Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowocześniejsze muzeum kolejnictwa w Polsce powstało w Rudach. Kiedy otworzy się na turystów? [ZDJĘCIA] 

SimKol zakończyła realizację muzeum multimedialnego, które powstało na terenie rudzkiej wąskotorówki, chwaląc się w mediach społecznościowych swą najnowszą realizację. To atrakcja, która przyciągnie jeszcze więcej turystów w to miejsce....

Powraca tradycyjna formuła pielgrzymowania na Jasną Górę. Kiedy wyruszy strumień raciborski?  

Tegoroczna 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki».

Granie na pomaganie. Grupa zaNim pójdę wystąpiła w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Dzisiaj, czyli 15 maja, o godzinie 17.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz funduszu stypendialnego uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Co dalej z budową przedszkola i żłobka w Rudach? 

Do maja Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej ma przygotować wszelkie formalności potrzebne do ogłoszenia przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. W międzyczasie, jak zapewnia burmistrz Paweł Macha, realizowane są działania związane...

50 lat temu złożyli przysięgę, słowa dotrzymali. 11 małżeństw z Kuźni Raciborskiej otrzymało medale od prezydenta Dudy [ZDJĘCIA] 

- Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie. Gdy się kocha jawnie, nie skrycie, jest się kochanym przez całe życie - mówiła do jubilatów świętujących 50 lat po ślubie Katarzyna Emrich, kierownik Urzędu Stanu...

Księżna Yorku napisała do burmistrza Kuźni Raciborskiej. Chwali gminę za pomoc Ukraińcom 

Księżna Yorku podczas drugiej swojej wizyty w gminie Kuźnia Raciborska spotkała się z wojennymi uchodźcami. - Podziwiam otwarte ramiona Polaków niosących pomoc sąsiadom. Takim samym szacunkiem darzę silne Ukraińskie kobiety. Niestety oni...

Najpierw przejazd kolejką, później poszukiwanie jajeczek. Zobacz, co działo się w Rudach [ZDJĘCIA] 

Za niedługo obchodzimy święta wielkanocne. Z tego powodu Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) zorganizowała atrakcję dla dzieci.

Park wokół Starego Opactwa w Rudach przejdzie rewitalizację. Ma być piękniej, a przede wszystkim bezpieczniej [RELACJA NA ŻYWO] 

- Bez wątpienia jest to jedna z turystycznych perełek regionu, swego rodzaju wizytówka Subregionu Zachodniego, miejsce bardzo często odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale także gości zza granicy - mówi o przypałacowym parku krajobrazowym...

Szukasz inspiracji na święta? W Rudach ruszył kiermasz wielkanocny. Sprawdź, co można tam kupić [TOP 8] 

Do świąt wielkanocnych coraz bliżej. Tradycyjnie Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) przygotował kiermasz wielkanocny. W krużgankach ustawiono kramy, a na nich znalazło się wiele świątecznych rzeczy.

Rekord dzielnicowego z Kuźni Raciborskiej. Ustalił sprawcę kradzieży w kilka minut 

Od popełnienia przestępstwa do zatrzymania sprawcy kradzieży minęło kilkanaście minut.

Najnowocześniejsze muzeum kolejnictwa w Polsce powstało w Rudach. Kiedy otworzy się na turystów? [ZDJĘCIA]  

SimKol zakończyła realizację muzeum multimedialnego, które powstało na terenie rudzkiej wąskotorówki, chwaląc się w mediach społecznościowych swą najnowszą realizację. To atrakcja, która przyciągnie jeszcze więcej turystów w to miejsce. Dotąd mówiło się, że do Rud zjeżdża rocznie około 50 tys. osób. Atrakcja ma być całoroczna....

Powraca tradycyjna formuła pielgrzymowania na Jasną Górę. Kiedy wyruszy strumień raciborski?  

Tegoroczna 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki».

Znów zabrzmi muzyka w Starym Opactwie. Kto wystąpi na festiwalu? 

Klasztory cysterskie w Rudach i Jemielnicy, założone w połowie XIII w., rychło stały się ważnymi ośrodkami kultury muzycznej na Górnym Śląsku, oddziałując wydatnie na cały region, zresztą nie tylko muzycznie, ale również w innych dziedzinach kultury.

Konar tarasował przejazd w Rudach 

W ciągu minionej doby raciborscy strażacy odnotowali tylko jedno zdarzenie, do którego doszło w Rudach.

Średniowieczne walki i wystrzał artyleryjski. Zobacz, jak wyglądał kiermasz rękodzieła regionalnego w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Dzisiaj (tj. 22 maja) w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) przed dziedzińcem Starego Opactwa odbył się Jarmark Rękodzieła Regionalnego. To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek.

Takiego wydarzenia w Rudach jeszcze nie było. W programie m.in. wystrzał artyleryjski [ZAPOWIEDŹ] 

Biblioteka w Rudach oraz Pocysterski Zespół Klasztorno - Pałacowy w Rudach zapraszają na I Jarmark Rękodzieła Regionalnego zorganizowany z okazji trwającego w maju Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Granie na pomaganie. Grupa zaNim pójdę wystąpiła w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Dzisiaj, czyli 15 maja, o godzinie 17.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz funduszu stypendialnego uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Koncert charytatywny w Rudach. Dochód ze zbiórki trafi na stypendium dla uczniów miejscowej szkoły [ZAPOWIEDŹ]  

W niedzielę, 15 maja, w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska), odbędzie się koncert na rzecz funduszu stypendialnego uczniów miejscowej szkoły podstawowej prowadzonego przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja. - To będzie prawdziwe granie w pomaganie - zapowiada placówka.

Fundacja św. Mikołaja wsparła szkołę w Rudach. Przyznano pieniądze na integrację dzieci z Polski i Ukarany 

Współpraca Szkoły Podstawowej w Rudach z Fundacją św. Mikołaja w Warszawie trwa już kilka lat. Dotychczas opierała się głównie na współfinansowaniu uczniom szkoły stypendiów oraz wsparciu przy nauczaniu zdalnym.

Strażacy z Rud pokażą sprzęt, czyli w niedzielę dzień otwarty w jednostce [ZAPOWIEDŹ] 

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) otwiera swoje drzwi w niedzielę 8 maja, w godzinach: 13.00-17.00. W programie: zapoznanie z wyposażeniem jednostki, dmuchaniec dla dzieci, pokaz ratownictwa technicznego i fantom do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W Rudach szykuje się koncert pieśni maryjnych [ZAPOWIEDŹ]  

Koncert w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera odbędzie się w niedzielę, 8 maja, o godz. 17.00, w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska).

Co dalej z budową przedszkola i żłobka w Rudach? 

Do maja Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej ma przygotować wszelkie formalności potrzebne do ogłoszenia przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. W międzyczasie, jak zapewnia burmistrz Paweł Macha, realizowane są działania związane z uporządkowaniem działki przy ulicy Brzozowej, czyli miejsca, gdzie ma powstać planowana...

W Starym Opactwie w Rudach poszukiwali skarbów [ZDJĘCIA]  

To jedna z propozycji, jaką na majówkę przygotowano w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska). Nocne poszukiwanie skarbów było dedykowane dla przedszkolaków z Rud. Uczestnicy spotkali się przed bramą Starego Opactwa, gdzie powitał i ks. Jan Rosiek. Następnie grupa wyruszyła w wyprawę.

50 lat temu złożyli przysięgę, słowa dotrzymali. 11 małżeństw z Kuźni Raciborskiej otrzymało medale od prezydenta Dudy [ZDJĘCIA]  

- Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie. Gdy się kocha jawnie, nie skrycie, jest się kochanym przez całe życie - mówiła do jubilatów świętujących 50 lat po ślubie Katarzyna Emrich, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej. Jubileusz tradycyjnie zorganizowano w restauracji „Nad Rudą”,...

Opactwo w Rudach organizuje majówkę. Co przygotowano? [ZAPOWIEDŹ] 

W tegorocznym programie m.in. zwiedzanie galerii sztuki – ekspozycje stałe i czasowe. Wystawa grafiki Jakuba Zdejszy pt. Obszary Pamięci. Wystawa fotografii Stowarzyszenia chrześcijańskiego Człowiek i Wiara. Warsztaty plastyczne dla dzieci (szkoła podstawowa). Poszukiwanie skarbu i wiele innych atrakcji związanych z tym miejscem. Szczegóły...

Księżna Yorku napisała do burmistrza Kuźni Raciborskiej. Chwali gminę za pomoc Ukraińcom 

Księżna Yorku podczas drugiej swojej wizyty w gminie Kuźnia Raciborska spotkała się z wojennymi uchodźcami. - Podziwiam otwarte ramiona Polaków niosących pomoc sąsiadom. Takim samym szacunkiem darzę silne Ukraińskie kobiety. Niestety oni nie mają już gdzie wrócić, ich domów nie ma - mówiła w Rudach słynna Fergie. Teraz w liście...

Zobacz więcej