Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kopalnia "Rymer" w Rybniku na archiwalnych zdjęciach [BARBÓRKA] 

Ta kopalnia żyje już tylko we wspomnieniach byłych pracowników. Pozostało po niej też koło na rondzie w Niedobczycach, a także archiwalne zdjęcia, które dołączamy do artykułu. Zapraszamy w sentymentalną podróż do miejsc, których już nie ma.

"Dziedzictwo Niedobczyc można zburzyć, zniszczyć i sprzedać". Ostra reakcja na plan sprzedaży budynku po dawnej szkole 

Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?

Dramat w Niedobczycach. Matka wyrzuciła niemowlę przez okno 

Dziś rano w Rybniku Niedobczycach doszło do dramatycznego zdarzenia. Ranne jest 11-miesięczne niemowlę. 

Złodziej zgubił portfel wypchany pieniędzmi 

Nagroda za ujęcie mordercy, przekręty na kopalni w Niedobczycach, świętokradztwo pod Rybnikiem, niezamierzone skutki podwyżki podatków od psów oraz nieudolny złodziej, który dosłownie zapłacił za kradzież – to tylko część spraw, o...

Sabina Jeszka gościem specjalnym Koncertu Noworocznego w Niedobczycach [ZDJĘCIA] 

W rybnickich parafiach rozpoczęła się seria Koncertów Noworocznych z udziałem gwiazd. W Niedobczycach gościem specjalnym była Sabina Jeszka.

Tragedia w Niedobczycach. Nie żyje kobieta 

Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Hetmańskiej w Rybniku. Kierujący samochodem marki Hyundai Getz, na łuku drogi stracił pasowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu...

Skazaniec zastrzelony podczas próby ucieczki z sądu 

Wybory do rad gminnych były głównym tematem „Nowin Raciborskich” sprzed stu lat, choć w gazetach poświęcono również sporo uwagi innym wydarzeniom, m.in. świętokradztwu w kościele Matki Bożej, zastrzeleniu skazańca podczas próby ucieczki...

Tak będzie wyglądało rybnickie hospicjum [ZDJĘCIA] 

7 listopada, w Urzędzie Miasta Rybnika, ogłoszone zostały wyniki konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hospicjum stacjonarnego. Budynek powstać ma na terenie przy ul. Barbórki dzielnicy Niedobczyce.

O upadku zawodu nauczyciela słów kilka 

Tragiczny wypadek przy rozpalaniu pieca w Brzeziu, kara dwóch miesięcy więzienia za zabójstwo, wielka kradzież w Rybniku, skutki zabawy w bolszewików oraz spaczenie „najzaszczytniejszego zawodu, zawodu wychowania młodego pokolenia” – to...

Wypadek śmiertelny w Niedobczycach. Kobieta zginęła pod kołami samochodu 

Na ulicy Górnośląskiej w Rybniku doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej. 57-latka zmarła na miejscu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kopalnia "Rymer" w Rybniku na archiwalnych zdjęciach [BARBÓRKA]  

Ta kopalnia żyje już tylko we wspomnieniach byłych pracowników. Pozostało po niej też koło na rondzie w Niedobczycach, a także archiwalne zdjęcia, które dołączamy do artykułu. Zapraszamy w sentymentalną podróż do miejsc, których już nie ma.

Park Czempiela w Niedobczycach prawie jak Opera Leśna w Sopocie 

Do końca listopada powinna zakończyć się modernizacja Parku Czempiela w Rybniku-Niedobczycach.

Szrotówek niszczy kasztanowce w Rybniku. Jak urząd zamierza walczyć ze szkodnikiem? 

Najskuteczniejsza metoda walki ze szkodnikiem polega na wygrabieniu i spaleniu liści zasiedlonych przez szrotówka. Problem w tym, że pracownicy zieleni miejskiej nie mają do tego uprawnień. Dlatego zdecydowano się na inną metodę przetrzebienia populacji szrotówka.

"Dziedzictwo Niedobczyc można zburzyć, zniszczyć i sprzedać". Ostra reakcja na plan sprzedaży budynku po dawnej szkole  

Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?

Niesamowici twórcy rękodzieła na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Niedobczycach 

12 grudnia w Domu Kultury w Niedobczycach odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można bylo kupić przepiękne rękodzieło tworzone przez ludzi z pasją. Mieliśmy okazję z nimi porozmawiać. Jedne z najmłodyszch rzemieślniczek rękodzieła artystycznego miały 14 i 19 lat. 

Shazza zawitała do Niedobczyc 

18 i 19 września odbyły się dni Niedobczyc, podczas których zaplanowano wiele atrakcji, jednak największą z nich zdecydowanie był koncert Shazzy.

Shazza w Rybniku, Bieg Zakochanych w Rydułtowach, Pożegnanie Lata w Raciborzu. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w naszym regionie 

W ostatnich tygodniach dużo się dzieje. Zadbaliśmy o to, abyście nie przegapili imprez, które mogą Was zainteresować.

Niedobczyce stawiają na rowery 

Rybnickie Służby Komunalne wprowadzają kolejne w Rybniku udogodnienia dla rowerzystów – tym razem w dzielnicy Niedobczyce.  Rowerzyści korzystać mogą już z kontrapasu na ul. Generała Andersa oraz kontraruchu na ul. Obrońców Pokoju.

Rodzinna tragedia na Starej Wsi. August Długosz zadźgał bratową nożem. Kobieta spodziewała się dziecka [HISTORIA] 

Niebywały dramat na Starej Wsi, uwolnienie urzędnika kolejowego od winy i plaga pożarów w regionie – między innymi o tym pisano w Nowinach w sierpniu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Wyremontują zaniedbaną muszę w parku Czempiela 

Muszla koncertowa  w Parku Czempiela już wkrótce znacząco zmieni swoje oblicze – ogłoszony został właśnie przetarg na rozbudowę terenu zajmowanego przez niedobczycki amfiteatr.

Coraz więcej odnowionych bloków w Niedobczycach 

Nie tylko w dzielnicy Boguszowice, ale i w Niedobczycach realizowane są inwestycje poprawiające jakość powietrza. ZGM wymienia tam przestarzałe źródła ogrzewania i termomodernizuje budynki.

Wypadek przy budowie mostu nieopodal Rybnika. Dwunastu robotników pod gruzami 

Wykolejenie pociągu nieopodal Szymocic, skazanie przez raciborski sąd złodzieja i nożownika, nowe fakty na temat okoliczności śmierci mieszkańca Lubomi i dramatyczny wypadek przy budowie mostu kolejowego nad rzeką Rudą – między innymi o tym pisały Nowiny w marcu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.

Miliony na park Czempiela w Niedobczycach 

Dobra wiadomość dla finansów Rybnika. 4 080 233,38 zł – o tyle mniej zapłacimy za inwestycje w Niedobczycach i Kłokocinie dzięki dofinansowaniom uzyskanym w konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Atak nożownika w centrum Raciborza. Ugodził mężczyznę w kark 

Brutalna napaść na ulicy Długiej w Raciborzu, zuchwała kradzież, której ofiarą padł dyrektor teatru, fiasko strajku na kopalni Donnersmark oraz ostrzeżenie przed wstępowaniem w szeregi... ochotniczej straży pożarnej w Syryni – między innymi o tym pisano w Nowinach Raciborskich na początku lutego 1911 r.

Moda na niebezpieczną zabawę dotarła do Raciborza. Pierwsza poszkodowana to 17-letnia dziewczyna 

Jak niebezpieczne może być zabawa na sankach? Czy przyczyną pożaru w Żorach było podpalenie? Co spotkało nauczyciela spod Rybnika, który zaginął w drodze z pociągu do domu? Wreszcie co powinno cechować sprawiedliwego króla? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Nowinach Raciborskich sprzed 110 lat. Zapraszamy do lektury, która...

Interwencja na Wrębowej. Agresywny syn musiał opuścić mieszkanie 

Policjanci z Rybnika wydali wobec 35-letniego rybniczanina nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Mężczyzna regularnie wyzywał i obrażał swego 63-letniego ojca. Nie stronił także od przemocy fizycznej.

Plony poszły z dymem 

Ogromna strata rolnika z Raciborza – Starej Wsi, tragiczny wypadek na kopalni w Radlinie, ucieczka Ślązaków z bolszewickiej niewoli i przepełnione więzienia – to tylko część spraw opisanych przez Nowiny równo sto lat temu.

Zobacz więcej