Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Króliki, gołębie i drób ozdobny. W Radlinie trwa wystawa drobnego inwentarza [ZDJĘCIA] 

Tradycyjna jesienna wystawa drobnego inwentarza rozpoczęła się w sobotę. Impreza, w której biorą udział hodowcy z całego regionu potrwa dwa dni. 

Jarmark staroci w Wodzisławiu. Wystawcy z całej Polski [ZDJĘCIA] 

Tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławskim rynku odbywa się jarmark staroci, który przyciąga pasjonatów z całego regionu. Na jarmarku nie brakowało wystawców z całej Polski.

Martwa świnia pomoże Platformie czy PiS-owi? Czy politycy przekonają rolników do swoich pomysłów [FELIETON] 

Rolnictwo to jeden z ważnych elementów polskiej gospodarki. Zatrudnienie w branży rolno-spożywczej wynosi około 10%. Trudno się zatem dziwić, że partie polityczne mocno zabiegają o głosy rolników i środowisk wiejskich. Czy jednak robią...

Koronacja obrazu Matki Bożej w Kietrzu [ZDJĘCIA] 

W niedzielę, 23 lipca w parafii św. Tomasz Apostoła odbyły się uroczystości związane z koronacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z kaplicy na Kościelniaku.

Zmodernizowana droga na Kietrz otwarta, a Pietrowice Wielkie wciąż czekają na remont 

Mieszkańcy Kietrza na tę inwestycję czekali wiele lat. Poprawia ona bezpieczeństwo, komfort przemieszczania się, który doceniają również przedsiębiorcy. Na modernizację tej samej drogi, ale już po stronie śląskiej od lat czekają także...

Tłumy na trzeciej edycji Drift Open w Kietrzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W dniach 7-9 lipca w samym centrum Kietrza odbywały się zawody Drift Open #68. Była to już trzecia edycja emocjonujących driftingowych zmagań na miejskim odcinku. W niedzielę licznie zgromadzoną publiczność rozgrzewały wspaniałe pojedynki,...

Baranovski gwiazdą Drift Open Kietrz 2023 [ZDJECIA] [WIDEO] 

68. uliczna runda DriftOpen Kietrz to niesamowite wydarzenie. Gratka dla miłośników szybkich maszyn i brawurowych wyczynów ich kierowców. Drugiego dnia, o godz. 20.30 wystąpiła Emilia Franica, natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Baranovski.

Drifterzy ponownie zjechali się do Kietrza na rundę uliczną [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W dniach 7-9 lipca w samym centrum Kietrza odbywają się zawody Drift Open #68. To już trzecia edycja emocjonujących driftingowych zmagań na miejskim odcinku. Impreza nabrała już rangę międzynarodową, ponieważ w rywalizacji biorą udział...

Zobaczcie jak trenowali przed Drift Open Kietrz 

Szybka relacja z treningów na Drift Open w Kietrzu. Zapraszamy po więcej już dziś.

Odpust w Kietrzu. Skaldowie na scenie i wiele atrakcji podczas festiwalu [ZDJĘCIA] 

W niedzielę, 3 lipca parafia pod wezwaniem świętego Tomasza Apostoła w Kietrzu przeżywała swój odpust parafialny. Na scenie pojawili się Skaldowie. Nie brakowało też wielu innych atrakcji.

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Premie dla młodych rolników. Nabór trwa do 29 września 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o przyznanie premii dla młodych rolników w wysokości 200 tys. zł można się ubiegać jeszcze do 29 września 2023 r. To wsparcie pochodzi z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Wsparcie dla producentów świń. Czas na dostarczenie wniosków mija 15 września 

Jak informuje ARiMR, hodowcy trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z aktualnymi ograniczeniami na rynku rolnym, mogą się ubiegać o pomoc finansową jeszcze tylko do 15 września 2023 r. Dotychczas do placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 21 tys. wniosków o to wsparcie.

Króliki, gołębie i drób ozdobny. W Radlinie trwa wystawa drobnego inwentarza [ZDJĘCIA]  

Tradycyjna jesienna wystawa drobnego inwentarza rozpoczęła się w sobotę. Impreza, w której biorą udział hodowcy z całego regionu potrwa dwa dni. 

Jarmark staroci w Wodzisławiu. Wystawcy z całej Polski [ZDJĘCIA]  

Tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławskim rynku odbywa się jarmark staroci, który przyciąga pasjonatów z całego regionu. Na jarmarku nie brakowało wystawców z całej Polski.

Martwa świnia pomoże Platformie czy PiS-owi? Czy politycy przekonają rolników do swoich pomysłów [FELIETON] 

Rolnictwo to jeden z ważnych elementów polskiej gospodarki. Zatrudnienie w branży rolno-spożywczej wynosi około 10%. Trudno się zatem dziwić, że partie polityczne mocno zabiegają o głosy rolników i środowisk wiejskich. Czy jednak robią to umiejętnie i co proponują?

Tkalnia zaprasza na gminne dożynki w Pilszczu  

Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu oraz sołectwo Pilszcz zapraszają na święto plonów, które odbędzie się 17 września.

Świat mieni się setkami barw. Operetka przyjedzie do Kietrza [ZAPOWIEDŹ] 

Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zaprasza na niezapomnianą wyprawę w doborowym towarzystwie Jolanty Kremer i Oskara Jasińskiego, dwójki solistów, którzy współpracują ze sobą na scenie już od ponad 10 lat. - Podczas muzycznych wojaży odwiedzimy najpiękniejsze miasta, w których przed laty słychać było muzykę Straussa, Offenbacha,...

W Kietrzu szykuje się rodzinny trening rugby [ZAPOWIEDŹ] 

Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zaprasza w niedzielę 13 sierpnia na miejscowy Orlik, gdzie odbędzie rodzinny trening rugby z trenerem drużyny Rugby Club Czarni Bytom.

Piknik Wojskowy w Kietrzu. Z bliska zobaczysz ciężki sprzęt wojskowy [ZAPOWIEDŹ] 

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako "Cud nad Wisłą". Co z tej okazji przygotowano w Kietrzu?

OctoberFEST z AquaBrax [ZAPOWIEDŹ] 

- Zapraszamy na Octoberfest do Szymocic – 30 września. Jedyna taka impreza w okolicy - będzie się działo - zachęca Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu, będące partnerem tego wydarzenia.

Wycieczki z Tkalnią. Co przygotowano? 

Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zaprasza na trzy wycieczki.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas prac polowych. Śląska policja apeluje 

Jak przypomina policja sierpień to czas intensywnych prac polowych. Policjanci przypominają, że każdego roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, których ofiarami są także dzieci.

Służba wojskowa rolników. MON nie przewiduje odstępstw 

Krajowa Rada Izb Rolniczych opublikowała odpowiedź Ministra Obrony Narodowej dotyczącą  możliwości odroczenia służby wojskowej i zwolnienia z ćwiczeń wojskowych rolników.

Koronacja obrazu Matki Bożej w Kietrzu [ZDJĘCIA]  

W niedzielę, 23 lipca w parafii św. Tomasz Apostoła odbyły się uroczystości związane z koronacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z kaplicy na Kościelniaku.

Nabór do drużyny RUGBY TAG  

25 lipca, o godzinie 17:00 na Orliku w Kietrzu odbędzie się nabór do nowopowstałej drużyny.

Zobacz więcej