Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
A Klasa: Naprzód Rydułtowy wygrywa z Borowikiem Szczejkowice [ZDJĘCIA] 

5 listopada przy ul. Generała Józefa Bema GKS Naprzód 23 Rydułtowy podejmował w 13 kolejce rozgrywek "A klasy" Borowik Szczejkowice. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy. 

Wścieklizna szaleje. Władze wprowadzają ostre przepisy dotyczące psów 

Pojawienie się wagonu pełnego słoniny wywołało w Raciborzu sensację. Wygłodniali mieszczanie liczyli już, ile słoniny przypadnie na jednego mieszkańca, ale... przeliczyli się w swoich rachubach. Próba przywłaszczenia wagonu ze smakowitą...

Wypadek w Szczejkowicach. Motocyklista zderzył się z traktorem [ZDJĘCIA], [FILM] 

Dziś, 4 czerwca na ulicy Gliwickiej w Szczejkowicach doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty.

A Klasa: Naprzód Rydułtowy wygrywa z Borowikiem Szczejkowice [ZDJĘCIA]  

5 listopada przy ul. Generała Józefa Bema GKS Naprzód 23 Rydułtowy podejmował w 13 kolejce rozgrywek "A klasy" Borowik Szczejkowice. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy. 

Jodek potasu dotarł do Czerwionki-Leszczyn. Urząd podaje lokalizację jego ewentualnej dystrybucji 

Gdzie w razie skażenia radiacyjnego dostaniesz tabletkę z jodkiem potasu na terenie Czerwionki-Leszczyn? Mamy listę 13 takich punktów.

Liderzy wracają do gry – część 3 

Kolejny materiał zawiera dużo ciekawych informacji o liderach raciborskiej i rybnickiej B klasy. Drużyny LKS Zabełków oraz Borowika Szczejkowice zajmują czołowe pozycje w swoich grupach rozgrywkowych, dlatego przygotowania do piłkarskiej wiosny traktują bardzo poważnie. Efekty dobrze przepracowanej zimy poznamy już niebawem, gdy ruszy...

Decor II Bełk pokonał Borowika na zakończenie rundy w rybnickiej A klasie [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Zaległy mecz XIII kolejki spotkań rybnickiej A klasy pomiędzy Borowikiem Szczejkowice, a Decorem II Bełk.

Skończył 53 lata i dalej gra w A klasie. To prezes klubu ze Szczejkowic 

Jerzy Krawczyk, w sierpniu obchodził 53. urodziny. Poza tym, że jest prezesem występującego w rybnickiej A klasie Borowika Szczejkowice, to zakłada korki i broni barw klubu na zielonej murawie pokonując kilometry na boku pomocy. Po meczu z Górnikiem Radlin przeprowadziliśmy krótką rozmowę.

Górnik Radlin pokonał Borowika Szczejkowice [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Zaległy mecz XII kolejki rybnickiej A klasy pomiędzy Górnikiem Radlin, a Borowikiem Szczejkowice.

Mieszkaniec Szczejkowic przez trzy miesiące nie usiądzie za kółkiem 

Policjanci z mikołowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnego kierowcę, którego '"ciężka noga" pozbawiła prawa jazdy. Mieszkaniec powiatu rybnickiego pędził jedną z ulic w Orzeszu, mając na liczniku 102 km/h. Na najbliższe 3 miesiące musi więc poszukać innego sposobu podróżowania.

Był taki mecz: Start Pietrowice Wielkie - Borowik Szczejkowice [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie Start Pietrowice Wielkie - Borowik Szczejkowice.

Pijany kierowca wjechał w rowerzystkę 

Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący peugeotem, który jadąc w kierunku Bełku, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i doprowadził do zderzenia z rowerzystką.

Wścieklizna szaleje. Władze wprowadzają ostre przepisy dotyczące psów 

Pojawienie się wagonu pełnego słoniny wywołało w Raciborzu sensację. Wygłodniali mieszczanie liczyli już, ile słoniny przypadnie na jednego mieszkańca, ale... przeliczyli się w swoich rachubach. Próba przywłaszczenia wagonu ze smakowitą zawartością to tylko jeden z artykułów, na które natknęliśmy się w Nowinach sprzed stu lat....

Wypadek w Szczejkowicach. Motocyklista zderzył się z traktorem [ZDJĘCIA], [FILM]   

Dziś, 4 czerwca na ulicy Gliwickiej w Szczejkowicach doszło do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty.

8 goli Pachucego 

W 25 kolejce rybnickiej klasy A LKS Płomień Ochojec rozgromił LKS Borowik Szczejkowice 12:0

Ukraiński autobus wjechał w traktor, który przewoził wielbłądy i lamy  

W środowy poranek autostrada A1 spowita była gęstą mgłą. I to właśnie ta mgła oraz ludzka nieodpowiedzialność były przyczynami groźnego zdarzenia. Autokar wjechał w traktor, który przewoził zwierzęta cyrkowe. Na szczęście ani ludzie, ani czworonogi nie odniosły obrażeń. Utrudnienia w ruchu na autostradzie trwały kilka godzin.

Pościg przez dwa miasta za mieszkańcem Szczejkowic 

Policjanci z drogówki prowadzili pościg za kierowcą suzuki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Czerwionka-Leszczyny zwrócił na siebie uwagę niesprawnym oświetleniem samochodu. 

Borowik Szczejkowice w hicie ograł rezerwy Decoru Bełk i świętuje awans do A klasy [ZDJĘCIA]  

Do rozegrania została jedna kolejka rybnickiej B klasy, ale już wiemy, że mistrzem rozgrywek został Borowik Szczejkowice, który w hicie pokonał wicelidera Decor Bełk II 3:2. Dla Borowika to powrót po trzech sezonach do A klasy. Decor II w najbliższy weekend rozegra kolejny hit. W Palowicach zagra o awans z drugiego miejsca.

Lider ze Szczejkowic wypunktował Krostoszowice  

Inter Krostoszowice przegrał 1:4 z liderem rybnickiej klasy B, Borowikiem Szczejkowice. Goście zdobyli dwa gole, grając w osłabieniu. 

Zobacz więcej