Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Barbórka w Kobyli. Górnicy świętują 65 lat tradycji i solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Górnicy w gminie Kornowac stanowią najaktywniejszą grupę zawodową, zrzeszającą się od 65 lat w ramach komitetu. Ta organizacja od swego początku odgrywa kluczową rolę w integrowaniu i reprezentowaniu społeczności górniczej w regionie....

Gmina Kornowac będzie miała nową instytucję kultury. Wiadomo, kto stanie na jej czele 

Po kilkunastomiesięcznych bojach gminie Kornowac udało doprowadzić się do połączenia jednostek kultury – ośrodków kultury i gminnych bibliotek. W efekcie wraz z nowym rokiem swoją działalność rozpocznie Centrum Kultury w Kornowacu.

Inspiracja dla pokoleń. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli ma patrona [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli świętuje ważny krok w historii placówki – nadanie imienia patrona. Od 29 czerwca nosi ona imię Janusza Korczaka, wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego. Rada Gminy w...

Wspominamy tych, których pożegnaliśmy od ostatniego święta zmarłych [POWIAT RACIBORSKI] 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opuścili nas liczni ludzie, których wyjątkowe osiągnięcia, niezwykły talent i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz, w...

Jagoda pokazała, na co ją stać na Mistrzostwach Polski w Judo. Sukcesu pogratulowali jej senator i wójt [ZDJĘCIA]   

- To wielki sukces - mówi Nowinom Jan Mańka z Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac, który funkcjonuje tam zaledwie dwa miesiące, a ma już konkretne osiągnięcia. Tego ostatniego zawodniczce Jagodzie Ciupek pogratulowali senator Gawęda i wójt...

Frekwencja w referendum w naszym regionie. Są zaskoczenia 

Wyniki głosowania w referendum nie są wiążące. Frekwencja okazała się sporo niższa niż w wyborach do Sejmu i Senatu. Są jednak miejsca w naszym regionie, gdzie była ona zdecydowanie wyższa od tej ogólnopolskiej. Gdzie mieszkańcy najchętniej...

Jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego? Znamy wyniki wyborów we wszystkich gminach 

Na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej sprawdzamy, jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego w wyborach do Sejmu i Senatu.

AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?  

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące...

Hubertus 2023. Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy świętują w gminie Kornowac [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Dziesiątki zainteresowanych zjechało na Hubertus – święto myśliwych, leśników i jeźdźców do gminy Kornowac. To doroczne wydarzenie w tej gminie, choć w tym roku zorganizowane nieco inaczej.

Wiemy ile nasze miasta, gminy i powiaty wydają na inwestycje 

Żory, powiat raciborski, Racibórz, Kuźnia Raciborska i Kornowac – to liderzy rankingu magazynu samorządowego „Wspólnota” z terenu Subregionu Zachodniego. Autorzy zestawienia przeanalizowali wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2020–2022.

Barbórka w Kobyli. Górnicy świętują 65 lat tradycji i solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Górnicy w gminie Kornowac stanowią najaktywniejszą grupę zawodową, zrzeszającą się od 65 lat w ramach komitetu. Ta organizacja od swego początku odgrywa kluczową rolę w integrowaniu i reprezentowaniu społeczności górniczej w regionie. Jest istotnym elementem lokalnej historii i tradycji, a fakt, że górnicy z Kobyli skupiają się...

Przedszkole w Łańcach do remontu 

Do czerwca przedszkole w Łańcach ma być wyremontowane. Gmina podpisała właśnie umowę na realizację zadania. Co konkretnie się zmieni?

Nie ma przyzwolenia na przemoc. W Kornowacu ruszyła kampania Biała Wstążka 

Kampania poświęcona jest budowaniu świadomości społecznej na temat przemocy. Głównym celem akcji, jak wyjaśniają w Kornowacu, jest uwrażliwienie mieszkańców na tę trudną tematykę, wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec przemocy oraz solidarność z osobami dozującymi tego rodzaju krzywdy.

Simona Bugdol z raciborskiego Ekonomika mistrzynią bezpieczeństwa w gospodarstwie – jej wizja nagrodzona. Zobaczcie wideo  

Uczennica klasy Va Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Simona Bugdol z Kornowaca, zdobyła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym". Finałowa gala konkursu filmowego odbyła się 24 listopada w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa...

Cztery gminy z regionu na liście wygranych w "Bitwie o remizy" 

Spośród 314 gmin, które otrzymają dofinansowanie w programie "Bitwa o remizy", znalazły się cztery z naszego regionu.

Gmina Kornowac będzie miała nową instytucję kultury. Wiadomo, kto stanie na jej czele 

Po kilkunastomiesięcznych bojach gminie Kornowac udało doprowadzić się do połączenia jednostek kultury – ośrodków kultury i gminnych bibliotek. W efekcie wraz z nowym rokiem swoją działalność rozpocznie Centrum Kultury w Kornowacu.

Inspiracja dla pokoleń. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli ma patrona [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli świętuje ważny krok w historii placówki – nadanie imienia patrona. Od 29 czerwca nosi ona imię Janusza Korczaka, wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego. Rada Gminy w Kornowacu podjęła tę decyzję na wniosek nauczycieli, rodziców i samorządu uczniowskiego.

11 listopada oddaj krew w Rzuchowie [ZAPOWIEDŹ] 

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach zaprasza na kolejną akcję oddawania krwi. Tym razem odbędzie się 11 listopada 2023 r. w Rzuchowie przy ulicy Karola Miarki 8B (OSP Rzuchów).

Szykują się zmiany przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu 

Do końca 2023 roku teren przy punkcie widokowym w Pogrzebieniu będzie doposażony. Co się zmieni?

Wspominamy tych, których pożegnaliśmy od ostatniego święta zmarłych [POWIAT RACIBORSKI] 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opuścili nas liczni ludzie, których wyjątkowe osiągnięcia, niezwykły talent i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz, w okresie uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, oddajemy hołd ich pamięci.

Mieszkanka Kornowaca najlepsza w całej Polsce. Wie, jak obchodzić się z niebezpiecznymi substancjami 

Simona Bugdol z Kornowaca zajęła pierwsze miejsce w piątym Ogólnopolskim Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym”. - To wielkie osiągniecie - komentuje w rozmowie z Nowinami Krystyna Lancman, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu.

Jagoda pokazała, na co ją stać na Mistrzostwach Polski w Judo. Sukcesu pogratulowali jej senator i wójt [ZDJĘCIA]    

- To wielki sukces - mówi Nowinom Jan Mańka z Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac, który funkcjonuje tam zaledwie dwa miesiące, a ma już konkretne osiągnięcia. Tego ostatniego zawodniczce Jagodzie Ciupek pogratulowali senator Gawęda i wójt Niestrój.

Jagoda Ciupek nie miała sobie równych. Została Mistrzynią Polski w Judo w swojej kategorii 

Jagoda Ciupek, podopieczna Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac została złotą medalistką Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo 2023.

Frekwencja w referendum w naszym regionie. Są zaskoczenia 

Wyniki głosowania w referendum nie są wiążące. Frekwencja okazała się sporo niższa niż w wyborach do Sejmu i Senatu. Są jednak miejsca w naszym regionie, gdzie była ona zdecydowanie wyższa od tej ogólnopolskiej. Gdzie mieszkańcy najchętniej wzięli udział w referendum?

Jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego? Znamy wyniki wyborów we wszystkich gminach 

Na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej sprawdzamy, jak głosowali mieszkańcy powiatu raciborskiego w wyborach do Sejmu i Senatu.

AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA Wybory 2023. Jaka frekwencja była w poszczególnych miejscowościach?   

W niedzielę o godzinie 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w referendum ogólnokrajowym. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza i referendalna. W jednym miejscu publikujemy informacje dotyczące frekwencji w naszych okręgach. 

AKTUALIZACJA

Hubertus 2023. Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy świętują w gminie Kornowac [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Dziesiątki zainteresowanych zjechało na Hubertus – święto myśliwych, leśników i jeźdźców do gminy Kornowac. To doroczne wydarzenie w tej gminie, choć w tym roku zorganizowane nieco inaczej.

Zobacz więcej