Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Rafała Brzoskę - miliardera pochodzącego z Zawady Książęcej w powiecie raciborskim 

Rafał Brzoska został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Takie samo wyróżnienie otrzymała jego żona - Amma Omenaa Mensah.

Bal Wszystkich Świętych w Nędzy... czyli alternatywa dla Halloween [ZDJĘCIA]  

Dzieci z Nędzy zamiast świętować Halloween obchodziły ten dzień nieco inaczej.

Wspominamy tych, których pożegnaliśmy od ostatniego święta zmarłych [POWIAT RACIBORSKI] 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opuścili nas liczni ludzie, których wyjątkowe osiągnięcia, niezwykły talent i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz, w...

Troje listonoszy w terenie. Sytuacja poczty w Kuźni Raciborskiej jeszcze gorsza 

Pracownicy Urzędu Pocztowego w Kuźni Raciborskiej ponownie kontaktują się z Nowinami, informując, że w terenie pracuje jeszcze mniej ludzi.

Koncert Pieśni Maryjnych w Nędzy [ZDJĘCIA] 

29 października w kościele Matki Bożej Różańcowej w Nędzy odbył się Koncert Pieśni Maryjnych.

Listonosze z Kuźni Raciborskiej ujawniają skąd biorą się opóźnienia w obsłudze klientów. "Jesteśmy zmuszani do pracy niemożliwej" 

- Gdyby nam nie zlikwidowano tylu etatów, to nie byłoby problemów z dostarczaniem poczty - mówią listonosze. - Nieraz z płaczem wracamy do placówki, bo nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich, a tak bardzo chcielibyśmy. Jesteśmy przeciążeni...

Jest przetarg na budowę mostu między Rudnikiem i Nędzą. Może powstać w trzy lata 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na budowę mostu pomiędzy dwoma gminami powiatu raciborskiego – Rudnikiem i Nędzą. To historyczna chwila dla mieszkańców, którzy na tę przeprawę czekają od 78 lat. Dziś muszą...

AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?  

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące...

Wiemy ile nasze miasta, gminy i powiaty wydają na inwestycje 

Żory, powiat raciborski, Racibórz, Kuźnia Raciborska i Kornowac – to liderzy rankingu magazynu samorządowego „Wspólnota” z terenu Subregionu Zachodniego. Autorzy zestawienia przeanalizowali wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2020–2022.

Proboszcz pobłogosławił zwierzęta w Nędzy [ZDJĘCIA] 

4 października w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Nędzy odbyła się modlitwa ku czci świętego Franciszka. W tym czasie odbyło się również błogosławieństwo naszych mniejszych braci czyli zwierząt.

Pastorałki pachnące piernikiem 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Babicach 15 grudnia o 17.00 rozpocznie się świąteczny kiermasz

Materiał partnera

Rodzinne warsztaty rękodzielnicze 

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza 15 grudnia na zajęcia tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, które poprowadzi etnolożka Dobrawa Skonieczna-Gawlik

Materiał partnera

Nie przegap okazji i skorzystaj z bezpłatnych badań 

1 grudnia ruszają zapisy na bezpłatne badania termowizyjne budynków

Materiał partnera

Dwa zabytki zyskają nowe oblicze 

Gmina Nędza otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na dofinansowanie dwóch zadań.

Materiał partnera

Stawiamy na ekologię 

Gmina Nędza otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji strategicznych

Materiał partnera

Najlepsze prywatki robią w Szymocicach 

19 listopada mieszkańcy sołectwa Szymocice bawili się na prywatce z czasów PRL-u

Materiał partnera

W Nędzy szykują się warsztaty tworzenia wieńców na świąteczny stół 

W grudniu, w ramach cyklu spotkań "Babska sprawa", Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na warsztaty tworzenia wieńców i stroików na świąteczny stół.

Nowy sprzęt dla strażaków z gminy Nędza 

16 listopada jednostki OSP Nędza, Zawada Książęca, Babice, Szymocice i Górki Śląskie wzbogaciły się o nowy sprzęt w postaci hełmów strażackich, kominiarek, rękawic, specjalistycznego obuwia i ubrań.

Materiał partnera

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Rafała Brzoskę - miliardera pochodzącego z Zawady Książęcej w powiecie raciborskim 

Rafał Brzoska został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Takie samo wyróżnienie otrzymała jego żona - Amma Omenaa Mensah.

Stypendium dla najzdolniejszych 

Gmina nagradza uczniów za ich osiagnięcia w nauce

Materiał partnera

W Nędzy szykują się warsztaty z tworzenia świec naturalnych i wosków sojowych 

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu "Babska sprawa", które odbędą się w sobotę, 18 listopada, w godzinach od 15:00 do 17:30.

Gmina zadbała o swoje bezpieczeństwo energetyczne 

17 października w Oczyszczalni Ścieków w Ciechowicach oddano do użytku instalację fotowoltaiczną

Materiał partnera

Łąki w Łężczoku wykoszone 

Jednym z istotnych elementów przyrodniczych rezerwatu przyrody Łężczok są łąki. - Ich utrzymanie w krajobrazie rezerwatu wymaga m.in. systematycznego wykaszania - przypominają w Regionalnej Dyrekcja Ochrony Środowiska. Zabieg został wykonany również w 2023 r.

Wójt Nędzy wręczyła stypendium. "Anny to nie są głupie baby" - mówiła  

Anna Stefunyn nagrodzona stypendium wójta Nędzy. - To dziewczyna, która jest bardzo zdolna - powiedziała Anna Iskała, przekazując uczennicy nie tylko pamiątkowy dyplom, ale i kopertę, w której znalazło się 1000 złotych.

Nędza ma nową radną. Pierwsze głosowanie z problemami. Wójt Iskała: Mam ciarki 

Anna Cieślik jest już radną Nędzy z okręgu numer 14. Została wybrana w wyborach uzupełniających, które należało przeprowadzić po śmierci Krystiana Okręta. Na ostatniej sesji złożyła ślubowanie. Nie obyło się jednak bez problemów technicznych. Doszło nawet do reasumpcji głosowania.

Monika Fibic spotka się z czytelnikami biblioteki w Nędzy [ZAPOWIEDŹ] 

Spotkanie z kobietą, która nade wszystko kocha Śląsk. Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Fibic.

To ma sens, ma sens… Zaduszki muzyczno-poetyckie w Nędzy [ZDJĘCIA]  

W parafii w Nędzy zorganizowano coś dla miłośników poezji oraz muzyki. Wydarzenie miało miejsce 31 października o 19.30. Członkowie wspólnoty parafialnej czytali poezję przeplataną grą na instrumentach i śpiewem.

Zobacz więcej