Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Mapa wstrząsów górniczych w kopalniach PGG. Gdzie można ją znaleźć? W internecie 

PGG S.A. przypomina, że od roku działa geoportal wstrząsów górniczych, natomiast od kwietnia tego roku funkcjonują całodobowe infolinie, na których można zgłaszać skutki drgań gruntu.

To oni stoją na czele PiS w naszym regionie. Decyzje podpisał sam prezes Kaczyński 

Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło liczbę okręgów, na czele których stoją pełnomocnicy. W teorii zwiększenie liczby okręgów miało na celu dopuszczenie trochę świeżej krwi do władzy. Jak wyszło w naszym regionie?

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć,...

Młoda mama zabiła noworodka. Dramatyczne wieści z Brzezia [HISTORIA] 

Rodzinna tragedia w Brzeziu, proces słynnego włamywacza w Raciborzu i zuchwałe napady w Rybniku – między innymi o tym pisały Nowiny w marcu 1912 roku.

Poważny wypadek u sąsiadów. Sprawcą 83-letni kierowca 

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na mikołowskim odcinku DK 44. Sprawca zdarzenia ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala.

Kibol skatował nastolatka i kazał mu obrażać klub. Wszystko nagrano telefonem 

Areszt na okres 3 miesięcy dla 19-letniego mieszkańca Mikołowa zastosował miejscowy sąd rejonowy na podstawie zebranego przez policjantów materiału. Według śledczych, mężczyzna ten najpierw pobił 15-latka, a później, wraz z innym nastolatkiem,...

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2019. Sprawdź, na kogo możesz głosować w naszym regionie [LISTY WSZYSTKICH KOMITETÓW - AKTUALIZACJA] 

Publikujemy listy kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu RP w naszym regionie. Przypominamy, że wybory odbędą się 13 października. 

Marihuana przy skalniaku. Młody hodowca ma kłopoty 

Kryminalni z Mikołowa namierzyli, a następnie zatrzymali 24-latka, który w przydomowym ogródku uprawiał marihuanę. Przy jednym ze skalniaków, wśród kwiatów i ozdobnych roślin stały dwie donice, a w nich krzaki konopi indyjskich.

Tragedia u sąsiadów. Nie żyje motolotniarz 

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motolotniarza doszło wczoraj wieczorem w jednej z mikołowskich dzielnic. 54-letni mężczyzna zginął po upadku z dużej wysokości.

Posłowie pokazują majątki. Ile zarabiają w Sejmie? 

Z kilkoma posiadłościami, ale i bez dachu nad głową. Z porządnymi uposażeniami, ale i z kredytami. Nowiny prześwietlają najaktualniejsze oświadczenia majątkowe posłów z okręgu nr 30 obejmującego obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju,...

Mieszkanka Żor potrąciła 17-latka. Wcześniej uderzyła w inny samochód i wjechała w latarnię [ZDJĘCIA] 

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek (4.11.) rano w Mikołowie na krajowej "wiślance". Kierująca audi 38-latka z Żor nie zachowała ostrożności i uderzyła w tył poprzedzającego ją samochodu, a następnie wjechała w przydrożną latarnię i potrąciła 17-latka, który właśnie miał zamiar...

Mapa wstrząsów górniczych w kopalniach PGG. Gdzie można ją znaleźć? W internecie 

PGG S.A. przypomina, że od roku działa geoportal wstrząsów górniczych, natomiast od kwietnia tego roku funkcjonują całodobowe infolinie, na których można zgłaszać skutki drgań gruntu.

To oni stoją na czele PiS w naszym regionie. Decyzje podpisał sam prezes Kaczyński 

Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło liczbę okręgów, na czele których stoją pełnomocnicy. W teorii zwiększenie liczby okręgów miało na celu dopuszczenie trochę świeżej krwi do władzy. Jak wyszło w naszym regionie?

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w powiatach mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławski,...

Młoda mama zabiła noworodka. Dramatyczne wieści z Brzezia [HISTORIA] 

Rodzinna tragedia w Brzeziu, proces słynnego włamywacza w Raciborzu i zuchwałe napady w Rybniku – między innymi o tym pisały Nowiny w marcu 1912 roku.

CPK: Zaplanowano spotkania internetowe. Kiedy się odbędą? Mamy pełny terminarz  

- Ponieważ otrzymujemy wiele sygnałów związanych z przedstawionymi materiałami, zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkowy cykl spotkań informacyjnych online, z mieszkańcami poszczególnych gmin i sołectw - informują przedstawiciele CPK.

Czy rodziny naszych posłów są w zarządach spółek Skarbu Państwa? Pytamy parlamentarzystów z naszego regionu czy podlegają uchwale PiS o nepotyzmie 

Czy członkowie Pani/Pana najbliższej rodziny są zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa lub pełnią w tych spółkach funkcje jako członkowie zarzadu lub rady nadzorczej? - to jedno z pytań, które skierowaliśmy do parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy z naszego regionu. Większość z nich odpowiedziała przecząco, ale byli i tacy, którzy...

AKTUALIZACJA

Pijany z dożywotnim zakazem: mam brata bliźniaka 

Policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę, który kierując samochodem dostawczym dopuścił się kilku drogowych wykroczeń. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. By uniknąć odpowiedzialności, katowiczanin...

Pijany Ukrainiec próbował przekupić policjantów 

Policjanci z Mikołowa i Łazisk Górnych zatrzymali pijanego 40-latka, który prowadził dostawczego peugeota. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji jadącej za nim kobiety, która przez cały czas była w kontakcie z dyżurnym.

"Zielony ład" może poczekać? Izabela Kloc apeluje o zmianę priorytetów UE 

Zdaniem europosłanki PiS z Mikołowa, w dobie koronawirusa Polski nie stać na realizację kosztownych wytycznych Unii Europejskiej w zakresie transformacji gospodarki energetycznej.

Okradła biesiadników podczas libacji 

Kryminalni z Mikołowa przedstawili zarzut kradzieży ponad 2 tysięcy złotych kobiecie, która została zatrzymana wczoraj podczas zgłoszonej przez jej znajomego interwencji. Według ustaleń śledczych, pieniądze miała zabrać podczas wspólnej alkoholowej libacji.

Kierowca bmw wydmuchał trzy promile 

Policjanci drogówki zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który poruszał się po mieście samochodem, mając w organiźmie ponad 3 promile alkoholu.

Pracownica banku wyłudzała pieniądze klientów 

Zarzutami przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszowania dokumentów zakończyło się dochodzenie policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Mikołowa, którzy od połowy listopada ubiegłego roku skrupulatnie zbierali materiał dowodowy w sprawie jednej z pracownic banku, która wykorzystując wieloletnie zaufanie klientów placówki,...

Fatalne skutki brawury u sąsiadów 

Podczas minionego weekendu doszło do wyjątkowo groźnie wyglądającej kolizji. Kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

Lekarz z Mikołowa ma kłopoty. Wystawiał lewe zaświadczenia 

Aktem oskarżenia zakończyła się praca policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z mikołowskiej komendy. Jeden z lekarzy medycyny pracy, działający na terenie powiatu mikołowskiego usłyszał 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w orzeczeniu lekarskim dotyczącym zdolności do pracy. Za każde zaświadczenie otrzymywał 40 zł.

Odpowie za znieważenie policjanta 

38-letni mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzuty znieważenia policjanta podczas jednej z interwencji w centrum miasta. Upust swoim emocjom agresor dał bowiem w miniony piątek, kiedy mundurowi zareagowali na popełnione przez niego wykroczenie

Odpowie za sprzedaż narkotyków 

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie marihuanę.

Zobacz więcej