe stanowiska nie tylko w urzędzie, ale także w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Wicewójt Wolfgang...

Jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego? Znamy wyniki wyborów we wszystkich gminach 

Na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej sprawdzamy, jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego w wyborach do Sejmu i Senatu.

AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?  

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące...

Kiermasz Bożonarodzeniowy przy ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

W niedzielę, 3 grudnia, Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach zorganizował Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w wozowni przy ruinach zamku w Tworkowie.

Młodzieżowa Rada Gminy Krzyżanowice rozpoczęła nową kadencję. Kto stanął na jej czele? 

Celem rady jest m.in. kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej poprzez wdrożenie się do działań samorządowych i postulowanie do władz gminy w sprawach dotyczących młodzieży.

W niedzielę świąteczny kiermasz w Tworkowie. W programie premiera kolekcjonerskiego banknotu  

Na niedzielę 3 grudnia Krzyżanowice zaplanowały coroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja najnowszego banknotu kolekcjonerskiego 0 EURO, ukazującego ruiny zamku w Tworkowie – miejsce, gdzie odbędzie się spotkanie.

Biskup Andrzej Czaja wyznał, że jego stan zdrowia ciągle jest niepokojący. Przeszedł dwie operacje ratujące życie 

- Nadal bardzo waszej modlitwy potrzebuję. Dlatego, dziękując za nią, ciągle o nią proszę - powiedział biskup opolski Andrzej Czaja. Ordynariusz mówił o trzech operacjach, jakim musiał poddać się po przeszczepie wątroby, w tym dwóch poważnych. Wspomniał również o 25 lipca, który określił mianem cudu, gdy lekarze stanęli przed...

Nowa minister rolnictwa. Ujawniono firmy importujące zboże z Ukrainy 

Anna Gembicka została powołana na funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Dziś podjęto pierwszą ważną decyzję, o którą zabiegało wiele środowisk rolniczych. 

W Krzyżanowicach kreślą wizję obwodnicy. Nowa droga ma odciążyć krajówkę 

Mieszkańcy gminy Krzyżanowice zwracają uwagę na konieczność budowy nowej trasy drogowej, mającej na celu złagodzenie natężenia ruchu na DK nr 45. Zaproponowano plan obejmujący utworzenie obwodnicy biegnącej od Sudołu do Chałupek, choć obecnie pozostaje to jedynie w sferze planów na przyszłość. Miejscowe władze zobowiązują się...

Barbara Broda-Malon zaśpiewa w Tworkowie [ZAPOWIEDŹ] 

Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach na coroczny Jesienny Wieczór przy świecach, zaprasza 24 listopada. Odbędzie się wozowni przy ruinach zamku w Tworkowie. Spotkanie zatytułowane "Najpiękniejsze piosenki z dawnych lat" będzie okazją do wspólnego przeżycia muzycznych emocji.

Obchody Dnia Świętego Marcina w Bieńkowicach  

Podczas obchodów Dnia Świętego Marcina w Bieńkowicach na odwiedzających czekało wiele atrakcji - między innymi pokaz walk rycerskich.

Zespół "Łzy" z singlem "Długa Jesień". Teledysk nagrano w Tworkowie 

Ruiny Zamku w Tworkowie posłużyły za tło do najnowszego teledysku zespołu "Łzy", z którym przez lata związana była piosenkarka pochodząca z tej wioski. Grupa w mediach społecznościowych miejsce, w którym zrealizowali klip, określa jako "magiczny zakątek".

Kołocz z Owsiszcz na 100. rocznicę przyłączenia Haci i Piszcza do Czechosłowacji 

Setna rocznica przyłączenia Haci i Piszcza do Czechosłowacji była okazją do spotkania na granicy dwóch wiosek i dwóch państw – polskich Owsiszcz i czeskiego Piszcza. Obchody odbyły się w sobotę 28 października.

Wspominamy tych, których pożegnaliśmy od ostatniego święta zmarłych [POWIAT RACIBORSKI] 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opuścili nas liczni ludzie, których wyjątkowe osiągnięcia, niezwykły talent i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz, w okresie uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, oddajemy hołd ich pamięci.

Inwestycje chroniące wody przed azotanami. Ile można dostać pieniędzy? 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 25 października do 24 listopada 2023 r. można się ubiegać o nawet 150 tys. zł na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”. Dofinansowanie pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ARiMR: Do 30 października producenci kalafiorów lub brokułów mogą składać wnioski o wsparcie 

Do 30 października 2023 r. trwa nabór wniosków dla rolników, którzy zajmują się uprawą kalafiorów lub brokułów, a w związku z trwającą wojną zagraża im utrata płynności finansowej. Dofinansowanie ma charakter pomocy publicznej.

ARiMR: Premie dla młodych rolników – wnioski tylko do 27 października 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostało coraz mniej czasu, by ubiegać się o przyznanie premii w wysokości 200 tys. zł na rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa. 

Rozwój małych gospodarstw. Można ubiegać się o dofinansowanie do 10 listopada 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o wydłużeniu do 10 listopada 2023 roku naboru wniosków na pomoc finansową na rozwój małych gospodarstw.

Do Krzyżanowic powraca polsko-czeski przegląd chórów 

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 października, początek: godzina 15.00. Będzie to już dziesiąta edycja tego wydarzenia.

Zobacz więcej