Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

"Takiej aukcji jeszcze nie było". Śląska policja ogłasza wyjątkową licytację na rzecz Mikołaja Kubali 

"To pierwsza taka aukcja - jeszcze nikt nie miał okazji wylicytować wyjątkowego Dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - przekazuje śląska policja zachęcając do udziału w akcji. Zwycięzca może liczyć na szereg atrakcji, odwiedzi...

Bojanów jednoczy siły, aby wesprzeć kosztowną rehabilitację Angeliki Mruzek [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Polacy to naród, który w trudnych chwilach potrafi się jednoczyć i okazywać wsparcie potrzebującym. To szczególnie widoczne w przypadku charytatywnych akcji, gdzie zazwyczaj ludzie z różnych środowisk i grup społecznych łączą siły dla dobra innych.

W żyłach Mikołaja Kubali z Wodzisławia płynie najdroższy lek świata. "Dotrzymaliśmy obietnicy synku" 

- To już... Serce wali jak opętane. Radość, łzy i wewnętrzny spokój. Dotrzymaliśmy obietnicy synku. Udało się Mikołajku, jesteśmy na mecie, mamy ten upragniony cel! W twoich żyłach płynie Zolgensma. Tych emocji nie da się tak po prostu opisać - piszą rodzice chłopca w mediach społecznościowych.

Pracownicy Eko-Okien pomagają Samuelkowi z Rybnika. Chłopczyk walczy z rakiem 

Rankiem 20 marca z Kornic do Barcelony wyruszył wyjątkowy transport. Oprócz ładunku, kierowca przewozi również piękną ciężarówkę i pluszowego misia dla Samuela Jurczyka-Szostaka. Chłopiec przebywa tam w klinice, gdzie jest leczony z choroby nowotworowej.

Bartosz Glenc potrzebuje naszej pomocy. Liczy się każda złotówka 

Bartosz nie chodzi, nie siedzi, jest dzieckiem całkowicie zależnym od osob trzecich. Wymaga opieki przez 24 godziny na dobę.

WOŚP Jastrzębie-Zdrój 2023. Znamy ostateczny wynik zbiórki pieniędzy 

- Możemy być z siebie dumni! Po raz kolejny pokazaliśmy jakie wielkie mamy serca. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom - bez was nie byłoby tak kolorowo i radośnie - komentuje Jarosław Potępa, szef jastrzębskiego sztabu WOŚP 

W niedzielę oddaj krew ze strażakami w Turzy Śląskiej [ZAPOWIEDŹ] 

W niedzielę, 19 marca odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa w Turzy Śląskiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

Kup kwiatek i wesprzyj waleczną Biankę z Rogowa 

Z inicjatywy rady rodziców rogowskiego przedszkola rusza nietypowa akcja, która ma pomóc 5-letniej Biance. Liczy się każda złotówka. 

Strażacy zagrają dla Samuela [ZAPOWIEDŹ] 

Ochotnicy z powiatu rybnickiego organizują I Charytatywny Turniej Strażaków w Piłce Nożnej "Gramy dla Samuela".

Bojanów dla Angeliki. Znamy program wydarzenia charytatywnego 

Komitet społeczny na rzecz rehabilitacji Angeliki przedstawił szczegółowy program wydarzenia charytatywnego, które ma odbyć się w sobotę 25 marca w Domu Kultury Bojanowie (gm. Krzanowice).

W Gotartowicach zorganizują kiermasz wielkanocny dla 14-letniego Gabriela. Chłopak zmaga się z nowotworem 

Ósmoklasista miał przygotowywać się do egzaminów, wybierać szkołę, szykować się na komers. Teraz jego życie toczy się wokół badań, chemioterapii i lekarzy.

Malutki Mateusz Stanik z Połomi cierpi na nowotwór. Rodzice proszą o pomoc 

Chłopczyk przeszedł operację usunięcia guza z nadnercza, aktualnie jest poddawany chemioterapii.

Matka chorej na zespół Tourette’a dziękuje darczyńcom za każdą wpłaconą złotówkę 

Natalia jest córką raciborzanki. Każdy dzień tej młodej osoby zaczyna się i kończy cierpieniem. Boryka się z dystonią, drżeniem i padaczką. Leczenie pociąga koszty przekraczające możliwości finansowe matki. Ta zbiera pieniądze na leczenie córki przez portal pomoc.pl. Zbiórka dotyczy zmiany lokalizacji stymulatora, którego używa chora Natalia.

W Bojanowie odbędzie się festyn na rzecz Angeliki Mruzek. Kobieta potrzebuje ponad 380 tys. złotych na powrót do zdrowia 

Region jednoczy się dla Angeliki Mruzek w walce o powrót do sprawności. W Bojanowie, czyli miejscowości, której jest mieszkanką, odbędzie się festyn.

Rodzice Leonka po zebraniu 900 tys. zł na leczenie syna: ten najtrudniejszy czas przed nami 

- Jesteśmy tutaj, żeby wszystkim wam bardzo serdecznie podziękować - tak tata Leona, Ariel, rozpoczął transmisję „na żywo” na Facebooku niedługo po tym, jak w serwisie Siepomaga.pl zebrano potrzebną kwotę na leczenie jego syna. Towarzyszyła mu żona Karolina i bohater akcji – Leon. - Bez was by tego nie było - mówili do osób, które wsparły akcję.

Maraton charytatywny dla Leonka. Zobaczcie, co działo się w raciborskim PCS [ZDJĘCIA]  

Dwie godziny dobrej zabawy w szczytnym celu. Tak w największym skrócie można opisać "Maraton charytatywny Latino Dance dla Leonka", który zorganizowano w Powiatowym Centrum Sportu 4 marca 2023 roku.

Udało się! Leonek z Nędzy dostał szansę na życie. Zebrano ponad 900 tys. złotych 

Dzięki tysiącom ludzi dobrej woli Leonek dostał szansę na życie. Zbiórka na rzecz 21-miesięcznego mieszkańca Nędzy właśnie została zakończona.

Co czują rodzice dziecka, którego zdrowie wyceniono na ponad 900 tys. złotych? Karolina i Ariel Cebulowie z Nędzy walczą o Leonka 

- Przede wszystkim nie można się załamywać - przyznają Karolina i Ariel Cebulowie z Nędzy. W szczerej rozmowie z Nowinami mówią czy mieli żal do świata, że choroba spotkała właśnie ich syna, wyjawiają też skąd czerpać siłę do dalszego działania. Rozmawia Dawid Machecki.

Zobacz więcej