Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Brawurowa kradzież cygar w Raciborzu. Straty wyceniono na kwotę  

Chłopi z kosami chodzą po wsiach i opowiadają jak źle jest w Polsce. Krwawe zaburzenia na Górnym Śląsku, konfiskaty „lewego” mięsa i spirytusu, włamanie do kościoła i rozbicie tabernakulum czy agitacja niemiecka wśród ludu górnośląskiego...

Pożar w Przegędzy. W ogniu stanął dach budynku [ZDJĘCIA], [FILM] 

Dzisiejszego wieczoru w Przegędzy doszło do pożaru budynku. Z pożarem przy ulicy Korfantego walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Skromna nauczycielka bierze historię pod pióro 

Jeśli w gminie i mieście Czerwionka-Leszczyny ktoś interesuje się lokalną historią, musiał natknąć się na publikację Anny Gudzik z Przegędzy. Jedną lub kilka z wielu publikacji. Skromna nauczycielka od lat zajmuje się zgłębianiem...

Odnaleźli zabytkowy sztandar 

Podczas gdy jedni szukają złotych pociągów, inni znajdują skarby może o mniejszej wartości finansowej, ale niezwykle cenne dla lokalnej historii. Tak było również ze sztandarem Kółka śpiewaczego „Polonia” z Przegędzy.

Gdzie w powiecie rybnickim nie będzie prądu? Lista wyłączeń jest długa 

Tauron Dystrybucja poinformował o możliwych przerwach w dostawie prądu na dni (20-22 września). 

Czerwionka-Leszczyny wyróżniona w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”  

Konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego” ma na celu wspieranie rozwoju wsi rzez pobudzenie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. W tym roku gmina Czerwionka-Leszczyny zdobyła aż dwa wyróżnienia. 

Ośrodek zdrowia w Przegędzy wreszcie doczeka się remontu 

Wniosek w sprawie Termomodernizacji Ośrodka Zdrowia w Przegędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych znajdował się na trzynastym, ostatnim miejscu wśród wszystkich wniosków złożonych przez Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Bezdomni z Przegędzy mają swój teatr 

"Teatr Dziki" to grupa nieformalna składająca się z mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Przegędzy. Grupa otrzymała dofinansowanie ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 na realizację projektu "Z bezdomności do scenicznej wolności".

Strażacy z Przegędzy z nietypową akcją. Dbają o pieszych na przejściach [ZDJĘCIA]  

OSP Przegędza dołącza do ogólnopolskiej akcji "BĄDŹ WIDOCZNY CHALLENGE". To pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dzielenie się odblaskami. Znaleźć je można na znakach drogowych w pobliżu przejść dla pieszych. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy 

Policjanci ruchu drogowego pracując, cały czas mają styczność z kierującymi, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością. Tylko 3 grudnia dwóch kierujących straciło prawo jazdy z powodu ciężkiej nogi.

Brawurowa kradzież cygar w Raciborzu. Straty wyceniono na kwotę  

Chłopi z kosami chodzą po wsiach i opowiadają jak źle jest w Polsce. Krwawe zaburzenia na Górnym Śląsku, konfiskaty „lewego” mięsa i spirytusu, włamanie do kościoła i rozbicie tabernakulum czy agitacja niemiecka wśród ludu górnośląskiego – to tylko część tematów, które redakcja „Nowin Raciborskich” opisała na swoich łamach równo sto lat temu.

Pijany wpadł do rowu na Mikołowskiej w Przegędzy 

Policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, poszukiwanego do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Zwłoki mężczyzny za wylęgarnią drobiu w Przegędzy 

15 stycznia w godzinach popołudniowych w rejonie ulicy Mikołowskiej w Przegędzy odnaleziono ciało mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Wypadek na Mikołowskiej w Przegędzy. Zmarła jedna z rannych [ZDJĘCIA]  

Tragiczny finał wypadku, który spowodował młody mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn. Jedna z pasażerek zmarła w szpitalu.

Wypadek w Przegędzy. Sześć osób w szpitalu [ZDJĘCIA]  

7 stycznia przed godziną 17.00 na ulicy Mikołowskiej w Przegędzy doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego.

AKTUALIZACJA

Zderzenie osobówki z ciężarówką na Mikołowskiej w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 23 października, na ulicy Mikołowskiej. Kierująca audi zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z ciągnikiem siodłowym z naczepą. 

Pożar w Przegędzy. W ogniu stanął dach budynku [ZDJĘCIA], [FILM]   

Dzisiejszego wieczoru w Przegędzy doszło do pożaru budynku. Z pożarem przy ulicy Korfantego walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Foto-Kokardka: jadą z daleka by zrobić zdjęcie swojego malucha 

Pomieszczenia bardziej przypominają pokoje do zabaw z prawdziwego zdarzenia, niż studio fotograficzne. Od samego progu swoich klientów szczerym, szerokim uśmiechem wita Beata Adamczyk, właścicielka firmy. Efektem kilkugodzinnej zabawy, przebieranek i czasu spędzonego w znakomitej domowej atmosferze, są profesjonalne i jedyne w swoim rodzaju...

Zaginął Antoni Kosiara. Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci 

Rybniccy policjanci poszukują zaginionego Antoniego Kosiary. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 10 maja 2016 roku około godz. 20.00. Każdy, kto ma informacje na temat jego aktualnego miejsca pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji. Można dzwonić także bezpośrednio do dyżurnego rybnickiej komendy wybierając...

Zobacz więcej