Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Odrzania moja miłość. Adrian Szczypiński w Studio Nowiny [WIDEO] 

Znany filmowiec napisze dwie książki. Adrian Szczypiński poświęci je pomnikom wojennym i kościołom. Odwiedził już 180 miejscowości. Opowiedział o tym Nowinom w Studio Nowiny. Z twórcą rozmawiał Mariusz Weidner z Nowin Raciborskich.

Emocje na najwyższych obrotach - #74. runda Drift Open w Kietrzu [ZDJĘCIA] 

Zawody driftingowe Drift Open po raz czwarty zawitały do Kietrza. Pogoda w niedzielę próbowala pokrzyżować plany ale zawodowcy się jej nie dali. Pomimo trudnych warunków drifterzy walczyli do zmroku o kolejne punkty na terenie Kombinatu Rolnego...

Drift Open opanował Kombinat Rolny w Kietrzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

Zawody driftingowe Drift Open po raz czwarty zawitały do Kietrza. W tym roku impreza przeniosła się na teren Kombinatu Rolnego Kietrz. Nowością jest również uczestnictwo zawodników kategorii PRO AM.

ARiMR: Wsparcie na inwestycje leśne lub zadrzewieniowe – nabór startuje 1 czerwca 

Jak informuje Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, od 1 czerwca do 31 lipca 2024 roku będzie się można ubiegać o wsparcie na: zalesianie gruntów rolnych, tworzenie zadrzewień śródpolnych, zakładanie systemów rolno-leśnych i zwiększanie...

Drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Opolskiego Amatorów w Pool Bilard ALMINA CUP zakończone triumfem Nikity Rudenko [ZDJĘCIA,WIDEO] 

W niedzielę 4 lutego, po dwóch dniach intensywnej rywalizacji, zakończyły się Drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Opolskiego Amatorów w Pool Bilard ALMINA CUP.

Rolnicy domagają się embarga na ukraiński cukier. Ministerstwo twierdzi, że taki zakaz byłby niezgodny z unijnymi traktatami 

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o podjęcie działań w sprawie blokady importu ukraińskiego cukru. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada, że tego typu zakaz jest niemożliwy...

Rowerowe połączenie. Tworzą mapę tras łączącą sześć gmin Śląska i Opolszczyzny 

W Urzędzie Gminy w Pietrowicach Wielkich odbyło się kolejne spotkanie robocze poświęcone utworzeniu mapy tras rowerowych, mających na celu połączenie sześciu gmin zarówno z powiatu raciborskiego, jak i z terenów województwa opolskiego....

Spotkanie ze świętym Mikołajem i rozświetlenie choinki w Kietrzu [ZDJĘCIA] [WIDEO] 

15 grudnia na rynku w Kietrzu zorganizowano wydarzenie skierowane do dzieci i dorosłych.

Z Krzanowic do Kietrza. Wojciech Błajda został wiceburmistrzem 

Były prezes krzanowickich wodociągów wiceburmistrzem Kietrza. Zastąpił na tym stanowisku Marcelego Głogiewicza, który już przed rokiem informował o odejściu z urzędu. Burmistrz Dorota Przysiężna-Bator od listopada na powrót ma zastępcę,...

Koncert charytatywny dla pogorzelców w Kietrzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

20 października spłonął dom Pani Elżbiety oraz Pana Romana w Kietrzu. Miejscowa społeczność wspiera poszkodowaną rodzinę w trudnej sytuacji. W niedzielne popołudnie w hali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zorganizowano...

Odrzania moja miłość. Adrian Szczypiński w Studio Nowiny [WIDEO] 

Znany filmowiec napisze dwie książki. Adrian Szczypiński poświęci je pomnikom wojennym i kościołom. Odwiedził już 180 miejscowości. Opowiedział o tym Nowinom w Studio Nowiny. Z twórcą rozmawiał Mariusz Weidner z Nowin Raciborskich.

Dofinansowanie zakupu buhajów. Korzystne zmiany dla zainteresowanych, opublikowano zaktualizowany wniosek 

Jak informuje ARiMR, hodowcy bydła mięsnego mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu czystorasowych buhajów. W zasadach nastąpiła zmiana, która powoduje, że rolnicy mogą otrzymać większą pomoc.

Płatność dla małych gospodarstw. Wnioski można składać do końca sierpnia 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 31 sierpnia 2024 r. można się ubiegać o płatność dla małych gospodarstw. By móc otrzymać to wsparcie, trzeba spełnić określone warunki. Wnioski są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.

Emocje na najwyższych obrotach - #74. runda Drift Open w Kietrzu [ZDJĘCIA]  

Zawody driftingowe Drift Open po raz czwarty zawitały do Kietrza. Pogoda w niedzielę próbowala pokrzyżować plany ale zawodowcy się jej nie dali. Pomimo trudnych warunków drifterzy walczyli do zmroku o kolejne punkty na terenie Kombinatu Rolnego Kietrz.

Drift Open opanował Kombinat Rolny w Kietrzu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

Zawody driftingowe Drift Open po raz czwarty zawitały do Kietrza. W tym roku impreza przeniosła się na teren Kombinatu Rolnego Kietrz. Nowością jest również uczestnictwo zawodników kategorii PRO AM.

ARiMR: Nawet 100 tys. zł na inwestycje zapobiegające ASF 

Jak informuje ARiMR, do 2 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o wsparcie na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń.

Dopłaty do materiału siewnego. Nabór kończy się 10 lipca 

Jak informuje ARiMR, dokumenty przyjmują biura powiatowe agencji właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Festiwal Granie na Końcu Świata coraz bliżej 

W ramach Zawodów Drift Open organizujemy w tym roku Festiwal GRANIE NA KOŃCU ŚWIATA

Boisko do siatkowej piłki plażowej już gotowe 

Centrum Kultury i Sportu TKALNIA zaprasza już jutro ( 28.06 ) na uroczyste otwarcie boiska do siatkowej piłki plażowej, przy ul. Kościuszki 14 w Kietrzu, o godzinie 12.00.

„Nowe Szaty” rundy w Kietrzu 

Są pewne szlagiery, czy to kultowe F1 na Grand Prix Monaco, albo legendarna runda WRC wracająca do Polski w tym sezonie. Podobnie jest w historii ligi Drift Open. W każdym sezonie możemy na kalendarzu ligi znaleźć pewne mocne punkty.

Mixcoacalli i Slovyanochka na deskach sceny Tkalni w Kietrzu  

W ramach kolejnej edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych: „ Śląsk – kraina wielu kultur” mieszkańcy Kietrza mieli okazję obejrzeć prezentacje taneczne w wykonaniu dwóch zespołów. Na scenie Centrum Kultury i Sportu TKALNIA wystąpił zespół Mixcoacalli z Meksyku oraz Slovyanochka z Ukrainy.

ARiMR: Można składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dotychczas wnioski złożyło 14 tys. rolników.

Inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Od kiedy można składać wnioski? 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Na ten cel przeznaczono 230 mln zł. 

Już w lipcu Kietrz stanie się areną sportowych zmagań w drifcie [WIDEO]   

Wydarzenie odbędzie się w Kietrzu od 5 do 7 lipca. Uczestnicy mogą spodziewać się trzech dni pełnych motoryzacyjnych wrażeń i licznych atrakcji.

Dopłaty do materiału siewnego - rusza nabór wniosków 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 25 maja do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. 

Zawody DRIFT OPEN w Kietrzu 

Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie motorsportowo-kulturowo-rozrywkowe w regionie - Zawody DRIFT OPEN w Kietrzu.

Zobacz więcej