Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Barbórka JSW z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. "Dziękuję za codzienne podejmowanie ryzyka" [ZDJĘCIA] 

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Akademii Barbórkowej z okazji dnia św. Barbary oraz jubileuszu 30–lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. - Dziękuję Wam za tę służbę z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej oraz...

Barbórka w Kobyli. Górnicy świętują 65 lat tradycji i solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Górnicy w gminie Kornowac stanowią najaktywniejszą grupę zawodową, zrzeszającą się od 65 lat w ramach komitetu. Ta organizacja od swego początku odgrywa kluczową rolę w integrowaniu i reprezentowaniu społeczności górniczej w regionie....

Barbórka w Zawadzie [ZDJĘCIA] 

W wodzisławskiej dzielnicy Zawada tradycyjnie nie mogło zabraknąć uroczystości związanych z świętem świętej Barbary.

Wodzisław: Sławomir Kulpa odwołany z funkcji dyrektora... i powołany na nowych warunkach 

Z dniem 30 listopada prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca odwołał z funkcji dyrektora Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Sławomira Kulpę. Został powołany ponownie na stanowisko od 2 grudnia, na kontrakcie menadżerskim. 

"Kolejnej szansy już nie będzie!" Pracownicy apelują do akcjonariuszy Rafako i obligatariuszy PBG 

- Zagłosujcie na TAK! Uratujmy wspólnie Rafako! To się naprawdę wszystkim opłaca - czytamy w liście otwartym pracowników Rafako.

Barbórka w Pszowie. Tradycyjny przemarsz i msza w bazylice [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem do pszowskiej bazyliki gdzie została odprawiona msza święta barbórkowa.

Uroczystości barbórkowe w Rogowie [ZDJĘCIA] 

Tradycyjna msza święta, w której uczestniczyli górnicy wraz z rodzinami odbyła się w kościele parafialnym. 

Barbórka w Chwałowicach. Najpierw pobudka z orkiestrą, później nabożeństwo w cechowni [ZDJĘCIA] 

Górnicza orkiestra dęta z Chwałowic zgotowała mieszkańcom pobudkę rankiem 4 grudnia.

Mikołaj na lawecie przejechał po raz trzeci przez Górki Śląskie [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W malowniczych Górkach Śląskich, w gminie Nędza, rozkwita tradycja, która co roku przywraca uśmiech na twarze najmłodszych mieszkańców. Na lawecie pojawił się Mikołaj, ubrany w tradycyjny czerwony strój, z białą brodą i workiem prezentów....

Chciałem „odrobić” wojsko, ale kopalnia mnie wciągnęła [WYWIAD] 

Z Pawłem Kowolem - mieszkańcem Pszowa, wieloletnim pracownikiem KWK Anna, ratownikiem górniczym, dyspozytorem ruchu zakładu górniczego, przewodniczącym ZZ Nasza Kadra, radnym, od 2017 roku emerytem rozmawiamy o miłości do KWK Anna, akcjach...

Nowe inwestycje mieszkaniowe pod Wrocławiem 

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu i okolicach mają nie tylko ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, ale także wpływają na rozwój gospodarczy regionu. W ostatnich latach dynamiczny rozwój tej części Dolnego Śląska zyskał jeszcze na sile i przyciągnął tak prestiżowe inwestycje jak zakład produkcyjny firmy Intel. Ta...

Materiał zewnętrzny

Czym zajmuje się protetyka? 

Protezy zębów są znane od bardzo dawna. Stosowano je w starożytnych cywilizacjach, choć pierwsze modele były niezbyt trwałe i niewygodne. Wykonywano je z kości zwierząt, prawdziwych zębów (pozyskiwanych od zmarłych), a w końcu z metali szlachetnych. Dzisiejsze protezy są wysokiej jakości, a wyglądają dokładnie jak naturalne zęby...

Materiał zewnętrzny

Myślała, że pomaga siostrze. Kolejna jastrzębianka oszukana. A wystarczy zrobić jedną prostą rzecz 

Schemat się sprawdza, dlatego przestępcy stale po niego sięgają. Mimo nagłaśniania kolejnych przypadków i licznych ostrzeżeń, wiele osób traci czujność, kiedy to właśnie ich dotyczy sytuacja. Dodajmy, że jeśli chodzi o oszustwa "na Blika" - padają nimi ludzie w młodym i średnim wieku. Zasada bezpieczeństwa jest niezwykle prosta...

Barbórka w Olzie [ZDJĘCIA]  

Z okazji Barbórki w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Olzie odbyła się tradycyjnie msza święta, po której miało miejsce uroczyste spotkanie górników i ich rodzin.

Bóg i seks. Remont Małżeński w Raciborzu z ojcem Ksawerym Knotzem [ZAPOWIEDŹ] 

Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin w Raciborzu serdecznie zaprasza na Remont Małżeński – krótkie adwentowe rekolekcje dla zapracowanych, które odbędą się 8-10 grudnia 2023 r. w kościele NSPJ w Raciborzu. 

Znęcał się nad bratem. 31-latek z Jastrzębia trafił do aresztu tymczasowego 

31-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoim bratem już od dłuższego czasu. Policyjni dochodzeniowcy zebrali mocny materiał dowowody. Ustalenia policjantów pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych z przemocą domową. Decyzją sądu mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został tymczasowo aresztowany...

Barbórka JSW z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. "Dziękuję za codzienne podejmowanie ryzyka" [ZDJĘCIA]  

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Akademii Barbórkowej z okazji dnia św. Barbary oraz jubileuszu 30–lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. - Dziękuję Wam za tę służbę z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej oraz za to, że podjęliście decyzję, by ten trudny zawód wybrać, bardzo często idąc za tradycją rodzinną - powiedział.

Krzysztof Hanke na barbórce w Syryni [ZDJĘCIA]  

Obchody barbórkowe w Syryni odbyły się w Wiejskim Domu Kultury. Nie zabrakło życzeń, śląskich piosenek oraz akcentu humorystycznego. 

Barbórka w Nieboczowach. Wśród gości Ewa i Adam Gawęda [ZDJĘCIA]  

Obchodów barbórkowych nie zabrakło także w Nieboczowach. 

W Gorzycach Barbórka na wesoło, a wszystko za sprawą dzieci [ZDJĘCIA]  

Były tańce, były śpiewy, życzenia i przedstawienia na wesoło po Śląsku. Na scenie Ośrodka Kultury zaprezentowali się uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach. 

Wyjątkowa Barbórka Stowarzyszenia Świętej Barbary w Łaziskach [ZDJĘCIA]  

Tegoroczna Barbórka ma wyjątkowy charakter dla członków Stowarzyszenia Świętej Barbary w Łaziskach. Organizacja, skupiająca około 250 członków, czynnych i emerytowanych górników, świętuje w tym roku 15-lecie działalności. Najbardziej jej zasłużonym członkom wręczone zostały odznaki Zasłużony dla Stowarzyszenia.

Jarmark, żywa szopka i kolędownie. Kalendarz wydarzeń w Raciborzu na grudzień 2023 

Sprawdźcie, co będzie się działo w Raciborzu w najbliższych tygodniach.

Oszukiwali sprzedając auta, których nie było. Grupa przestępcza rozbita przez CBŚP [ZDJĘCIA]  

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wystawianiem na portalach internetowych fałszywych ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Suma strat poniesionych...

Barbórka w Kobyli. Górnicy świętują 65 lat tradycji i solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Górnicy w gminie Kornowac stanowią najaktywniejszą grupę zawodową, zrzeszającą się od 65 lat w ramach komitetu. Ta organizacja od swego początku odgrywa kluczową rolę w integrowaniu i reprezentowaniu społeczności górniczej w regionie. Jest istotnym elementem lokalnej historii i tradycji, a fakt, że górnicy z Kobyli skupiają się...

Trendy w decoupage: najmodniejsze akcesoria i techniki 

Decoupage to sztuka, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a jej popularność wciąż rośnie. To fascynujące zajęcie, które pozwala na tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów, od dekoracji domowych po unikatowe prezenty. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w decoupage, skupiając się na akcesoriach i technikach,...

Materiał zewnętrzny

Arcybiskup Galbas do górników: Życzę Bożego błogosławieństwa na każdą chwilę waszej pracy 

Arcybiskup Adrian Galbas wystosował specjalny list z okazji Barbórki. Metropolita katowicki złożył życzenia wszystkim, którzy pracują w przemyśle wydobywczym i okołowydobywczym.

1300 osób zwiedziło sztolnię ćwiczebną w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

W centrum Wodzisławia Śląskiego, kilka metrów pod powierzchnią ziemi, funkcjonuje sztolnia ćwiczebna – jeden z największych obiektów tego typu w kraju.

Zobacz więcej