Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ostatnia droga śp. druha Piotra Kłobucha [ZDJĘCIA] 

Rodzina, znajomi, przyjaciele i strażacy pożegnali druha Piotra Kłobucha, działacza OSP Rydułtowy.

Wypadek śmiertelny w Suminie. Nie żyje 58-letni mężczyzna [ZDJĘCIA] 

Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Kierujący hondą mieszkaniec powiatu rybnickiego zmarł.

Samozapłon węgla transportowanego do elektrowni w Rybniku [ZDJĘCIA] 

W wagonach transportujących węgiel do rybnickiej elektrowni doszło do samozapłonu. Strażacy z Rybnika odebrali zgłoszenie w sobotę, dwukrotnie. Na miejscu pracowały jednostki PSP i OSP.

Kolej remontuje tory. Utrudnienia do końca wakacji 

Do 28 sierpnia na trasie Rybnik - Racibórz podróżnych czekają utrudnienia. Pasażerowie będą musieli przesiadać się z pociągów w autobusy. 

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki...

Wścieklizna szaleje. Władze wprowadzają ostre przepisy dotyczące psów 

Pojawienie się wagonu pełnego słoniny wywołało w Raciborzu sensację. Wygłodniali mieszczanie liczyli już, ile słoniny przypadnie na jednego mieszkańca, ale... przeliczyli się w swoich rachubach. Próba przywłaszczenia wagonu ze smakowitą...

Wypadek na Rybnickiej w Suminie. Trzy osoby ranne [ZDJĘCIA], [FILM] 

Dziś, 27 kwietnia około godziny 6.45 na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Rybnickiej w Suminie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Wypadek śmiertelny w Lyskach. Dwóch nastolatków rozbiło się na drzewie [ZDJĘCIA], [FILM] 

Do tragicznego wypadku drogowego doszło dziś, 13 kwietnia na ulicy Dworcowej, na granicy Suminy i Lysek. Volkswagen polo wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 

W Lyskach boją się grupy z Raciborza 

Wśród mieszkańców gminy Lyski są rozprowadzane anonimowe pisma, w którym szkaluje się między innymi "Nowiny Raciborskie". Jak ustaliliśmy, za pismem stoi brat wójta Lysek, który zarządza miejscową spółką wodociągowo-kanalizacyjną....

Kolej wyremontowała tunel. Przejścia brak 

Mieszkańcy Suminy i Górek Śląskich myśleli, że kolej remontuje dla nich przejście pod torami. – To nie jest tunel dla ludzi. Za przejście grozi surowy mandat – ostrzega Jacek Karniewski z PKP PLK.

Ostatnia droga śp. druha Piotra Kłobucha [ZDJĘCIA]  

Rodzina, znajomi, przyjaciele i strażacy pożegnali druha Piotra Kłobucha, działacza OSP Rydułtowy.

Gmina Godów zdobyła najwięcej pieniędzy z "Inicjatywy sołeckiej 2023". Gdzie jeszcze trafią pieniądze?  

Przedstawiciele gmin z subregionu centralnego i zachodniego odebrali symboliczne czeki w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". W wydarzeniu uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik.

Wypadek śmiertelny w Suminie. Nie żyje 58-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]  

Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Kierujący hondą mieszkaniec powiatu rybnickiego zmarł.

Uroczyste przekazanie wozu bojowego dla OSP Sumina 

19 listopada przed remizą OSP Sumina odbyły się uroczyste obchody przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego marki Man.

Samozapłon węgla transportowanego do elektrowni w Rybniku [ZDJĘCIA] 

W wagonach transportujących węgiel do rybnickiej elektrowni doszło do samozapłonu. Strażacy z Rybnika odebrali zgłoszenie w sobotę, dwukrotnie. Na miejscu pracowały jednostki PSP i OSP.

Gospodynie z Suminy odwiedziły dwór w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]  

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich odwiedziły dwór w Łukowie Śląskim. Panie miały okazję poznać historię i podziwiać zgromadzone w dworze zbiory.

Koniec prac torowych. Pociągi z Rybnika do Suminy znów pojadą  

Już na Wszystkich Świętych, czyli w najbliższą sobotę będzie można pojechać pociągiem na odcinku Rydułtowy – Sumina na trasie Rybnik - Racibórz. To efekt zakończonych prac torowych i wymiany sieci trakcyjnej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły również poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Na prace przeznaczono...

Zaadoptuj ciucha, czyli wymiana i wyprzedaż używanych ubrań. Zobacz, jak wyglądało to wydarzenie 

27 września przy OSP w Suminie odbyło się wydarzenie Zaadoptuj Cicha, którego celem była wymiana i wyprzedaż używanych ubrań, a także zbiórka na rzecz Pet Patrol.

Kolej wymienia tor. Od Suminy pociągi będą pędzić 120 km/h 

Pewniejsze podróże koleją w województwie śląskim zapewnią prace na linii między Rydułtowami a Suminą. Wysokowydajna maszyna PUN wymieniła tor. Zmieniana jest sieć trakcyjna. Bezpieczniej będzie na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Kolej remontuje tory. Utrudnienia do końca wakacji 

Do 28 sierpnia na trasie Rybnik - Racibórz podróżnych czekają utrudnienia. Pasażerowie będą musieli przesiadać się z pociągów w autobusy. 

Wstrzymane pociągi na trasie do Raciborza. Kolej podstawia autobusy 

W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Rybnik – Sumina oraz wiążącą się z tym koniecznością całkowitego wstrzymania ruchu na linii kolejowej podróżnych czekają utrudnienia.

Wypadek przy budowie mostu nieopodal Rybnika. Dwunastu robotników pod gruzami 

Wykolejenie pociągu nieopodal Szymocic, skazanie przez raciborski sąd złodzieja i nożownika, nowe fakty na temat okoliczności śmierci mieszkańca Lubomi i dramatyczny wypadek przy budowie mostu kolejowego nad rzeką Rudą – między innymi o tym pisały Nowiny w marcu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Z Watykanu na Śląsk. Papieski komisarz przeciwko propagandzie w kościołach 

Misja Jana Baptysty Ogno Serry na Górnym Śląsku, zuchwałe kradzieże w Górkach Śląskich i Strzybniku, napad z bronią w ręku na raciborskiej szosie w Suminie i dziwne zachowanie policjanta z Ostroga - m.in. o tym pisano w Nowinach sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie do Raciborza i okolic w końcówce 1920 roku.

Kolej wyremontuje nastawnie w naszym regionie 

PKP PLK przymierzają się do ogłoszenia kilkuset przetargów na szacunkową kwotę 17 mld zł. Część z nich dotyczy infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Z dwoma promilami jechał do pracy 

Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Kierujący renault miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mazda wypadła z drogi w Suminie 

1 Maja kwadrans po godzinie 23.00 w Suminie na ulicy Dworcowej doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej.

Racibórz dziękuje mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz Suminy 

Pracownicy służby zdrowia z Raciborza dziękują harcerzom z Jastrzębia-Zdroju oraz paniom z Suminy za przyłbice i maseczki, które zapewnią ochronę przed zakażeniem koronawirusem.

Zobacz więcej