Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Walczyli tańcem z epidemią… 

Epidemia koronawirusa dała się we znaki naszej psychice. Ludzie siedzący w mieszkaniach, odizolowani od świata, nie umieli sobie z tym poradzić. To samo dotyczyło dzieci. One jeszcze bardziej przeżywały tę sytuację, nie rozumiejąc, co się dzieje. Raz mogły iść do przedszkola, aby za chwilę znowu nie wychodzić z domu. Grupa sKuMaJ Team,...

Śląski patrol: Przyszedł pijany do pracy. Później przyłożył pracodawcy nóż do gardła 

Nietrzeźwy kierowca wiózł 60 pasażerów. Większość z nich stanowiły dzieci i młodzież. W dzisiejszym śląskim patrolu również o złodzieju likieru i czujnym pracowniku ochrony. Piszemy również o pracowniku, który zaatakował pracodawcę, grożąc mu nożem.

Rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo do 28 lutego 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 28 lutego rolnicy mogą składać w urzędach gmin lub miast wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa zużytego do produkcji rolnej. Warto dodać, że limity dofinansowania wzrosły względem roku poprzedniego.

Najpopularniejsze sposoby działania cyberoszustów! Cenne wskazówki w Dniu Bezpiecznego Internetu  

7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. 

Rafako i Tauron zawarły porozumienie, ale mediacje wciąż trwają 

Skonfliktowane spółki przedłużyły terminy wykonalności wzajemnych żądań i wezwań do czasu uzgodnienia warunków ugody. To powinna zostać zawarta do 8 marca 2023 roku. Jeśli nie uda się tego dokonać, wówczas strony wrócą na ścieżkę formułowania roszczeń.

Boli w piersiach? Brakuje tchu? To przez złą jakość powietrza 

7 lutego w godzinach wieczornych i nocą oraz 8 lutego rano prognozowana jest w powiecie raciborskim zła jakość powietrza. Istnieje ryzyko przekroczenia informowania dla pyłu PM10.

Czeczeński zbrodniarz wyciąga "pomocną" dłoń do Ślązaków. "Rosja powinna pomóc w organizacji referendum" 

Ramzan Kadyrow grozi "denazyfikacją" i "demilitaryzacją" Polski. Uważa też, że na Śląsku powinno zostać zorganizowane referendum, a Rosja może udzielić "pomocy organizacyjnej".

Bryła węgla zabiła kombajnistę. To jedyny wypadek śmiertelny w PGG w 2022 roku 

Wzrosły nakłady na bezpieczeństwo w kopalniach i zakładach PGG S.A. Wyniosły ponad miliard złotych (1 021 986 210 zł), co stanowi wzrost o ponad 20% w stosunku do 2021 roku (813 133 548 zł).

Życie bez samochodu. Czy komunikacja miejska zastąpi auta? [FELIETON] 

O tym, że znalezienie miejsca parkingowego to droga przez mękę dyskutowaliśmy niedawno. A może teraz zastanowić się, czy nie da się żyć bez samochodu? Może nie aż tak radykalnie, że w ogóle, ale przynajmniej znacząco ograniczyć jego używanie. Czy komunikacja miejska powinna zastąpić podróż prywatnymi autami?

Alkohol? Nie tylko on staje się źródłem uzależnień 

Gdy mówimy o uzależnieniach, w pierwszej kolejności myślimy o alkoholu. Nie jest on jednak jedynym źródłem ludzkich dramatów. Uzależnić można się także od narkotyków, dopalaczy, pornografii oraz sprzętów elektronicznych, gier wideo, Internetu i wielu innych rzeczy. O tym co zrobić, gdy widzimy, że osoba nam bliska może mieć problem...

Śląski patrol: 18-latek chciał zabić dwóch kolegów, 35-latek odpowie za próbę uduszenia kobiety i pobicie drugiej 

Dwóch mężczyzn odpowie za próbę zabójstwa. Starszy z nich dodatkowo za pobicie oraz próbę skorumpowania policji - najpierw usiłował udusić kobietę, później wierzył, że ujdzie mu to płazem. W dzisiejszym śląskim patrolu piszemy również o śmiertelnym potrąceniu 22-latki przez pijanego kierowcę i zawaleniu budynku po tym, jak...

Kiedy stres sięga zenitu - czas podjąć odpowiednie kroki! Przed Tobą kilka informacji 

Nerwy zawładnęły Twoim życiem? Czujesz, że tracisz kontrolę nad wszystkim, co dzieje się dookoła? Nic nie możesz załatwić bez denerwowania się i odczuwania silnego stresu? Czas powiedzieć dość i zadbać o swoje dobre samopoczucie! Wskażemy Ci kilka cennych wskazówek na to, jak odzyskać swój spokój i zapanować nad silnymi emocjami...

Materiał zewnętrzny

Wystawa IPN do obejrzenia w „Korfantym” 

W zeszłym roku obchodzono 100-lecie przyłączenia Śląska do Polski. Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę. Ekspozycja jest prezentowana w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Jak i dlaczego powinno się zadbać o bezpieczeństwo drukarek sieciowych w firmie? 

Cyberprzestępcy nigdy nie śpią, stale czyhając na okazję do przejęcia istotnych danych firm z całego świata. Nowoczesne metody hakerów pozwalają im szybko stać się właścicielami skrytych na dyskach informacji o firmie, a także jej klientach. Z roku na rok coraz więcej słyszy się o włamaniach lub ich próbach w celu zdobycia tajnych...

Materiał zewnętrzny

Niezbędne informacje o wiedzy podatkowej, czyli co musisz wiedzieć o opłacie produktowej 

Na kogo nakładana jest opłata produktowa? Jaka jest jej wysokość? Czy można nie płacić? To najczęściej zadawane pytania przez przedsiębiorców prowadzących własne działalności gospodarcze. Doskonale wiemy, że obowiązujące przepisy potrafią przysporzyć wielu problemów. Dlatego właśnie przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym...

Materiał zewnętrzny

Masz pomysł na projekt społeczny? Czeka nawet 5000 złotych 

Ruszyła kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie, skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Nabór wniosków trwa od 1 lutego do 2 marca.

Dlaczego warto uczyć dziecko porządku od samego początku? 

Chyba w każdej rodzinie kwestia sprzątania jest tematem emocjonalnych dyskusji. Warto uświadomić sobie, że w sprzątaniu nie chodzi jedynie o nasz własny komfort oraz bezpieczeństwo pociechy, lecz przede wszystkim o ważne umiejętności, które będą potrzebne dziecku w życiu osoby dorosłej. Wielu rodziców po szybkiej wymianie zdań poddaje...

Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej