Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pszczelarze z Gorzyc świętowali jubileusz 50-lecia [ZDJĘCIA] 

Wczoraj pszczelarze z Gorzyc obchodzili jubileusz 50-lecia istnienia. Świętowanie rozpoczęli mszą świętą w Czyżowicach, później zebrali się na uroczystym spotkaniu. Były życzenia, podziękowania, wspomnienia i odznaczenia.

Wręczono tytuły Człowieka o Złotym Sercu [ZDJĘCIA] 

W gorzyckim Gminnym Centrum Kultury wręczono wczoraj tytyły Człowieka o Złotym Sercu przyznawane mieszkańcom gminy wyróżniającym się w swojej działalności społecznej.

Wystawa koron dożynkowych i sprzętu rolniczego w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA] 

Do piątku można zwiedzać wyjątkową wystawę przygotowaną w Domu Sportu i Rekreacji w Turzy Śląskiej przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach.

Nie żyje Henryk Tomala, sołtys Osin 

ŚP. Henryk Tomala był społecznikiem mocno zaangażowanym w sprawy gminy i sołectwa.

Magazyn, do którego będą przychodziły paczki z całego świata. Budowa Panattoni w Gorzyczkach pnie się w górę 

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Mowa o budowane Centrum logistycznego Panattoni w Gorzyczkach.

Noc Świętojańska w Olzie za nami [ZDJĘCIA] 

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Gorzycach i Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

Ochotnicy z gminy Gorzyce rywalizowali na zawodach [ZDJĘCIA] 

13 drużyn uczestniczyło w zawodach sportowo- pożarniczych, które odbyły się w sobotę 4 czerwca na boisku sportowym w Odrze.

Skrzyżowanie w Gorzyczkach do poprawy? Radna proponuje podgrzewane lustro lub budowę sygnalizacji 

Lustro drogowe ustawione przy skrzyżowaniu ulic: Raciborskiej, Wiejskiej i Kopalnianej w Gorzyczkach nie spełnia swojej funkcji? Tak uważa jedna z powiatowych radnych i apeluje o zamontowanie takiego samego, ale podgrzewanego. - Tu chodzi o bezpieczeństwo...

Kolejki na granicach rozładowane. Nikłe szanse na dodatkowe przejścia 

Śląski Oddział Straży Granicznej przekazał nam informację, że obecnie na przejściach granicznych z Czechami nie ma już kolejek, a ruch odbywa się w sposób płynny. M.in. dzięki zmianom w formalnościach, które dotyczą kierowców wykonujących...

Część przejść granicznych do zamknięcia, kontrole na pozostałych. A jak będzie w naszym regionie? 

W rozporządzeniu MSWiA wyszczególniono przejścia graniczne, na których zostanie przywrócona kontrola graniczna. Pozostałe przejścia zostaną zamknięte. Sprawdziliśmy, przez które przejścia graniczne w naszym regionie będzie można dostać się do Czech.

Strażacy z gminy Gorzyce rozpoczęli Dni Ochrony Przeciwpożarowej [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny przejazd samochodów ratowniczo-gaśniczych rozpoczynający Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

Samorządowcy apelują: "Węzeł autostradowy musi zostać przebudowany i udrożniony" 

W ostatnim czasie w rejonie węzła autostrady A1 na granicy Gorzyczek i Łazisk coraz częściej tworzą się zatory drogowe, co znacznie pogarsza warunki ruchowe i zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Utrudnienia wynikają z gwałtownie wzrastającego natężenia ruchu, zwłaszcza pojazdów ciężkich. Czy przebudowa ronda przy autostradzie...

Bez zapylaczy ani rusz. Znaczenie pszczół w rolnictwie 

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy.

Pijany wiózł w samochodzie 5-letniego syna na autostradzie A1 

Wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy bmw. Mężczyzna był pijany - miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewoził swojego 5-letniego syna.

Pożar butli z gazem i zatrucie tlenkiem węgla dwóch osób. Strażacy znów w akcji 

W niedzielę, 23 stycznia na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W pierwszym doszło do pożaru butli gazowej, w drugim do zatrucia tlenkiem węgla dwóch osób.

Gmina Gorzyce w tym roku wyda 20 mln zł. Skąd takie wydatki?  

Łącznie wydatki majątkowe na 2022 r. wyniosą niespełna 20 mln zł co stanowi ok. 18% wszystkich wydatków gminy. To bardzo dużo - podsumowuje przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny. 

Jest sprzeciw wobec budowy linii kolejowej na węźle autostradowym Gorzyce 

Dwie zaproponowane przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny koncepcje przebiegu linii nr 170 zakładają przeprowadzenie jej od granicy w Czechach na wysokości Gorzyczek. Wówczas przejdą one przez węzeł autostradowy Gorzyce, przy którym funkcjonują już różne przedsiębiorstwa. Ich właściciele zwrócili się o pomoc do senator Ewy...

W Gorzyczkach powstaje Amazon?   

Panattoni od połowy września w Gorzyczkach przygotowuje teren pod budowę hali magazynowej. Wzięliśmy udział w wizycie na budowie, którą firma zorganizowała dla uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Zobaczcie, na jakim etapie są prace. 

Panattoni w gminie Gorzyce przebuduje drogi 

Przebudują drogę, wybudują rondo i poprawą bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Wraz z budową jednej z hal na terenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach zmieni się także układ komunikacyjny w tamtym rejonie.

Z mikołajkowymi prezentami u dzieci w szpitalu i placówkach opiekuńczych 

Mikołajki to dzień, w którym każde dziecko powinno się cieszyć. Z tej okazji władze powiatu podarowały prezenty dzieciom hospitalizowanym w szpitalu w Rydułtowach oraz przebywającym w powiatowych placówkach opiekuńczych.

Przebudowa ronda przy autostradzie A1 lekiem na korki? 

Już teraz dochodzi do zatorów w ciągu ul. Raciborskiej w okolicach węzła autostrady A1 na granicy Gorzyczek i Łazisk. Adodatkowo w tym rejonie planowane są duże inwestycje, które będą miały wpływ na wzmożony ruch samochodów ciężarowych.

OSP Gorzyczki dostały jedynkę, ale podobno jest progres  

Na początku 2020 r. wysłużonego stara 266 w OSP Gorzyczki zastąpił całkiem nowy wóz strażacki marki volvo. Teraz pojawiły się pytania, czy ta inwestycja nie była na wyrost? Jednostka z Gorzyczek przeszła inspekcję i otrzymała najgorszą z możliwych ocen. 

Panattoni jednak zainwestuje w Gorzyczkach 

Trwają działania związane z budową magazynu w strefie przemysłowej na terenie Gorzyczek. Na jakim są etapie? 

Prawo sąsiedzkie. Co mogę zrobić, gdy drzewo sąsiada wchodzi na moją posesję?  

Mieszkaniec Gorzyczek twierdzi, że sąsiad spryskał jego tuje środkiem chemicznym. Krzewy uschły. Takie spory z sąsiadami są bardzo częste. Jak je rozwiązać i czy warto iść z tym do sądu? 

Kolizja na skrzyżowaniu w Gorzyczkach. W samochodzie kobieta w ciąży 

Do zdarzenia doszło 3 września około godz. 14.30 w Gorzyczkach na ul. Raciborskiej. Zderzyły się dwa samochody osobowe. W jednym z nich podróżowała 27-letnia kobieta będąca w ciąży.

Paweł z Godowa w 8 dni objechał granice Polski rowerem. Romek w Gorzyczkach dla takich śmiałków stworzył azyl 

Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP) to impreza prawdziwych twardzieli, którzy mają do przejechania 3200 km w limicie 10 dni. Impreza organizowana jest co 4 lata. W tym roku wygrał ją Paweł Pieczka, rowerowy gigant z Godowa. Człowiek, który przejechał wcześniej na rowerze m.in. góry Pamiru w centralnej Azji. Drugim naszym bohaterem tej...

Gmina Gorzyce rozpoczyna rok szkolny. Ilu pierwszoklasistów i przedszkolaków jest w tej gminie? 

1825 uczniów i 770 przedszkolaków rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w placówkach na terenie gminy. 

Zobacz więcej