Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wielkie zawody OSP w Jankowicach. Zjechali tu strażacy z trzech powiatów [ZDJĘCIA] 

Umiejętności strażaków zostały przetestowane w takich konkurencjach jak: przeciąganie samochodu strażackiego, zwijanie węży na czas czy celowanie do słupków wodą z wiader.

Ćwiczenie jednostek OSP z Rybnika na terenie firmy OLMET. Co się tam działo? [ZDJĘCIA] 

Trwa ćwiczenie pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Działających na terenie Rybnika w zakresie ratownictwa technicznego. Ćwiczenie podzielono na dwie części. Pierwszą zorganizowano 15 października na terenie firmy OLMET. Druga...

Kolizja na Kłokocińskiej w Rybniku. Fiat uderzył w słup [ZDJĘCIA] 

Dziś po godzinie 7.00 na ulicy Kłokocińskej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Wielkie zawody OSP w Jankowicach. Zjechali tu strażacy z trzech powiatów [ZDJĘCIA]  

Umiejętności strażaków zostały przetestowane w takich konkurencjach jak: przeciąganie samochodu strażackiego, zwijanie węży na czas czy celowanie do słupków wodą z wiader.

Boguszowice bez ogrzewania i z zimną wodą w kranach. Do kiedy? 

Awaria na głównej magistrali sieci ciepłowniczej powodem braku ciepłej wody w kranach mieszkańców rybnickich Boguszowic. Bez dostępu do ciepłej wody jest ponad 700 mieszkań.

Ćwiczenie jednostek OSP z Rybnika na terenie firmy OLMET. Co się tam działo? [ZDJĘCIA]  

Trwa ćwiczenie pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Działających na terenie Rybnika w zakresie ratownictwa technicznego. Ćwiczenie podzielono na dwie części. Pierwszą zorganizowano 15 października na terenie firmy OLMET. Druga część 22 października.

Projekt z Rybnika w finale Nagrody Architektonicznej 

Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Kłokocinie znalazło się w finałowej piątce 10. edycji Nagrody Architektonicznej „Polityki”. Do 25 kwietnia na rybnicki projekt głosować można również w ramach „Nagrody internautów”.

W Rybniku będą naprawiać elementy wagonów z całej Polski 

W zakładzie produkcji i utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska w Rybniku powstała najnowocześniejsza w skali kraju linia potokowa do regeneracji zestawów kołowych. Linia to układ 24 nowoczesnych stanowisk roboczych, ułożonych w trzech niezależnych liniach naprawczych, które pozwolą serwisować do 10 tysięcy zestawów kołowych rocznie.

Miliony na park Czempiela w Niedobczycach 

Dobra wiadomość dla finansów Rybnika. 4 080 233,38 zł – o tyle mniej zapłacimy za inwestycje w Niedobczycach i Kłokocinie dzięki dofinansowaniom uzyskanym w konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Kolejne spotkania w sprawie gazyfikacji dzielnic Rybnika 

W związku z planowaną gazyfikacją Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina w marcu zaplanowano spotkania i dyżury z mieszkańcami dzielnic i Polską Spółką Gazownictwa.

Rybnik poprowadzi torowiskiem superścieżkę rowerową 

O tym mówiło się już od kilku miesięcy, jednak pomysł nie wydawał się realny. Prezydent Piotr Kuczera przekazał właśnie dobre wieści wszystkim rowerzystom.

W Rybniku powiększa się sieć gazowa. Czy znikną kopciuchy? 

Coraz bliżej do tego, by mieszkańcy Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina mogli ogrzewać swoje domy ekologicznie. W tych dzielnicach trwa rozbudowa sieci gazowej.

Nie będzie spotkań z mieszkańcami w rybnickich dzielnicach 

Zaplanowane na 20 i 26 października spotkania z mieszkańcami Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina oraz Polską Spółką Gazownictwa w sprawie gazyfikacji odbędą się w innym terminie.

Zablokowana droga w Rybniku Kłokocinie 

Dzisiejszego ranka doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego z odpadami na ulicy Włościańskiej w Kłokocinie.

Motorowerzysta ranny w wypadku 

W sobotę, około godziny 6.00 w rejonie ulicy Kokocińskiej i Zadumy doszło do wypadku. Jedna osoba została ranna.

Kolizja na Kłokocińskiej w Rybniku. Fiat uderzył w słup [ZDJĘCIA]  

Dziś po godzinie 7.00 na ulicy Kłokocińskej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Wypadek na Gronowej w Rybniku 

W ciągu ostatniej dobry, na rybnickich drogach doszło do 13 kolizji i jednego wypadku drogowego.