Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kim jest twórca rzeźby na rondzie w Godowie i co chciał wyrazić? 

Od kilku miesięcy rondo przy ulicy 1 Maja w Godowie zdobi rzeźba, której autorem jest Dawid Klon, lokalny artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej...

Debiutantka z rekordowym poparciem. Gmina Godów przedstawia ciekawostki wyborcze 

Jak informuje urząd gminy, w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, frekwencja wyborcza na terenie gminy Godów wyniosła 50,51%. Wójtem Gminy Godów na kolejną kadencję został Mariusz Adamczyk, który uzyskał 3 253 głosy,...

Najwyższa palma miała ponad 17 metrów! Niedziela Palmowa w Skrbeńsku [ZDJĘCIA] 

Jak informuje urząd gminy, po raz drugi w Skrbeńsku zorganizowane zostały wyjątkowe obchody Niedzieli Palmowej, których mieszkańcy byli nie tylko biernymi uczestnikami, ale też aktywnie włączyli się w ich organizację poprzez udział w konkursach...

Kto chce zostać radnym w Godowie? Zobacz kandydatów 

Gmina Godów podzielona jest na 15 okręgów wyborczych. Sprawdźmy kto i z jakich komietów chce zdobyć mandat.

Dagmar Szuścik chce być wójtem Godowa. "Do współpracy zaprosiłem ludzi nietuzinkowych." [WYWIAD] 

Z Dagmarem Szuścikiem kandydatem na urząd wójta Godowa, przedsiębiorcą, zawodowo menedżerem w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, z doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach związanych z transportem i logistyką rozmawiamy...

Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Skrbeńsku [ZDJĘCIA] 

W Skrbeńsku w gminie Godów 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli, który przyciągnął sporo mieszkańców. Później zaproszono na wspólne kolędowanie. 

Crossowcy rozjeżdżają powiat wodzisławski. Mieszkańcy mówią dość i pytają gdzie szukać pomocy? 

Do naszej redakcji zwracają się mieszkańcy, którzy przekazują informacje na temat szkodliwej działalności tzw. crossowców i quadowców, którzy płoszą zwierzynę, niszczą lasy, pola i działki prywatne, a czasem zachowują się agresywnie.

Ważne Ptasia grypa przedostała się do Czech. Wojewoda Wieczorek podał nowe wytyczne. O czym trzeba wiedzieć?  

Ptasia grypa nadal sieje spustoszenie, tyle że już za granicami naszego kraju. W Rychwałdzie stwierdzono ją w drobiu hodowlanym. W efekcie wojewoda wydał rozporządzenie również dla naszego regionu, bo czeska miejscowość znajduje się nieopodal...

OSP Skrzyszów pożegnała prezesa honorowego [ZDJĘCIA] 

Druhowie, delegacje, władze związku OSP i gminy oraz mieszkańcy uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w intencji prezesa honorowego OSP Skrzyszów druha Leona Wiesława Dobrowolskiego. 

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Skrbeńsku [ZDJĘCIA] 

W piątek 6 stycznia, pierwszy raz ulicami Skrbeńska przemaszerował Orszak Trzech Króli. Na zakończenie Orszaku w Ośrodku Kultury w Skrbeńsku odbył się koncert kolęd.

Zbigniew Wodecki został patronem Gminnego Festiwalu Piosenki w Godowie 

W ramach Gminnego Festiwalu Piosenki, który odbył się w skrzyszowskim Ośrodku Kultury, uczestnicy mogli podziwiać najlepszych młodych: wokalistki i wokalistów w naszej gminie.

Barbara Grim nowym sołtysem Skrbeńska 

25 czerwca w Skrbeńsku odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję.

Kim jest twórca rzeźby na rondzie w Godowie i co chciał wyrazić? 

Od kilku miesięcy rondo przy ulicy 1 Maja w Godowie zdobi rzeźba, której autorem jest Dawid Klon, lokalny artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Dwa dni świetnej zabawy. Rowerzyści z pogranicza tłumnie odwiedzili Godów  

Tłumy rowerzystów odwiedziły Gminę Godów podczas dwudniowego Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, który 18 i 19 maja odbył się w Godowie, a także w Jastrzębiu-Zdroju, Zebrzydowicach, Karwinie i Piotrowicach koło Karwiny.

Kajakiem po Szotkówce. Wyłowiono z niej 150 kg śmieci 

11 maja, podobnie jak przed rokiem, wspólnie z mieszkańcami gminy sprzątano godowski odcinek Szotkówki.

I sesja Rady Gminy Godów IX kadencji 

6 maja odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy w Godowie. W czasie obrad radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego rady. Został nim radny Jacek Kołek.

Debiutantka z rekordowym poparciem. Gmina Godów przedstawia ciekawostki wyborcze 

Jak informuje urząd gminy, w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, frekwencja wyborcza na terenie gminy Godów wyniosła 50,51%. Wójtem Gminy Godów na kolejną kadencję został Mariusz Adamczyk, który uzyskał 3 253 głosy, co przełożyło się na 60,42% poparcia. Tym samym został wybrany już w pierwszej turze, pokonując...

Autor rzeźby rowerzysty z godowskiego ronda gościł w gminie Godów [ZDJĘCIA]  

Dawid Klon jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz metalurgii na wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W twórczości artystycznej najchętniej posługuje się materiałami ciężkimi, o silnie zdefiniowanym charakterze i wymowie, takimi jak różnorakie...

Najwyższa palma miała ponad 17 metrów! Niedziela Palmowa w Skrbeńsku [ZDJĘCIA]  

Jak informuje urząd gminy, po raz drugi w Skrbeńsku zorganizowane zostały wyjątkowe obchody Niedzieli Palmowej, których mieszkańcy byli nie tylko biernymi uczestnikami, ale też aktywnie włączyli się w ich organizację poprzez udział w konkursach wielkanocnych. Efektem tego zaangażowania było kilka imponujących rozmiarów palm wielkanocnych,...

Kto chce zostać radnym w Godowie? Zobacz kandydatów 

Gmina Godów podzielona jest na 15 okręgów wyborczych. Sprawdźmy kto i z jakich komietów chce zdobyć mandat.

Dagmar Szuścik chce być wójtem Godowa. "Do współpracy zaprosiłem ludzi nietuzinkowych." [WYWIAD] 

Z Dagmarem Szuścikiem kandydatem na urząd wójta Godowa, przedsiębiorcą, zawodowo menedżerem w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, z doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach związanych z transportem i logistyką rozmawiamy o powodach jego kandydowania, ludziach, którzy go wspierają i jego wizji bycia wójtem.

Podpisano umowę na przebudowę historycznego budynku w Skrzyszowie 

Wójt Mariusz Adamczyk podpisał umowę z wykonawcą przebudowy budynku użyteczności publicznej w Skrzyszowie przy ulicy 1 Maja 116. To budynku dawnej szkoły i przedszkola, który powstał w 1903 r. i znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

Od dziś zmiana siedziby części referatów Urzędu Gminy w Godowie oraz punktu informacyjnego Czystego Powietrza 

Urząd gminy w Godowie informuje o zmianie siedziby niektórych referatów działających do tej pory przy ul. 1 Maja 53.

Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Skrbeńsku [ZDJĘCIA]  

W Skrbeńsku w gminie Godów 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli, który przyciągnął sporo mieszkańców. Później zaproszono na wspólne kolędowanie. 

GUS prowadzi badania statystyczne z zakresu rolnictwa 

Główny Urząd Statystyczny prowadzi na terenie całego kraju badania statystyczne, które dotyczą pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej oraz pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Przy szkołach na terenie gminy Godów pojawiły się radarowe wyświetlacze prędkości. 

Wyświetlacze prędkości, przypominają kierowcom o obowiązującej prędkości.

Zobacz więcej