Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kiedyś strażacy byli aktorami. OSP Markowice ratuje już 120 lat [LIVE, WIDEO, ZDJĘCIA] 

Znaczek pocztowy na cześć jubilatki, prezent z Leverkusen i wzruszenie prezesa to niektóre z wartych odnotowania faktów na ceremonii jubileuszowej pod remizą markowickiej straży. - Ta OSP jest Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Raciborzu...

VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Huberta Kostki w Markowicach [ZDJĘCIA][WIDEO] 

10 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciborzu-Markowicach odbyła się VI edycja Turnieju Piłki Nożnej imienia Huberta Kostki. Poranny deszcz nie zraził do gry młodych piłkarzy.

Trwa budowa przedszkola w Markowicach  

Budowa nowego przedszkola w Markowicach przebiega bardzo sprawnie. Rozpoczęte z końcem ubiegłego roku prace budowlane nie tylko przebiegają zgodnie z harmonogramem, ale znacząco go wyprzedzają.

Na potrójnym gazie sunął lanosem przez Markowice 

Na kierowcę daewoo lanosa zwrócił uwagę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej, który po służbie wracał do domu.

Gaz w dzielnicach. Polowy przepyta raciborzan 

Jeszcze w sezonie grzewczym prezydent Raciborza planuje „pojechać w miasto”, by rozmawiać z mieszkańcami dzielnic gdzie nie ma sieci gazowej.

W Markowicach wykoleił się pociąg towarowy. Trasa Racibórz - Kędzierzyn jest nieprzejezdna 

4 listopada o godz. 16.00 pomiędzy stacjami Racibórz i Racibórz Markowice (na linii Kędzierzyn Koźle  -  Chałupki), 9 wagonów z miałem węglowym pociągu towarowego relacji Gdynia Port - Chałupki wypadło z toru. Nie było poszkodowanych....

Zderzenie czołowe w Markowicach. Nie żyją dwie osoby. Sprawca był pijany 

3 listopada przed godziną 13.00 na ul. Odrodzenia w Markowicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych renault megane i forda fiesty.

Tragedia na drodze. Nie żyje szesnastolatka 

Samochodem podróżowały cztery młode osoby.

Przed nami ostatnie dożynki na Raciborszczyźnie. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? 

Maraton dożynkowy w powiecie raciborskim dobiega końca. W najbliższy weekend odbędą się w: Raciborzu Markowicach, Bojanowie, Brzeźnicy, Pawłowie. Poniżej publikujemy szczegółowe programy. 

Kiedyś strażacy byli aktorami. OSP Markowice ratuje już 120 lat [LIVE, WIDEO, ZDJĘCIA]   

Znaczek pocztowy na cześć jubilatki, prezent z Leverkusen i wzruszenie prezesa to niektóre z wartych odnotowania faktów na ceremonii jubileuszowej pod remizą markowickiej straży. - Ta OSP jest Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Raciborzu - oznajmił komendant powiatowy Ceglarek wskazując na wartościowych druhów z dzielnicy.

Dlaczego z Łężczoka usuwano nawłoć kanadyjską? 

- Zwalczanie inwazyjnych gatunków obcych jest jednym z najistotniejszych, bieżących wyzwań ochrony przyrody i jest szczególnie ważne w kontekście zabezpieczenia takich terenów jak rezerwaty przyrody czy obszary Natura 2000 - przekonuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach.

VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Huberta Kostki w Markowicach [ZDJĘCIA][WIDEO]  

10 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciborzu-Markowicach odbyła się VI edycja Turnieju Piłki Nożnej imienia Huberta Kostki. Poranny deszcz nie zraził do gry młodych piłkarzy.

Dwie połowy, dwa oblicza - starcie Pietrowic z Markowicami [ZDJĘCIA]  

W czwartkowe świąteczne popołudnie na boisku w Pietrowicach Wielkich rozegrano mecz 29 kolejki raciborskiej A klasy. LKS Start Pietrowice Wielkie zmierzył się z LKS 07 Markowice.

Piłkarskie zmagania w Markowicach - Turniej Małych Bajtlów [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W dniach 20-21 maja na boisku ZSP nr 1 w Markowicach organizowana jest trzecia edycja Turnieju Małych Bajtlów. UKS Arka Markowice zaprosił do siebie młodych piłkarzy z roczników 2014-2016.

Trzecia z rzędu wygrana Pawłowa [ZDJĘCIA]  

Na papierze zdecydowanie lepiej prezentowała się ekipa gości, która w ostatnich trzech meczach zapisała na swoim koncie siedem punktów. W tym samym czasie Markowice zdobyły sześć oczek. Spotkanie zapowiadało się więc ciekawie.

VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Huberta Kostki w Markowicach 

W dniach 9-10 czerwca odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Huberta Kostki.

Świąteczny podział punktów w spotkaniu Markowic ze Studzienną [ZDJĘCIA]  

W Wielką Sobotę na boisku przy Łężczoku rozegrano mecz 19 kolejki raciborskiej A klasy. LKS 07 Markowice zmierzył się z LKS Studzienna Racibórz.

Trwa budowa przedszkola w Markowicach  

Budowa nowego przedszkola w Markowicach przebiega bardzo sprawnie. Rozpoczęte z końcem ubiegłego roku prace budowlane nie tylko przebiegają zgodnie z harmonogramem, ale znacząco go wyprzedzają.

Pewna wygrana Krzanowic z Markowicami [ZDJĘCIA]  

W sobotę rozegrano mecz 6 kolejki raciborskiej A klasy. Miejscowy KS 1905 Krzanowice zmierzył się z LKS 07 Markowice. 

Wicelider B klasy wyraźnie lepszy od Owsiszcz [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie na boisku w Owsiszczach rozegrano mecz 23 kolejki raciborskiej B klasy. LKS Owsiszcze podjął na swoim boisku LKS 07 Markowice. W pierwszej dość wyrównanej połowie Markowice musiały się natrudzić, aby zdobyć pierwszą bramkę. Po przerwie wicelider był wyraźnie lepszy od gospodarzy. Po dwie bramki dla Markowic zdobyli...

W deszczu i chłodzie. Ekstremalna Droga Krzyżowa przeszła przez trzy powiaty   

Marsz w nocy, w ciszy i skupieniu na dystansie 40 km. Po raz kolejny z parafii pw. św. Mikołaja w Pstrążnej wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonywali odcinki na terenie trzech powiatów: rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego. 

LKS Markowice lepszy w starciu z LKS Ocice [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Markowicach rozegrano mecz 19 kolejki raciborskiej B klasy. Na boisku przy Łężczoku zmierzyły się drużyny z trzeciego oraz czwartego miejsca tabeli, które dotychczas zdobyły tyle samo punktów (35).

Ksiądz z Łubowic dostał się do drugiej tury wyborów do sejmu [HISTORIA] 

Które miejscowości poparły kandydata polskiego, a które oddały głos na Niemców? Co wykopano pod probostwem w Markowicach? Jaką zbrodnię popełnił niejaki Grobben, który wyszedł z więzienia po 28 latach odsiadki? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć sięgając do Nowin z końca października 1911 roku.

LKS 07 Markowice wygrał w Zwonowicach [WIDEO]   

W meczu 11. kolejki piłkarskiej B klasy raciborskiej, LKS 07 Markowice wygrał z LKS-em Zwonowice 3:1. 

Sztafeta stulecia z Tomaszem Zimochem. Co to za wydarzenie? 

W sobotę, 16 października, odbędzie się Sztafeta stulecia Powstań Śląskich, której głównym celem jest uczczenie rocznicy stulecia powstań śląskich. Sztafeta rozpocznie się w Czerwionce-Leszczynach a finał będzie miał miejsce w Rzuchowie. 

Zobacz więcej