Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej? 

W grudniu odbyły się trzy części Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Orłowiec”, zwołane na żądanie lokatorów. Głównym punktem zebrań było odwołanie członków Rady Nadzorczej. Czy głosowanie przeprowadzono...

Walczyli tańcem z epidemią… 

Epidemia koronawirusa dała się we znaki naszej psychice. Ludzie siedzący w mieszkaniach, odizolowani od świata, nie umieli sobie z tym poradzić. To samo dotyczyło dzieci. One jeszcze bardziej przeżywały tę sytuację, nie rozumiejąc, co się...

Studniówka wodzisławskiej Budowlanki na bis! [ZDJĘCIA] 

Te zdjęcia robią wrażenie i pokazują jak bawili się maturzyści z ZST w Wodzisławiu Śl. Przyszli budowlańcy i informatycy z "Budowlanki" swój bal maturalny zorganizowali w Gościńcu Wodzisławskim.

Rafako i Tauron zawarły porozumienie, ale mediacje wciąż trwają 

Skonfliktowane spółki przedłużyły terminy wykonalności wzajemnych żądań i wezwań do czasu uzgodnienia warunków ugody. To powinna zostać zawarta do 8 marca 2023 roku. Jeśli nie uda się tego dokonać, wówczas strony wrócą na ścieżkę...

Klub Niezależnych odpowiada Polowemu na jego hasło „Czas na inwestycje”: Czas się kończy! 

Radni z klubu Michała Fity zajęli się kolejką oczekujących na mieszkania komunalne. Liczy już około 400 osób. - To tylko ci wpisani na listę, wiele rodzin nie ma jeszcze na niej - twierdzą Niezależni. Wytykają Dariuszowi Polowemu, że od...

Legendarna grupa Vader zagra koncert w Pszowie 

Coś dla prawdziwych fanów metalu - zapowiada pszowski MOK. To wydłużenie trasy klubowej "Revelations Of The Wicked" z końca zeszłego roku. Vader zagra w Pszowie już 12 lutego.

Czeczeński zbrodniarz wyciąga "pomocną" dłoń do Ślązaków. "Rosja powinna pomóc w organizacji referendum" 

Ramzan Kadyrow grozi "denazyfikacją" i "demilitaryzacją" Polski. Uważa też, że na Śląsku powinno zostać zorganizowane referendum, a Rosja może udzielić "pomocy organizacyjnej".

Bryła węgla zabiła kombajnistę. To jedyny wypadek śmiertelny w PGG w 2022 roku 

Wzrosły nakłady na bezpieczeństwo w kopalniach i zakładach PGG S.A. Wyniosły ponad miliard złotych (1 021 986 210 zł), co stanowi wzrost o ponad 20% w stosunku do 2021 roku (813 133 548 zł).

Jastrzębie-Zdrój chce być Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku [WIDEO] 

Prezydent Anna Hetman zaprosiła dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której poinformowała o planach wzięcia udziału w konkursie Europejska Stolica Kultury 2029. Jak przekonywano podczas spotkania plan jest zuchwały, ale jak najbardziej...

Nauka nie musi być nudna. Uczniowie z Rudnika uczyli się o sztucznej inteligencji. Na zajęcia przyszedł wójt [ZDJĘCIA, WIDEO] 

- Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie raciborskim, do której przyjechało Mobilne Laboratorium Przyszłości - cieszy się Weronika Żymełka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku. W ramach spotkania uczniowie mieli szansę na rozwijanie...

Ostatnie miejsca na bezpłatne warsztaty "Retroprogramowanie"! 

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży odbędą się w najbliższy weekend 11. i 12.02.2023r. w Raciborzu! Na warsztaty zapisało się już ponad 100 uczniów, a dzięki uruchomieniu dodatkowych miejsc wciąż jeszcze można się zapisywać. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania,...

Materiał zewnętrzny

Izabela Kloc: moczki i makówki są śląskim wkładem w europejskie tradycje kulinarne 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej  pandemią wrócił Festiwal Moczki i Makówki. Dziewiąta edycja tej imprezy pod każdym względem okazała się rekordowa. Jeszcze nigdy nie było tak wielu uczestników konkursu, widzów i atrakcyjnych nagród. Festiwal organizuje Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej oraz Izabela Kloc, poseł...

Tekst sponsorowany

Pani Sylwia lżejsza o 32 kg! Metamorfoza w Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie 

Pewna siebie, uśmiechnięta i totalnie odmieniona. Taką właśnie poznajemy Panią Sylwię. Jeszcze rok temu Jej sylwetka wyglądała zupełnie inaczej.

Materiał zewnętrzny

Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia 

45-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez samochód. Piesza trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w inioną niedzielę tuż przed 17.00 w Jastrzębiu-Zdroju.

Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej? 

W grudniu odbyły się trzy części Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Orłowiec”, zwołane na żądanie lokatorów. Głównym punktem zebrań było odwołanie członków Rady Nadzorczej. Czy głosowanie przeprowadzono prawidłowo? Wątpliwości w tym zakresie mają niektórzy członkowie, opierając się na statucie...

Firmowy wrak usunięty z osiedlowego parkingu w Jastrzębiu 

Strażnicy z Jastrzębia interweniowali w sprawie nieużywanego pojazdu pozostawionego na osiedlu Chrobrego. W efekcie właściciel pojazdu usunął go na własny koszt.

Walczyli tańcem z epidemią… 

Epidemia koronawirusa dała się we znaki naszej psychice. Ludzie siedzący w mieszkaniach, odizolowani od świata, nie umieli sobie z tym poradzić. To samo dotyczyło dzieci. One jeszcze bardziej przeżywały tę sytuację, nie rozumiejąc, co się dzieje. Raz mogły iść do przedszkola, aby za chwilę znowu nie wychodzić z domu. Grupa sKuMaJ Team,...

Śląski patrol: Przyszedł pijany do pracy. Później przyłożył pracodawcy nóż do gardła 

Nietrzeźwy kierowca wiózł 60 pasażerów. Większość z nich stanowiły dzieci i młodzież. W dzisiejszym śląskim patrolu również o złodzieju likieru i czujnym pracowniku ochrony. Piszemy również o pracowniku, który zaatakował pracodawcę, grożąc mu nożem.

Waleczna Bianka Michna z Rogowa prosi o 1,5% 

5-letnia Bianka z Rogowa potrzebuje pomocy. Liczy się każda złotówka

Studniówka wodzisławskiej Budowlanki na bis! [ZDJĘCIA]  

Te zdjęcia robią wrażenie i pokazują jak bawili się maturzyści z ZST w Wodzisławiu Śl. Przyszli budowlańcy i informatycy z "Budowlanki" swój bal maturalny zorganizowali w Gościńcu Wodzisławskim.

Podrzucił opony do śmietnika i odjechał. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu 

Straż miejska z Jastrzębia interweniowała w sprawie podrzuconych opon. Funkcjonariusze, wykorzystując nagranie z osiedlowego monitoringu, ustalili sprawcę wykroczenia.

Rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo do 28 lutego 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 28 lutego rolnicy mogą składać w urzędach gmin lub miast wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa zużytego do produkcji rolnej. Warto dodać, że limity dofinansowania wzrosły względem roku poprzedniego.

Po trzy stówki za promil. Pijany kierowca miał propozycję dla raciborskiej drogówki 

Miał dwa powody, by nie prowadzić - nie posiada prawa jazdy i był kompletnie pijany. Kiedy został zatrzymany przez drogówkę raciborskiej komendy, po argumenty na swoją korzyść sięgnął do portfela. W efekcie, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Najpopularniejsze sposoby działania cyberoszustów! Cenne wskazówki w Dniu Bezpiecznego Internetu  

7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. 

Rafako i Tauron zawarły porozumienie, ale mediacje wciąż trwają 

Skonfliktowane spółki przedłużyły terminy wykonalności wzajemnych żądań i wezwań do czasu uzgodnienia warunków ugody. To powinna zostać zawarta do 8 marca 2023 roku. Jeśli nie uda się tego dokonać, wówczas strony wrócą na ścieżkę formułowania roszczeń.

Ponad 30 osób ukaranych w czasie policyjnej akcji w Żorach 

Żorska drogówka podsumowuje przeprowadzone w piątek działania "Bezpieczny Pieszy". Funkcjonariusze kontrolowali zarówno kierowców, jak i niezmotoryzowanych użytkowników ruchu. Posypały się mandaty za wykroczenia.

Miała być w więzieniu za jazdę po pijaku. Rybniczanka zatrzymana w Żorach na kradzieży... tuszu do rzęs 

Policjanci zatrzymali kobietę, która dokonała kradzieży kosmetyków w jednej z żorskich drogerii. Podczas interwencji okazało się, iż była poszukiwana przez sąd do odbycia zasądzonej kary. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zobacz więcej