Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nie żyje Henryk Tomala, sołtys Osin 

ŚP. Henryk Tomala był społecznikiem mocno zaangażowanym w sprawy gminy i sołectwa.

Magazyn, do którego będą przychodziły paczki z całego świata. Budowa Panattoni w Gorzyczkach pnie się w górę 

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Mowa o budowane Centrum logistycznego Panattoni w Gorzyczkach.

Noc Świętojańska w Olzie za nami [ZDJĘCIA] 

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Gorzycach i Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

Ochotnicy z gminy Gorzyce rywalizowali na zawodach [ZDJĘCIA] 

13 drużyn uczestniczyło w zawodach sportowo- pożarniczych, które odbyły się w sobotę 4 czerwca na boisku sportowym w Odrze.

Skrzyżowanie w Gorzyczkach do poprawy? Radna proponuje podgrzewane lustro lub budowę sygnalizacji 

Lustro drogowe ustawione przy skrzyżowaniu ulic: Raciborskiej, Wiejskiej i Kopalnianej w Gorzyczkach nie spełnia swojej funkcji? Tak uważa jedna z powiatowych radnych i apeluje o zamontowanie takiego samego, ale podgrzewanego. - Tu chodzi o bezpieczeństwo...

Kolejki na granicach rozładowane. Nikłe szanse na dodatkowe przejścia 

Śląski Oddział Straży Granicznej przekazał nam informację, że obecnie na przejściach granicznych z Czechami nie ma już kolejek, a ruch odbywa się w sposób płynny. M.in. dzięki zmianom w formalnościach, które dotyczą kierowców wykonujących...

Część przejść granicznych do zamknięcia, kontrole na pozostałych. A jak będzie w naszym regionie? 

W rozporządzeniu MSWiA wyszczególniono przejścia graniczne, na których zostanie przywrócona kontrola graniczna. Pozostałe przejścia zostaną zamknięte. Sprawdziliśmy, przez które przejścia graniczne w naszym regionie będzie można dostać się do Czech.

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Teresa Glenc 

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy...

Czeki na zakup nowego sprzętu dla strażaków ochotników wręczone [ZDJĘCIA] 

Strażacy niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków z powiatu wodzisławskiego, rybnickiego, raciborskiego oraz miasta Żory otrzymali pieniądze na zakup nowego sprzętu ratującego życie.

Poważny wypadek na autostradzie A1. Droga w kierunku Gorzyczek zablokowana [ZDJĘCIA] 

Dziś, 13 marca około godziny 5.00 na autostradzie A1 doszło do bardzo poważnego zderzenia dwóch tirów. Policja zorganizowała objazdy.

Uwięziona sarna uratowana przez wodzisławskich strażaków 

15 sierpnia do powiatowego stanowiska kierowania w wodzisławskiej komendzie wpłynęła informacja o sarnie, która wpadła do wykopu przy ul. Leśnej w Gorzyczkach.

W Gorzycach zachęcają do segregacji oleju 

Gmina Gorzyce dołączyła do EKO projektu segregacji kolejnego odpadu, jakim jest zużyty olej i tłuszcz jadalny. Mieszkańcy mogą oddawać odpad do specjalnie oznakowanych pojemników. 

Nie żyje Henryk Tomala, sołtys Osin 

ŚP. Henryk Tomala był społecznikiem mocno zaangażowanym w sprawy gminy i sołectwa.

Magazyn, do którego będą przychodziły paczki z całego świata. Budowa Panattoni w Gorzyczkach pnie się w górę 

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Mowa o budowane Centrum logistycznego Panattoni w Gorzyczkach.

W gminie Gorzyce dzieci nie nudzą się w wakacje 

Gorzycka Akcja Lato na Wsi potrwa przez całe wakacje. Wśród wielu propozycji są między innymi gry i zabawy integracyjne, wycieczki oraz cały szereg innych atrakcji.

Dzieci rywalizowały na zawodach kajakowych w Olzie [ZDJĘCIA]  

Piąty raz odbyły się zawody kajakowe o puchar Wójta Gminy Gorzyce w ośrodku wypoczynkowym "Olza". W rywalizacji uczestniczyło 20 dzieci.

Dzieci z Gorzyc odwiedziły wodzisławskich strażaków [ZDJĘCIA]  

W ramach akcji Lato na Wsi zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach odbyła się wycieczka do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

W Gorzycach rozpoczęli akcję Lato na Wsi 

Gminne Centrum Kultury zaprasza do udziału w wielu imprezach zorganizowanych w lipcu i sierpniu na terenie gminy Gorzyce.

Noc Świętojańska w Olzie za nami [ZDJĘCIA]  

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Gorzycach i Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

Laboratoria przyszłości w gorzyckich szkołach 

od 1 września 2022 roku w każdej ze szkół uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu, w tym z drukarek 3D, mikrokontrolerów i sprzętu do nagrań.

Ochotnicy z gminy Gorzyce rywalizowali na zawodach [ZDJĘCIA]  

13 drużyn uczestniczyło w zawodach sportowo- pożarniczych, które odbyły się w sobotę 4 czerwca na boisku sportowym w Odrze.

Strażacy z gminy Gorzyce rozpoczęli Dni Ochrony Przeciwpożarowej [ZDJĘCIA]  

W sobotnie popołudnie odbył się tradycyjny przejazd samochodów ratowniczo-gaśniczych rozpoczynający Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

Samorządowcy apelują: "Węzeł autostradowy musi zostać przebudowany i udrożniony" 

W ostatnim czasie w rejonie węzła autostrady A1 na granicy Gorzyczek i Łazisk coraz częściej tworzą się zatory drogowe, co znacznie pogarsza warunki ruchowe i zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Utrudnienia wynikają z gwałtownie wzrastającego natężenia ruchu, zwłaszcza pojazdów ciężkich. Czy przebudowa ronda przy autostradzie...

Bez zapylaczy ani rusz. Znaczenie pszczół w rolnictwie 

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy.

Pijany wiózł w samochodzie 5-letniego syna na autostradzie A1 

Wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy bmw. Mężczyzna był pijany - miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewoził swojego 5-letniego syna.

Pożar butli z gazem i zatrucie tlenkiem węgla dwóch osób. Strażacy znów w akcji 

W niedzielę, 23 stycznia na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W pierwszym doszło do pożaru butli gazowej, w drugim do zatrucia tlenkiem węgla dwóch osób.

Gmina Gorzyce w tym roku wyda 20 mln zł. Skąd takie wydatki?  

Łącznie wydatki majątkowe na 2022 r. wyniosą niespełna 20 mln zł co stanowi ok. 18% wszystkich wydatków gminy. To bardzo dużo - podsumowuje przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny. 

Zobacz więcej