Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jodek potasu dotarł do Czerwionki-Leszczyn. Urząd podaje lokalizację jego ewentualnej dystrybucji

Gdzie w razie skażenia radiacyjnego dostaniesz tabletkę z jodkiem potasu na terenie Czerwionki-Leszczyn? Mamy listę 13 takich punktów.

Jodek potasu dotarł do Czerwionki-Leszczyn. Urząd podaje lokalizację jego ewentualnej dystrybucji
Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podał listę 13 miejsc, gdzie w razie ewentualnej dystrybucji będzie można odebrać tabletki z jodkiem potasu.

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przekazuje do publicznej wiadomości listę punktów dystrybucji jodku potasu. - Ewentualna dystrybucja tabletek zawierających jodek potasu wśród mieszkańców będzie się odbywała tylko w sytuacji ogłoszonego zagrożenia - przekazują urzędnicy.

Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podał dziś (11.10) listę 13 miejsc, gdzie w razie ewentualnej dystrybucji będzie można odebrać tabletki z jodkiem potasu. Są to:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach - Budynek A i Budynek B
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusz Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stanisława Moniuszki w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów w Czerwionce-Leszczynach
 • Szkoła Podstawowa im. Pawła Stalmacha w Przegędzy
 • Szkoła Podstawowa w Stanowicach
 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Książenicach
 • Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Palowicach
 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Szczejkowicach
 • Szkoła Podstawowa im. Franciszka Rducha w Bełku

Jak zwracają uwagę urzędnicy, tabletki zostały przekazane gminom na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSWiA informuje, że w obecnej chwili zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów. "Jeśli doszłoby do skażenia radiacyjnego, wszyscy przebywający w województwie śląskim zostaną o tym powiadomieni dostępnymi wszelkimi możliwymi kanałami informacyjnymi, jak chociażby poprzez SMS, regionalny system ostrzegania, media lokalne, czy nawet służby wojewody, jak policja czy straż pożarna" - cytują przekaz Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Wówczas należy udać się do punktu znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania. Szczegóły komunikatu Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny dostępny na oficjalnej stronie internetowej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].