Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ulica Witczaka przejezdna. Jest gdzie zaparkować 

Modernizacja ulicy Witczaka zakończyła się wcześniej, niż planowano. Droga jest przejezdna.  Koszt inwestycji to 8 382 301,76 zł brutto. Z Programu „Polski Ład” dofinansowanie wyniosło 5 mln zł.

Koleje Śląskie z ofertą specjalną "Rodzina" 

Przed okresem świątecznym, kiedy to częściej podróżujemy w towarzystwie rodziny, warto przypomnieć o tym, że w pociągach Kolei Śląskich można skorzystać z OFERTY SPECJALNEJ RODZINA. Na jej podstawie obowiązuje 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Z oferty może skorzystać od 2 do 6 osób, w tym...

Materiał partnera

Kolej na lotnisko. Przełomowy moment w rozwoju regionalnego transportu pasażerskiego 

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja prasowa, poświęcona uruchomieniu nowego połączenia kolejowego, które zapowiada się jako kluczowa inwestycja w regionalnym transporcie pasażerskim. Projekt “Kolej na Lotnisko” nie tylko wprowadza nową trasę, lecz również liczne udogodnienia, umożliwiające bezproblemowe...

Materiał partnera

Koniec z objazdami na Mikołowskiej w Rybniku 

- Dziś (poniedziałek, 27 listopada) przed godz. 17.00 zostanie otwarty dla ruchu nowy most nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW925). Tym samym kierowcy nie będą musieli już korzystać z wyznaczonych wcześniej objazdów - informuje Urząd Miasta Rybnik.

Złożono już 1200 wniosków o Kartę Jastrzębianina 

Dokument na podstawie którego będzie można jeździć autobusami za darmo cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak wyglądają kontrole hamulców w pociągach Kolei Śląskich? 

W każdym pojeździe eksploatowanym przez Koleje Śląskie, minimum co 24 godziny wykonywana jest szczegółowa próba hamulca, której zadaniem jest potwierdzenie prawidłowości działania hamulców w pojeździe. Pojazd, który nie przeszedłby próby szczegółowej, nie może być eksploatowany. W „Instrukcji obsługi, utrzymania i eksploatacji...

Materiał partnera

Przedłużenie oferty METRO 

Koleje Śląskie z przyjemnością informują, iż w związku ze stałym zainteresowaniem ofertą METRO, pilotaż zostaje przedłużony do 31 grudnia 2023 r.

Tekst sponsorowany

CPK się nie zatrzymuje. Samorządowcy zapowiadają protest 

Władze województwa i radni sejmiku z Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że pomimo zwycięstwa opozycji w wyborach sprawy dotyczące powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Kolei Dużych Prędkości posuwają się  do przodu.

Panteon Górnośląski dołączył do akcji Kolej na Zniżki 

Panteon Górnośląski w Katowicach dołączył do akcji Kolej na Zniżki.

Tekst sponsorowany

Utrudnienia na liniach Kolei Śląskich 

Koleje Śląskie na bieżąco informują o zmianach i utrudnieniach na liniach, związanych z prowadzonymi remontami, a co za tym idzie, zmianą rozkładu jazdy. 

Materiał partnera

Bezpłatna komunikacja w Jastrzębiu-Zdroju już od stycznia. Na jakich zasadach? 

Komunikacja za 0 zł realizowana będzie od 1 stycznia 2024 roku na podstawie Karty Jastrzębianina. Aby podróżować za darmo należy spełnić kilka warunków.

"Jak wjechałam na ten wiadukt po raz pierwszy to się wystraszyłam". Czytelnicy pytają o dopiero co ukończoną inwestycję w Rybniku 

Wyprofilowanie nowego wiaduktu w ciągu ulicy Mikołowskiej w Rybniku rodzi obawy u części kierowców.

Zmiana rozkładu Kolei Śląskich - sprawdź najważniejsze modyfikacje 

Publikujemy pakiet informacji dot. zmian w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich sp. z o.o., który  obowiązuje od 12 XI 2023 r.

Materiał partnera

Rybnik buduje swój fragment drogi Racibórz – Pszczyna. Rozmach inwestycji robi wrażenie. Zobacz zdjęcia z placu budowy  

13 listopada byliśmy na największym placu budowy w Rybniku. Nakładem niespełna 270 mln zł powstaje tam 4-kilometrowy odcinek Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna.

Co nowego w Kolejach Śląskich? Kilka pytań o najważniejsze tematy 

Co ostatnio zmieniło się w Kolejach Śląskich? Jak będzie wyglądać nowy tabor? Jakie nagrody trafiły ostatnio do śląskiego przewoźnika? O tym wszystkim przeczytacie w naszym wywiadzie.

Tekst sponsorowany

To pierwszy raz w historii lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport świętuje 

W piątek (3.11.) w Katowice Airport po raz pierwszy w historii portu został obsłużony pięciomilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Wyjątkową podróżną została pani Aleksandra, która przyleciała do Pyrzowic z Dortmundu na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air.

Zygmunt Solorz i Piotr Kuczera otworzyli w Rybniku stację wodorową, Krzysztof Ibisz zatankował toyotę [ZDJĘCIA]  

Stacja do tankowania wodoru działa przy ul. Budowlanych 6 w Rybniku. Otwarto ją 30 października 2023 r. Inwestycję zrealizowała spółka PAK-PCE Stacje H2 na terenie dzierżawionym od miasta, nieopodal dworca autobusowego.

Podróż z psem lub innymi zwierzętami domowymi Kolejami Śląskimi 

Wielu właścicieli psów, kotów czy innych zwierząt domowych nie lubi rozstawać się ze swoimi pupilami udając się w podróż, dlatego przypominamy informacje, które mogą okazać się pomocne w przypadku podejmowania decyzji dot. podróżowania taborem Kolei Śląskich w towarzystwie swojego zwierzaka.

Materiał partnera

Zobacz więcej