Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląsk potrzebuje Metropolii. Jakie korzyści dała regionowi wylicza Kazimierz Karolczak

Kazimierz Karolczak przewodniczy zarządowi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To pierwsza zinstytucjonalizowana metropolia w Polsce.

Śląsk potrzebuje Metropolii. Jakie korzyści dała regionowi wylicza Kazimierz Karolczak

Odpowiada m.in. za rozwój i integrację publicznego transportu zbiorowego. Karolczak wcześniej pełnił funkcję wicemarszałka województwa śląskiego. Odpowiadał za sprawy związane m.in. z Europejskim Funduszem Społecznym.

Metropolia pomaga w przeciwstawianiu się wielu negatywnym trendom. Jednym z nich jest depopulacja. To także wykorzystanie potencjałowi uczelni śląskich, a te stanowią ważny punkt na naukowej mapie świata. Związek metropolitalny zapewnia głębszą integracji Transportu GZM z transportem kolejowym.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RuskieSługiWy (89.64. * .127) 27.04.2024 05:46

PRZYPOMINAM ,ŻE ZA RZĄDÓW RUDZIELCA W POLSCE BYŁO NAJWIĘKSZE.BEZROBOCIE,WYEMIGROWAŁO PONAD 2,5MLN POLAKÓW Z POWODU BIEDY UKRADZIONO POLAKOM PIENIĄDZE Z FOZZ.
NADCHODZĄ TE SAME CZASY

~Polska_Europejska (188.137. * .64) 26.04.2024 17:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@To_sem_ja brzmisz trochę jak ruski antyunijny troll który zazdrości Europie jedności, kultury, bogactwa, poziomu życia, bezpieczeństwa.

~To_sem_ja (31.0. * .9) 26.04.2024 10:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Precz ze Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich!
I jego "pożytecznymi "i...tami".