Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Mieszkańcy Gorzyc zapłacą więcej za śmieci. Radni przyjęli uchwałę 

Na ostatniej sesji radni z Gorzyc przyjęli dwie uchwały związane z opłatą za śmieci. Na wspólne posiedzenie komisji, które odbyło się przed sesją przybyli również mieszkańcy. Proponowano także zmiany dla osób, które goszczą Ukraińców.

Festyn i mecz dla Mikołajka w Czyżowicach [ZDJĘCIA] 

Przy boisku sportowym w Czyżowicach odbyła się impreza charytatywna na rzecz Mikołaja Kubali chorego na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Festyn połączono z meczem piłkarskim Naprzód Czyżowice i LKS Studzienna.

Upał ich nie zatrzymał. Polecieli i poszli w czyżowicki las [ZDJĘCIA, LIVE] 

22 sierpnia na Ranchu Western w Czyżowicach odbyła się sportowa impreza 'Leca abo ida'. Biegacze zmierzyli się z trudną, crossową trasą liczącą 10 km leśnymi ścieżkami Czyżowic i okolic. Przygotowano też 5 km trasę dla zawodników Nordic Walking.

Ojciec wstawił się za synem, nauczyciel wyciągnął broń, padł strzał 

Podział powiatu raciborskiego, wykorzystywanie kolejarzy, powódź w Raciborzu, tragiczna śmierć górnika z Czyżowic oraz strzelanina w rybnickiej szkole – to tylko część tematów, które równo sto lat temu wypełniały łamy „Nowin Raciborskich”....

Śmigłowiec nad powiatem. Monitoruje linie energetyczne [AKTUALIZACJA] 

Mieszkaniec Czyżowic przesłał do naszej redakcji zdjęcia śmigłowca, który wczoraj zaczął pojawiać się nad Czyżowicami. - Lata nad domami tak jakby czegoś szukał - napisał czytelnik. 

Zderzenie trzech samochodów w Czyżowicach. Sprawczyni straciła prawo jazdy [ZDJĘCIA] 

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. W zderzeniu trzech samochodów ranna została 78-letnia kobieta.

Fotoradaru nie będzie 

Mieszkańcy ul. Gorzyckiej w Czyżowicach domagają się wprowadzenia na ich ulicy ograniczenia prędkości. I wygląda na to, że ich oczekiwania częściowo zostaną spełnione.

Znów wątpliwości po pomiarach budynków i działek 

Kiedy w lutym Henryk Popera, mieszkaniec Czyżowic, otrzymał decyzję podatkową, to złapał się za głowę. Podatek za 2018 r. jest o 100 procent wyższy niż w poprzednich latach. To efekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków, która została...

Piękne korony, pomysłowe inscenizacje, ciekawe hasła - tak świętowano w Gorzycach 

W niedzielę 26 sierpnia rolnicy z gminy Gorzyce dziękowali za plony. Choć współorganizatorem dożynek było sołectwo Czyżowice, to odbyły się one w Gorzycach, na terenach rekreacyjnych przy Nautice.

W Czyżowicach dzieci nie nudzą się w wakacje [ZDJĘCIA]  

W ramach gorzyckiej Akcji Lato na Wsi ośrodki kultury działające w gminie przygotowały wiele atrakcji skierowanych dla dzieci. 

Mieszkańcy Gorzyc zapłacą więcej za śmieci. Radni przyjęli uchwałę 

Na ostatniej sesji radni z Gorzyc przyjęli dwie uchwały związane z opłatą za śmieci. Na wspólne posiedzenie komisji, które odbyło się przed sesją przybyli również mieszkańcy. Proponowano także zmiany dla osób, które goszczą Ukraińców.

Kolejne Zielone Pracownie w gorzyckich placówkach 

W organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ósmej edycji konkursu pod nazwą „Zielona Pracownia 2022”, dofinansowanie otrzymały dwie szkoły z gminy Gorzyce.

Laboratoria przyszłości w gorzyckich szkołach 

od 1 września 2022 roku w każdej ze szkół uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu, w tym z drukarek 3D, mikrokontrolerów i sprzętu do nagrań.

Zielone Pracownie dla naszych szkół 

Aż dziewięć Zielonych Pracowni powstanie w tym roku w szkołach powiatu raciborskiego, wodzisławskiego, Jastrzębia-Zdroju i Żor. Wręczenie czeków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - każdy opiewający na kwotę około 40 tys. zł - odbyło się 7 czerwca w Ogrodzieńcu z udziałem senator Ewy Gawędy,...

Chciał uniknąć kolizji, więc zjechał na drugi pas. Na czołówkę 

20 maja w Czyżowicach na ul. Wodzisławskiej doszło do groźnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Policja apeluje do seniorów aby nie dali się nabrać na metody oszustów 

W ostatnim czasie wodzisławscy policjanci otrzymali wiele zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”, „na wnuczka” oraz „na spowodowanie wypadku”.

Lider Joma "A" klasy podokręg Racibórz wygrywa w Lyskach [ZDJĘCIA]   

W 24 kolejce spotkań na szczeblu Joma MW Sport "A" klasa Naprzód Czyżowice pokonał na wyjeździe LKS Lyski 1:5. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania. 

Strażacy z gminy Gorzyce rozpoczęli Dni Ochrony Przeciwpożarowej [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny przejazd samochodów ratowniczo-gaśniczych rozpoczynający Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

Rozpoczynają Dni Ochrony Przeciwpożarowej w gminie Gorzyce 

Już w najbliższą sobotę 7 maja rozpocznie się strażackie świętowanie. Organizatorem tego wydarzenia jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gorzycach.

Festyn i mecz dla Mikołajka w Czyżowicach [ZDJĘCIA]  

Przy boisku sportowym w Czyżowicach odbyła się impreza charytatywna na rzecz Mikołaja Kubali chorego na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Festyn połączono z meczem piłkarskim Naprzód Czyżowice i LKS Studzienna.

Mieszkańcy Czyżowic wybrali nową sołtyskę 

Małgorzata Król została wybrana nową sołtyską Czyżowic. Wcześniej tę funkcję sprawował Daniel Kurasz, który od 1 stycznia pełni urząd zastępcy wójta gminy Gorzyce. 

WOŚP 2022. Ile zebrano w Czyżowicach?  

Sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni oraz Klubem Sportowym META zorganizowal 30 jubileuszowy Finał WOŚP który odbył się w budynku Szkoły w Czyżowicach. Jak poinformował sztab WOŚP, zebrano naprawdę pokaźną kwotę! 

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 27 stycznia - 2 lutego 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu, Radlinie, Pszowie, Syryni, koncert Kamili Krawczyk oraz Bieg Policz się z cukrzycą w Wodzisławiu. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Liderzy wracają do gry - część 2 

Wielu znawców lokalnego futbolu już przed rozpoczęciem rundy jesiennej, wskazywało drużyny Naprzodu Czyżowice oraz Górnika Radlin, jako najgroźniejszych kandydatów do czołowych pozycji raciborskiej i rybnickiej A klasy. Obydwa zespoły potwierdziły swoją bardzo dobrą grą, że są głównymi pretendentami awansu do okręgówki.

Finał WOŚP w Czyżowicach. Morsowanie, bieg i licytacje  

Sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni oraz Klubem Sportowym META zaprasza na 30 jubileuszowy Finał WOŚP który odbędzie się w budynku Szkoły w Czyżowicach.

Czy w miejscu wyciętych drzew na Piaskowej w Gorzycach powstanie supermarket? Jest odpowiedź urzędu  

W liście do redakcji czytelnik zwrócił uwagę na to, jak obecnie wygląda ulica Piaskowa - z Gorzyc w kierunku Czyżowic. - Zadziwił mnie dzisiaj widok z ulicy Piaskowej między Czyżowicami a Gorzycami - napisał. Wracamy do sprawy. 

Zobacz więcej