Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Leśnicy to też przyrodnicy. W Rudach odbyły się warsztaty edukacyjno-naukowe na stulecie Lasów Państwowych 

W południe, 29 czerwca w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach rozpoczęły się warsztaty edukacyjno-naukowe skierowane do odwiedzających tego dnia miejscowość, a związane z działalnością nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej...

Natalia Nienartowicz w II etapie programu VeloTalent [WIDEO] 

Z dumą informujemy, że mieszkanka Kuźni Raciborskiej Natalia Nienartowicz dostała się do drugiego etapu drugiej edycji konkursu VeloTalent. W ramach programu nagrała krótki film, w którym prezentuje swoje zainteresowania i mówi o planach.

Szkoła to ludzie - SP 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju świętowała swoje półwiecze 

50 lat w życiu szkoły to kawał czasu. To setki nauczycieli, którzy w niej pracowali i pracują, tysiące uczniów, pobierających naukę w murach Szacownej Jubilatki. To dziesiątki tysięcy lekcji i niezliczona ilość życiowych historii, spraw,...

W Kuźni Raciborskiej oddano hołd ofiarom zbrodni katyńskiej [ZDJĘCIA] 

W czwartek, 4 kwietnia w samo południe na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej przed Dębem Pamięci poświęconemu płk. Hugonowi Mijakowskiemu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni popełnionych przez wojska NKWD w 1940 r.

Studniówka uczniów PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim. W Premium bawili się przyszli elektrycy i mechatronicy [ZDJĘCIA] 

Przed nami kolejny studniówkowy weekend. Tym razem z aparatem udaliśmy się między innymi do domu przyjęć Premium w Radlinie, gdzie na swoim balu studniówkowym bawiły się dwie klasy PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim.

Szyk i elegancja. Studniówka ZSLiT w Rydułtowach w Domu Przyjęć Ewa w Piecach [ZDJĘCIA] 

18 stycznia klasy czwarte A i B Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach bawiły się w Domu Przyjęć Ewa w Piecach na swoim balu studniówkowym. 

Działo się! Festiwal Perspektyw powrócił w realu! Zobaczcie zdjęcia! [ZDJĘCIA] 

W miony wtorek, 14 listopada Powiatowe Centrum Sportu zamieniło się w interaktywną arenę nauki i technologii! Uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą szkół kształcących przyszłych zawodowców w bezpośrednim kontakcie z uczniami...

Festiwal Perspektyw wrócił do formuły na żywo. W PCS tłoczno, gwarno, atmosfera zaciekawienia. Tu rodzi się przyszłość edukacji [LIVE] 

Po pandemicznych edycjach festiwalu w wersji on-line, znów można było zapoznać się z ofertą szkół kształcących przyszłych zawodowców w bezpośrednim kontakcie z uczniami i nauczycielami tych placówek. Budowlanka-Gastronomik, Ekonomik,...

"Szkoła i las uczą nas". W Kuźni Raciborskiej otwarto miasteczko ruchu drogowego 

W piątkowy poranek, 13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej w obecności uczniów, funkcjonariuszy policji, leśników oraz przedstawicieli szczebla rządowego i samorządowego,...

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

JSW kontynuuje współpracę z Zespołem Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Na jakie korzyści mogą liczyć uczniowie? 

Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, Damian Mrowiec, starosta powiatu rybnickiego oraz Marek Profaska, wicestarosta powiatu rybnickiego podpisali umowę dotyczącą kształcenia uczniów. Porozumienie zawarto w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Magdalena Masłowska z SP nr 4 z tytułem „Żorski Omnibus 2024” 

Towarzystwo Miłośników Miasta Żory po raz 43. zorganizowało konkurs "Co wiesz o Żorach?". W konkursie drużynowym o Puchar Prezydenta Miasta Żory rywalizowało dziewięć trzyosobowych reprezentacji szkół podstawowych. Najlepsi walczyli też indywidualnie o tytuł "Żorskiego Omnibusa 2024".

Studiuj w Jastrzębiu-Zdroju! Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza już dziś. Rekrutacja trwa!  

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jest pierwszą uczelnią na terenie Polski, na której głównym obszarem działań dydaktycznych jest problematyka bezpieczeństwa człowieka. Od kilku lat na terenie miasta Jastrzębia-Zdroju funkcjonuje Wydział Nauk Społecznych. Uczelnia oferuje studia licencjackie i magisterskie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Tekst sponsorowany

Kasprowicz liderem, Ekonomik na podium. Wyniki matur 2024 w Raciborzu 

W I LO w Raciborzu (ZSO nr 1) tylko jeden z maturzystów musi podejść do poprawki, reszta, czyli 104 na 105 uczniów - zdała egzamin dojrzałości. Kasprowicz wyprzedza II LO Mickiewicza, gdzie zdawalność wyniosła 96,64%. Trzeci w zestawieniu jest Ekonomik - ponad 86% zdawalności.

Znamy wyniki matur w subregionie. Najlepiej w powiecie wodzisławskim 

Tegoroczni maturzyści rankiem 9 lipca mogli sprawdzić swoje wyniki egzaminu dojrzałości. Jak uczniowie Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia, Rybnika, Raciborza, Żor i okolic wypadli na tle Polski?

Matura w Rybniku wypadła gorzej niż w Sosnowcu, ale w I LO, II LO oraz "Urszulankach" zdali wszyscy 

Wyniki egzaminu maturalnego plasują Rybnik w połowie stawki wojewódzkiej. Nie brakuje miast i powiatów, gdzie egzamin wypadł lepiej, ale są też regiony, gdzie tamtejsi maturzyści poradzili sobie gorzej od rybniczan. Ta ostatnia sytuacja dotyczy m.in. Jastrzębia-Zdroju, czy Żor.

Jak wybrać buty na WF do szkoły? Przydatne wskazówki 

Odpowiednio dobrane obuwie na WF jest niezwykle istotnym elementem szkolnej wyprawki każdego ucznia i uczennicy. Buty na zajęcia sportowe nie są tym samym co te przeznaczone do noszenia po szkole, ponieważ muszą spełniać specjalne wymogi. Jeśli zastanawiasz się, jakie buty na WF wybrać dla swojej pociechy, to dobrze trafiłeś. W tym wpisie...

Tekst sponsorowany

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024. Jak poradzili sobie uczniowie z powiatu wodzisławskiego? 

Znane są wyniki egzaminu ósmoklasistów. Analizujemy, które gminy powiatu wodzisławskiego odniosły najlepsze i najgorsze rezultaty na podstawie średnich wyników podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasistów w Jastrzębiu-Zdroju. Średnia najsłabsza w województwie 

W Jastrzębiu-Zdroju egzamin po ósmej klasie pisało łącznie 205 osób. Średni wynik dla miasta-powiatu to 54,87 proc. Jak prezentowały się wyniki dla poszczególnych szkół?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Rybniku 

539 uczniów z Rybnika przystąpiło do egzaminu ósmoklaisty z języka polskiego. Średnik wynik to 59,12%. Egzamin z języka angielskiego zdawało 551 uczniów, osiągając średni wynik 69,46%. Z matematyką zmierzyło się 538 uczniów, a średni wynik z tej części egzaminu wyniósł 52,29%. Jak wypadły wyniki egzaminu w poszczególnych szkołach?

Są wyniki egzaminu ósmoklasisty. Wiemy, jak poradzili sobie uczniowie z regionu 

Wyniki pokazały, że średnio uczniowie uzyskali 61 proc. punktów z języka polskiego i 52 proc. z matematyki. Wśród języków obcych, najczęściej wybieranym był angielski, na który zdecydowało się aż 96,3 proc. ósmoklasistów – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE).

Mydło, ręcznik, papier toaletowy w szkolnej toalecie  

Ostatnio Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało rozporządzenie o nowych podstawach programowych, ale nie tylko. Drugim rozporządzeniem jest to, dotyczące szkolnego BHP. W szkolnej toalecie mają obowiązkowo znajdować się: mydło, papier toaletowy, ręcznik lub suszarka do rąk. 

Dlaczego warto studiować online? 

Zdobycie wyższego wykształcenia to jeden z priorytetów absolwentów szkół średnich. Aby sprostać wymaganiom rynku pracy i oczekiwaniom obecnych studentów, uczelnie wyższe w Polsce oferują nowoczesne i elastyczne formy kształcenia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się studia niestacjonarne w formie online. Umożliwiają one ukończenie...

Materiał partnera

Leśnicy to też przyrodnicy. W Rudach odbyły się warsztaty edukacyjno-naukowe na stulecie Lasów Państwowych  

W południe, 29 czerwca w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach rozpoczęły się warsztaty edukacyjno-naukowe skierowane do odwiedzających tego dnia miejscowość, a związane z działalnością nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. To druga część przedsięwzięcia związanego...

Uczniowie z Rydułtów w fascynującym kraju Basków 

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. K Miarki w Rydułtowach odwiedzili Hiszpanię w ramach wymiany międzynarodowej programu Erasmus+.

Koleją z Rybnika do Gliwic. "Cudowna sprawa". Studio Nowiny jedzie pociągiem  

Pojechaliśmy z Rybnika do Gliwic. Nowym połączeniem, które zyskuje na popularności. Rybnik czekał prawie ćwierć wieku na powrót tej linii. Wsiedliśmy do porannego pociągu o 7.00 i za 49 minut znaleźliśmy się w Gliwicach.

Kto przejmie funkcję dyrektora szkoły w Wojnowicach po Ewie Gotzmann? 

Zmiany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach. Wiadomo, kto objął funkcję dyrektora po przejściu dotychczasowej dyrektor na emeryturę.

Zobacz więcej