Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?  

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące...

Unia Turza Śląska na fali sukcesu – Mistrzostwo IV ligi i baraż o awans [ZDJĘCIA]  

Wyczekiwana chwila nadeszła dla kibiców Unii Turza! Drużyna zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi śląskiej grupy 2, czyniąc kolejny krok na drodze do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W emocjonującym meczu Unia Turza Śląska — Polonia Łaziska...

Promesy na nowe samochody dla strażaków wręczone [ZDJĘCIA] 

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z powiatów wodzisławskiego, raciborskiego i mikołowskiego...

Turniej mikołajkowy najmłodszych piłkarzy z GMKS Nędza [ZJDĘCIA][WIDEO] 

W sobotni poranek na terenie Areny Rafako zorganizowano turniej piłkarski rocznika 2016. Osiem drużyn rywalizowało ze sobą na dwóch boiskach, a na zakończenie dzieci odwiedził gość specjalny.

Seniorzy z Nędzy nigdy nie próżnują [ZDJĘCIA] 

Dzisiaj (17 września) w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbyły się warsztaty serowarskie w ramach projektu “Przy wspólnym stole”. Wzięli w nich udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy.

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć,...

Pijany wjechał w ogrodzenie 

Policjanci z Łazisk Górnych wyjaśniają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia, do którego doszło minionego weekendu. 36-letni łaziszczanin nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie alkomatem wykazało...

Mieszkańcy Bełku powstrzymali pijaka. Spychał inne samochody z jezdni 

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 45-letni kierowca z powiatu mikołowskiego, którego ujęli inni uczestnicy ruchu drogowego. W sobotę wieczorem mężczyzna jechał peugeotem i stwarzał poważne zagrożenie na "Wiślance".

Nocny pożar w Łaziskach. Spłonął budynek i ciężarówka 

Mikołowscy śledczy ustalają okoliczności wybuchu pożaru na terenie firmy zajmującej się skupem i sprzedażą drewnianych palet w Łaziskach Górnych. Ogień pojawił się 24 października po godzinie 3.00 nad ranem.

AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?   

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące frekwencji w naszych okręgach. 

AKTUALIZACJA

Unia Turza Śląska na fali sukcesu – Mistrzostwo IV ligi i baraż o awans [ZDJĘCIA]   

Wyczekiwana chwila nadeszła dla kibiców Unii Turza! Drużyna zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi śląskiej grupy 2, czyniąc kolejny krok na drodze do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W emocjonującym meczu Unia Turza Śląska — Polonia Łaziska Górne padł remis 2:2, co było wystarczające do zapewnienia sobie tytułu mistrza.

Promesy na nowe samochody dla strażaków wręczone [ZDJĘCIA]  

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z powiatów wodzisławskiego, raciborskiego i mikołowskiego oraz miasta Żory.

Turniej mikołajkowy najmłodszych piłkarzy z GMKS Nędza [ZJDĘCIA][WIDEO]  

W sobotni poranek na terenie Areny Rafako zorganizowano turniej piłkarski rocznika 2016. Osiem drużyn rywalizowało ze sobą na dwóch boiskach, a na zakończenie dzieci odwiedził gość specjalny.

Seniorzy z Nędzy nigdy nie próżnują [ZDJĘCIA]  

Dzisiaj (17 września) w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbyły się warsztaty serowarskie w ramach projektu “Przy wspólnym stole”. Wzięli w nich udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy.

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w powiatach mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławski,...

CPK: Zaplanowano spotkania internetowe. Kiedy się odbędą? Mamy pełny terminarz  

- Ponieważ otrzymujemy wiele sygnałów związanych z przedstawionymi materiałami, zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkowy cykl spotkań informacyjnych online, z mieszkańcami poszczególnych gmin i sołectw - informują przedstawiciele CPK.

Skąd oblężenie punktów pobrań w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach? Pacjenci przyjeżdżali za wcześnie na wymazy 

Nawet kilka godzin w kolejce do punktu wymazowego czekali ci, którzy musieli przetestować się w kierunku Covid-19. Taka sytuacja miała miejsce w wielu miastach w Polsce, także w naszym regionie. W minionym tygodniu gigantyczne kolejki aut tworzyły się przed punktami pobrań wymazów w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach.

Zmobilizowany Bizon. Zameczek Czernica zdobył kolejne trzy punkty [ZDJĘCIA]  

W kolejnym spotkaniu ligi okręgowej Zameczek Czernica pokonał LKS1908 Nędza 2:1.

LKS Tworków lepszy od klubu z Nędzy [ZDJĘCIA]  

LKS Tworków podejmował w drugiej kolejce rozgrywek na swoim boisku LKS 1908 Nędza. Niedzielne spotkanie raciborskiej klasy okręgowej w Tworkowie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Nędza ruszyła od samego początku zdobywając bramkę już w pierwszych minutach meczu. Niestety dla nich to było pierwsze i ostatnie celne trafienie do...

Nożownik zatrzymany. Chciał zabić sąsiada 

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali starszego mężczyznę, który zaatakował sąsiada kuchennym nożem. Po nagłym ataku agresji, nie przejmując się losem swojego kompana, spokojnie siedział w mieszkaniu, a narzędzie, którym zadał cios, rzucił na podłogę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa....

3 nowe zakażenia koronawirusem w powiecie raciborskim 

Ogółem zakażonych w powiecie raciborskim jest 128 osób. Nowe przypadki zakażeń odnotowano w gminach Krzyżanowice (2) i Nędza (1). Więcej informacji na temat sytuacji epidemiologicznej w tabeli.

Nastolatka pogryzła policjanta 

17-latka z Łazisk Górnych trafiła do policyjnej izby zatrzymań po tym, jak nietrzeźwa dewastowała bramki przy punkcie poboru wymazów, a w trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji, szarpała, kopała i ugryzła w palec jednego z nich. Młoda kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu.

Tragedia w Łaziskach. Nie żyje pracownik firmy budowlanej 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w trakcie prowadzonych prac remontowych przy jednym z budynków wielorodzinnych w Łaziskach Górnych. Pomimo trwającej ponad godzinę akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia mikołowianina, który spadł z wysokości pierwszego piętra z rusztowania.

Odpowiedzą za opuszczenie miejsca kwarantanny 

W mijającym tygodniu dwie osoby naruszyły obowiązujące zasady. O sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. Oprócz tego, osoby te będą tłumaczyć się w sądzie.

Pracownica gabinetu stomatologicznego podrabiała recepty 

REGION. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Mikołowie postawili zarzuty 41-latce, która podrobiła recepty na lek przeciwbólowy. Będąc zatrudniona w gabinecie stomatologicznym, kobieta posłużyła się pieczątkami lekarzy, u których pracowała.

Zobacz więcej