Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Tragedia na torach w Leszczynach. Nie żyje jedna osoba 

Wczoraj, 18 lutego około godziny 23.20 w rejonie ulicy Walecznych na granicy Leszczyn i Czerwionki doszło do tragicznego wypadku na torach.

Wybuch w Czerwionce-Leszczynach - jedna osoba poszkodowana 

W sobotę 25 stycznia przy ul. Ks. Pojdy w Leszczynach doszło do wybuchu gazu. Prawdopodobnie wybuchła 11-kilogramowa butla z gazem, w wyniku czego zniszczone zostało kilka garaży oraz ich zawartość. Poszkodowany został 53-letni mężczyzna.  

Koszmarny wypadek przy rozpalaniu pieca. Mieszkanka Radlina zmarła w męczarniach 

Kara więzienia dla naczelnika stacji kolejowej w Nędzy, dramatyczny finał obławy na znanego fałszerza pieniędzy w Czerwionce, tragiczny wypadek przy rozpalaniu pieca w Radlinie, czy wielki strajk kolejarzy na Górnym Śląsku – to tylko część...

Brawurowa kradzież cygar w Raciborzu. Straty wyceniono na kwotę  

Chłopi z kosami chodzą po wsiach i opowiadają jak źle jest w Polsce. Krwawe zaburzenia na Górnym Śląsku, konfiskaty „lewego” mięsa i spirytusu, włamanie do kościoła i rozbicie tabernakulum czy agitacja niemiecka wśród ludu górnośląskiego...

Pałac i park w Leszczynach zmienią się nie do poznania [WIZUALIZACJE] 

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podpisał już dokumenty do umowy na realizację kompleksowej rewitalizacji zabytkowego parku i pałacu w dzielnicy Leszczyny. Koszt zadania, które wsparła Unia Europejska, to blisko...

Paraliż na torach. Pod Rybnikiem wykoleiła się lokomotywa [ZDJĘCIA], [FILM] 

Opóźnione pociągi i zastępcza komunikacja - to bilans wykolejenia się pociągu towarowego w Leszczynach w gminie Czerwionka Leszczyny.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Czerwionce-Leszczynach 

W niedzielę 29 stycznia tysiące wolontariuszy WOŚP kwestowało na ulicach miast w Polsce i na świecie. Nie zabrakło ich również na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Rodzice Wiktora Kapszewicza z Leszczyn proszą o 1,5% podatku na leczenie i rehabilitację chłopczyka 

Wiktor Kapszewicz urodził się 28 wrzesnia 2022 r. Chłopczyk ma Zespół Downa. Ponadto stwierdzono u niego wadę genetyczną serca (przeszedł już jedną operację, a w tym roku planowana jest kolejna, która wiąże się ze wstrzymaniem akcji serca), martwicze zapalenie jelit oraz wadę lewej ręki (niedorozwój trzech palców).

OSP Leszczyny ma nowy wóz  

W sobotę odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu dla OSP Leszczyny. Druhowie otrzymali średni wóz ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Atego.

Dwóch mężów i ojców przyjęło święcenia w Leszczynach 

Archidiecezja katowicka ma dwóch nowych diakonów stałych. Bartosz Kaczmarczyk i Krzysztof Kurpanik zostali wyświęceni w Leszczynach.

Pani Gertruda skończyła sto lat. Recepta na długowieczność to pogoda ducha 

Pani Gertruda Kurpanik urodziła się 21 lipca 1921 roku. Jubilatka z dumą pokazuje fotografię, na której stoi jako jedenastoletnia dziewczynka wraz ze swoimi ukochanymi dziadkami przed rodzinnym domem w Leszczynach. Domu już nie ma, wiele się zmieniło, ale u Kurpaników wciąż ważne są wspólne wartości, a pierwszą z nich jest silna,...

Sukcesy przedszkolaków z Leszczyn 

„Przedszkolaki z Przedszkola nr 11 odniosły w tym roku mnóstwo sukcesów” - podkreśla dyrektor placówki Mariola Winkler-Podorska. Dzieci z grupy Żabki zajęły I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Tanecznym pod hasłem WIWAT DANCE, zaś przedszkolaki z grupy Motylki w swojej kategorii wiekowej zajęły II miejsce.

Ruch jednokierunkowy przy zameczku w Leszczynach 

Nastąpiła zmiana organizacji ruchu w okolicy zameczku w Leszczynach. Obowiązuje tam ruch jednokierunkowy od strony Czerwionki do parkingu przy zameczku.

Mieszkanie chronione w Leszczynach czeka na wychowanków 

Mieszkanie chronione to forma pomocy społecznej i ma zapewnić osobom w nim zamieszkującym przygotowanie do prowadzenia samodzielnego życia.

Plony poszły z dymem 

Ogromna strata rolnika z Raciborza – Starej Wsi, tragiczny wypadek na kopalni w Radlinie, ucieczka Ślązaków z bolszewickiej niewoli i przepełnione więzienia – to tylko część spraw opisanych przez Nowiny równo sto lat temu.

Zameczek w Leszczynach już prawie gotowy 

Dobiega końca rewitalizacja zabytkowego zameczku w Leszczynach i przestrzeni otaczającej obiekt.

Zameczek w Leszczynach wraca do życia 

Trwa remont zabytkowego zameczku w Leszczynach. Prace nawiązują do pierwotnego kształtu zameczku wzorowanego na włoskich willach renesansowych.

Odnalazł się pan Kazimierz z Czerwionki 

Informujemy, że zakończono poszukiwania za 59-letnim mieszkańcem Czerwionki. Mężczyzna został odnaleziony dzisiaj w godzinach porannych na terenie Leszczyn.

Wściekły pies pogryzł dziewczynę z Ostroga 

Na czym będzie polegać autonomia Górnego Śląska? Czy na Ostrogu szerzy się wścieklizna? Wreszcie jak to się stało, że uznany przez psychiatrę za „umysłowo ograniczonego” mężczyzna zdołał wygłosić kwiecistą mowę w swojej obronie, czym uchronił się od kary za bigamię? Odpowiedzi na te oraz inne pytania można znaleźć w...

Wymuszenia, szykany i strzelanie na oślep, czyli wybryki mundurowych w Leszczynach, Czerwionce i Pszowie 

Nowe przepisy dotyczące użycia języka polskiego w Raciborzu, przerażające wieści na temat mordów popełnianych przez bolszewików, świętokradztwo w Leszczynach oraz wybryki owianej złą sławą zycherki w Leszczynach, Czerwionce i Pszowie – między innymi o tym rozpisywały się „Nowiny Raciborskie” równo sto lat temu.

Tragedia w Leszczynach. Nie żyje młoda kobieta 

23 lutego pociąg pośpieszny relacji Brest Bohumin śmiertelnie potrącił 20-letnią kobietę.

Szukają wandala, który zniszczył samochód 

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach szukają sprawcy zniszczenia mienia. Mężczyzna, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, uszkodził samochód osobowy marki Honda Civic.

Tragedia na torach w Leszczynach. Nie żyje jedna osoba 

Wczoraj, 18 lutego około godziny 23.20 w rejonie ulicy Walecznych na granicy Leszczyn i Czerwionki doszło do tragicznego wypadku na torach.

Zobacz więcej