Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielkie zawody OSP w Jankowicach. Zjechali tu strażacy z trzech powiatów [ZDJĘCIA]

Umiejętności strażaków zostały przetestowane w takich konkurencjach jak: przeciąganie samochodu strażackiego, zwijanie węży na czas czy celowanie do słupków wodą z wiader.

Wielkie zawody OSP w Jankowicach. Zjechali tu strażacy z trzech powiatów [ZDJĘCIA]Dav

16 września w Jankowicach rozegrano Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach. Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach: sztafeta 4 x 60 m, rzut kulą lekkoatletyczną, zwijanie węży na czas, przeciąganie samochodu strażackiego czy celowanie do słupków wodą z wiader.

1. OSP Jankowice,

2. Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklanach,

3. Ochotnicza Straż Pożarna w Raszczycach,

4. OSP Kamień,

5. OSP Ochojec,

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Lyskach,

7. Ex aequo: OSP Rój oraz OSP Chwałowice,

9. OSP KSRG Połomia,

10. OSP Kłokocin,

11. OSP Jankowice,

12. OSP Przegędza,

13. Ex aequo: OSP Gotartowice oraz Osp Szczejkowice,

15. Osp Grabownia,

16. OSP Palowice/Osp Bełk,

17. KSRG OSP Szczerbice,

18. KSRG OSP Gaszowice.

Poza powyższą klasyfikacją Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach wyróżnił kilka osób biorących udział w zawodach:

  • najmłodszy zawodnik: Jakub Kolonko - OSP Gaszowice,
  • najstarszy zawodnik: Alfred Dudek - OSP Grabownia
  • wyróżnienie dla trzech kobiet biorących udział w zawodach - kwiaty - ufundował V-ce Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach druh Tomasz Marcisz: Natalia Król, Nikola Szczepara oraz Wiktoria Beczała.
  • statuetkę za najlepszy rzut kulą ufundował Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach druh Tomasz Brychcy: Kamil Rękawek - OSP Rój.
  • statuetkę dla najlepszego kierowcy ufundował Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach druh Tomasz Brychcy: Damian Fajkis - OSP Świerklany.
  • nagroda ufundowana przez Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerklanach druha Mariusza Pietrzaka dla ostatniej jednostki w klasyfikacji powędrowała do OSP Gaszowice.
  • oraz nieoficjalnie najlepsze pchnięcie kulą poza konkursem uzyskał asp. Radosław Dziurok z Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom! A szczególnie trzem pierwszym miejscom - nie ukrywamy, jesteśmy dumni, że aż dwa puchary trafiły w ręce OSP z terenu naszej gminy! Dziękujemy za pomoc w organizacji Starostwo Powiatowe w Rybniku, radnym powiatu sołtysom, lokalnym firmom oraz Gokir Świerklany za udostępnienie obiektu. Dziękujemy również sędziom, którzy poświęcili swój wolny czas aby przeprowadzić zawody. Do zobaczenia za rok - informują organizatorzy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].