Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pomóż Filipowi! 12-latek z Jejkowic przechodzi poważne leczenie, potrzebne wsparcie finansowe 

Filip, nastolatek z Jejkowic, przebywa w warszawskim szpitalu po tym, jak zdiagnozowano u niego raka wątrobowokomórkowego. Największą szansą dla chłopca jest przeszczep, nie wiadomo jednak kiedy będzie możliwy. 12-latek kilka dni temu zaczął...

Wielkanoc na onkologii. Rodzice Samuela proszą o wsparcie, by leczenie nie zostało przerwane 

Potrzeba jeszcze 4,4 miliona złotych, by pokryć koszty leczenia Samuela z Rybnika. Chłopiec ma wznowę neuroblastomy.

Dawid Grabiec: Wspiera mnie mnóstwo osób o dobrych sercach 

Szanse były niewielkie, jednak udało się. Po otrzymaniu badań genetycznych, Dawid Grabiec z Gorzyc rozpoczął immunoterapię w Polsce. Wyniki te wskazały także, że wcześniejsza chemia nie mogła zadziałać. Rozmawialiśmy z Dawidem, który...

Pomóż Basi stanąć na nogi. Potrzebna jest pilna operacja obu kolan 

Mieszkanka Rydułtów potrzebuje pilnej operacji obu kolan. Niestety, terminy na Narodowy Fundusz Zdrowia są zbyt odległe, a ból się nasila, dlatego zapadła decyzja o operacji prywatnej, której koszty oraz koszty rehabilitacji będą bardzo wysokie. 

Koszty wzrosły o 20 tysięcy złotych. Mama Laury z Jastrzębia-Zdroju prosi o wsparcie 

Kiedy zielony pasek zbiórki na siepomaga.pl zapełnił się w 100%, bliscy 6-latki odetchnęli z ulgą. Nie na długo. Mama dziewczynki otrzymała nowy kosztorys - wyższy o 20 tysięcy złotych. Laura straciła już słuch, teraz traci wzrok. Może...

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

"Takiej aukcji jeszcze nie było". Śląska policja ogłasza wyjątkową licytację na rzecz Mikołaja Kubali 

"To pierwsza taka aukcja - jeszcze nikt nie miał okazji wylicytować wyjątkowego Dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - przekazuje śląska policja zachęcając do udziału w akcji. Zwycięzca może liczyć na szereg atrakcji, odwiedzi...

Druciarze z Żor wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności. Mają szansę pojechać do USA, lecz potrzebują pomocy 

By spełnić swoje marzenia, uczniowie z Żor potrzebują aż 120 tys. zł. Taka kwota przewyższa możliwości ich samych oraz szkoły. DLatego uruchomiona została specjalna zrzutka.

Pomóż Filipowi! 12-latek z Jejkowic przechodzi poważne leczenie, potrzebne wsparcie finansowe 

Filip, nastolatek z Jejkowic, przebywa w warszawskim szpitalu po tym, jak zdiagnozowano u niego raka wątrobowokomórkowego. Największą szansą dla chłopca jest przeszczep, nie wiadomo jednak kiedy będzie możliwy. 12-latek kilka dni temu zaczął chemioterapię.

W niedzielę zrobią dzikie kilometry dla chorej Marysi. Niecodzienna impreza w Rydułtowach [ZAPOWIEDŹ] 

RUN Rydułtowy, Stowarzyszenie Moje Miasto oraz Studio Fitness Master zapraszają wszystkich miłośników i sympatyków biegania, NW i spacerów na trening w okolicach rydułtowskiego Machnika. Jak informują organizatorzy, cel imprezy jest szczytny, bo wszystkie zebrane środki z wpłat i puszek zostaną przeznaczone na zakup wózka dla Marysi.

Niewiele potrzeba, by zebrać brakujące kwoty na leczenie Tomka i Dawida  

11-letni Tomek z Jastrzębia i 31-latek z Gorzyc walczą o zdrowie. Aby zapewnić środki na leczenie, prowadzone są zbiórki w serwisie siepomaga.pl. W obu do celu pozostało już niewiele, dlatego potrzebna jest mobilizacja.

Uczniowie z "Sobieskiego" z projektem "Pomóż! Uratuj psiaka" promują pierwszą pomoc dla czworonogów  

"Pomóż! Uratuj Psiaka" to nazwa projektu, poprzez który uczniowje Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju promują temat ratowania życia psów, szczególnie w sytuacjach wymagających pierwszej pomocy.

„Lex Kamilek? Pierwsze słyszę”. Branża noclegowa ma problem z wdrożeniem nowych przepisów 

„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, a już za cztery miesiące mogą posypać się pierwsze kary. Tymczasem właściciele obiektów noclegowych nie bardzo wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Aż co trzeci nadal nie wie, że powinien wdrożyć Standardy Ochrony Małoletnich. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej...

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Sprawdź, gdzie możesz je oddać [LISTA] 

Tradycją polskich stołów świątecznych są pyszne potrawy. Po świętach część jedzenia trafia niestety na śmietnik. Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do jadłodzielni i lodówek społecznych. Sprawdźcie, gdzie konkretnie.

Wielkanoc na onkologii. Rodzice Samuela proszą o wsparcie, by leczenie nie zostało przerwane 

Potrzeba jeszcze 4,4 miliona złotych, by pokryć koszty leczenia Samuela z Rybnika. Chłopiec ma wznowę neuroblastomy.

Rodzice zastępczy ratują świat - w Jastrzębiu jest ich 120 

W naszym mieście funkcjonuje około 120 rodzin zastępczych. To wciąż za mało. Podopowiadamy, kto i w jaki sposób może zostać rodziną zastępczą, tym samym niosąc pomoc dzieciom w potrzebie. 

Stracił wszystko, ma tylko psa. Pet Patrol ze szczególną prośbą o pomoc 

Nową budę już dostał. Jest i zapas karmy. Ale to nie wszystko, potrzeba rąk do pracy i fachowca, który powie co robić. Ten przypadek różni się od wielu innych. Tu nieszczęście człowieka dzieli z nim jego czworonożny przyjaciel. Fundacja Pet Patrol nie będzie próbować ich rozdzielić, wprost przeciwnie, pomaga, by było choć trochę łatwiej.

Bieg "Furia Wojów" i paintball łuczniczy - w Raciborzu odbędzie się nietypowa impreza charytatywna 

Piknik charytatywny odbedzie się 7 kwietnia w Arboretum Bramy Morawskiej oraz Raciborskim Grodzie Średniowiecznym.

W jakim przypadku skarbówka nie przekaże 1,5 dla OPP? Gdzie sprawdzić wykaz organizacji? 

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5% swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby otrzymać środki OPP powinny zgłosić do urzędu skarbowego aktualny rachunek bankowy. Urząd przypomina również podatnikom o ważnym obowiązku, którego trzeba dopełnić, by pieniądze trafiły na konto wskazanej przez nas organizacji.

Bianka Michna z Rogowa prosi o 1,5 % 

6-letnia Bianka Michna urodziła się w 2017 roku jako wcześniak. Wraz z bratem Maksymilianem i rodzicami mieszka w Rogowie. Liczy się każda złotówka

Dawid Grabiec: Wspiera mnie mnóstwo osób o dobrych sercach 

Szanse były niewielkie, jednak udało się. Po otrzymaniu badań genetycznych, Dawid Grabiec z Gorzyc rozpoczął immunoterapię w Polsce. Wyniki te wskazały także, że wcześniejsza chemia nie mogła zadziałać. Rozmawialiśmy z Dawidem, który prowadzi zbiórkę na leczenie nowotworu złośliwego okrężnicy.

Choć udało się zebrać 1,6 mln zł, Filip z Olzy na razie nie może polecieć do USA. "Boimy się, że kolejna infekcja odbierze Filipkowi szansę na leczenie i uratowanie oka" 

29 lutego zakończyła się zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka Białdygi z Olzy w powiecie wodzisławskim. Chłopczyk zmaga się z siatkówczakiem - złośliwym nowotworem, który zagnieździł się w oku dziecka.

Plenerowe Fitness Party już w kwietniu w Wodzisławiu. To będzie wystrzałowa impreza charytatywna  

Już 28 kwietnia w Wodzisławiu Śląskim zaplanowano wydarzenie, które zdecydowanie przyciągnie wielu amatorów aktywności, ale nie tylko. Wszystko po to,  aby pomóc Karolinie Musioł.

Wyceniono koszt leczenia Samuela z Rybnika. 3-latek ma wznowę neuroblastomy 

- Krytycznie pilnie wznowa - tymi słowami rozpoczyna się opis zbiórki na leczenie Samuelka z Rybnika. Tak jak poprzednio, prowadzona jest w serwisie siepomaga.pl. Tym razem, aby zebrać 100% środków na terapię, potrzeba ponad 5,5 miliona złotych.

Zobacz więcej