Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Samozapłon węgla transportowanego do elektrowni w Rybniku [ZDJĘCIA] 

W wagonach transportujących węgiel do rybnickiej elektrowni doszło do samozapłonu. Strażacy z Rybnika odebrali zgłoszenie w sobotę, dwukrotnie. Na miejscu pracowały jednostki PSP i OSP.

Kolej remontuje tory. Utrudnienia do końca wakacji 

Do 28 sierpnia na trasie Rybnik - Racibórz podróżnych czekają utrudnienia. Pasażerowie będą musieli przesiadać się z pociągów w autobusy. 

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki...

Wścieklizna szaleje. Władze wprowadzają ostre przepisy dotyczące psów 

Pojawienie się wagonu pełnego słoniny wywołało w Raciborzu sensację. Wygłodniali mieszczanie liczyli już, ile słoniny przypadnie na jednego mieszkańca, ale... przeliczyli się w swoich rachubach. Próba przywłaszczenia wagonu ze smakowitą...

Wypadek na Rybnickiej w Suminie. Trzy osoby ranne [ZDJĘCIA], [FILM] 

Dziś, 27 kwietnia około godziny 6.45 na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Rybnickiej w Suminie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Wypadek śmiertelny w Lyskach. Dwóch nastolatków rozbiło się na drzewie [ZDJĘCIA], [FILM] 

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś, 13 kwietnia na ulicy Dworcowej, na granicy Suminy i Lysek. Volkswagen polo wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 

W Lyskach boją się grupy z Raciborza 

Wśród mieszkańców gminy Lyski są rozprowadzane anonimowe pisma, w którym szkaluje się między innymi "Nowiny Raciborskie". Jak ustaliliśmy, za pismem stoi brat wójta Lysek, który zarządza miejscową spółką wodociągowo-kanalizacyjną....

Kolej wyremontowała tunel. Przejścia brak 

Mieszkańcy Suminy i Górek Śląskich myśleli, że kolej remontuje dla nich przejście pod torami. – To nie jest tunel dla ludzi. Za przejście grozi surowy mandat – ostrzega Jacek Karniewski z PKP PLK.

Pół miliarda złotych na remont linii Chybie - Rybnik - Nędza/Turze 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na rewitalizacje ważnych linii kolejowych na Śląsku, na odcinku Chybie – Nędza/Turze. Za ponad 0,5 miliarda złotych odnowione zostanie 60 km linii, 30 obiektów inżynieryjnych, 17 stacji i przystanków.

Na dworzec wrócili robotnicy i... złomiarze 

W należącym do Starostwa Powiatowego w Rybniku zabytkowym dworcu kolejowym w Suminie znów pojawiły się ekipy remontowe. Przed budynkiem ma stanąć zabytkowa lokomotywa, o ile wcześniej nie rozkradną jej złomiarze.

Uroczyste przekazanie wozu bojowego dla OSP Sumina 

19 listopada przed remizą OSP Sumina odbyły się uroczyste obchody przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego marki Man.

Samozapłon węgla transportowanego do elektrowni w Rybniku [ZDJĘCIA] 

W wagonach transportujących węgiel do rybnickiej elektrowni doszło do samozapłonu. Strażacy z Rybnika odebrali zgłoszenie w sobotę, dwukrotnie. Na miejscu pracowały jednostki PSP i OSP.

Gospodynie z Suminy odwiedziły dwór w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]  

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich odwiedziły dwór w Łukowie Śląskim. Panie miały okazję poznać historię i podziwiać zgromadzone w dworze zbiory.

Koniec prac torowych. Pociągi z Rybnika do Suminy znów pojadą  

Już na Wszystkich Świętych, czyli w najbliższą sobotę będzie można pojechać pociągiem na odcinku Rydułtowy – Sumina na trasie Rybnik - Racibórz. To efekt zakończonych prac torowych i wymiany sieci trakcyjnej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły również poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Na prace przeznaczono...

Zaadoptuj ciucha, czyli wymiana i wyprzedaż używanych ubrań. Zobacz, jak wyglądało to wydarzenie 

27 września przy OSP w Suminie odbyło się wydarzenie Zaadoptuj Cicha, którego celem była wymiana i wyprzedaż używanych ubrań, a także zbiórka na rzecz Pet Patrol.

Kolej wymienia tor. Od Suminy pociągi będą pędzić 120 km/h 

Pewniejsze podróże koleją w województwie śląskim zapewnią prace na linii między Rydułtowami a Suminą. Wysokowydajna maszyna PUN wymieniła tor. Zmieniana jest sieć trakcyjna. Bezpieczniej będzie na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Kolej remontuje tory. Utrudnienia do końca wakacji 

Do 28 sierpnia na trasie Rybnik - Racibórz podróżnych czekają utrudnienia. Pasażerowie będą musieli przesiadać się z pociągów w autobusy. 

Wstrzymane pociągi na trasie do Raciborza. Kolej podstawia autobusy 

W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Rybnik – Sumina oraz wiążącą się z tym koniecznością całkowitego wstrzymania ruchu na linii kolejowej podróżnych czekają utrudnienia.

Wypadek przy budowie mostu nieopodal Rybnika. Dwunastu robotników pod gruzami 

Wykolejenie pociągu nieopodal Szymocic, skazanie przez raciborski sąd złodzieja i nożownika, nowe fakty na temat okoliczności śmierci mieszkańca Lubomi i dramatyczny wypadek przy budowie mostu kolejowego nad rzeką Rudą – między innymi o tym pisały Nowiny w marcu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Z Watykanu na Śląsk. Papieski komisarz przeciwko propagandzie w kościołach 

Misja Jana Baptysty Ogno Serry na Górnym Śląsku, zuchwałe kradzieże w Górkach Śląskich i Strzybniku, napad z bronią w ręku na raciborskiej szosie w Suminie i dziwne zachowanie policjanta z Ostroga - m.in. o tym pisano w Nowinach sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie do Raciborza i okolic w końcówce 1920 roku.

Kolej wyremontuje nastawnie w naszym regionie 

PKP PLK przymierzają się do ogłoszenia kilkuset przetargów na szacunkową kwotę 17 mld zł. Część z nich dotyczy infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Z dwoma promilami jechał do pracy 

Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Kierujący renault miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mazda wypadła z drogi w Suminie 

1 Maja kwadrans po godzinie 23.00 w Suminie na ulicy Dworcowej doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej.

Racibórz dziękuje mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz Suminy 

Pracownicy służby zdrowia z Raciborza dziękują harcerzom z Jastrzębia-Zdroju oraz paniom z Suminy za przyłbice i maseczki, które zapewnią ochronę przed zakażeniem koronawirusem.

Za grę w piłkę dostali po 500 zł mandatu 

W ostatnich dniach na terenie powiatu rybnickiego policjanci kilkukrotnie zmuszeni byli interweniować wobec osób łamiących zakazy.

Dramat na dworcu w Suminie. Pracownik odebrał sobie życie 

Pracownicy, którzy we wtorkowy poranek przyszli do pracy w budynku dworca kolejowego w Suminie znaleźli zwłoki mężczyzny.

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki oraz gorszących tańcach jakie w dzień zaduszny odprawili sobie pogranicznicy. Zachęcamy do...

Zobacz więcej