Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Przejazd kolejowy pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami mógł funkcjonować, ale... 

Wracamy do tematu zlikwidowanego przejazdu kolejowego pomiędzy Kuźnią Raciborską a Siedliskami. Temat wywołał spore oburzenie ze strony mieszkańców, bo to, do czego byli przyzwyczajeni od lat, zostało zlikwidowane w chwilę.

Przejazd kolejowy pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami zlikwidowany. Mieszkańcy oburzeni, burmistrz zaskoczony 

Głośno o likwidacji przejazdu kolejowego w lesie pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami. - Trasa rowerowa i piesza staje się dosłownie torem z przeszkodami, i po prostu niemożliwa do pokonania - alarmują mieszkańcy.

Liga jednorożca. Zobacz, jak poradziły sobie dzieci na zawodach konnych w Siedliskach [ZDJĘCIA] 

Dzisiaj (tj. 5 czerwca) w Siedliskach (gmina Kuźnia Raciborska) został zorganizowany Dzień Dziecka. Połączony został on z zawodami konnymi dla dzieci. Oprócz tego na uczestników czekało wiele innych atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objęła...

Motocykliści życzą sobie tyle powrotów ile wyjazdów. W Kuźni Raciborskiej rozpoczęto kolejny sezon [ZDJĘCIA] 

Do Kuźni Raciborskiej powróciło rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Przy miejscowym kościele zebrało się ponad 60 jednośladów. - Cieszymy się, że możemy znów się spotkać - mówili Nowinom motocykliści, którzy z powodu pandemii koronawirusa...

Mieszkańcy narzekają na działalność ośrodka zdrowia w Turzu. Czują się dyskryminowani 

- Tak dłużej żyć nie idzie - denerwuje się Marcelina Waśniowska, sołtyska Turza. W ten sposób komentuje sytuację związaną z ośrodkiem zdrowia w tej wiosce, bo, jak podkreśla, przychodnia nie działa, jak należy. Burmistrz Paweł Macha...

Co stało się z wozem, który miał trafić do OSP Turze? Burmistrz Macha komentuje  

Wracamy do tematu wozu bojowego, który jeszcze w tym roku trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska). Kiedy opublikowaliśmy o tym informację, w sieci zawrzało. – Czym podyktowana jest ta decyzja? – pytano nas kilkukrotnie.

Siedliska mają swoją tężnię. Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Liczące około 500 mieszkańców Siedliska (gm. Kuźnia Raciborska) udowadniają, że przy zaangażowaniu szeregu osób można zdziałać sporo dla swojej małej Ojczyzny. Z okazji Dnia Dziecka oficjalnie oddano tam tężnię solankową.

Krwawe zajście na dworcu w Raciborzu. Młody mężczyzna postrzelił policjanta, ten odpowiedział ogniem 

Strzelanina na dworcu kolejowym, pogłoski o dżumie na Śląsku Cieszyńskim, zakazana piosenka w kawiarni „Residenz”, pożar w fabryce papieru – to tylko część spraw, które opisano na łamach Nowin równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury,...

Pociąg przejechał przez przejazd przy podniesionych szlabanach. Co na to PKP? 

Jaki był powód przejazdu składu technicznego przez przejazd kolejowy przy podniesionych szlabanach? Czy kierowcom groziło niebezpieczeństwo? Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych zapewnili nas, że zachowano wszystkie niezbędne procedury...

Przejazd kolejowy pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami mógł funkcjonować, ale... 

Wracamy do tematu zlikwidowanego przejazdu kolejowego pomiędzy Kuźnią Raciborską a Siedliskami. Temat wywołał spore oburzenie ze strony mieszkańców, bo to, do czego byli przyzwyczajeni od lat, zostało zlikwidowane w chwilę.

Przejazd kolejowy pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami zlikwidowany. Mieszkańcy oburzeni, burmistrz zaskoczony 

Głośno o likwidacji przejazdu kolejowego w lesie pomiędzy Kuźnią Raciborską i Siedliskami. - Trasa rowerowa i piesza staje się dosłownie torem z przeszkodami, i po prostu niemożliwa do pokonania - alarmują mieszkańcy.

Liga jednorożca. Zobacz, jak poradziły sobie dzieci na zawodach konnych w Siedliskach [ZDJĘCIA]  

Dzisiaj (tj. 5 czerwca) w Siedliskach (gmina Kuźnia Raciborska) został zorganizowany Dzień Dziecka. Połączony został on z zawodami konnymi dla dzieci. Oprócz tego na uczestników czekało wiele innych atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Szykują się zawody konne na Dzień Dziecka w Siedliskach [ZAPOWIEDŹ] 

Takiego Dnia Dziecka jak w Siedliskach (gm. Kuźnia Raciborska) w regionie jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę (tj. 5 czerwca) odbędą się tam zawody konne z cyklu ligi jednorożca. Wydarzeniu patronuje m.in. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki. Szczegóły na poniższych plakatach.

20-latek przeszarżował na łuku drogi. Efekt? Dachowanie  

- Sprawca tego zdarzenia to 20-letni mężczyzna. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad peugeotem - informuje raciborska policja.

Motocykliści życzą sobie tyle powrotów ile wyjazdów. W Kuźni Raciborskiej rozpoczęto kolejny sezon [ZDJĘCIA]  

Do Kuźni Raciborskiej powróciło rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Przy miejscowym kościele zebrało się ponad 60 jednośladów. - Cieszymy się, że możemy znów się spotkać - mówili Nowinom motocykliści, którzy z powodu pandemii koronawirusa dwa lata z rzędu nie organizowali dorocznej imprezy.

Mieszkańcy narzekają na działalność ośrodka zdrowia w Turzu. Czują się dyskryminowani 

- Tak dłużej żyć nie idzie - denerwuje się Marcelina Waśniowska, sołtyska Turza. W ten sposób komentuje sytuację związaną z ośrodkiem zdrowia w tej wiosce, bo, jak podkreśla, przychodnia nie działa, jak należy. Burmistrz Paweł Macha mówi z kolei, że docierają do niego sygnały o dyskryminowaniu pacjentów z Turza i nieprzyjmowaniu...

W Kuźni Raciborskiej są pierwsi uchodźcy z Ukrainy 

Kuźnia Raciborska przygotowała ok. 100 miejsc noclegowych dla uciekających przed wojną. Działania koordynowane są przez kryzysowe służby wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Okradła własną matkę. Kara jej nie minie [HISTORIA] 

Bulwersująca kradzież w Raciborzu, rodzinna zbrodnia w Żorach i plaga wypadków na kopalniach – między innymi o tym pisano w Nowinach w lutym 1912 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Remonty, rozbudowy i wydarzenia kulturalne. Co sołectwa Kuźni Raciborskiej zrealizują w 2022 roku? 

318 690,31 zł – to budżet dla jednostek pomocniczych gminy Kuźnia Raciborska na 2022 rok. Co zmieni się w poszczególnych sołectwach?

Dramat na Ostrogu. Mężczyzna zmarł w Uroczystość Wszystkich Świętych 

Gdy policjanci i ratownicy próbowali ratować życie mężczyzny, strażacy sprawdzali pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla.

Strażakom z Kuźni Raciborskiej podziękowano za poświęcenie i oddanie. Wybrano też nowy zarząd miejsko-gminny OSP [ZDJĘCIA]  

Po gminie Kornowac, przyszedł czas na Kuźnię Raciborską. 16 października w świetlicy w Jankowicach odbył się XII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kuźni Raciborskiej, podsumowujący kadencję 2016-2020 r. Wybrano też nowe władze. Kto wszedł w skład zarządu?

15 000 złotych strat po zderzeniu toyoty z oplem na Rybnickiej w Raciborzu 

Kolizja drogowa, pożar śmieci w lesie oraz pożar trawy na nieużytkach - to interwencje strażaków odnotowane w poniedziałek 4 października.

Fałszywy alarm w Kornicach. Ktoś "zażartował" ze strażaków 

Strażacy wyjechali gotowi gasić pożar, którego nie było. Właściciele domu, w którym rzekomo miała zapalić się sadza byli zaskoczeni - już kilka lat temu wymienili ogrzewanie na gazowe. Fałszywy alarm w Kornicach to jedna z dziewięciu interwencji odnotowanych przez strażaków z powiatu raciborskiego w dniach 1-3 października (piątek - niedziela).

Śmiertelny wypadek w Siedliskach. Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg  

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Alarm na stacji paliw. Strażacy i gazownicy sprawdzili, czy doszło do wycieku gazu 

Wyciek gazu, wąż w domu oraz plaga os i szerszeni - to interwencje strażaków z powiatu raciborskiego odnotowane w miniony weekend 31 lipca - 1 sierpnia.

Zobacz więcej