Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostatnia w tym "sezonie" studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku [ZDJĘCIA]

Zobaczcie, jak z polonezem poradzili sobie technicy mechatronicy i technicy energii odnawialnej. Obszerną galerię zdjęć z balu tegorocznych maturzystów "Tygla" wzbogaciliśmy o rozmowę z dyrektorem Piotrem Tokarzem na temat studniówki sprzed 31 lat. Co było w niej wyjątkowego?

Ostatnia w tym "sezonie" studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku [ZDJĘCIA]
Uczniowie wybrali na miejsce swojej zabawy studniówkowej "Arkę" w Jankowicach.

Czwarta studniówka ZST w Rybniku

Tegoroczni maturzyści z Tygla podzielili się na cztery grupy. Pierwsza grupa miała swoją studniówkę 13 stycznia, kolejne 14 stycznia i 28 stycznia. 4 lutego z polonezem zmierzyli się technicy mechatronicy i technicy energetyki odnawialnej. W galerii publikujemy obszerną fotorelację z oficjalnej części imprezy - rozpoczęcia, podziękowania nauczycielom i poloneza.

To nie była zwykła dyskoteka

Korzystając z okazji, zapytaliśmy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku Piotra Tokarza o wspomnienia z jego studniówki. - To był 31 lat temu. Jako jedni z pierwszych mieliśmy studniówkę poza szkołą, w Hotelu Olimpia. Było to dla nas wydarzenie, bo człowiek traktował to jednak jako wyjście w garniturze, a nie jako zwykłą dyskotekę - mówi Nowinom Piotr Tokarz.

Dyrektor Tokarz jest absolwentem Tygla na profilu technik elektryk. W 1992 roku było Zespołu Szkół Technicznych - wówczas szkoła nazywała się Technikum Górnicze Państwowej Agencji Węgla Kamiennego. Jako nauczyciel i dyrektor uczestniczył już w kilkudziesięciu studniówkach.

Co ciekawe, na studniówce w 1992 roku, tak jak na studniówce w 2023 roku, nie było muzyki na żywo. - Nie pamiętam dokładnie, chyba był jakiś DJ. Muzyka leciała z kaset - wspomina dyrektor Tokarz.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hejter123 (94.254. * .202) 04.02.2023 22:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu