Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zadbać o swoje zdrowie. Charytatywna akcja samorządowców z Polski i Czech 

Listopad to miesiąc, który od kilkunastu lat poświęcony jest solidaryzowaniu się z osobami zmagającymi się z męskimi nowotworami. To czas, kiedy organizowane są różnorodne akcje charytatywne oraz szerzona jest profilaktyka, polegająca na...

Wszystko co musisz wiedzieć o Legionelli. Służby w Rybniku zapewniają: Jest bezpiecznie 

W przeciwieństwie do wielu innych drobnoustrojów, pałeczki Legionelli nie przenoszą się z człowieka na człowieka. Choroba nie przenosi się też poprzez picie wody skażonej bakteriami. Do jej transferu dochodzi natomiast przez wdychanie kropelek...

11 nowych karetek dla pacjentów ze Śląska. Specjalistyczny ambulans trafi do Jastrzębia [ZDJĘCIA] 

Ambulanse typu C, w porównaniu do pozostałych typów, są najbardziej zaawansowane. To właściwie ruchome jednostki intensywnej opieki, przystosowane do transportu, leczenia i monitorowania pacjentów. 11 takich pojazdów trafiło do różnych stacji...

Pomimo wielu wad jest tu przyszłość – mówi o szpitalu w Rybniku jego nowy dyrektor [WYWIAD] 

O remoncie porodówki, przywróceniu działalności interny oraz prawdziwych przyczynach problemów finansowych szpitali rozmawiamy z dr Jarosławem Madowiczem, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

NOP-y po szczepieniu na Covid-19. Ile odszkodowań wypłacono, za co i po jakich szczepionkach? [ANKIETA] 

Po pół roku od utworzenia Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, Rzecznik Praw Pacjenta podsumowuje zgłoszone dotychczas przypadki i wydane w tym czasie decyzje. Przyznano łącznie ponad 2,2 mln złotych odszkodowań z tytułu działań...

Przepis na sukces to dobry zespół, czyli raciborska porodówka bez tajemnic 

O tym jak przekonać do siebie przyszłe mamy, by chciały rodzić w raciborskiej porodówce z kierownikiem oddziału ginekologiczno-położniczego doktorem Tomaszem Chmurą i położną oddziałową Anną Kretek rozmawia Katarzyna Gruchot.

WAŻNE Wodzisław: Potrzeba milionów złotych, aby szpital funkcjonował po podwyżkach płac 

Po rządowej podwyżce płac w służbie zdrowia samorządy zostały pozostawione z dziurą do załatania. To spowodowało, że zarząd powiatu oraz dyrekcja szpitala powiatowego rozpoczęli starania o dodatkowe środki z NFZ. To miliony złotych,...

Chirurdzy wrócili do szpitala w Rybniku. Pacjenci mogą zgłaszać się na zabiegi 

Szpital w Rybniku powoli wraca do pełnego zakresu działalności - informuje dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Szpital w Raciborzu musi zamknąć dwa oddziały. Co z pacjentami z udarem? 

Braki kadrowe, których nie udało się uzupełnić, nie zostawiają dyrekcji wyboru - neurologia i druga interna muszą być na Gamowskiej zlikwidowane. Szef lecznicy wskazuje na sytuację epidemiologiczną i byłą jednoimienność szpitala rejonowego...

Jak się leczyć w dobie pandemii? 

Pacjenci bywają obecnie zdezorientowani. Ich przychodnie wiele miesięcy przypominały warowne twierdze, a standardem stały się teleporady. Szpital przy Gamowskiej zamknął się dla niezakażonych, poradnie specjalistyczne wróciły dopiero w czerwcu,...

Jedna osoba nie da rady, by pomóc komuś w kryzysie psychicznym. Potrzebna jest mała wioska ludzi 

Kiedy pojawią się zaburzenia psychiczne, oczywistym jest, że trzeba skorzystać z pomocy specjalisty – psychiatry i psychologa. Ale do wyzdrowienia potrzebna jest większa grupa ludzi. Mówiła o tym Katarzyna Szczerbowska, rzeczniczka Biura ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, która ma w swojej dokumentacji medycznej...

Złe powietrze w regionie. RCB rozsyła ostrzeżenia 

Sezon grzewczy dopiero się zaczyna, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już wydało pierwsze alerty smogowe. Specjaliści zalecają mieszkańcom naszego regionu rezygnację z aktywność na zewnątrz.

W niedzielę oddaj krew w Syryni [ZAPOWIEDŹ] 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Syryni zapraszają na kolejna akcję oddawania krwi, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. 

Wietrzenie magazynu K.S. ROW Rybnik, czyli żużlowe gadżety za artykuły medyczne [ZDJĘCIA]  

W tym roku fani żużla mogą wesprzeć nie tylko oddział pediatrii, ale cały Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku.

Pokieruje Ministerstwem Zdrowia po Katarzynie Sójce. Kim jest Ewa Krajewska? 

Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Ewę Krajewską na stanowisko ministra zdrowia. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

W Rydułtowach zebrali prawie 14 litrów krwi 

Kolejna akcja krwiodawstwa odbyła się przy w Oratorium świętego Józefa w Rydułtowach. Organizatorem było Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi 

Wczesne wykrycie raka prostaty to nawet 90% szans na wyleczenie 

Rak prostaty to najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn. Jednak jego wczesne zdiagnozowanie daje nawet 90% szans na wyleczenie. Listopad to miesiąc solidarności z mężczyznami, którzy zmagają się z nowotworem gruczołu krokowego lub rakiem jąder.

Zadbać o swoje zdrowie. Charytatywna akcja samorządowców z Polski i Czech 

Listopad to miesiąc, który od kilkunastu lat poświęcony jest solidaryzowaniu się z osobami zmagającymi się z męskimi nowotworami. To czas, kiedy organizowane są różnorodne akcje charytatywne oraz szerzona jest profilaktyka, polegająca na mówieniu o zagrożeniach związanych z tymi chorobami.

Sprawy dotyczące szczepionek covidowych zostaną wznowione. Stwierdzono działanie niepożądane 

Rzecznik Praw Pacjenta (RPO) wznawia z urzędu sprawy, w których wcześniej nie mógł przyznać odszkodowania ze środków Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Tłumaczy to potwierdzeniem, że żylna choroba zakrzepowo-zatorowa stanowi działanie niepożądane szczepionki Vaxzevria (wcześniejsza nazwa: „COVID-19 Vaccine AstraZeneca”).

W niedzielę oddaj krew w Rydułtowach [ZAPOWIEDŹ] 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach zaprasza na ostatnią w tym roku akcję, która odbędzie się w oratorium świętego Józefa przy parafii świętego Jerzego w Rydułtowach.

W Gołkowicach zebrali przeszło 6 litrów krwi 

Kolejna akcja krwiodawstwa odbyła się w Gołkowicach. Organizatorem tradycyjnie było Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach.

Nowy system znakowania żywności Nutri-Score wprowadza w błąd? 

Zbożowe kulki o smaku czekoladowym z tym samym oznaczeniem, co nieprzetworzone płatki owsiane, nieprzetworzony, wędzony łosoś z oznaczeniem D, a jogurt o smaku biszkoptowym z oznaczeniem A, pizza Pepperoni na grubym cieście z oznaczeniem B - to przykłady kuriozów nowego, francuskiego systemu znakowania żywności na terenie Unii Europejskiej...

Co drugi Polak chodzi do pracy z infekcją i gorączką [ANKIETA]  

Okres jesienno-zimowy obfituje w różne infekcje dróg oddechowych. Okazuje się, że co drugi Polak (50,3 proc.) chodzi do pracy z infekcją i gorączką. Co trzeci (33,2 proc.) przyznaje, że robi tak od czasu do czasu, co dziesiąty (11,3 proc.) twierdzi, że często, a 5,8 proc. bardzo często. 

Sukces Akcji #RóżSięNaBadania – ponad 30 tysięcy zł na rzecz walki z nowotworami 

W ostatnich miesiącach, firma Moraj we współpracy z Onkofundacją Alivia, przeprowadziła akcję #RóżSięNaBadania, mającą na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki nowotworów kobiecych. Po pierwszych dwóch miesiącach akcji firma Moraj z dumą ogłosiła, że na dzień 6 listopada 2023 dzięki zaangażowaniu społeczności...

Tekst sponsorowany

Bal Wcześniaka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Maluchy i rodzice bawili się świetnie w hali widowiskowej [ZDJĘCIA]  

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka z tej okazji personel oddziału Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu–Zdroju zorganizował 15 listopada Bal Wcześniaka, który odbył się na Hali Omega Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.

W niedzielę oddaj krew w Gołkowicach [ZAPOWIEDŹ] 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach zaprasza na kolejna akcję oddawania krwi, która odbędzie się 19 listopada w Gołkowicach.

Bastion walki z pandemią. W Raciborzu oddano do użytku dwie izolatki na zakaźnym. Kosztowały 4 mln zł  

O wzruszeniu mówiła w Raciborzu Alina Kucharzewska z biura wojewody śląskiego. Inwestycję w oddział zakaźny powiązała z rolą, jaką lecznica rejonowa odegrała w pandemii. Była pierwszym w województwie szpitalem jednoimiennym. To był jeden z argumentów, dlaczego ministerstwo zdrowia sfinansowało w 100% rozbudowę oddziału w raciborskiej...

Zobacz więcej