Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Węgla typu orzech i ekogroszek jest jak na lekarstwo. Sprawdź, gdzie można kupić opał i w jakiej cenie 

Wiele składów opału od Raciborza, przez Rybnik, Wodzisław, po Jastrzębie i Żory w ogóle nie ma węgla na stanie. Co więcej, sprzedawcy nie wiedzą też, kiedy węgiel w ogóle będzie dostępny. Tam, gdzie węgiel jest, rozbieżność cenowa...

Niebezpieczny wypadek w kopalni Jankowice. Nieprzytomny górnik trafił do szpitala 

Do wypadku doszło 3 lutego w nocy w kopalni w Jankowicach.

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki...

Pijany uderzył w drzewo w Jankowicach [ZDJĘCIA] 

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę alfa romeo. 33-letni mężczyzna wypadł z drogi, wjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Tragiczny wypadek pod Raciborzem. Pociąg przejechał dwóch mężczyzn 

Jaką hańbą okryły się dziewczyny z Jankowic? Co trafiało na stoły raciborzan, a czym zajadali się mieszkańcy Berlina? Jaki był przebieg makabrycznego wypadku kolejowego w Studziennej, w którym zginęło dwóch wojnowiczan? Dlaczego życie...

Pijak bez prawa jazdy dachował w Jankowicach [ZDJĘCIA] 

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę nissana. 51-letni mężczyzna wypadł z drogi i dachował, uderzając w ogrodzenie posesji. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Chłopiec zastrzelił koleżankę 

Zamach na „antychrysta”, tragiczne skutki zabawy z bronią w Raciborzu, kara dla górników – świętokradców z powiatu rybnickiego oraz napad na konwój z pieniędzmi jak z filmów gangsterskich – to tylko część tematów, które redakcja...

Bandycki terror: Grabią, strzelają, mordują 

Zuchwałe napady rabunkowe z bronią w ręku, finansowe korzyści z przyłączenia Śląska do Polski, wzruszająca historia małżeństwa Głąbów oraz projekt konstytucji Rzeczypospolitej – to tylko część tematów, które poruszono w „Nowinach...

W nocy zginął 21-letni górnik 

Dziś o godz. 01:15 w kopalni KWK ROW Ruch Jankowice miał miejsce wypadek śmiertelny 21-letniego pracownika obsługującego przenośnik taśmowy.

Pod domem przyjęć w Jankowicach spłonął samochód 

23 czerwca na parkingu przy ulicy Rybnickiej w Jankowicach w ogniu stanął samochód osobowy.

Węgla typu orzech i ekogroszek jest jak na lekarstwo. Sprawdź, gdzie można kupić opał i w jakiej cenie 

Wiele składów opału od Raciborza, przez Rybnik, Wodzisław, po Jastrzębie i Żory w ogóle nie ma węgla na stanie. Co więcej, sprzedawcy nie wiedzą też, kiedy węgiel w ogóle będzie dostępny. Tam, gdzie węgiel jest, rozbieżność cenowa jest bardzo duża. Uwaga! Prezentowane w artykule informacje zebraliśmy 21 lipca 2022 r.

A Klasa: Derbowe zwycięstwo w Jankowicach [ZDJĘCIA]  

Derbowe spotkanie na szczeblu A Klasy, gdzie Orzeł Jankowice rozgrywał przed własną publicznością mecz z Boguszowicami.

Nie żyje górnik z kopalni Jankowice. Uległ wypadkowi na początku lutego 

3 lutego w kopalni Jankowice doszło do niebezpiecznego wypadku. Jeden z pracowników stracił przytomność po tym, jak oderwana bryła węgla uderzyła go w głowę. Dziś władze Polskiej Grupy Górniczej przekazały tragiczną wiadomość. Mężczyzna zmarł.

Niebezpieczny wypadek w kopalni Jankowice. Nieprzytomny górnik trafił do szpitala 

Do wypadku doszło 3 lutego w nocy w kopalni w Jankowicach.

Na astronomicznie drogi lek dla Filipka z Jankowic zbierała cała Polska. Nie zdążył go przyjąć 

Nie żyje Filip Cholewa z Jankowic. Chłopiec chory był na SMA (rdzeniowy zanik mięśni typu 1 - niemowlęcego). Na jego eksperymentalne leczenie zbierała cała Polska. 

Zuch Orzepowice pokonał Orła Jankowice 2:0 [ZDJĘCIA]  

W meczu w Jankowicach stafły się zespoły gospodarzy LKS "Orzeł" Jankowice oraz TKKF Zuch Orzepowice. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0.

Podczas libacji alkoholowej kilka razy ugodził nożem znajomego 

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali mężczyznę, który w trakcie libacji alkoholowej sięgnął po nóż i kilka razy ugodził nim znajomego. Ranny trafił do szpitala. Podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia...

Gratka dla rowerzystów w Jankowicach. Pumptrack już gotowy 

Po boiskach, placach zabaw i siłowniach pod chmurką przyszedł czas na pumptrack - teren, który powstał z myślą o amatorach jednośladów. W rejonie ulic: Korfantego i Skargi w Jankowicach stworzone zostało miejsce, w którym mogą oni ćwiczyć swoje mięśnie oraz refleks.

W Szkole Podstawowej w Jankowicach mają tajną broń przed pandemiczną stagnacją i uczniowskim bezruchem. O co chodzi?  

- Tą tajną bronią jest klasa sportowa, czysta żywa reklama aktywności fizycznej, pozytywnej energii i emocji - wyjaśniają w placówce. Klasa funkcjonuje od września 2019 roku, od początku pod opieką trenerską Danuty Kaszycy – skutecznej zarówno w motywowaniu, trenowaniu jak i organizowaniu uczniom udziału w zawodach.

Skatował żonę, podpalił dobytek. Pijacki szał mieszkańca Raciborza 

Pijackie burdy w Raciborzu, niezapomniane ostatki w Makowie, zatrucie czadem czterech mieszkanek Pawłowa, bolesna (dla portfela) nauczka dla mieszkańca Rybnika – Boguszowic, który dał wiarę zabobonom oraz plan kursowania pociągów na trasie Jastrzębie – Żory. Między innymi o tym pisano w Nowinach 110 lat temu. Zapraszamy do lektury,...

Groźny wypadek w Jankowicach. Mieszkaniec Żor wypadł z drogi 

Do poważnego wypadku drogowego doszło dziś rano w Jankowicach. Ranny został młody mieszkaniec Żor.

LKS Baranowice ograł Orła Jankowice w meczu na wodzie [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Zaległy mecz X kolejki rybnickiej A klasy pomiędzy LKS-em Baranowice, a Orłem Jankowice.

Pożar w Jankowicach. Nie żyje 77-letni mężczyzna 

Śledczy ustalają przyczyny oraz przebieg tragicznego w skutkach pożaru.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 5 

Juniorzy młodsi to jedyna młodzieżowa kategoria wiekowa, która rywalizowała o ligowe punkty na szczeblach Podokręgów Racibórz i Rybnik. Wielu działaczy bardzo niepokoi fakt, że w zakończonym sezonie nie udało się stworzyć nawet jednej grupy juniorów starszych. Oby istniejąca sytuacja była przejściowa, bo jeśli zabraknie młodych...

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 3 

Bardzo liczebne spośród wszystkich beniaminków jest grono drużyn, które uzyskały awans na wyższy szczebel rozgrywek z raciborskiej i rybnickiej B klasy. Od czasu, kiedy oficjalnie zakończono bieżący sezon powody do radości mają ekipy: LKS Raszczyce, LKS Zgoda Zawada Książęca, LKS Orzeł Jankowice i LKS Start Mszana. Ponadto w ostatniej...

Pracownik kopalni Jankowice z koronawirusem: Mam żal do dyrekcji 

Stale rozwija się sytuacja zakażeń koronawirusem wśród pracowników kopalni Jankowice. Niestety znaczny przyrost zachorowań widać w statystykach okolicznych miejscowości, skąd pochodzi wielu pracujących w ruchu Jankowice kopalni zespolonej ROW. Według najnowszych danych (z 6 maja) koronawirusa zdiagnozowano już u 204 pracowników ruchu...

Liczba zakażeń na kopalni Jankowice wzrasta. Już prawie 200 osób z koronawirusem 

Jak podaje Solidarność KWK Jankowice, w środę 6 maja liczba zakażonych koronawirusem pracowników dobija do 200. Według stanu na godz. 7.00 jest dokładnie 197 osób zainfekowanych. 

Zobacz więcej